Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

No to wymień te błędy :> Widziałem tylko pierwszą połowę i nie widziałem w niej żadnych kontrowersyjnych decyzji, w krótkim skrócie widziałem też zasłużone czerwo Bonery, który chyba pozazdrościł Taylorowi umiejętności łamania nóg...

Odnośnik do komentarza
No to wymień te błędy :> Widziałem tylko pierwszą połowę i nie widziałem w niej żadnych kontrowersyjnych decyzji, w krótkim skrócie widziałem też zasłużone czerwo Bonery, który chyba pozazdrościł Taylorowi umiejętności łamania nóg...

IMO czerwo jak najbardziej zasłużone, powinien Bonera dostać zawieszenie na parę meczów.

Pierwsza połowa - pomijam jakieś żart ze strony jakiejś strony o ACM, że niby druga bramka Juve po spalonym, bo nie było żadnej powtórki, która by mogła pozwolić na takie stwierdzenie, a więc bramka prawidłowa - była dość czysta, sędzia niewiele musiał używać gwizdka w porównaniu do pierwszej, chyba tylko jednego spalonego nie wychwycił dla Juve, poza tym parę sytuacji stykowych, nie było źle. Może tylko do kartki Simica się można przyczepić - o ile pierwszą dostał z kosmosu, o tyle jak już ją miał, to na drugą zasłużył. ;)

Druga połowa - ścięcie Gattuso na wysokości Waszego pola karnego, bez gwizdka. Staranowanie Kaki na 20 metrze od Waszej bramki przez Chielliniego (?), bez gwizdka. Ścięcie Seedorfa po lewej stronie Waszego pola karnego, bez gwizdka. Bramka z kosmosu, po faulu, którego nie było. MASA sytuacji stykowych, w których była walka bark w bark na środku boiska, a które sędzia gwizdał w zależności od humoru na korzyść Juve (częściej) lub Milanu (zdarzało się).

Ogólnie nota sędziego według LGDS jest jak dla mnie z kosmosu - pierwsza połowa niby ok, ale druga była katastrofalna, nota 6.5 jest chyba sumą dwóch połów - w pierwszej połowie faktycznie gwizdał na 6.5/10, a w drugiej góra 1/10. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

No i mamy ostatnie kolejki wyglądały jak cały ten sezon. Bardzo dobre pojedyncze mecze, czyli wygrana z Interem 2:1 i generalnie słaba gra jak w meczu w Neapolu (1:3 w łeb) i z dużym prawdopodobieństwem zabraknie nas w LM (co w sumie może nie być złym rozwiązaniem, można będzie na spokojnie przebudować skład).

 

Na dodatek mamy pierwszy transfer na przyszły sezon - przyjdzie Mathieu Flamini z Arsenalu za darmo, tylko po cholerę nam kolejny defensywny pomocnik?? Chyba, że odejdzie Gattuso albo Ambrosini. Jak już kogoś ściągać to wolałbym kogoś kto odciąży Pirlo w rozgrywaniu np. Palombo z Sampdorii.

Mam nadzieję, że nie dojdzie do ściągnięcia Ronaldinho. Przypuszczam, że to będzie podobny przypadek co Rivaldo. Po lidze hiszpańskiej, granie w Serie A to inna bajka. Wolałbym zawodnika bardziej w stylu Seedorfa np. Schweinsteiger, ale pod warunkiem odpowiedniej formy.

Przydałoby się sięgnąć wreszcie po Barzagliego i jakiegoś lewego obrońcę.

Odnośnik do komentarza

Ufffff w końcu po tygodniach spekulacji Gattuso podpisał nowy kontrakt. Już myślałem że będę zmuszony na pieszą wycieczkę w celu zamordowania Giallianiego gdyby Gennaro odszedł do Bayernu. W klubie widać zmiany przyszedł Flamini, podobno w klubie jedną nogą jest też Hugo Lloris. Niestety w klubie potrzebna była rewolucja, szkoda tylko że musiało dojść do tego że Milanu zabraknie w przyszłym sezonie w LM.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i niestety niby zastępcą Didy miał zostać Hugo Lloris ale niestety podpisał kontrakt z Lyonem :/ Mam nadzieje że działacze mają kogoś na oku czy następny sezon znów rozegramy z powieszonymi ręcznikami na bramkach :/

Zambrotta może jeszcze coś pograć, osobiście jestem zwolennikiem Grimiego i chciałbym żeby dostał swoją szanse w Milanie. Jesteśmy mistzrami wyrzucania pieniędzy w błoto bo jak inaczej nazwać zakupienie Boriello za 10 mln ojro :o plus połowe praw do Di Gennaro :| Marko to zawodnik który moim zdaniem nie jest wart 5 mln :/

Odnośnik do komentarza
Milan powinien kupić Amelię do bramki - Livorno spadło, a Marco jest dublerem Buffona w kadrze.

 

No to na tyle w kwestii zakupu Amelii. Działaczą Mialnu gratulujemy :picard: Palermo mimo że ma niezłego Agliardiego dokupiło kolejnego bramkarza. Widocznie gruby uznaje że na bramce nie potrzebujemy wzmocnień :roll:

Odnośnik do komentarza

Na razie zarząd się kompromituje. Przyszedł Flamini, który ma za sobą parę dobrych meczów, dostał 4 miliony euro rocznie.

Za majątek przyszedł Zambrotta - on nie jest wart 8 milionów euro.

Jeśli przyjdzie Boriello, to za 10 milionów euro (lub 8) i połowę karty di Gennaro. On nie jest tyle wart - gotówką może i powinno się sypnąć, ale za rok, dwa będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo di Gennaro będzie wielkim piłkarzem i trzeba będzie płacić Genoi krocie.

Oddali świetnego Sammarco za 2.5 miliona Sampdorii nie posiadając zmiennika dla Pirlo - Sammarco nie jest piłkarzem tej klasy, ale ma predyspozycje, by być takim rozgrywającym. Znów będzie płacz w trakcie sezonu, że godnego zmiennika dla Andrei nie ma, choć Cigarini się marnuje w drugiej lidze, a Sammarco został oddany za grosze.

Teraz oddali bez walki Włocha (!) Amelię, choć potrzebują bramkarza - warto byłoby go ściągnąć i mieć trzech bramkarzy w kadrze plus Didę, niż dwóch plus inwalidę. Ale zarząd oczywiście wie lepiej.

Wstyd. Czekam na jakieś sensowne ruchy transferowe, zgodne z potrzebami zespołu. Na razie ściągnęliśmy dwóch graczy, z których niezbędny nam jest Zambrotta, a Flamini będzie jednym z pięciu pomocników. Co, przy ślepej miłości Ancelottiego do Brocchiego, oznacza dla Francuza bycie drugim lub czwartym (w zależności od dyspozycji Gattuso i Ambro).

Ciekaw jestem, co wyjdzie z transferu wielkiego napastnika - Eto'o, Drogba, Adebayor, Gomez i Sheva...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

No i Gucio, widzieliście mecz z Chelsea? Piekne 4 szmaty Kalaca, żal tyłek ściska. Teraz kupili 2 Urugwajczyków, opczywiście pomocników..... Jest 12 Pomocników i 1 napastnik w tej chwili do dysapozycji. Chore jest przestawianie Ambrosiniego. Poprzez Pomoc do Ataku i Łysiy chcą dać go na obronę oO

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przeszukiwanie futbolowego rynku transferowego nabiera nowych kształtów. Dawniej kluby walczyły o zdolnych nastolatków, teraz sięgają po piłkarzy... jeszcze młodszych. Jak podają francuskie media AC Milan pozyskał właśnie 9-latka.

Strona "lesdessousdusport.fr" donosi, że Carlo Ancelotti ma nowego zawodnika w klubie. To 9-letni Edgardo Obregon.

Smyk grał wcześniej w Chivas de Guadalajara i Barcelonie, później wziął udział w testach i młodzieżowym turnieju piłkarskim w ośrodku Milanello, gdzie trenują gracze "Rossonerich". Zrobił tak dobre wrażenie, że Włosi postanowili zawczasu zainwestować w jego rozwój.

Teraz młody Meksykanin ma otrzymać miejsce w akademii piłkarskiej Milanu, gdzie będzie pod opieką najlepszych trenerów.

Obregon znacząco wyróżnia się w swojej grupie wiekowej. Skauci podkreślają zwłaszcza jego umiejętności techniczne, drybling i przegląd pola. Malec ma także umiejętność zdobywania bramek. Jego ulubiona pozycja na boisku to ofensywny pomocnik.

Na filmie umieszczonym w internecie widać, jak z łatwością mija rówieśników na boisku, nierzadko ich przy tym ośmieszając.

Nowy piłkarz Milanu urodził się 30 maja 1999 roku. Nosi pseudonim "Gato", czyli "kot". Gdy dorośnie być może stworzy duet napastników z Alexandre "Pato", czyli "kaczorem".

źródło informacji: INTERIA.PL

 

Już nikt nie napisze, że Milan ściąga tylko piłkarzy po 30-stce ;)

 

A co nowego sezonu to pierwsze dwa mecze w Serie A to katastrofa. Słaba gra i dwie porażki z Bolgoną i Genoą. Sytuację przełamała wygrana z FC Zurich w PU. Kolejne dwie kolejki ligowe dały 6 punktów po zwycięstwach 4:1 nad Lazio (taki Milan to można oglądać) i wymęczonym 2:1 z Regginą. Do prowadzącego Interu tracimy 4 punkty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Wielki gwiazdor Milanu, a dawniej także reprezentacji Włoch, Paolo Maldini, oświadczył, że po tym sezonie zakończy piłkarską karierę. Maldini zapowiedział, że jego decyzja jest nieodwołalna i stuprocentowo pewna.

 

Maldini przez całą swoją karierę grał w mediolańskim gigancie, rozgrywając ponad 600 spotkań w Serie A, osiągając liczne sukcesy. W wieku 40 lat jego nogi przestają już wytrzymywać trudy gry w Serie A i Maldini zdecydował, że obecny sezon jest ostatnim, w którym można zobaczyć go na boisku.

 

za wp.pl

 

 

No cóż, kiedyś w końcu to musiało nastąpić ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...