Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor
Cieszę się niezmiernie z zatrzymania Kaczmarka. Oszukiwanie ludzi przed kamerami i jazda po pierwotnych instynktach (biedny stłamszony polityk i jego prześladowana rodzina "ja mam 12-letniego syna") musiało się tak skończyć dla tej szui.

Jak go znajdą martwego w celi tez będziesz taki szczęśliwy :>

 

Nie dajmy sie zwariowac. Mozna wieszac psy na Kaczorach ale do zabojstw na tle politycznym sie nie posuna - nie sa az takimi demonami.

 

Blidzie to przekonanie nie pomogło.

Dzisiaj tzw. "opozycja postsolidarnościowa" ostatecznie straciła dziewictwo polityczne. Tymczasowe aresztowanie przeciwników politycznych to klasyczny numer z repertuaru służb PRLu.

Odnośnik do komentarza
Cieszę się niezmiernie z zatrzymania Kaczmarka. Oszukiwanie ludzi przed kamerami i jazda po pierwotnych instynktach (biedny stłamszony polityk i jego prześladowana rodzina "ja mam 12-letniego syna") musiało się tak skończyć dla tej szui.

Jak go znajdą martwego w celi tez będziesz taki szczęśliwy :>

 

Nie dajmy sie zwariowac. Mozna wieszac psy na Kaczorach ale do zabojstw na tle politycznym sie nie posuna - nie sa az takimi demonami.

 

Nie chodzi o zabójstwa, ale bardziej o kontrolowane wyciszanie niewygodnych przeciwników. Poza tym, czysto hipotetycznie, jakby do takich zabójstw by doszło to raczej nikt by głośno o tym nie mówił, na pewno z gazet o tym byś nie nie dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Cieszę się niezmiernie z zatrzymania Kaczmarka. Oszukiwanie ludzi przed kamerami i jazda po pierwotnych instynktach (biedny stłamszony polityk i jego prześladowana rodzina "ja mam 12-letniego syna") musiało się tak skończyć dla tej szui.

Jak go znajdą martwego w celi tez będziesz taki szczęśliwy :>

 

Nie dajmy sie zwariowac. Mozna wieszac psy na Kaczorach ale do zabojstw na tle politycznym sie nie posuna - nie sa az takimi demonami.

 

Blidzie to przekonanie nie pomogło.

Dzisiaj tzw. "opozycja postsolidarnościowa" ostatecznie straciła dziewictwo polityczne. Tymczasowe aresztowanie przeciwników politycznych to klasyczny numer z repertuaru służb PRLu.

 

:rotfl: Tak tak, a niedobry Kaczor to drugi Putin :rotfl:

 

A nie, zapomniałem Putin to bohater lewicy.

Odnośnik do komentarza
:rotfl: Tak tak, a niedobry Kaczor to drugi Putin :rotfl:

 

A nie, zapomniałem Putin to bohater lewicy.

Vami my tylko patrzymy na to co sie dzieje i porownujemy z tym co sie dzialo...

 

Sory ale uważanie że śmierć Blidy to zabójstwo polityczne to po pierwsze nieznajomość faktów a po drugie kretynizm najwyższych lotów, który niestety ukazuje się w wypowiedziach inteligentnych osób. No ale propaganda zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza
:rotfl: Tak tak, a niedobry Kaczor to drugi Putin :rotfl:

 

A nie, zapomniałem Putin to bohater lewicy.

Vami my tylko patrzymy na to co sie dzieje i porownujemy z tym co sie dzialo...

 

Sory ale uważanie że śmierć Blidy to zabójstwo polityczne to po pierwsze nieznajomość faktów a po drugie kretynizm najwyższych lotów, który niestety ukazuje się w wypowiedziach inteligentnych osób. No ale propaganda zrobiła swoje.

Umiesz Ty czytac ze zrozumieniem?

 

Nikt tu nie kwestionuje, ze Blida popelnila samobojstwo.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Tak, Vami, tak. Tylko po kiego grzyba z tą naszą bandą postkomuchów dyskutujesz? Mało tego, możesz to potraktować jako kneblowanie głosu sprawiedliwości, ale...

 

OM

 

...albo zaczniesz się wpisywać merytorycznie, albo Twoje posty zaczną stąd znikać.

 

/OM

Odnośnik do komentarza
No ale propaganda zrobiła swoje.

 

Najwięcej w Twoim wypadku, nie bój się. Ty tez nie jesteś nieprzemakalny :roll:

Sory ale uważanie że śmierć Blidy to zabójstwo polityczne to po pierwsze nieznajomość faktów

Jakich faktów? "Faktów" pana Ziobro? Dziękuję bardzo za takie "fakty".

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

OM

 

Zgodnie z zapowiedzią, wpis Vamiego został usunięty. Wolność słowa nie jest tożsama z wolnością trollowania, wpisy w stylu komentarzy z salon24.pl nie będą tutaj tolerowane, niezależnie od ich przesłania politycznego.

 

/OM

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W sumie najlepiej podsumował to chyba Janke (do czego doszło, żebym się z Janke'm zgadzał):

 

Albo minister sprawiedlwości ma rzeczywiście bardzo poważne dowody na to, że Kaczmarek był sprawcą przecieku a w sprawę zamieszani są i Kornatowski i Netzel i Marzec, albo robi wszystko, by zamknąć mu usta i uniemożliwić powstanie komisji śledczej.

 

Obie odpowiedzi są dramatyczne. Pierwsza świadczy o tym, że partia, która uchodziła za najskuteczniejszą w tropieniu przestępców, zatrudniła u siebie, na najwyższych stanowiskach, całą armię gangsterów. I to ich kompromituje, pokazuje, że są całkowicie nieskuteczni.

 

(...)

 

Wersja druga jest jeszcze gorsza. To świadczyłoby o tym, że w emocjach rządzącym puściły wszelkie blokady. Bo używają narzędzi, które są niebezpieczne.

 

[LINK]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Dorzucę jeszcze zabawny wpisik Melwasa z salon24.pl:

 

Janusz Kaczmarek został zatrzymany. Będę dziś łaskawy i uwierzę w wersję Ziobry i ABW. Układ został wykryty. Tylko co z tego wynika?

 

Wystarczy tylko krótka lista:

 

1. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - oskarżony o spowodowanie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia

2. Konrad Kornatowski - szef Policji, prokurator z ramienia PiS, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia

3. Jarosław Marzec - szef CBŚ, z ramienia PiS, poszukiwany przez ABW w celu zatrzymania zapewne pod zarzutem mataczenia

4. Jarosław Netzel - szef PZU, z ramienia PiS, podejrzewany o malwersacje, będący w kręgu podejrzeń w sprawie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia

5. Andrzej Lepper - wicepremier rządu PiS, powołany przez Lecha Kaczyńskiego, podejrzewany o korupcję, podejrzewany o składanie fałszywych zeznań, zamieszany w aferę dotyczącą wykorzystywania seksualnego

6. Kazimierz Marcinkiewicz - premier z ramienia PiS, Jarosław Kaczyński określa jego wypowiedzi jako bzdury i brednie, sekretarz klubu PiS podejrzewa, iż były premier wypowiada się w mediach w stanie upojenia alkoholowego

7. Marek Jurek - Marszałek Sejmu z ramienia PiS, Jarosław Kaczyński określił go jako "agenta" lub "wariata"

8. Tomasz Lipiec - minister sportu z ramienia PiS, oskarżany o korupcję w MOSiRze

9. Roman Giertych - minister edukacji narodowej w rządzie PiS, oskarżany o konfabulacje, awanturnictwo i propagowanie anarchistycznych zachowań

10. Piotr Ryba - kandydat do Rady Nadzorczej TVP, współpracownik wicepremiera RP, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA

11. Andrzej Kryszyński - pracownik ratusza kierowanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rekomendowany przez Andrzeja Urbańskiego - szefa kancelarii prezydenta RP i prezesa TVP z ramienia PiS, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA

12. Artur Piłka - doradca Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, oskarżony o handel narkotykami, zatrzymany przez Policję

...

 

Podsumowując:

 

Minister Rządu RP - sztuk 4. Marszałek Sejmu RP - sztuk 1. Premier Rządu RP - sztuk 1. Prezes Ogromnej Spółki Państwowej - sztuk 1. Współpracownik Wicepremiera RP - sztuk 1. Współpracownik Prezydenta RP - sztuk 2. Szef Służby Policyjnej - sztuk 2.

 

Można mówić, że PiS się oczyszcza i takie tam bzdury. Ale pytam, co z tego? Co wynika z tego, że PiS łapie potencjalnych przestępców, aferzystów, dilerów, kłamców i anarchistów, agentów lub wariatów czy pijaków, skoro wcześniej sam wprowadził ich na salony.

 

[LINK]

 

Doprawdy, trudno o ostrzejsze podsumowanie.

Odnośnik do komentarza

Apelowałbym o nie porównywanie samobójstwa Blidy do mordu politycznego. Znajmy proporcje.

 

I ostrzegałbym przed zbytnią wiarą w Kaczmarka. To, że jest zakłamany w prosty (by nie powiedzieć dziecinnie prosty) sposób wykazała już Olejnik.

 

Co nie znaczy, że solidaryzuję się z tym aresztowaniem. Kaczmarek już wykazał, iż nie zamierza uciekać przed wymiarami ścigania, więc po co to zatrzymanie? W paradoksalny sposób uwiarygadnia ono przynajmniej częściowo jego rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Cieszę się niezmiernie z zatrzymania Kaczmarka. Oszukiwanie ludzi przed kamerami i jazda po pierwotnych instynktach (biedny stłamszony polityk i jego prześladowana rodzina "ja mam 12-letniego syna") musiało się tak skończyć dla tej szui.

Jak go znajdą martwego w celi tez będziesz taki szczęśliwy :>

 

Nie dajmy sie zwariowac. Mozna wieszac psy na Kaczorach ale do zabojstw na tle politycznym sie nie posuna - nie sa az takimi demonami.

 

Blidzie to przekonanie nie pomogło.

Dzisiaj tzw. "opozycja postsolidarnościowa" ostatecznie straciła dziewictwo polityczne. Tymczasowe aresztowanie przeciwników politycznych to klasyczny numer z repertuaru służb PRLu.

 

Sama sie zabila, a to jest roznica jak sam przyznasz - to tak na marginesie. Z drugiej strony do konca nigdy nie dowiemy sie czemu to zrobila?

 

Natomiast musze przyznac, ze rowniez zgadzam sie z opinia z red. Janke, ze albo maja dowody na dzis aresztowanych (tylko z wiadomych przyczyn nie chca ich jeszcze ujawnic) albo im juz odbilo.

Odnośnik do komentarza
Apelowałbym o nie porównywanie samobójstwa Blidy do mordu politycznego. Znajmy proporcje.

 

Ale nie można zaprzeczyc związku tego samobójstwa z polityką obecnej ekipy - zarządzenie aresztowania na podstawie zeznan "bardzo wiarygodnego jednoosobowego" źródła

 

I ostrzegałbym przed zbytnią wiarą w Kaczmarka. To, że jest zakłamany w prosty (by nie powiedzieć dziecinnie prosty) sposób wykazała już Olejnik.

 

Pełna zgoda. Naiwne jest bezkrytyczne dawanie wiary jego wszystkim zeznaniom, tak jak naiwna jest wiara w czystą grę Ziobry i Jarosława.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Oczywiście, na dzień dzisiejszy nie ma danych na poparcie tezy o mordzie politycznym w sprawie Blidy. Chodziło mi o to, że wiara w praworządność obecnego aparatu ścigania nie jest szczególnie uzasadniona, w przypadku Blidy mogło dojść do propagandowego przyspieszenia/zintensyfikowania działań, a na pewno doszło do poważnych błędów w działaniach ABW. A to, że Ziobro i Kaczyński plączą się w swoich wypowiedziach na ten temat, oraz niechęć do powołania komisji w sytuacji, gdy podobno nie mają niczego do ukrycia, musi budzić podejrzenia.

 

Nigdzie też nie wyrażałem bezkrytycznego zachwytu osobą Kaczmarka (w przeciwieństwie do pana Prezydenta w lutym br. :>), traktuję to całe zamieszanie - toutes proportions gardées - jako polską wersję Nacht der langen Messer. Nie zmienia to faktu, że cała ta sprawa śmierdzi na kilometr i na dzień dzisiejszy panowie Ziobro oraz Kaczyńscy nie są od panów Kaczmarka i Kornatowskiego o grosz bardziej wiarygodni.

Odnośnik do komentarza
ABW przed domem właściciela Prokomu, Ryszarda Krauzego

 

Wydano postanowienie o zatrzymaniu szefa Prokomu, Ryszarda Krauzego - podaje "Rzeczpospolita", powołując się na źródła zbliżone do prokuratury. "Wprost" podaje, że trwają przeszukania mieszkań i domów Krauzego.

 

Tę informację potwierdził reporter TVN 24. - Przed bramą stoją dwa busy z panami, którzy nie pozostawiają wątpliwości: to ABW - relacjonował dziennikarz sprzed domu szefa Prokomu. Ochroniarz nie chciał powiedzieć, czy Krauze jest w środku. Wiadomo, że przebywa obecnie na urlopie. Około godz. 15 busy ABW odjechały.

 

Dzisiaj rano premier Kaczyński mówił na zjeździe Solidarności o "pewnym potężnym biznesmenie", który stoi za przeciekami w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Pytany przez dziennikarzy o możliwość zatrzymania Krauzego, premier nie zaprzeczył. - Wszystko w swoim czasie. Ja nie jestem prokuratorem - mówił.

 

Prokurator "nie potwierdza, nie zaprzecza"

 

Zdaniem "Wprost", zdążył wyjechać z Polski jakiś czas przed tym, gdy śledczy zdecydowali się na zatrzymanie Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

 

Według informacji tygodnika, ws. przecieku w aferze gruntowej i związków polityków z Ryszardem Krauze prokuratura może wnosić o uchylenie immunitetów kilku parlamentarzystów. - W grę wchodzą wielomiliardowe interesy i kupowanie ludzi na różnych stanowiskach władzy - mówi informator "Wprost".

 

Prokurator krajowy Dariusz Barski "nie potwierdza, ani nie zaprzecza" informacjom o nakazie zatrzymania Krauzego. - Na tym etapie nie chcę komentować tych informacji - mówi.

 

Tajemnicze spotkanie w hotelu Marriott?

 

Prokuratura ma nagranie z kamery przemysłowej hotelu Marriott, na którym są Kaczmarek, poseł Samoobrony Lech Woszczerowicz i Krauze - podały dwa tygodnie temu "Wiadomości".

 

Nagranie pochodzi z czwartku 5 lipca. Był to dzień przed akcją CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Nagranie ma dowodzić, że to Kaczmarek jest źródłem przecieku o akcji.

 

- Nie było takiego spotkania pana Krauzego, Kaczmarka i Woszczerowicza ani w Marriotcie, ani nigdzie indziej - mówił wtedy Marek Zieleniewski odpowiedzialny za kontakty Prokomu z mediami.

 

Jak widać Pis próbuje się bronić - pewnie mają bardzo słabe dowody, ale najważniejsze żeby zrobić show i żeby się coś działo - żeby omamić ludzi, że jest jakiś układ, który zwalcza PiS - pewnie jak zawsze okaże się, że mają marne dowody i nikt nie zostanie skazany - ale w tv zrobi się show (trzeba znaleźć jakieś kozły ofiarne)

 

Oczywiście o akcji wiedziały zaboldowane gazety ,które popierają PiS- przecież to śmierdzi na odległość

Odnośnik do komentarza

Skoro dobierają się do Krauze to muszą coś miec inaczej by się za niego nie brali bo to wysoka liga. A że Kaczmarka zatrzymano to i tak się dziwie że tyle czasu mu dali. Śmieszy mnie tylko że dla niektórych nagle taki Romek nawet stał się autorytetem. Kaczmarek głupi nie jest wiedział że pójdzie siedzeć więc zrobił show by media napompować, a gdy już przyjdzie na niego pora te podbuzowane zacznął swoja nagonke, gdyby nie jego wymyślne historyjki te aresztowanie przeszłoby bez większego echa.

Odnośnik do komentarza
Skoro dobierają się do Krauze to muszą coś miec inaczej by się za niego nie brali bo to wysoka liga. A że Kaczmarka zatrzymano to i tak się dziwie że tyle czasu mu dali. Śmieszy mnie tylko że dla niektórych nagle taki Romek nawet stał się autorytetem. Kaczmarek głupi nie jest wiedział że pójdzie siedzeć więc zrobił show by media napompować, a gdy już przyjdzie na niego pora te podbuzowane zacznął swoja nagonke, gdyby nie jego wymyślne historyjki te aresztowanie przeszłoby bez większego echa.

Czy ja wiem? Bo to pierwszy gość, którego aresztują / chcą aresztować na podstawie marnych dowodów?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...