Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wyrobić kartę kibica danego klubu (tak jak w całej Ekstraklasie), ze względu na ujednoliconą bazę kibiców można wyrobić jedną kartę albo Polonii, albo Legii (podobnie chyba ŁKS, Polonia Bytom, generalnie kluby które jako ostatnie wprowadzały system kart kibica), z Wisłą na pewno nie ma problemu. Więcej informacji tutaj: http://ksppolonia.pl...odstrona&id=131

Odnośnik do komentarza

Nie to nie był Hadaj :D.

 

Polonia-Legia 2:1

 

W pierwszej połowie Legia była lepsza, w drugiej Polonia. A może po prostu Legia siadła? Polonii bardzo brakowalo Bruno. Dobrze, ze udało się wygrać, ale Zieliński musi coś zrobić z drużyną. Pierwszą i pewnie ostatnią bramkę strzelił Cani. Sikorski? A kto to jest Bebok?

Z Legii podobał mi się Ljuboja. Facet przerasta piłkarsko wszystkich zawodników z naszej ligi. Wie jak i gdzie się ustawić, jak podać piłkę. Ogólnie wydaje się niemal wszystko ograniać. Jest tylko ciut wolny, ale swoje lata już ma. Polonii by się przydał :D.

Odnośnik do komentarza

2-1!

 

Przede wszystkim trzeba napisać jedno: Polonia wygrała! (a nie Legia przegrała) Pierwsza połowa wyrównana, jednak to sytuacje przeciwnika były bardziej poukładane i groźniejsze. Grze ofensywnej Czarnych Koszul brakowało ładu oraz dokładności i to głównie różniło oba zespoły. Polonia gdy dochodziła do swoich sytuacji albo je marnowała, albo dobrze bronił Kuciak, albo zachowywali się równie nerwowo co rywale.

 

Rozmowa w szatni przyniosła efekty i w drugiej połowie oglądaliśmy Polonię nie tylko nieustępliwą, ale też bardziej poukładaną. Szczęście w nieszczęściu to kontuzja Teodorczyka, za niego wszedł Cani który nie tylko był nominalnym napastnikiem, ale grał też na tej pozycji. Teo ciągle zbiegał do skrzydeł (które nie działały) i często brakowało go w decydującym momencie na pozycji środkowego napastnika.

Z gwizdkiem rozpoczynającym drugą część spotkania Polonia zepchnęła przeciwnika do defensywy, a Polonii wzrastał z każdą minutą. Efektem były 2 bramki. Z kolei pod bramką Przyrowskiego działo się znacznie mniej niż w pierwszej połowie, jedynie raz Sadlok świetnie zablokował strzał Ljuboji. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, jednak zabrakło zdecydowania i zimnej krwi, żeby wykończyć skutecznie któryś z kontrataków, rzutów rożnych czy akcji z ataku pozycyjnego.

 

PS. Na spikera już 5 lat temu narzekano, gdy czasami Pan Wojciechowski (nie Józef :P) przychodził na zastępstwo. Na szczęście doping był na tyle głośny (a nagłośnienie jak zwykle na tyle słabe), że głos spikera rzadko kiedy docierał do kibiców ;)

Odnośnik do komentarza

Już się wczoraj miałem zapytać - kto to jest ów Wołczek Wszołek? Koleś wprowadził tyle pozytywnego zamieszania w grę Polonii, ze aż trafił do jedenastki kolejki C+

Swoją drogą jak kamery idą na poziom murawy, to Kamienna się prezentuje bardzo ładnie - szczególnie w barwach. Gorzej, jak jest ujęcie "wyższe" i widać, ze to tylko parterowy kadłubek ;)

 

Edit: dzięki Szkwarny za poprawkę.Nie wiem skąd mi się wziął gracz Śląska o_O

Odnośnik do komentarza

Wszołek :> Przyszedł do Młodej Polonii z Tczewa, ciągle robił postępy i dostał szansę. Sprowadzany jako napastnik, ale w sumie to najczęściej grał jako każdy OM. W poprzednim sezonie trenował czasem z pierwszym zespołem, został dołączony do kadry pierwszego zespołu na przedsezonowe zgrupowanie i pokazał się na tyle dobrze, że został :) Szkoda że nie patrzy się kto gra w Młodej Polonii, a zamiast tego sprowadza się przepłaconych polskich zawodników, którzy są gorsi od chłopaków zarabiających 30x mniej :roll: Efekt uboczny braku skautingu i zbyt częstych zmian trenerów, którzy nie mają zbytnio czasu zorientować się jak wyglądają kadry młodych zespołów i grają "tym co jest", bez eksperymentów i ryzyka.

 

Oprawa wczoraj różnorodna, świetny pomysł z koszulkami, jedynie można mieć tradycyjne zastrzeżenia co do jakości malowania, ale to były kolejne derby z ciekawą oprawą, którą będzie można powspominać. Dzięki me_who za pozytywne opinie, faktycznie fajne to wygląda. Niestety stadion jest jaki jest, jak Hanka powiedziała o nowym stadionie, tak powiedziała. Też chciałbym jak Legioniści żeby stadion na Polonii był nowy, piękny i miał 100 tysięcy krzesełek ;)

Odnośnik do komentarza

Ech, brakuje tego stadionu. przypuszczam, że obiekt na 15000 spokojnie by wystarczył i jakoś by to wyglądało. Oprawa byla bardzo fajna. Pomysł z koszulkami świetny. Ojciec powiedział mi, że fajnie to wyglądało jak po zwinięciu sektorówki okazało się, ze wszyscy są w jednakowych koszulkach. Tak powinno być zawsze :).

Odnośnik do komentarza

Polonia - Korona 0:0

 

Takiego piachu ze strony Polonii dawno nie widziałem. Zero pomysłu, zero wsparcia ze strony pomocy dla napastnika, błędy obrony, straty... Tragedia. Za to podobala mi się gra Korony. Owszem jej pilkarze prowokowali Polonistów, ale taki był sposób na korzystny rezultat. Poloniści dali się na to złapać. Jak to nazwać? Frajerstwo. Wspólnie z Perezem uznaliśmy, że gdyby pilkarze Polonii grali swoje mecz mógłby sie zakończyć ich wygraną. Poza tym Korona zastosowała ostry pressing. Poloniści mieli problemy z konstruowaniem akcji. Gra jednym napastnikiem to porażaka. Cani jest drewniany, do tego podobno gral z kontuzją. Nic nie mógł zrobić. Zresztą letnie "wzmocnienia" Polonii to porażka. Sikorski i Cani powinni wylecieć. To samo Bonin czy Jeż. Ten ostatni miał być liderem, reżyserem gry. Nie jest.

Miejsca 5-8 na koniec sezonu to szczyt tego co Polonia może osiągnąć z taką grą.

Odnośnik do komentarza

Co jak co ale Cani to typowy odgrywający i tego nie zmienisz, swoje funkcję spełnia dośc dobrze, a jest nią zgrywanie piłejk do wbiegającego Wszołka (dla mnie MoM) i innych zawodników podłączających się do ataku

 

Cani odgrywający? On piłki nie potrafi przyjąć. Nie potrafi podać, nic nie potrafi.

 

Wywalić Jeża, bo nie jest liderem? Błagam. Zwłaszcza, że i tak na pewno nie jest jednym z gorszych w drużynie.

 

Błagaj dalej. Jeż w Polonii nie pokazuje nic specjalnego. Mial być noweym liderem drużyny, jest? No właśnie czym/kim jest Jeż?

Odnośnik do komentarza

Co jak co ale Cani to typowy odgrywający i tego nie zmienisz, swoje funkcję spełnia dośc dobrze, a jest nią zgrywanie piłejk do wbiegającego Wszołka (dla mnie MoM) i innych zawodników podłączających się do ataku

Cani odgrywający? On piłki nie potrafi przyjąć. Nie potrafi podać, nic nie potrafi.

Dokładnie. Z uwagę śledziłem jego poczynania w meczu z Koroną i nie widziałem jednej sensownie odegranej piłki. Zdarzyło się, że ze 2-3 razy główkę wygrał (tyle że na zasadzie - "nastawię czerep - to się odbije"), ale częściej w ogóle nie sięgał piłki bądź mijał się z nią (przypomina mi się akcja w środku, gdzie nie wyrobił się przed kozłem i po prostu piłka go przeskoczyła). Naprawdę, grając z jednym napastnikiem ciężko coś zrobić, gdy ów grajek nie biega, nie walczy, a swojego wzrostu (bo mówienie o umiejętności gry głową to przesada) nie wykorzystuje.

 

Wywalić Jeża, bo nie jest liderem? Błagam. Zwłaszcza, że i tak na pewno nie jest jednym z gorszych w drużynie.

Błagaj dalej. Jeż w Polonii nie pokazuje nic specjalnego. Mial być noweym liderem drużyny, jest? No właśnie czym/kim jest Jeż?

I tu się z Wujem też zgadzam.Nie rozumiem retoryki - "nie wywalajmy, bo i tak nie jest jednym z gorszych". Trochę trudno budować zespół, gdy stawia się na tych"niezłych", chociaż Jeżowi i ta daleko do tego poziomu. Tutaj naprawdę nie trzeba kilku godzin analizy meczu, wystarczy rzucić okiem na to, że Polonia środka nie miała. Strzałów - praktycznie brak. Prostopadłe piłki - marzenie. Najczęściej pomocnicy biegali od skrzydła do skrzydła, bo nie było komu zrobić wjazdu w pole karne. Gdy pomocnik w ciągu 90 minut (i to pomocnik, która ma reżyserować grę) nie może pochwalić się jednym dobrym zagraniem, to chyba coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Zdarzyło się, że ze 2-3 razy główkę wygrał (tyle że na zasadzie - "nastawię czerep - to się odbije"),

No, bo mając obrońcę na plecach zawsze da się odegrać głową koledze z drużyny. Rolą takiego Caniego jest nastawienie czerepu i przedłużenie piłki, a skrzydłowi mają iść na nią w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Zdarzyło się, że ze 2-3 razy główkę wygrał (tyle że na zasadzie - "nastawię czerep - to się odbije"),

No, bo mając obrońcę na plecach zawsze da się odegrać głową koledze z drużyny. Rolą takiego Caniego jest nastawienie czerepu i przedłużenie piłki, a skrzydłowi mają iść na nią w ciemno.

Pomijając fakt, że ani razu takiego przedłużenia nie było, to nie zgodzę się z definicją "nastawiania czerepu". To nie jest A klasa (bez urazy dla zawodników tam grających), żeby gość o takich warunkach stał jak słup i piłka miała się odbijać od niego. Ma obrońcę? To niech nauczy się grać z obrońcą na plecach. To nie są jakieś sztuki magiczne, a głowa ma to do siebie, że można nią ruszać. Tyle że tutaj trzeba umiejętności, czego czasami brakuj przy strzałach, gdzie koleżka zamyka oczy, nastawia głowę i albo się uda, albo się nie uda. Jakoś są zawodnicy, którzy potrafią głową dograć, strzelić, przedłużyć... Cani, a widziałem go też bodaj z Legią, nie robi nic wartościowego. Taki Sikorski, który jest mega nieskuteczny, przynajmniej jest szybki i potrafi trochę namieszać w szeregach rywala. Jakoś nie widziałem, żeby obrońcy Korony mieli problemy z Canim - ot, pochodził po boisku (ani razu nie próbował podjechać pressingiem), parę razy źle obliczył lot piłki i skakał bez sensu. A jeśli miał pełnić rolę odgrywającego, to nie dość, że głową mu nie wychodziło, to nie pokazywał się do gry nogami (poza wyjątkami, gdy wreszcie wybiegł, ale zamiast odegrać normalnie, to cudował jakieś piętki, co skończyło się stratą).

Odnośnik do komentarza
Zdarzyło się, że ze 2-3 razy główkę wygrał (tyle że na zasadzie - "nastawię czerep - to się odbije"),

No, bo mając obrońcę na plecach zawsze da się odegrać głową koledze z drużyny. Rolą takiego Caniego jest nastawienie czerepu i przedłużenie piłki, a skrzydłowi mają iść na nią w ciemno.

 

Perez już Ci dokładnie wytłumaczył. Cani tego nie robi. jego zagrania są całkowicie przypadkowe i nie docierają do nikogo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...