Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

PS: Ktoś kto mówi tu o totalityryzmie chyba robi sobie żarty i to mało smaczne.Prawdziwego totalitaryzmu narodowe dopiero będziecie mogli doświadczyć w przyszłosci w Niemczech czy Serbii.

Daleki jestem od nazywania tego, co dzieje się w Polsce totalitaryzmem (bardziej pasuje określenie "dyktatura absurdu"), ale chętnie dowiem się, dlaczego w tych dwóch krajach objawi się nam ów "totalitaryzm narodowy", czymże on jest i jak się przejawiać będzie. Interesująca bowiem jest to wizja, a i niejeden wykładowca nauk politycznych (jak sądzę) chętnie by się czegoś więcej od Ciebie dowiedział na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Ktoś kto mówi tu o totalityryzmie chyba robi sobie żarty i to mało smaczne.Prawdziwego totalitaryzmu narodowe dopiero będziecie mogli doświadczyć w przyszłosci w Niemczech (...)

 

Na czym opierasz swoje przekonanie, że w Niemczech będzie totalitaryzm narodowy? Byłeś tam kiedykolwiek? Wiesz jak funkcjonuje ten kraj? Widziałeś ile jest obcokrajowców na ulicach, którym nikt nie przeszkadza i nie wytyka palcami? Czy opierasz swoje przekonania na wizjach Niemoty Fotygi i Kaczyńskich, którzy widza w Niemczech samo zło?

 

wybrać komuniste z SLD

:lol: Proponuję zobaczyć co znaczy słowo "komunista" :lol:

albo choragiewke z PO lub obecnie rządzących.Napewno wybiorą najmniejsze zło jakim jest PiS i w tym ich popieram.

Chorągiewkę z PO? A może to Jarosław "Nigdy nie będę współpracował z Lepperem, który jest wytworem SB" Kaczyński jest stały w poglądach? Wolne żarty. Ludzie wybierają PiS, bo lubią żeby innych "rozliczano" (najlepiej sasiada, któremu się lepiej powodzi), ścigać "komunistów", żeby religia była najważniejsza a do tego, żeby kopać po kostkach Niemców i już typowy wyborca PiS cały w skowronkach. Czego mu więcej potrzeba?

Odnośnik do komentarza
PS: Ktoś kto mówi tu o totalityryzmie chyba robi sobie żarty i to mało smaczne.Prawdziwego totalitaryzmu narodowe dopiero będziecie mogli doświadczyć w przyszłosci w Niemczech czy Serbii.

Daleki jestem od nazywania tego, co dzieje się w Polsce totalitaryzmem (bardziej pasuje określenie "dyktatura absurdu"), ale chętnie dowiem się, dlaczego w tych dwóch krajach objawi się nam ów "totalitaryzm narodowy", czymże on jest i jak się przejawiać będzie. Interesująca bowiem jest to wizja, a i niejeden wykładowca nauk politycznych (jak sądzę) chętnie by się czegoś więcej od Ciebie dowiedział na ten temat...

 

W Niemczech triufuje odrodzona NSDAP ,a Niemcy maja dość imigrantów i chetnie popieraja neofaszystów.

W Serbii wybory wygrali nacjonaliści -Narodowi Radykałowie i to z duża przewaga.Jeśli ktoś interesuje sie Bałkanami to wie jak tam traktuje sie patriotyzm dlatego tamten rejon jest podatny na narodowa dyktature.

 

Na potwierdzenie- parada równości w Belgradzie:

http://www.bhserbia.org/Download/Razbijanj...-30.06.2001.zip

 

 

Jeśli przejrzelibyscie kiedyś skład personalny SLD to znaleźlibyście wiele osób partyjnych z dawnego PZPR.

Jeśli zdrajcy narodu ,zwykle tłuste świnie , które okradały moja ojczyzne przez tyle lt wygraja wybory to świadczyć bedzie tylko o idiotyzmie polskiego społeczeństwa.

 

Co do PiS-u. Tak jak mówiłem nie popieram ich ale uważam ,że są najmniejszym złem !

Odnośnik do komentarza
[...]

Jeśli przejrzelibyscie kiedyś skład personalny SLD to znaleźlibyście wiele osób partyjnych z dawnego PZPR.

Jeśli zdrajcy narodu ,zwykle tłuste świnie , które okradały moja ojczyzne przez tyle lt wygraja wybory to świadczyć bedzie tylko o idiotyzmie polskiego społeczeństwa.

[...]

A wygrana PiS'u też o nim nie świadczy?

Odnośnik do komentarza
W Niemczech triufuje odrodzona NSDAP ,a Niemcy maja dość imigrantów i chetnie popieraja neofaszystów.

Liczby, fakty, może jakieś statystyki (np. wyborcze)?

W Serbii wybory wygrali nacjonaliści -Narodowi Radykałowie i to z duża przewaga.Jeśli ktoś interesuje sie Bałkanami to wie jak tam traktuje sie patriotyzm dlatego tamten rejon jest podatny na narodowa dyktature.

Akurat (z wielu względów) temat sytuacji społęcznej i politycznej na Bałkanach jest mi szczególnie bliski, więc co nieco wiem. Radykalizm w Serbii nie jest niczym nowym, zwłaszcza radykalizm narodowy. Mimo tego, daleka tam jeszcze droga do obwieszczania końca demokracji i bezwzględnego triumfu myśli narodowej...

Na potwierdzenie- parada równości w Belgradzie:

http://www.bhserbia.org/Download/Razbijanj...-30.06.2001.zip

A może coś o podejściu do parad równości w naszym kraju oraz marszach NOPu / ONRu / Zadrugi też wspomnisz?

Odnośnik do komentarza
W Niemczech triufuje odrodzona NSDAP

Gdzie? :rotfl: Ein Volk, Ein Reich, eine Angela?

No litości :lol:

 

Neonaziści dostają się do Landstagów i to tylko we Wschodnich Niemczech (największe triumfy w Saksonii - na poziomie 8-10%), gdzie dla wielu młodych osób jest brak perspektyw, a ludzie są sfrustrowani tym, że ominęły ich owoce zjednoczenia. Nie znam programu neonazistów niemieckich, ale nie zdziwiłbym się, gdyby był zbliżony do programu LPR (na pewno różniłoby je podejście do II WŚ)

W Niemczech od dawna rządzi CSU/CDU wspierane przez FDP albo SPD popierane przez Zielonych. To, że neonaziści dostaną się do Bundestagu jest mało prawdopodobne, a to, że będą rządzić samemu jest już nierealne, bo z nimi w koalicję nikt nie wejdzie (chyba, że Niemcy zafundują sobie swój PiS, to wtedy neo znaleźliby koalicjanta ;) )

Odnośnik do komentarza

Moze triufuja to zbyt mocne słowo ale z roku na rok zyskuja coraz wieksze poparcie siegające juz 15 % w niektórych landach.

 

U nas podejscie organizacji typu ONR czy pogańskiej Zadrugi jest podobne lecz wpierani oni są przez nielicznych (góra 200-300 osób podczas kontrmanifestacji).

W Serbi wystarczy krzyknąc hasło a na ulice wychodzi 10 tys ludzi ,którzy w obronie konserwatywnych zasad swojej ojczyzny są gotowi na wszystko.

 

Wygrana PiSu świadczy o tym ,że Polacy wybrali najlepiej jak mogli. Aktualnie na polskiej scenie politycznej nie ma innych mocnej partii o patriotycznych pogladach bo glosowanie na SLD czy skrecajace w lewo PO to" zbronia" na narodzie a nie patriotyzm.

Odnośnik do komentarza
W Serbi wystarczy krzyknąc hasło a na ulice wychodzi 10 tys ludzi ,którzy w obronie konserwatywnych zasad swojej ojczyzny są gotowi na wszystko.

Łatwiej grać na narodowych sentymentach w kraju, gdzie niedawno zakończyła się (?) wojna, w której pierwsze skrzypce grał konflikt o podłożu religijno-narodowościowym i który to kraj przez wiele lat pozostawał w federacyjnym związku z "innymi", "zdrajcami", "ustaszami", "niewiernymi", etc.

Odnośnik do komentarza
Kolego Kijevo spójrz jak działa PiS. Z kim się układa, jakimi zasadami się kieruje. Powiedz mi gdzie ty widzisz patriotyzm PiSu?

Z tą "zbrodnią" na narodzie nieco przesadziłeś. Zbrodnią na narodzie jest to, że ten naród ucieka z Polski.

Dlatego dałem zbronie w cudzymslowiu ;)

Zgadza się . Mi również wiele z tego co robi PiS sie nie podoba, denerwuje ale gdy siegam pamięcia wstecz i przypominam sobie rzady SLD to uważam ,że ich (PiSu) pewne działania maja podłoże partiotyczne.

Jedynie PiS i LPR moge nazwać patriami propatriotycznymi bo jeśli ktoś akceptuje zatracanie tożsamości narodowej ,społeczeństwo wielokulturowe ,wspólna historie dla calej Europy albo propagowanie zboczeń to na takie miano napewno nie zasluguje.

Odnośnik do komentarza
Zbrodnią na narodzie jest to, że ten naród ucieka z Polski.

Teraz to Ty, Wujek po bandzie pojechałeś :D To nie jest zbrodnia, to chęć życia na jakimkolwiek poziomie. Ja również spieprzam z Polski zaraz po studiach, bo nie mam ochoty pracować za 1200zł, w kraju rządzonym przez kretynów, którzy zamiast starać się zmienić tą sytuację, zajmują się walką z homoseksualistami. Nie chcę też mieszkać w państwie, w którym w koalicji rządzącej mają swoje miejsce przestępcy. Nie chcę po 50 latach pracy dostawać potem 500zł emerytury. Ja chce mieć życie, a nie liczenie każdego grosza i sprawdzanie, czy wystarczy na wszystkie rachunki. Co? Nie mam do tego prawa? Tylko dlatego, że urodziłem się tutaj, a nie w Anglii, czy Niemczech?

Jedynie PiS i LPR moge nazwać patriami propatriotycznymi bo jeśli ktoś akceptuje zatracanie tożsamości narodowej ,społeczeństwo wielokulturowe ,wspólna historie dla calej Europy albo propagowanie zboczeń to na takie miano napewno nie zasluguje.

W tym fragmencie się zdradziłeś. Jesteś po prostu nacjonalistą i homofobem. W związku z tym nie widzę możliwości dalszej z Tobą dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Łasicy o to chodzi, że tych ludzi "zmusza" się do wyjazdu za granicę, gdyż u siebie w kraju nie mogą sobie zapewnić godnego startu w życie czy utrzymania na normalnym poziomie. To, że rząd nie robi NIC, żeby ten trend odwrócić - to jest "zbrodnia" (jak już musimy się bawić w wielkie słowa)

Odnośnik do komentarza
W tym fragmencie się zdradziłeś. Jesteś po prostu nacjonalistą i homofobem. W związku z tym nie widzę możliwości dalszej z Tobą dyskusji.

I dupa zbita (uwaga, stanę w obronie kijevo). I ty się dziwiłeś, że nikt nie chciał z Tobą dyskutować o policji, bo jesteś do niej uprzedzony. Relatywizm w najczystszej postaci...

Odnośnik do komentarza
W tym fragmencie się zdradziłeś. Jesteś po prostu nacjonalistą i homofobem. W związku z tym nie widzę możliwości dalszej z Tobą dyskusji.

 

 

Tak jestem nacjonalista i homofobem i co w zwiazku z tym?

Nie jestem modny bo nie lubie ciepłych chłopców ani tych z Che Gevara na koszulce ale dlaczego nie chcesz podjać sie ze mna dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...