Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego tak nie gram

 

Dobre czasy miały się wkrótce skończyć, gdyż za żółte kartki zawieszony został tym razem Pietkiewicz, a do tego Putrasz zwichnął sobie nadgarstek i na dwa tygodnie musiał przerwać treningi. Co prawda graliśmy w Mostach z ostatnim w tabeli Niemnem, ale czy kiedykolwiek to nas powstrzymało przed kiepskim występem?

 

Los zdecydował się chyba oddać nam to, co zabrał w Mińsku, gdyż jakimś cudem mimo fatalnej gry nie skończyło się pogromem. W pierwszej połowie właściwie nie istnieliśmy na boisku, ale w doliczonym czasie gry na centrę z lewego skrzydła zdecydował się Sidko, Jakubczyk oczywiście nie sięgnął piłki, ale wyręczył go Augustyniak i precyzyjnym strzałem pokonał własnego bramkarza. W 55. minucie po rzucie rożnym Juragi Drannikow zaskoczył bez wyjątku wszystkich, wygrywając pojedynek główkowy z obrońcą gospodarzy i trafiając w światło bramki, co w drugiej lidze białoruskiej zazwyczaj wystarczało, by zdobyć gola. Do końca meczu broniliśmy się rozpaczliwie — ja ukradkiem ściskałem w dłoni fotografię patrona klubu w stroju służbowym — i nie posiadałem się ze zdumienia, że wynik nie uległ już zmianie.

 

26.08.2006 Niemen, Mosty: 433 widzów
PL (18/30) Niemen Mosty [16.] — Liwadia [10.] 0:2 (0:1)

45+1. J.Augustyniak 0:1 sam.
55. I.Drannikow 0:2

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar, O.Błochin — I.Chomczyk (78. A.Zazimko), I.Migalewskij, A.Bubnow (63. A.Samoilenko), W.Juraga — I.Drannikow (71. J.Baliajkin), A.Jakubczyk

MVP: Andriej Gonczar (DC; Liwadia) — 9

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2006

 

Bilans (Liwadia): 3-1-0, 4:0

Pierwaja Liga: 9. [+4], 23 pkt, 16:20

Finanse: +76.070 funtów (-158 funtów)

Budżet transferowy: 0 funtów (40%)

Budżet płac: 789 funtów (1.900 funtów)

Nagrody: Profesor (menedżer miesiąca — 2.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Sebastian Mila (24, AMLC; Polska: 24/3) z Austrii Wiedeń do West Brom za 2.200.000 funtów

2. Paweł Brożek (23, AM/FC; Polska) z Wisły do Newcastle za 1.000.000 funtów

3. Artur Boruc (26, GK; Polska: 16/0) z Legii do Birmingham za 750.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Juan (27, DRC; Brazylia: 36/2) z Leverkusen do Palermo za 6.250.000 funtów

2. Joseph Yobo (25, DC/DM; Nigeria: 36/1) z Evertonu do Man Utd za 5.750.000 funtów

3. Felipe (22, DLC; Brazylia: 7/0) z Udinese do Romy za 4.300.000 funtów (WW)

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+3]

Białoruś: BATE [+4]

Czechy: Teplice [+3]

Francja: Auxerre [+2]

Hiszpania: — [+0]

Niemcy: Duisburg [+1]

Polska: Wisła [+4]

Rosja: CSKA Moskwa [+13]

Słowacja: Rim. Sobota [+1]

Ukraina: Tawria [+3]

Włochy: Chievo [+0]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

2. faza kw.: Wisła (4:0 ze Skonto)

3. faza kw.: Wisła (2:4, 0:2 z Chelsea)

 

Puchar UEFA

2. runda kw.: Wisła Płock (3:0, 1:2 z FK Tbilisi), Amica (1:1, 1:3 z Bohemians), Legia (3:0, 1:1 z ÍA)

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1038), 2. Francja (1020), 3. Hiszpania (957), 23. [—] Polska (706)

 

Dobra passa nie mogła trwać wiecznie i porażkę byliśmy losowi winni już od co najmniej dwóch kolejek. Przeciwko ZLiN Homel wystawiłem najmocniejszy skład, ale niewiele to nam pomogło i po kwadransie gry w zamieszaniu podbramkowym Pietrenko przytomnym strzałem pokonał Motałygę. Sześć minut później doprowadziliśmy do remisu po mocnym strzale Juragi pod poprzeczkę, ale w 27. minucie pogrążył nas Gonczar, faulując w polu karnym Zabołockiego. Precyzyjny strzał Katasonowa przywrócił gościom prowadzenie, a tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył ewidentnie za słabo sfaulowany Zabołockij. Nasza nadzieja odżyła na początku drugiej połowy po strzale głową Putrasza, popętała się trochę po boisku, po czym zdechła. Spadek już raczej nam nie groził, potrzebna by nam do tego była jakaś spektakularna katastrofa... z drugiej strony, moi zawodnicy wyglądali na nie lada fachowców od spektakularnych katastrof.

 

09.09.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 411 widzów
PL (19/30) Liwadia [9.] — ZLiN Homel [4.] 2:3 (1:3)

17. K.Pietrenko 0:1
23. W.Juraga 1:1
27. A.Katasonow 1:2 rz.k.
45. S.Zabołockij 1:3
46. W.Putrasz 2:3

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar, O.Błochin — I.Chomczyk (69. W.Tumakow), W.Pietkiewicz, I.Migalewskij, W.Juraga — W.Putrasz (88. M.Daniel), A.Jakubczyk (69. I.Drannikow)

MVP: Siergiej Zabołockij (ST; ZLiN Homel) — 8

Odnośnik do komentarza

Udało mi się w końcu trochę wzmocnić skład w miarę perspektywicznym zawodnikiem, zatrudniając z wolnego transferu wychowanka Stárego Mĕsta, Radka Antošíka (20, GK; Czechy). Dla równowagi kolejną kontuzję na siłowni złapał Putrasz i tym razem miało go zabraknąć przez co najmniej miesiąc.

 

W meczu z Torpedem Mohylew goście byli zdecydowanymi faworytami, ale moi zawodnicy nie mieli najmniejszej ochoty nawiązać z nimi walki, w 29. sekundzie Kozłow zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Gamanowicz otworzył wynik spotkania. Od tej pory ograniczaliśmy się do ucieczki z wrzaskiem przed piłką, a gdy po pół godzinie gry Popow wykorzystał błąd Gonczara, niewiadomą pozostawał już tylko wynik. Ostatecznie skończyło się na 2:0 dla Mohylewa, gdyż rywale ulitowali się nade mną, a może po prostu nie chciało im się przemęczać, skoro widzieli, że Liwadia nie jest w stanie oddać strzału na ich bramkę.

 

16.09.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 548 widzów
PL (20/30) Liwadia [9.] — Torpedo Mohylew [3.] 0:2 (0:2)

1. W.Gamanowicz 0:1 rz.k.
26. W.Popow 0:2

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar, O.Błochin — I.Chomczyk, W.Pietkiewicz (70. A.Bubnow), I.Migalewskij, W.Juraga (59. M.Daniel) — I. Drannikow (59. J.Baliajkin), A.Jakubczyk 

MVP: Ilkar Abdurahmanow (DC; Torpedo Mohylew) — 8

Odnośnik do komentarza

Wyjazd do lidera z Nowopołocka nie mógł, po prostu nie mógł skończyć się dobrze. Tym razem rywal potrzebował aż dwóch minut, by objąć prowadzenie po strzale Stripeikisa. Co ciekawe, dla odmiany nie poddaliśmy się i w 6. minucie Pietkiewicz zagrał prostopadłą piłkę do grającego z rozbitą głową Jakubczyka, który uciekł obrońcom i wyrównał na 1:1. Cieszyliśmy się z remisu przez prawie pół godziny, kiedy to Stripeikis przedryblował nam połowę zespołu i wystawił piłkę Płachotinowi, który precyzyjnym strzałem nie dał Motałydze najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

 

Druga połowa rozpoczęła się w sposób wręcz skandaliczny, gdyż Tokariew pokonał Motałygę fenomenalnym strzałem z dystansu, jakie w białoruskiej drugiej lidze były po prostu niedozwolone. Po tym trafieniu Naftan spoczął na laurach i mogliśmy troszkę odważniej zaatakować. W 52. minucie Chomczyk wrzucił piłkę na długi słupek, Juraga zgrał ją przed bramkę, a Drannikow wpakował do bramki. Oczywiście w tym momencie gospodarze znów wrzucili wyższy bieg i na nic więcej nam już nie pozwolili, ale z Nowopołocka wywieźliśmy wynik znacznie lepszy, niż się spodziewałem.

 

23.09.2006 Atlant, Nowopołock: 3.559 widzów
PL (21/30) Naftan [1.] — Liwadia [9.] 3:2 (2:1)

2. W.Stripeikis 1:0
6. A.Jakubczyk 1:1
30. I.Płachotin 2:1
47. M.Tokariew 3:1
52. I.Drannikow 3:2

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow ŻK, A.Gonczar ŻK, O.Błochin (72. A.Samoilenko) — I.Chomczyk, W.Pietkiewicz ŻK, I.Migalewskij (57. A.Budnow), W.Juraga ŻK — I. Drannikow, A.Jakubczyk (46. J.Baliajkin)

MVP: Władysław Pietkiewicz (MC; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

Naszym następnym rywalem była walcząca o przetrwanie Bereza, więc miałem prawo liczyć na jakąś zdobycz punktową. Pomyliłem się srodze, gdyż już w 3. minucie Motałygo podał piłkę wprost pod nogi Riedkowa, który odegrał ją do Szweda, a ten bez trudu umieścił ją w bramce. Pięć minut później wspaniałym strzałem z dystansu popisał się Albańczyk Gashi i było po meczu. Zespół całkowicie odpuścił walkę, zachwyceni piłkarze Berezy pilnowali wyniku i po tragicznej wręcz grze przegraliśmy 0:2, a w szatni zbluzgałem wszystkich bez wyjątku, bo i nikt nie zasługiwał tego dnia na zmiłowanie, nawet kontuzjowani Bubnow i Błochin. Moje proroctwo zaczynało się spełniać.

 

27.09.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 332 widzów
PL (22/30) Liwadia [10.] — Bereza [15.] 0:2 (0:2)

3. W.Szwed 0:1
8. A.Gaszi 0:2
50. W.Szwed (B) knt.
88. A.Bubnow (L) knt.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar, O.Błochin — I.Chomczyk, W.Pietkiewicz, I.Migalewskij (46. A.Bubnow), W.Juraga (46. M.Daniel) — I. Drannikow (63. J.Baliajkin), A.Jakubczyk

MVP: Walerij Szurankow (DC; Bereza) — 9

Odnośnik do komentarza

Tragiczny wrzesień kończyliśmy meczem z Lokomotiwem Witebsk. W pierwszym składzie z musu pojawił się Samoilenko, z kolei kontuzje wyeliminowały z gry Migalewskiego i Juragę, ale zagraliśmy nawet całkiem przyzwoicie. Niestety zabrakło nam siły ognia w ataku, a że poza niepewnym ostatnio Motałygą nikt nie popełnił większego błędu, zła seria dobiegła końca, a kolejny punkt znacznie przybliżył nas do utrzymania się w drugiej lidze.

 

30.09.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 319 widzów
PL (23/30) Liwadia [11.] — Lokomotiw Witebsk [6.] 0:0 (0:0)

67. I.Migalewskij (L) knt.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow ŻK, A.Gonczar, A.Samoilenko — I.Chomczyk ŻK (76. W.Tumakow), W.Pietkiewicz ŻK, I.Migalewskij (67. W.Diegił), W.Juraga — I. Drannikow, A.Jakubczyk (59. J.Baliajkin)

MVP: Dmitrij Rodczenko (DM; Lokomotiw Witebsk) — 7

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2006

 

Bilans (Liwadia): 0-1-4, 4:10

Pierwaja Liga: 11. [-2], 24 pkt, 20:30

Finanse: +78.608 funtów (+3.489 funtów)

Budżet transferowy: 0 funtów (40%)

Budżet płac: 789 funtów (1.900 funtów)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Jakub Rzeźniczak (19, DRC; Polska U-21: 11/0) z Legii do Sparty Praga za 425.000 funtów

2. Łukasz Mierzejewski (24, AM/FC; Polska) z Pardubic do Sparty Praga za 70.000 funtów

3. Adrian Napierała (24, DRC/DM; Polska) z Pardubic do Mlada Boleslav za 65.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Freddy Jose Barreiro (24, ST; Paragwaj: 11/1) z Saturna do Al-Ahli (ZEA) za 1.600.000 funtów

2. Roman Bednář (23, ST; Czechy U-21: 4/2) z Kaunas do Al-Ahli (ZEA) za 1.500.000 funtów

3. Pavel Koštál (26, DC; Czechy) ze Slovana Liberec do Banika Ostrawa za 950.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+2]

Białoruś: BATE [+5]

Czechy: Teplice [+5]

Francja: Auxerre [+4]

Hiszpania: Celta [+2]

Niemcy: Bayern [+0]

Polska: Wisła [+8]

Rosja: CSKA Moskwa [+18]

Słowacja: Rim. Sobota [+0]

Ukraina: Tawria [+1]

Włochy: Inter [+2]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar UEFA

1. runda: Legia (2:4, 0:0 z Schalke), Wisła Płock (0:2, 0:2 z Milanem), Wisła (2:1, 1:1 z Vit. Guimarães)

 

Reprezentacja Polski:

02.09.2006 EME Walia — Polska 1:2

06.09.2006 EME Polska — Czechy 1:2

 

Ranking FIFA: 1. Francja (1035), 2. Brazylia (1031), 3. Hiszpania (983), 21. [+2] Polska (740)

Odnośnik do komentarza

Do meczu w Reczycy przystępowaliśmy bez kontuzjowanego Tumakowa, za to do składu powrócił Błochin. Gospodarze mieli przez całe spotkanie lekką przewagę, ale na nasze szczęście nic z niej nie wyniknęło, głównie dzięki zaskakująco dobrej postawie Liwadii. W 21. minucie Daniel wrzucił piłkę z autu do Drannikowa, pozostawionego bez opieki przez obrońców, Iwan zagrał wzdłuż bramki do kompletnie niekrytego Chomczyka i nasz lewy pomocnik zdobył swojego pierwszego gola w barwach Liwadii, zapewniając nam nieoczekiwany komplet punktów.

 

14.10.2006 Centralnyj, Reczyca: 1.810 widzów
PL (24/30) Wiedrycz Reczyca [8.] — Liwadia [11.] 0:1 (0:1)

21. I.Chomczyk 0:1
53. W.Sałbiew (WR) knt.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar ŻK, O.Błochin — I.Chomczyk, W.Pietkiewicz, I.Migalewskij, M.Daniel ŻK (65. A.Samoilenko) — I. Drannikow (65. J.Baliajkin), A.Jakubczyk (76. A.Zazimko)

MVP: Denis Kozłow (DC; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

Skąd Wam takie pierdoły do głów przychodzą? This is BELAAAARUUUUS!

 

Cztery dni później graliśmy w Swietłogorsku z Chimikiem i nie był to udany występ. Co prawda już w 1. minucie Daniel popisał się prostopadłym podaniem do Jakubczyka, po którym objęliśmy prowadzenie, ale potem było już tylko gorzej. Już po kwadransie zdjąłem z boiska proszącego się o drugą żółtą kartkę Chomczyka, a w 23. minucie do remisu doprowadził Silantiew. Po przerwie drugą żółtą kartkę otrzymał Gonczar, zmuszając nas do rozpaczliwej obrony wyniku, ale w 83. minucie po centrze Gołowacza Aksjonow wszedł jak w masło między naszych środkowych obrońców i precyzyjnym strzałem zapewnił Chimikowi komplet punktów. Mimo tej porażki na sześć kolejek przed końcem sezonu (dwaj rywale mieli jedno spotkanie zaległe) mieliśmy dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową, co było chyba wystarczającym marginesem bezpieczeństwa.

 

18.10.2006 Bumażnik, Swietłogorsk: 2.705 widzów
PL (25/30) Chimik Swietłogorsk [7.] — Liwadia [10.] 2:1 (1:1)

1. A.Jakubczyk 0:1
23. D.Silantiew 1:1
53. A.Gonczar (L) cz.k.
83. J.Aksjonow 2:1

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar 2ŻK/CzK, O.Błochin — I.Chomczyk ŻK (16. A.Zazimko), W.Pietkiewicz, I.Migalewskij, M.Daniel ŻK — I. Drannikow, A.Jakubczyk (53. D.Własow, 62. A.Samoilenko)

MVP: Marcin Daniel (MR; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

Mecz w Baranowiczach przy dobrym wyniku właściwie mógł nam zagwarantować utrzymanie w drugiej lidze. Za zawieszonego Gonczara od pierwszej minuty zagrał Adamickij, a na prawą pomoc powrócił Juraga, który okazał się być najsłabszym elementem zespołu. Gospodarze zagrali bardzo ambitnie, ale nieskutecznie, dwie fantastyczne okazje Szpaka zatrzymał równie fantastycznymi interwencjami Motałygo, natomiast Drej nie potrafił trafić w światło naszej bramki. Po kwadransie gry Sidko zagrał lewym skrzydłem do Drannikowa, który wszedł w pole karne, gdzie zatrzymał go wślizgiem Kudasz. Do bezpańskiej piłki dopadł Migalewskij i strzałem z lewej nogi zaskoczył Warłamowa — i to wystarczyło. Utrzymania jeszcze nie mogliśmy być pewni, ale teraz tylko wielki pech mógł nas strącić w strefę spadkową.

 

21.10.2006 Lokomotiw, Baranowicze: 2.859 widzów
PL (26/30) Baranowicze [11.] — Liwadia [10.] 0:1 (0:1)

18. I.Migalewskij 0:1

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, A.Adamickij ŻK, D.Kozłow, O.Błochin — I.Chomczyk, W.Pietkiewicz, I.Migalewskij, W.Juraga (60. S.Łyskow) — I. Drannikow (68. J.Baliajkin), A.Jakubczyk (77. A.Bubnow)

MVP: Igor Migalewskij (MC; Liwadia) — 7

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu podejmowaliśmy broniącą się przed spadkiem Orszę. Przemeblowałem skład na to spotkanie, co przyniosło efekt w postaci świetnej gry naszych skrzydeł. Na nieszczęście dla nas dzień konia miał bramkarz gości, Grzegorz Burandt, który zatrzymał trzy strzały nie do obrony, autorstwa kolejno Jakubczyka, Drannikowa i Samoilenki. W drugiej połowie straciłem do tego kontuzjowanego Jakubczyka, a wracający po kontuzji Putrasz był jeszcze bez kondycji, więc nikogo nie zdziwił kolejny bezbramkowy remis w naszym wykonaniu. Ten jeden punkt okazał się wszakże bezcenny, gdyż zapewnił nam utrzymanie w drugiej lidze! Po tej serii spotkań poznaliśmy pierwszego spadkowicza — Niemen Mosty —, a także mistrza Pierwej Ligi, którym został Naftan Nowopołock.

 

28.10.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 540 widzów
PL (27/30) Liwadia [10.] — Orsza [15.] 0:0 (0:0)

65. A.Jakubczyk (L) knt.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, D.Kozłow, A.Gonczar (30. A.Zazimko), O.Błochin — I.Chomczyk, W.Pietkiewicz, I.Migalewskij, M.Daniel (75. A.Samoilenko) — W.Putrasz, A.Jakubczyk (65. I.Drannikow)

MVP: Grzegorz Burandt (GK; Orsza) — 8

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy, co się nawinie. Na razie nie zabijają się o mnie, nie wiedzieć czemu.

 

Październik 2006

 

Bilans (Liwadia): 2-1-1, 3:2

Pierwaja Liga: 10. [+1], 31 pkt, 23:32

Finanse: +77.133 funtów (-2.426 funtów)

Budżet transferowy: 0 funtów (40%)

Budżet płac: 798 funtów (1.900 funtów)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Alioune Kebé (21, ST; Senegal) z Le Mans do Jeanne d'Arc za 210.000 funtów

2. Juan Alexander Campos (26, ST; Salwador: 14/0) z Luis Angel Firpo do Al-Gharrafy za 200.000 funtów

3. Mustapha Bidoudane (30, ST; Maroko: 8/0) z Raja Casablanca do Wydad Casablanca za 75.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+3]

Białoruś: BATE [+8]

Czechy: Teplice [+3]

Francja: Auxerre [+1]

Hiszpania: Celta [+0]

Niemcy: Rostock [+2]

Polska: Wisła [+4]

Rosja: CSKA Moskwa [+19] (M)

Słowacja: Ružomberok [+1]

Ukraina: Dynamo Kijów [+0]

Włochy: Inter [+5]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar UEFA

Gr.H: Wisła (1:0 z Monaco)

 

Reprezentacja Polski:

11.10.2006 EME Liechtenstein — Polska 0:1

 

Ranking FIFA: 1. Francja (1019), 2. Brazylia (1018), 3. Hiszpania (978), 20. [+1] Polska (739)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...