Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

Na wniosek zarządu PZPN Komisja Odwoławcza ds. Licencji rozpatrzyła jeszcze raz wniosek licencyjny Polonii Bytom i wydała pozytywną decyzję dla bytomskiego klubu. Polonia Bytom została ukarana jednocześnie karą 100 tys. zł za nieterminowe złożenie wniosku licencyjnego.

 

Bytomski klub będzie co miesiąc sprawdzany przez organy licencyjne PZPN, czy poprawnie wywiązuje się z zaleceń Komisji.

 

Decyzja ta oznacza, że Znicz Pruszków zagra w I lidze, a nie w Ekstraklasie, Widzew Łódź spada do II zamiast do I ligi, zaś Tur Turek utrzymuje się w I lidze, zamiast spaść do II ligi.

jaja :/

 

 

W PZPN znowu kręcą! Polonia Bytom, która od kilkunastu tygodni walczy o otrzymanie licencji na grę w ekstraklasie, może wreszcie dopiąć swego.

 

Jak? Z naszych informacji wynika, że działacze PZPN ze Śląska zaproponowali obecnemu prezesowi związku Michałowi Listkiewiczowi poparcie jego kandydatury we wrześniowych wyborach. W zamian za to zarząd związku ma przywrócić klub do ekstraklasy.

Szef Śląskiego ZPN Rudolf Bugdoł, który oczywiście należy do zarządu PZPN, jest wielkim zwolennikiem gry Polonii w ekstraklasie. Bardzo pomaga mu w tym także inny członek władz związku i przyjaciel bytomskiego zespołu senator Antoni Piechniczek. To właśnie głównie dzięki tym działaczom zarząd PZPN nakazał Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych ponowne zajęcie się sprawą Polonii Bytom.

 

Przypomnijmy, że Polonia utrzymała się w poprzednim sezonie w ekstraklasie, ale nie dostała licencji z uwagi na niezłożenie w terminie dokumentów finansowych. Prawnicy wynajęci przez klub wystąpili o ponowne rozpatrzenie wniosku, argumentując, że winny opóźnieniu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który na czas nie dopełnił formalności. Sezon piłkarskiej ekstraklasy zaczyna się w 25 lipca.

Slascy walkarze :/ do Wrocka!!

Odnośnik do komentarza
Na wniosek zarządu PZPN Komisja Odwoławcza ds. Licencji rozpatrzyła jeszcze raz wniosek licencyjny Polonii Bytom i wydała pozytywną decyzję dla bytomskiego klubu. Polonia Bytom została ukarana jednocześnie karą 100 tys. zł za nieterminowe złożenie wniosku licencyjnego.

 

Bytomski klub będzie co miesiąc sprawdzany przez organy licencyjne PZPN, czy poprawnie wywiązuje się z zaleceń Komisji.

 

Decyzja ta oznacza, że Znicz Pruszków zagra w I lidze, a nie w Ekstraklasie, Widzew Łódź spada do II zamiast do I ligi, zaś Tur Turek utrzymuje się w I lidze, zamiast spaść do II ligi.

jaja :/

 

 

W PZPN znowu kręcą! Polonia Bytom, która od kilkunastu tygodni walczy o otrzymanie licencji na grę w ekstraklasie, może wreszcie dopiąć swego.

 

Jak? Z naszych informacji wynika, że działacze PZPN ze Śląska zaproponowali obecnemu prezesowi związku Michałowi Listkiewiczowi poparcie jego kandydatury we wrześniowych wyborach. W zamian za to zarząd związku ma przywrócić klub do ekstraklasy.

Szef Śląskiego ZPN Rudolf Bugdoł, który oczywiście należy do zarządu PZPN, jest wielkim zwolennikiem gry Polonii w ekstraklasie. Bardzo pomaga mu w tym także inny członek władz związku i przyjaciel bytomskiego zespołu senator Antoni Piechniczek. To właśnie głównie dzięki tym działaczom zarząd PZPN nakazał Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych ponowne zajęcie się sprawą Polonii Bytom.

 

Przypomnijmy, że Polonia utrzymała się w poprzednim sezonie w ekstraklasie, ale nie dostała licencji z uwagi na niezłożenie w terminie dokumentów finansowych. Prawnicy wynajęci przez klub wystąpili o ponowne rozpatrzenie wniosku, argumentując, że winny opóźnieniu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który na czas nie dopełnił formalności. Sezon piłkarskiej ekstraklasy zaczyna się w 25 lipca.

Slascy walkarze :/ do Wrocka!!

Panie kolego, wałek to by był dopiero jakby własnie Polonie zdegradowano. Taki klub jak Widzew uniknąłby kary.

Odnośnik do komentarza
Jak to Widzew uniknął by kary? Nie rozumiem w jaki sposób? Przecież i tak degradacja by była.. No i co znaczy te jednoznacznie pejoratywne określenie "taki klub jak Widzew"?

Degradacja by była, ale tylko taka zwiazana z pozycją klubu na koniec sezonu. Widzew przed sezonem 2007/2008 został ukarany za ustawianie meczy degradacją o jedną klase rozrywkową. W razie degradacji Polonii z Ekstraklasy Widzew uniknąłby kary za ustawianie meczy, a nie o to w tym chodzi.

 

Określenie "taki klub jak Widzew" oznacza nic innego jak przykład klubu który uniknąłby kary w związku z degradacją Polonii.

Odnośnik do komentarza
Z tego co mi się wydaje to Widzew poleciałby tylko o jedną ligę bo Polonia zostałaby przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli

No to własnie o tym samym mówie. Ostatnie miejsce w tabeli Polonii oznaczałoby zajęcie przez Widzew miejsca poza strefą spadkową.

Odnośnik do komentarza

No tak, leci Widzew o jedną ligę, i co z tego? Dlaczego to według Was uniknięcie kary? Dlaczego nie przyczepiliście się, że "taki klub" jak Znicz grałby w ekstraklasie, choć raczej nie spełnia warunków? Widzew zostałby i tak zdegradowany za korupcję- jedna liga w dół.. A między utrzymaniem się "przy zielonym stoliku" Widzewa i awansem Znicza (i wszystkich pozostałych klubów..) nie ma żadnej różnicy.. Polonia na Ekstraklasę nie zasługuje.

 

Poza tym Widzewowi się dostaje bo jako jedyny ma odwagę protestować przeciwko burdelowi w PZPN.. A że przy okazji stara się dbać o swoje interesy to chyba nie w tym nic złego...

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie na zadanie pytania na miarę nagrody Nobla - kto będzie grał w jakiej lidze :D?!

 

PS. decyzji strasznie żałuje - zamiast wyjazdu do Łodzi i Bytomia pojadę sobie do Turka i Pruszkowa - porażka. mam nadzieje że Pruszków jakoś awansuje, a jak nie to może coś się na nich znajdzie żeby zdegradować ? Wszystko, byleby nie grać z nimi :/.

Odnośnik do komentarza
No tak, leci Widzew o jedną ligę, i co z tego? Dlaczego to według Was uniknięcie kary? Dlaczego nie przyczepiliście się, że "taki klub" jak Znicz grałby w ekstraklasie, choć raczej nie spełnia warunków? Widzew zostałby i tak zdegradowany za korupcję- jedna liga w dół.. A między utrzymaniem się "przy zielonym stoliku" Widzewa i awansem Znicza (i wszystkich pozostałych klubów..) nie ma żadnej różnicy.. Polonia na Ekstraklasę nie zasługuje.

 

Poza tym Widzewowi się dostaje bo jako jedyny ma odwagę protestować przeciwko burdelowi w PZPN.. A że przy okazji stara się dbać o swoje interesy to chyba nie w tym nic złego...

Czemu Polonia nie zasługuje na ekstraklasę?? Utrzymała się na boisku!!!

 

Właśnie Widzew zajął miejsce spadkowe w poprzednim sezonie, a że miał też karną degradację powinien zostać przesunięty do byłej III ligi, a w przypadku degradacji Polonii uniknąłby tej kary. Diego zrozum nikt sie na Widzew nie uwziął, ale jak sie popełnia błędy to trzeba z pełną odpowiedzialnością za to zapłacić.

Odnośnik do komentarza

Diego, a widzisz różnicę między Pragą Północ a Pragą Południe? jeśli nie to trudno, tak samo nie odróżnisz I od II ligi, pomarańczy od arbuza czy penisa od wahadłowca Discovery.

 

niech Polonia B. nawet spadnie, ale czemu za brak licencji na PRZYSZŁY sezon cofa się ją na ostatnie miejsce w ZESZŁYM sezonie?

temat był już wałkowany na tym forum. jeśli spadła Polonia, to powinno spaść też kilka innych klubów, w których sytuacja jest jeszcze bardziej mętna.

Odnośnik do komentarza
Dopiero przyszło mi to do głowy...

 

... to znaczy żeeeee.... JAGIELLONIA MUSI GRAĆ BARAŻ :kekeke::keke:

W sumie to ja juz nie wiem kto co ma grac. Niech raz a porządnie napiszą co i jak, bo normalny Kowalski nie ma zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza

No taki już burdel w PZPN.. Niby nikt nie uwziął się na Widzew, ale ostatnio trochę zbyt często dostaje w dupę: licencja, spadki, korupcja, przekształcenia itp. itd.. Po prostu nic nie wiadomo... I to wszystko naraz.. Rozumiem, że Polonia nie jest tu winna i nam się nie należy do końca miejsce w ekstraklasie.. Ale skoro już dali, to teraz chyba nie za bardzo zabierać..

 

Shqvarny- A co do tych porównań penisa do Discovery- naprawdę śmieszne i błyskotliwe, szkoda tylko że całkowicie bez sensu bo w swoim poście dość dokładnie wytłumaczyłem o co mi chodzi.. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś przeczytał go jeszcze raz :)

 

Twierdzicie, że Polonia powinna zostać, bo w kilku klubach jest gorzej.. Na tej samej zasadzie w lidze powinien zostać też Widzew.. O kilku klubach wiadomo, że są bardziej umoczone niż Widzew, ale to my spadliśmy...

Odnośnik do komentarza

Straciłem rachubę, poda mi ktoś zestawienie zespołów grających w Ekstraklasie w sezonie 2008/09.

 

Bake ma chyba na myśli poziom klatki ich gości znaczy się jej brak ... Nie wiem jak oni dostali licencje...

 

Znicz nie będzie grał przypadkiem przy Łazienkowskiej :> ?

Odnośnik do komentarza

Diego, ja tam generalnie jestem zawodolony z efektu uzyskanego za pomocą swoich błyskotliwych porównań. co prawda liczyłem, że znajdziesz róznice w jednej z wcześniej zestawionych par, ale i tak jest postęp.

 

ostatnio trochę zbyt często dostaje w dupę: licencja, spadki, korupcja, przekształcenia itp. itd..

zastanów się lepiej co piszesz

1. kiedy Widzewowi nie przyznano licencji?

2. twierdzisz że Widzew spadł przez PZPN? a wydawało mi się, że zajęli miejsce spadkowe w poprzednim sezonie

3. korupcja to też wina PZPN? Widzew został podstawiony i wrobiony przez PZPN?

4. przekształcenia - idealny strzał kulą w płot. no nie powiesz chyba, że związek podjął decyzję nieprzychylną łódzkiemu klubowi?

 

O kilku klubach wiadomo, że są bardziej umoczone niż Widzew, ale to my spadliśmy..

Arka, Górnik Łęczna, Górnik Polkowice, Korona Kielce, Zagłębie Lubin, Zagłębie Sosnowiec... nie warto wymieniać klubów wobec których nie ma zarzutów, a które spadały, bo 'tak spółdzielnia ustaliła' (tak, jestem naiwniakiem, który wierzy w to, że nie wszystkie kluby handlowały swoimi meczami i robiły nas wszystkich w ch...)

 

 

@Magic - na Ł3 też, o ile w ogóle będą w Ekstraklasie - teoretycznie Widzew spadł do nowej II, więc Znicz powinien pozostać w I.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34868,5...traklasie_.html

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34868,5..._awansowal.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...