Skocz do zawartości

Quiz piłkarski


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

1. Krzysztof Kolumb, Giuseppe Garibaldi, Giuseppe Mazzini

2. Symbol krzyżowców, niedawno trochę zirytował Turków ;)

3. Tego samego numeru w Milanie (chodzi mi o numer 6) nie założy nikt, bowiem ze względu na karierę Baresiego został on zastrzeżony, parę dni temu zastrzeżono numer 3 dla Maldinich)

4. 9 razy

5. Stadio Luigi Ferraris, (pojemność 36,536)

 

Proste ;)

 

3. Giuseppe Signiori, Numer 12 jest zastrzeżony dla kibiców

 

Dajesz.....

Odnośnik do komentarza
1. Krzysztof Kolumb, Giuseppe Garibaldi, Giuseppe Mazzini

2. Symbol krzyżowców, niedawno trochę zirytował Turków ;)

3. Tego samego numeru w Milanie (chodzi mi o numer 6) nie założy nikt, bowiem ze względu na karierę Baresiego został on zastrzeżony, parę dni temu zastrzeżono numer 3 dla Maldinich)

4. 9 razy

5. Stadio Luigi Ferraris, (pojemność 36,536)

 

Chodzi o klub Sampdoria Genua

Odnośnik do komentarza
[Teraz jest komplet. Zadajesz zagadke

Lipa. "Maciej" nie wniósł nic do posta poza podaniem nazwy klubu :D

nawet nie wysilił się o wklejenie poprawnych odpowiedzi na "pytania pomocnicze"... :>

 

Jako, że są słuszne wątpliwości natury formalnej. Najuczciwiej będzie jeśli zagadkę zada "kto pierwszy ten lepszy"

 

Natomiast na przyszłość:

Zagadkę potwierdzamy TYLKO i WYŁĄCZNIE po podaniu NAZWY KLUBU i przynajmniej 3 POPRAWNYCH i PEŁNYCH odpowiedzi

Za całe zamieszanie przepraszam. Miłej zabawy.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Jako, że nikt sie nie chce zadać zagadki, to dla odmiany ja:

 

1. Miasto leży w środkowej części kraju i znane jest głównie z pewnej legendy, znanej na całym Świecie. Jakiej?

2. Herb klubu to roślina rosnąca nad pewnym obiektem. Nad czym?

3. Jeden z najbardziej znanych piłkarzy tego klubu, do 2007 roku był szkoleniowcem klubu pierwszoligowego z tego samego kraju, a obecnie zajmuje sie prowadzeniem kadry U-21 swojej ojczyzny. W jakich latach, grał w klubie zagadce?

4. Klub ten zdobył wszystkie trofea w swoim kraju, ale również 3 trofea na kontynencie. Jakie i w których latach?

5. Stadion klubu zagadki i jego najwiekszego rywala dzieli jedynie rzeka. Jak nazywa sie ten drugi klub i rzeka, która odziela oba stadiony.

Odnośnik do komentarza
Nottingham Forest F.C.

 

1. Nottingham, miasto znane z legendy o Robin Hoodzie

2. mi to wygląda na drzewo w lesie

3. Stuart Pearce, lata 1985 - 1997

4. 1 raz Superpuchar Europy w 1980 roku, 2 razy Puchar Europy Mistrzów Krajowych (obecnie to LM) w 1979 i 1980 roku

5. Notts County, rzeka Trent

 

A mi na drzewo nad rzeką. Ale ok.

Zadajesz.

Odnośnik do komentarza

1. W kościele w tym mieście został ochrzczony jeden z najbardziej znanych królów w historii kontynentu. Ogółem w tym mieście przeprowadzono około 20 koronacji. Znajduje się tutaj także słynna katedra gotycka. Podaj imię króla i nazwę katedry.

2. Herb owalny, czerwony z białą obwódką. W środku litery R i S. Co jeszcze tam się znajduję?

3. Był legendą nie tylko tego klubu, ale także całej ligi. Urodzony w Rzymie Argentyńczyk, ustanowił rekord ligi, którego chyba już nikt nigdy nie pobije. O co chodzi?

4. Klub ten wygrał pewien puchar, który ze względu na swoją nazwę jest bliski każdemu kibicowi Juventusu. Jaki to puchar i kogo pokonali w finale?

5. Piłkarzem tego klubu był jeden z najbardziej znanych trenerów na świecie, w przeszłości niesamowicie bramkostrzelny napastnik. W lidze włoskiej trenował jeden klub przez jeden sezon w latach 90-tych. Zdobył także wszystkie najwyższe trofea klubowe Ameryki Południowej, głównie prowadząc Boca Juniors. O kogo chodzi?

Odnośnik do komentarza
Klub Stade de Reims

1. Katedra Notre-Dame w Reims, Ludwik XIV

2. Futbolówka

3.

4. Coupe Latine, pokonali Milan 3:0

5. Carlos Bianchi.

 

PS. jakbym trafił to pytanie zadaje pierwszy chętny, bo ja znikam.

1. chodziło mi o króla Franków Chlodwiga I, ale Ludwik XIV też może być, więc ok

2. ok

3. Delio Onnis, strzelił 299 goli dla 4 różnych klubów francuskich (Stade Reims, AS Monaco, Tours FC, Sporting Toulon Var.) w latach 1972 - 1986

4. Coppa delle Alpi, pokonali w finale SC Bastię 3:1

5. ok

 

Więc pytanie-zagadkę zadaję pierwszy chętny ;)

Odnośnik do komentarza

Klub Stade de Reims

Więc pytanie-zagadkę zadaję pierwszy chętny ;)

 

Stade Reims był juz zgadywany :P

 

=======================================================

LISTA KLUBÓW, KTÓRE JUŻ BYŁY ZGADYWANE

 

Arsenal Londyn

Canon Yoaunde

Bochum VfL

Ferencváros Budapeszt

Genoa CFC

Hertha Berlin

Mazur Karczew

Monaco AS

Nancy AS

Nottingham Forest

Paris Saint-Germain

Solna AIK

Stade Reims

Sydney F.C.

Śląsk Wrocław

Twente FC

 

=======================================================

 

Pełna lista jest i będzie aktualizowana w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza

1. Miasto, którego bardzo popularne określenie związane jest z warunkami atmosferycznymi. Cóż to za określenie?

2. Wzorowane na odznace pewnej służby. Jakiej służby?

3. W krótkiej historii klubu - powstałego w 1997 roku - złotymi zgłoskami zapisali się nasi rodacy. Proszę podać ich nazwiska.

4. W mieście tym uruchomiono pierwsze źródło energii, które do dziś budzi dużo kontrowersji. Pod kierunkiem jakiego naukowca?

5. Stadion klubu zagadki ma nazwę od marki auta. Jakiego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...