Skocz do zawartości

Quiz piłkarski


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

Astra Krotoszyn

1.Krotoszyn

2.Klucze

3.Mirosław Okoński

4. W istniejącej do 1975 roku sekcji pływackiej największe sukcesy odnosili: Urszula Janasówna, Bogdan Olszewski, Władysław Kruślak, Czesław Robiński, Maciej Sroczyński, Czesław Płóciennik, Edward Tomczak, Jan Małecki. Byli rekordzistami, mistrzami kraju

5 Ryszard Żugaj

Zgadza się. Dajesz dalej.

Odnośnik do komentarza

1. Liczba mieszkańców miasta-stolicy pewnej wyspy to ok. 140 tys. (za Wikipedią). co to za miasto?

2. Na herbie nie ma zadnych symboli. Są barwy klubu oraz pierwsza część jego nazwy. Jakie to barwy?

3. W klubie grał dwukrotny reprezentant Polski. Kto?

4. Wyspa na której leży miasto z pyt. 1 bardzo krótko była niepodległym państwem. Proszę wymienić przynajmniej trzy kraje (królestw itd.) które władały wyspą.

5. Klub wywalczył jeden raz puchar krajowy. Kiedy?

Odnośnik do komentarza
OFI Kreta

 

1. Iraklion

2. czarno-białe

3. Igor Sypniewski

4. Cesarstwo bizantyjskie, Republika Wenecka, Egipt, Imperium osmańskie

5. zdobywca Pucharu Grecji 1987 roku

Oczywiście. Dajesz dalej.

P.S. w 3 pytaniu miałem na myśli Waldemara Adamczyka, ale okazuję się, że Sypniewski tez spełnia kryteria poprawnej odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

1. W mieście znajdowała się pewna fabryka. Podaj jaka.

2. W dolnej części znajdują sie klucze. Podaj co znajduje sie powyżej.

3. W klubie występuje dwukrotny reprezentant Walii. Kto to taki?

4. Klub został założony w 1992 roku. Podaj kto jest prezesem.

5. Jaki jest największy sukces klubu?

Odnośnik do komentarza
1. W mieście znajdowała się pewna fabryka. Podaj jaka.

2. W dolnej części znajdują sie klucze. Podaj co znajduje sie powyżej.

3. W klubie występuje dwukrotny reprezentant Walii. Kto to taki?

4. Klub został założony w 1992 roku. Podaj kto jest prezesem.

5. Jaki jest największy sukces klubu?

 

 

Gwoli ścisłości. Piąty punkt to żadna podpowiedź. Jest tylko pytanie.

Odnośnik do komentarza
1. W mieście znajdowała się pewna fabryka. Podaj jaka.

2. W dolnej części znajdują sie klucze. Podaj co znajduje sie powyżej.

3. W klubie występuje dwukrotny reprezentant Walii. Kto to taki?

4. Klub został założony w 1992 roku. Podaj kto jest prezesem.

5. Jaki jest największy sukces klubu?

 

 

Gwoli ścisłości. Piąty punkt to żadna podpowiedź. Jest tylko pytanie.

Tak oczywiście. Przepraszam.

5. Największy sukces klubu miał miejsce w poprzednim sezonie. Podaj jaki.

Odnośnik do komentarza

Dagenham & Redbridge

 

1. Fabryka silników?

2. Mi to wygląda na hełm z przyłbicą rycerza, a jeszcze powyżej jest słoneczko z trzema okręgami, ale przez to, że herb znalazłem mały, to niewiele dojrzę.

3. Tony Roberts

4. Dave Andrews

5. Zwycięstwo w Conference National w sezonie 2006/07.

Odnośnik do komentarza
Dagenham & Redbridge

 

1. Ford Motor Company

2. Mi to wygląda na hełm z przyłbicą rycerza, a jeszcze powyżej jest słoneczko z trzema okręgami, ale przez to, że herb znalazłem mały, to niewiele dojrzę.

3. Tony Roberts

4. Dave Andrews

5. Zwycięstwo w Conference National w sezonie 2006/07.

Oczywiście reszta dobrze. Dajesz dalej.

Odnośnik do komentarza

1. Władzę w mieście, centrum wielkiego wtedy państwa, przechwycił niedoceniany krewny zamordowanego władcy, choć zaszczytów nie chciał, a doceniono go po wielu latach. Jak się nazywał?

2. Znajduje się na nim pewne zwierzę, a w nazwie klubu na herbie jest słowo, które w nazwie rzeczywistej klubu nie ma. Jakie to słowo?

3. W obecnej kadrze klubu jest piłkarz, którego wspierają finansowo radykalne organizacje, podzielające poglądy zawodnika. Co ciekawe, on sam kiedyś zdobył nagrodę fair play. W jakich klubach, zamieszanych w Calciopoli, grał?

4. Barwy klubowe identyczne do barw Indonezji czy Monako. Jego stadion został wybudowany w 1927 roku. Ile ma miejsc?

5. Klub nigdy nie grał w pierwszej lidze kraju, w którym występuje. Z kim przegrał w półfinale rozgrywek play-off w sezonie 2006/07?

Odnośnik do komentarza

1. Stolica kraju, choć po krótkim okresie, kiedy to w nazwie klubu widniała nazwa miasta, powrócono do używania tylko nazwy dzielnicy, w której znajduje się stadion - jak się ona nazywa?

2. W dolnej części - pionowe pasy w barwach klubu; w górnej znaleźć można m.in. rysunek z... no właśnie, z czym?

3. Młody napastnik, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w kraju; zdobył hattricka w historycznym zwycięstwie klubu, które było jedną z największych sensacji w europejskiej piłce ostatnich lat. O jakim meczu mowa?

4. To drugi - i jak do tej pory ostatni - klub z tego kraju, który wziął udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na kontynencie. Ile zdobył w nich punktów?

5. Oficjalna nazwa stadionu również ma źródło w nazwie dzielnicy, jednak używana jest także inna nazwa tego obiektu. Jaka?

Odnośnik do komentarza
oczywiście, dajesz

(choć powinieneś uważniej czytać pytania;-))

Podjarałem sie, że znam odpowiedż, szybko chciałem napisać i nie doczytałem :keke:

 

1. stolica kraju, który kiedyś był dużo większy i inaczej sie nazywał. Jakie to miasto?

2. W herbie klubu znajduję się znak, kojarzony raczej z ich najwiekszym rywalem (w jego herbie tez jest ten znak). Co to za znak?

3. Były piłkarz tego klubu był też mistrzem Polski. Kto to?

4. Nazwa klubu oznacza żołnierza pewnych oddziałow. Jak nazywał sie przywódca tych oddziałow z lat II wojny św, pózniejsza głowa państwa?

5. Najbardziej fanatyczni kibice klubu wzięli swoja nazwę od pewnego niewdzięcznego zajęcia. Jak się nazywaja?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...