Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, ze co by nie proponowali to ma im to wystarczyc jedynie na dopchanie sie do koryta na kolejna kadencje dzieki glosom ludzi, ktorzy uwierza w to, iz uda sie im takie zmiany przeprowadzic - a na to nie ma najmniejszych szans, bo PSL jak tylko sie znajdzie w sejmie to da dupy temu kto bedzie mial wiekszosc...

 

I choc czasem pewnie beda sie odgryzac, kiedy decyzje rzadu nie bede sie im podobac to tak naprawde beda tylko dopelnieniem do wiekszosci bez zadnej sily sprawczej.

Ja wierze, albo raczej staram się wierzyć, że choć część z tych ludzi chce zrobić choć część z tego co mówi, bo inaczej nie miałbym po co iść na wybory. A to, że PSL jest sprzedajny? Przy obecnym rozkładzie sił to nawet lepiej, bo wole koalicje PSL - PO niż chociażby koalicje PO - PiS...

 

Odniosłem się do wypowiedzi, że najlepszy byłby status quo.

 

Zrównanie w jakim sensie? Finansowanie centralne niegłupi pomysł, tworzenie zespołów przez marszałka również. Tylko to dalej za mało by mówić o jakiejś znaczącej poprawie. Dopóki reformować służbę zdrowa będą tacy ludzie jak Łapiński czy Religa to będzie syf.

Chodzi o ustalenie pewnych minimalnych zasad wykonywania zabiegów i przez to zasad ich finansowania, niezależnie od tego czy placówka jest publiczna czy prywatna.

 

Co do status quo to rzeczywiście trochę niefortunnie użyłem tego sformułowania, w zasadzie chodziło mi o brak rewolucyjnych zmian, a o progresywne doskonalenie obecnego systemu.

Odnośnik do komentarza
a o progresywne doskonalenie obecnego systemu.

 

Sorry, ale to by było jak skraplanie perfumami trupa, żeby zabić brzydki zapach.

Ten system ochrony zdrowia jest maksymalnie niewydolny i nie wiadomo z ilu pieniędzy nas Religa planuje jeszcze okraść, to i tak wszystko zginie w czarnej dziurze nazywanej Służbą Zdrowia.

Potrzebne są inne rozwiązania, a nie centralne planowanie jak w PRL. Pomysł z Kasami Chorych nie był głupi, ale źle go wykonano co dodatkowo nałożyło się na reformę terytorialną. Pozostanie przy planowaniu centralnym i doskonalenie go (na jakiej zasadzie? pompować więcej kasy?) mija się z celem.

Odnośnik do komentarza

Ja najchętniej to bym sprywatyzował służbę zdrowia, ale po prostu przy pomysłach innych populistów ten wydaje mi się najbardziej racjonalny w obecnym czasie. Bo nie chce mi się tu rozmawiać o teorii, tylko o faktycznych, możliwych do zrealizowania, proponowanych przez partie polityczne rozwiązania. Z których to proponowane przez PSL nie jest takie wcale najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Hej, a ktoś zamierza głosować na coś spoza PiS, PO, LiD, PSL, SO i LPR ?

 

Jak tak, to dlaczego i czy może dać jakiegoś linka do nich :), bo szukam sobie partii a nic ciekawego znaleźć nie mogę :P.

znaczy nie wiesz na co glosowac i chcesz linka do jakiejs partii :lol:?

 

nie wiem, na Zielonych se zaglosuj.

Odnośnik do komentarza
Hej, a ktoś zamierza głosować na coś spoza PiS, PO, LiD, PSL, SO i LPR ?

 

Jak tak, to dlaczego i czy może dać jakiegoś linka do nich :), bo szukam sobie partii a nic ciekawego znaleźć nie mogę :P.

Zastanawiam się jeszczę, ale wątpie. W wyborach samorządowych miałem głosować na PPP, a teraz nie wiem czy ktoś spoza tej szóstki wystawi swoją listę w moim okręgu.
Odnośnik do komentarza
Hej, a ktoś zamierza głosować na coś spoza PiS, PO, LiD, PSL, SO i LPR ?

 

Jak tak, to dlaczego i czy może dać jakiegoś linka do nich :), bo szukam sobie partii a nic ciekawego znaleźć nie mogę :P.

 

Głosuj na Partię Kobiet :P

 

Ja najchętniej to bym sprywatyzował służbę zdrowia, ale po prostu przy pomysłach innych populistów ten wydaje mi się najbardziej racjonalny w obecnym czasie. Bo nie chce mi się tu rozmawiać o teorii, tylko o faktycznych, możliwych do zrealizowania, proponowanych przez partie polityczne rozwiązania. Z których to proponowane przez PSL nie jest takie wcale najgorsze.

 

Całkowita prywatyzacja tez nie jest dobra, co widać po USA i liczbie obywateli pozbawionych ubezpieczenia a tym samym opieki zdrowotnej wykraczającej poza nagłe przypadki i podstawowe usługi..

Ale podejrzewam, że można znaleźć jakieś wypośrodkowanie pomiędzy prywatną a państwową służbą zdrowia. Tylko nie może być tak, że jedni sie boją użyć słowa "prywatna", a reszta na "prywaciarzach" wiesza psy jak na największej zakale wszechświata.

A i tak mimo fikcyjnie darmowej służbie zdrowia kto tylko może leczy się prywatnie, bo przecież trudno czekać miesiąc na USG gdy ma się wyrostek czy co tam jeszcze :/

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei zastanawiam się między PO-LiD. Za lidem przemawia Kwach. Co by nie mówić ma on szerokie poważanie w świecie i może on przywrócić "twarz" Polsce. Słuchałem przemówienia tego tam przewodniczącego u nich, miał parę interesujących punktów.

Ogólnie rzecz biorąc taka koalicja ma szansę, mają podobne poglądy. Jeżeli taki pis nie zacznie szukać jakiś prawnych rzeczy na nich to wg mnie zajmą się gospodarką, a nie szukaniem winnych i mniej winnych oraz tych na których można coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Dziś Płażyński (jeden z założycieli PO) ogłosił, że będzie kandydował z list PiSu w Gdańsku, gdzie ma mieć pierwszą pozycję na liście. Od razu zastrzegł, że jego przejście do PiSu służy temu, aby przywrócić dialog pomiędzy Kaczorami, a Tuskiem i doprowadzić do koalicji POPis. Powiedział też, że jego zdaniem zerkanie PO w lewą stronę nie jest dobre i dlatego będzie walczył o koalicję z PiSem.

Ja natomiast uważam, że koalicja PO-LiD jest obecnie rozwiązaniem najlepszym. Raczej zagłosuję za LiDem bo podoba mi się, że ta partia to mieszanka młodości z doświadczeniem. To doświadczenie na szczęście przyjmuje dobre formy. Chodzi mi o to, że usuwa się radykalnych członków lewicy (Oleksy, Miller) i bardziej chyba mimo wszystko kieruje się w stronę centrum. Podobnie do centrum lekko skręca też PO. Takie połączenie moim zdaniem może być dobre.

Odnośnik do komentarza

I to jest absolutnie bez sensu, tak z resztą jak start Millera z list SO. I co, dostanie się na barkach danej partii do Sejmu i będzie posłem wolnym? Czyli takim co kasuje 20 tysi i jest absolutnie chroniony - nikt go nie zauważa, nikt nie ma do niego pretensji, za nic nie odpowiada, media się nim nie interesują. Po prostu trzepie kabonę za darmo :/

Pomijam już że to jest sztuczne nabijanie wyniku poszczególnym partiom :/

Odnośnik do komentarza
Dziś Płażyński (jeden z założycieli PO) ogłosił, że będzie kandydował z list PiSu w Gdańsku, gdzie ma mieć pierwszą pozycję na liście. Od razu zastrzegł, że jego przejście do PiSu służy temu, aby przywrócić dialog pomiędzy Kaczorami, a Tuskiem i doprowadzić do koalicji POPis. Powiedział też, że jego zdaniem zerkanie PO w lewą stronę nie jest dobre i dlatego będzie walczył o koalicję z PiSem.

Trochę to smutne, że wydawałoby się inteligentni ludzie, ideowcy, nadal marzą o POPiSie. Tak jak Gowin jeszcze kilka miesięcy temu. TRzeba być ślepym, żeby nie zauważyć, że jakakolwiek koalicja z PiSem rządzonym przez J. Kaczyńskiego (a innego PiSu jeszcze długo nie będzie, jesli kiedykolwiek będzie) to samobójstwo dla każdej partii.

Ja natomiast uważam, że koalicja PO-LiD jest obecnie rozwiązaniem najlepszym. Raczej zagłosuję za LiDem bo podoba mi się, że ta partia to mieszanka młodości z doświadczeniem. To doświadczenie na szczęście przyjmuje dobre formy. Chodzi mi o to, że usuwa się radykalnych członków lewicy (Oleksy, Miller) i bardziej chyba mimo wszystko kieruje się w stronę centrum. Podobnie do centrum lekko skręca też PO. Takie połączenie moim zdaniem może być dobre.

Jakich radykalnych członków lewicy? Jakiej lewicy? Beton partyjny raczej, który wszystkie nawyki czerpał z najlepszych wzorców PZPR. No i jeszcze stawianie na Kwaśniewskiego. Dużo wody w Wiśle upłynie zanim LiD dla mnie będzie poważnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
PO i LiD podobne? PO to prawica, a LiD to lewica. PO to liberałowie, a LiD to socjaliści ( mimo tego, że w ich szeregach jest PD ). I gdzie tu podobieństwa? Dla mnie taka koalicja byłaby nie mnie śmieszna niż ta PiS-SO-LPR.

Bez jaj, LID socjaliści? Chcą może nacjonalizować środki produkcji? Pokaż mi socjalistyczną politykę rządów Belki czy Millera. LiD to centrolewica a PO to centroprawica. Nie jestem pewien czy koalicja między nimi nie skończyłaby się katastrofą (przy silnym PiSie i prezydencie starającymi się ją rozbić i skompromitować), ale nazywanie jej śmieszną to przesada.

P.S. a tak BTW to koalicja PiS-SO-LPR byla przecież ideowo bardzo bliska, więc też to chyba nie jest najlepszy przykład śmieszności ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...