Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na uwadze narastający kryzys bramkarski, zatrudniłem z wolnego transferu pradziadka Władimira Syczewa (44, GK; Rosja), który całą karierę spędził w Dynamie Briańsk, a w Liwadii pełnić miał rolę grającego trenera. Przeciwko Torpedo Mohylew do naszej bramki wrócił Motałygo i zaraz udowodnił, że nie jest aż tak bardzo skuteczniejszy niż Jewniewicz. Już w 3. minucie gospodarze po prostu nas ośmieszyli, nasi obrońcy kolejno popisywali się wspaniałymi kiksami w polu karnym, aż w końcu agonię skrócił nam Łobanow, pakując piłkę do naszej bramki. Po czterech nie najgorszych nareszcie zagraliśmy na miarę naszych umiejętności i dwucyfrówka nie byłaby wynikiem niesprawiedliwym. W 34. minucie Popow podwyższył na 2:0 z podania Borodawki, a tuż po przerwie w zamieszaniu podbramkowym Strach zmieścił piłkę pod brzuchem Motałygi i Popow zdobył swojego drugiego gola. Przed totalną kompromitacją uchronił nas tenże Strach, który w 61. minucie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Jakubczyka, za co otrzymał czerwoną kartkę. Teraz i gospodarze ograniczyli się do czujnej gry w obronie, a że my w ataku prezentowaliśmy poziom reprezentacji Montserrat, wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

 

10.05.2006 Torpedo, Mohylew: 1.977 widzów
PL (5/30) Torpedo Mohylew [9.] — Liwadia [7.] 3:0 (2:0)

3. A.Łobanow 1:0
34. W.Popow 2:0
48. W.Popow 3:0
61. S.Strach (TM) cz.k.

Liwadia: I.Motałygo — D.Własow, A.Zazimko, A.Gonczar, A.Samoilenko — I.Migalewskij, W.Pietkiewicz (82. W.Diegił), S.Łyskow — J.Baliajkin (63. O.Błochin), W.Juraga — W.Putrasz (52. A.Jakubczyk)

MVP: Sergij Artiomow (ML; Torpedo Mohylew) — 8

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Naftanem Nowopołock na ławce rezerwowych usiadł nasz nowy bramkarz, Rosjanin Jewgienij Griszkow (20, GK; Rosja), wychowanek SKA Chabarowsk ściągnięty do Dzierżyńska z wolnego transferu. Zamierzałem bowiem trochę poszerzyć kadrę i zmienić ustawienie, które przy obecnym materiale ludzkim po prostu się nie sprawdzało.

 

Goście byli faworytami do awansu i bezapelacyjnymi pewniakami do zwycięstwa; dobrego humoru nie popsuł im nawet świetny strzał Pietkiewicza z rzutu wolnego, efektownie obroniony przez Skinderisa. W 9. minucie z kontuzją boisko opuścił Baliajkin, co nie było wielkim osłabieniem, gdyż i tak młody Rosjanin grał póki co koszmarny piach. Pięć minut później Połuszyn dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, Motałygo źle obliczył tor lotu piłki i Stripeikis strzałem głową otworzył wynik spotkania. Po raz kolejny na boisku istniała tylko jedna drużyna, gol Płachotina do szatni tylko to podkreślił, a w drugiej połowie ograniczyliśmy się do gry faul i obrony rezultatu. Gościom nieszczególnie zależało na strzeleniu kolejnych bramek, Motałygo pozbierał się i bronił całkiem poprawnie, tak więc skończyło się na 0:2 i trzeciej przegranej z rzędu, która zepchnęła nas tuż nad strefę spadkową.

 

13.05.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 337 widzów
PL (6/30) Liwadia [13.] — Naftan [3.] 0:2 (0:2)

9. J.Baliajkin (L) knt.
14. W.Stripeikis 0:1
41. I.Płachotin 0:2

Liwadia: I.Motałygo — D.Własow, A.Zazimko, A.Gonczar, A.Samoilenko — I.Migalewskij ŻK, W.Pietkiewicz ŻK, S.Łyskow (46. O.Błochin ŻK) — J.Baliajkin (9. W.Diegił ŻK), W.Juraga — A.Jakubczyk (70. W.Putrasz)

MVP: Igor Płachotin (MC; Naftan) — 8

Odnośnik do komentarza

Dwaj kolejni nowi zawodnicy wzmocnili obsadę najsłabiej dotąd się spisujących pozycji. Paweł Prichodko (17, ST; Rosja) z Ałanii pozwolił mi mieć nadzieję na to, że może zdobędziemy jeszcze w tym sezonie jakąś bramkę, a Witalij Tumakow (19, ML; Rosja), zwolniony niedawno przez Krasnodar, był pierwszym lewym pomocnikiem w składzie Liwadii.

 

Chimik Swietłogorsk klasowym zespołem nie był, więc liczyłem na to, że nowe ustawienie pozwoli nam zakończyć passę porażek, łomotów i upokorzeń. Gdy w 5. minucie Putrasz strzałem głową wykończył dośrodkowanie Błochina z rzutu wolnego, nawet w to uwierzyłem. Ale dziesięć minut później Krioka zagrał dobrą piłkę do Mirończyka, a ratujący sytuację Gonczar przelobował Motałygę, wyrównując na 1:1. Chwilę później dośrodkowanie Dżafarowa z prawej flanki trafiło do Silantiewa, który najpierw trafił w słupek, potem poprawił z lewej nogi i wszystko wróciło do normy. Po kolejnych kilku minutach Dżafarow znów świetnie zagrał na dobieg do Silantiewa, który kiwnął Gonczara i podwyższył na 3:1 dla Chimika. Na trybunach rozległy się pierwsze gwizdy, choć uciszył je Jakubczyk, wykorzystując w 31. minucie podanie Migalewskiego i zdobywając kontaktowego gola; Aleksiej przy tej akcji uszkodził sobie więzadło podkolanowe, a młodziutki Prichodko był zbyt wystraszony, by cokolwiek zdziałać w ataku. Po pełnej bramek pierwszej połowie w drugiej wszyscy wynudzili się niemożebnie, a gdy schodziliśmy z boiska pokonani po raz czwarty z rzędu, kibice żegnali nas głośnymi gwizdami. W szatni Iwan Charitonowicz nieśmiało zasugerował, by może w następnym meczu postawić na młodzszych zawodników, ja zaś popukałem się znacząco w głowę; przedszkolakami miałem grać, czy co? Momentami nasza gra nie była taka całkowicie beznadziejna, poprawiliśmy też przynajmniej skuteczność, więc być może w przyszłości miało być lepiej, prawda? Prawda? Prawda?

 

24.05.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 316 widzów
PL (7/30) Liwadia [14.] — Chimik Swietłogorsk [12.] 2:3 (2:3)

5. W.Putrasz 1:0
13. A.Gonczar 1:1 sam.
19. D.Silantiew 1:2
19. D.Silantiew 1:3
31. A.Jakubczyk 2:3

Liwadia: I.Motałygo — D.Własow, A.Zazimko (72. A.Adamickij), A.Gonczar, O.Błochin — W.Tumakow ŻK (56. A.Samoilenko ŻK), W.Pietkiewicz ŻK, I.Migalewskij, W.Juraga — W.Putrasz ŻK, A.Jakubczyk (46. P.Prichodko)

MVP: Dmitrij Silantiew (ST; Chimik Swietłogorsk) — 8

Odnośnik do komentarza

Do Witebska za kontuzjowanego Jakubczyka zabrałem ze sobą młodego Drannikowa, ale nie był to najlepszy pomysł; jeśli się utrzymamy, za 2-3 lata będziemy mieli paru niezłych napastników, ale jeszcze nie teraz. Gospodarze w pierwszej połowie straszliwie nami kręcili, a w 24. minucie Tumakow sprezentował im rzut karny, fenomenalnie obroniony przez Motałygę. Mimo to udało się nam doczekać przerwy, w której zdjąłem poobijanego Tumakowa, ale zanim weszliśmy z powrotem w mecz, stało się. Zazimko popełnił błąd, witebszczanie weszli w piątkę w nasze pole karne i Kuzniecow strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Mimo straty bramki nie graliśmy najgorzej, nie podłamała nas też kontuzja Migalewskiego i w 83. minucie para rezerwowych uratowała nam jeden punkt — Samoilenko pięknie podał między obrońców, a Baliajkin plasowanym strzałem posłał piłkę do bramki Witebska.

 

27.05.2006 Dynamo, Witebsk: 3.425 widzów
PL (8/30) Lokomotiw Witebsk [9.] — Liwadia [14.] 1:1 (0:0)

24. I.Kwiatkowskij (LW) o.rz.k.
48. S.Kuzniecow 1:0
69. I.Migalewskij (L) knt.
83. J.Baliajkin 1:1

Liwadia: I.Motałygo — D.Własow, A.Zazimko, A.Gonczar, O.Błochin — W.Tumakow ŻK (46. S.Łyskow), W.Pietkiewicz, I.Migalewskij (69. A.Samoilenko), W.Juraga — W.Putrasz, I.Drannikow (56. J.Baliajkin)

MVP: Stanisław Kuzniecow (MR; Lokomotiw Witebsk) — 8

Odnośnik do komentarza

Maj kończyliśmy wyjazdowym meczem z najsłabszym póki co zespołem drugiej ligi, Berezą, liczyłem więc na komplet punktów i ucieczkę ze skraju strefy spadkowej. Tymczasem moi zawodnicy wybrali sobie to spotkanie na udowodnienie mi, że nie nadaję się na menedżera. W 1. minucie Szurankow posłał daleką piłkę w nasze pole karne, Gogiaszwili strącił ją do Mandziuka, który bez trudu pokonał Motałygę. Dwie minuty później Pietkiewicz niczym idiota stracił piłkę we własnym polu karnym i Kondratiew podwyższył na 2:0. Po chwili Własow zagrał ręką w szesnastce, ale tym razem Motałygo okazał się lepszy od Łukańca. W 37. minucie Własow powtórzył więc swój trick i Witwickij nie dał naszemu bramkarzowi najmniejszych szans. Tuż przed przerwą sędzia i nam sprezentował karnego za faul Szurankowa na Baliajkinie, a Putrasz zdobył honorowego gola dla Liwadii. W drugiej połowie długo trwała walka o kontraktową bramkę, ale w 72. minucie w nasze pole karne przedarł się Kuriłowicz, który stracił piłkę, ale Adamickij niezwłocznie mu ją odegrał, zaliczając asystę przy golu na 4:1. A strzelaninę zakończył Biełogłazow, oczywiście z rzutu karnego podyktowanego oczywiście za zagranie Sidki ręką. Przegraliśmy w kompromitującym stylu, popełniając kardynalne błędy przy wszystkich bez wyjątku bramkach dla Berezy, i po tej kolejce zajęliśmy należne nam miejsce w strefie spadkowej.

 

31.5.2006 Gorodskoj, Bereza: 412 widzów
PL (9/30) Bereza [16.] — Liwadia [13.] 5:1 (3:1)

1. O.Mandziuk 1:0
3. J.Kondratiew 2:0
7. P.Łukaniec (B) o.rz.k.
37. M.Witwickij 3:0 rz.k.
45. W.Putrasz 3:1 rz.k.
72. N.Kuriłowicz 4:1
87. A.Biełogłazow 5:1 rz.k.

Liwadia: I.Motałygo — D.Własow ŻK (46. P.Sidko), A.Zazimko, A.Gonczar ŻK, O.Błochin — A.Adamickij ŻK, W.Pietkiewicz ŻK, A.Samoilenko, W.Juraga (46. S.Łyskow ŻK) — W.Putrasz, J.Baliajkin (61. I.Drannikow)

MVP: Nikołaj Kuriłowicz (ST; Bereza) — 8

Odnośnik do komentarza

Wy sobie żartujecie, a mnie bezrobocie czeka...

 

Maj 2006

 

Bilans (Liwadia): 1-1-5, 8:17

Pierwaja Liga: 15. [-3], 6 pkt, 8:17

Finanse: +72.520 funtów (+7.502 funtów)

Budżet transferowy: 0 funtów (40%)

Budżet płac: 641 funtów (1.900 funtów)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Tefik Osmani (20, DRC; Albania: 2/0) z Metalurga Zp do Vllaznii za 1.200.000 funtów

2. Elis Kraja (20, ST; Albania) z Lecco do Vllaznii za 675.000 funtów

3. Alvaro Meneses (24, SW/DR; Urugwaj: 1/0) z Nacionalu do Peñarolu za 575.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+3] (M)

Białoruś: BATE [+2]

Czechy: Slavia Praga [+0] (M)

Francja: Auxerre [+7] (M)

Hiszpania: Barcelona [+9] (M)

Niemcy: Bayern [+2] (M)

Polska: Wisła [+9] (M)

Rosja: CSKA Moskwa [+6]

Słowacja: Artmedia [+1] (M)

Ukraina: Szachtar [+12] (M)

Włochy: Juventus [+15] (M)

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (879), 2. Francja (868), 3. Brazylia (859), 25. [—] Polska (680)

Odnośnik do komentarza

Byliśmy w kryzysie, co do tego nie miałem wątpliwości. Sugestie, aby zespół rozgrywał swoje mecze po spożyciu, jakoś mnie nie przekonywały, tym bardziej że do tej pory nie zdawało to rezultatu. Na spotkanie z Wiedryczą wystawiłem więc niemalże identyczny skład co w Berezie — jedynie na lewej obronie zagrał Sidko, a na lewą pomoc powrócił Tumakow. Zmiany pomogły, zwłaszcza gdy w przerwie słabiuchnego Zazimkę zmienił Kozłow, i po bezbarwnym meczu, pozbawionym jakichkolwiek sytuacji podbramkowych, udało się nam wywalczyć jeden punkt. Okupiliśmy go niestety kontuzją Tumakowa, który rozbił sobie głowę o piłkę i na dwa tygodnie wypadł ze składu.

 

03.06.2006 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 319 widzów
PL (10/30) Liwadia [15.] — Wiedrycz Reczyca [8.] 0:0 (0:0)

5. D.Gonczarow (WR) knt.

Liwadia: I.Motałygo — P.Sidko, A.Zazimko (46. D.Kozłow), A.Gonczar, O.Błochin — W.Tumakow, W.Pietkiewicz (65. W.Diegił), A.Samoilenko, W.Juraga  — W.Putrasz, J.Baliajkin (74. I.Drannikow)

MoM: Sergij Borysenko (ST; Wiedrycz Reczyca) — 8

Odnośnik do komentarza

Cztery dni później w Osipowiczach graliśmy z amatorską Swisłoczą w 1. rundzie Pucharu Białorusi. Po raz pierwszy od dawna to my byliśmy na boisku zespołem lepszym, natomiast jak co mecz mieliśmy koszmarne problemy ze skutecznością. Gospodarze ograniczyli się do murowania własnej bramki, więc bezbramkowy remis i rzuty karne były jak najbardziej przewidywalnym wynikiem. W rzutach karnych tylko Putrasz trafił do bramki Swisłoczy, młodego Griszkowa pokonali Krulik, Tarasow i Seliwanow — w tym meczu nie mogłem skorzystać z usług zawodników wypożyczonych z innych klubów — i nasze występy w pucharach zakończyły się już na pierwszej przeszkodzie.

 

07.06.2006 Junost, Osipowicze: 633 widzów
PB 1R Osipowicze [—] — Liwadia [PL] 0:0k (0:0, 0:0, 3:1)

53. I.Soroka (O) knt.

Liwadia: J.Griszkow — D.Własow, A.Zazimko, A.Gonczar, O.Błochin — S.Łyskow (78. P.Prichodko), W.Diegił, A.Samoilenko, W.Juraga (106. I.Migalewskij) — W.Putrasz, I.Drannikow (68. E.Baliajkin)

MVP: Andriej Gonczar (DC; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

Sezon 2005/2006 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Liverpool, 2. Arsenal, 3. Man Utd

Spadek z Premiership: 18. Fulham, 19. Wigan, 20. Bolton

Awans do Premiership: 1. Wolves, 2. Crystal Palace, 5. Norwich

FA Cup: Middlesbrough (2:0 z Blackburn)

Najlepszy piłkarz: John Terry (25, DC; Anglia: 22/0) — 7.89 (Chelsea)

Król strzelców: Thierry Henry (28, ST; Francja: 76/35) — 23 (Arsenal)

 

Białoruś:

Czołówka Wyższej Ligi: 1. BATE, 2. Dynamo Mińsk, 3. MTZ-Ripo

Spadek z Wyższej Ligi: 13. Lokomotiw Mińsk, 14. Naftan

Awans do Wyższej Ligi: 1. ZLiN Homel, 2. Bielszina, 3. Smorgonie

Puchar Białorusi: MTZ-Ripo (3:0 z Homlem)

Najlepszy piłkarz: Aleksandr Bułojczik (26, DC; Białoruś) — 7.43 (MTZ-Ripo)

Król strzelców: Dmitrij Parfienow (26, ST; Białoruś: 1/0) — 15 (Niemen Grodno)

 

Czechy:

Czołówka Gambrinus Ligi: 1. Slavia Praga, 2. Jablonec, 3. Sparta Praga

Spadek z Gambrinus Ligi: 15. Viktoria Pilzno, 16. Jihlava

Awans do Gambrinus Ligi: 2. Czeskie Budejowice, 5. Kladno

Pohar CMFS: Slovan Liberec (1:0 ze Starym Mĕstem)

Najlepszy piłkarz: Adam Petrouš (28, DC; Czechy: 4/0) — 7.78 (Sparta Praga)

Król strzelców: Michal Papadopoulos (21, ST; Czechy U-21: 12/2) — 18 (Banik Ostrawa)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Auxerre, 2. Bordeaux, 3. Lens

Spadek z Ligue 1: 18. Troyes, 19. Nancy, 20. Ajaccio

Awans do Ligue 1: 1. Bastia, 2. Le Havre, 3. Montpellier

Coupe de France: Monaco (1:0 z Nantes)

Najlepszy piłkarz: Cyril Jeunechamp (30, DRL/DM/MRLC; Francja: 1/0) — 7.77 (Rennes)

Król strzelców: Javier Ernesto Chevantón (25, FC; Urugwaj: 15/6) — 22 (Monaco)

 

Hiszpania:

Czołówka Primera División: 1. Barcelona, 2. Athletic, 3. Real Madryt

Spadek z Primera División: 18. Getafe, 19. Mallorca, 20. Racing

Awans do Primera División: 2. Valladolid, 3. Sporting Gijón, 4. Murcia

Copa del Rey: Real Madryt (2:1 z Barceloną)

Najlepszy piłkarz: Iván Helguera (31, DC/DM; Hiszpania: 50/3) — 7.88 (Real Madryt)

Król strzelców: Fernando Torres (22, ST; Hiszpania: 25/9) — 21 (At.Madryt)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. Bayern, 2. Hertha BSC, 3. Werder Brema

Spadek z 1. Bundesligi: 16. Leverkusen, 17. Mainz, 18. Hannover

Awans do 1. Bundesligi: 1. Bochum, 2. Rostock, 3. Ahlen

DFB-Pokal: Kiel (2:1 z Leverkusen)

Najlepszy piłkarz: Valérien Ismaël (30, DC; Francja: 1/0) — 7.79 (Bayern)

Król strzelców: Miroslav Klose (27, ST; Niemcy: 53/21) — 19 (Werder Brema)

 

Polska:

Czołówka Orange Ekstraklasy: 1. Wisła, 2. Legia, 3. Wisła Płock

Spadek z Orange Ekstraklasy: 14. Pogoń, 15. Polonia, 16. Zagłębie

Awans do Orange Ekstraklasy: 1. Widzew, 2. Ruch Chorzów, 3. Zagłębie Sosnowiec

Puchar Polski: Legia (2:0, 2:3 z Odrą Wodzisław)

Najlepszy piłkarz: Moussa Ouattara (24, DRC; Burkina Faso) — 7.76 (Legia)

Król strzelców: Sead Zilić (23, ST; Słowenia: 1/0) — 17 (Wisła)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Szynnik, 3. FK Moskwa

Spadek z Premier Ligi: 15. Tom, 16. Rubin

Awans do Premier Ligi: 1. Łucz, 2. Kubań

Kubok Rassiji: CSKA Moskwa (2:0 ze Spartakiem Moskwa)

Najlepszy piłkarz: Wasilij Bierezuckij (23, DRC; Rosja: 12/0) — 7.74 (CSKA Moskwa)

Król strzelców: Aleksandr Geinrich (21, AM/FC; Uzbekistan: 21/12) — 17 (Torpedo Moskwa)

 

Słowacja:

Czołówka Corgon Ligi: 1. Artmedia, 2. Bańska Bystrzyca, 3. Nitra

Spadek z Corgon Ligi: 10. Trnawa

Awans do Corgon Ligi: 2. Rim. Sobota, 3. Slovan Bratysława, 3. Koszyce

Slovensky Pohar: Žilina (2:2k z Trnawą)

Najlepszy piłkarz: Peter Majernik (27, MRC; Słowacja) — 7.53 (Bańska Bystrzyca)

Król strzelców: Marian Tomcak (25, AM/FC; Słowacja) — 18 (Žilina)

 

Ukraina:

Czołówka Wyższej Ligi: 1. Szachtar, 2. Dynamo Kijów, 3. Metalurg Zp

Spadek z Wyższej Ligi: 15. Krywbas, 16. Stal Ałczewsk

Awans do Wyższej Ligi: 2. Karpaty, 4. CSKA Kijów

Puchar Ukrainy: Szachtar (1:0 z Dynamem Kijów)

Najlepszy piłkarz: Tomas Hübschman (24, DRC; Czechy: 20/0) — 8.00 (Szachtar)

Król strzelców: Wasyl Saczko (31, ST; Ukraina) — 17 (Czornomoriec)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Juventus, 2. Inter, 3. Sampdoria

Spadek z Serie A: 18. Treviso, 19. Empoli, 20. Ascoli

Awans do Serie A: 1. Brescia, 2. Cesena, 3. Vicenza

Puchar Włoch: Udinese (1:0, 1:2 z Juventusem)

Najlepszy piłkarz: Michele Mignani (34, DC; Włochy U-21: 6/0) — 7.84 (Siena)

Król strzelców: Zlatan Ibrahimović (24, FC; Szwecja: 34/12) — 21 (Juventus)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Juventus (1:0 z Interem)

Puchar UEFA: Monaco (1:1k z Fenerbahçe)

PNA: Nigeria (2:1 z Senegalem)

Puchar Narodów OFC: Tahiti (2:0, 0:0 z Vanuatu)

 

Nagrody indywidualne

 

Piłkarz roku (Europa): Adriano (23, ST; Brazylia: 33/26) — Internazionale

Piłkarz roku (świat): Michael Ballack (29, AMC; Niemcy: 64/30) — Bayern Monachium

Zawodnik roku (FIFA): Frank Lampard (27, AMC; Anglia: 34/10) — Chelsea

Złoty But (Europa): Thierry Henry (28, ST; Francja: 76/35) — 23 (46 pkt) (Arsenal)

Odnośnik do komentarza

Po tej wpadce w białoruskiej lidze rozpoczęła się letnia przerwa, co oznaczało, że czerwiec zakończyliśmy bez porażki, jupi...

 

Czerwiec 2006

 

Bilans (Liwadia): 0-2-0, 0:0

Pierwaja Liga: 15. [—], 7 pkt, 8:17

Finanse: +77.134 funtów (+5.403 funtów)

Budżet transferowy: 0 funtów (40%)

Budżet płac: 655 funtów (1.900 funtów)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ron Vlaar (21, DC; Holandia U-21: 3/0) z AZ do Ajaxu za 2.400.000 funtów

2. Gary McSheffrey (23, AM/ST; Anglia) z Coventry do Rangers za 1.900.000 funtów

3. Wesley (25, AMC; Brazylia) z Alavés do Al-Ahli (ZEA) za 1.800.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: — [+0]

Białoruś: BATE [+4]

Czechy: — [+0]

Francja: Auxerre [+7] (M)

Hiszpania: Barcelona [+9] (M)

Niemcy: — [+0]

Polska: — [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+5]

Słowacja: — [+0]

Ukraina: — [+0]

Włochy: — [+0]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar Intertoto

1. runda: Odra Wodzisław (2:1, 1:3z Motherwell)

 

Reprezentacja Polski:

09.06.2006 MŚ GrC Kamerun — Polska 1:0

15.06.2006 MŚ GrC Arabia Saudyjska — Polska 0:1

21.06.2006 MŚ GrC Polska — Anglia 1:5

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (879), 2. Francja (868), 3. Brazylia (859), 25. [—] Polska (680)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...