Skocz do zawartości

Pewnie coś pamiętasz


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, po Monopoli chciałbym spróbować innej ligi, ale jak się uda to jeszcze na tym sejwie chcę zahaczyć o Inter :)

 

Ostatnim kwietniowym meczem był pojedynek na własnym boisku z ostatnią w tabeli Parmą. Na ten mecz dysponowałem prawie najmocniejszym składem, na ławce musiał usiąść Diabate.

 

Niestety nawet prawie najmocniejszy skład nie zagwarantował nam wygranej, pod koniec sezonu zdecydowanie zaczęliśmy grać słabiej. Mecz bardzo przypominał pojedynek z Napoli, zespołem lepszym byli nasi rywale, znów to my jako pierwsi cieszyliśmy się z gola. Żeby było ciekawiej strzelił go w …54. minucie Censori z rzutu wolnego! Gol na 1-1 także padł po strzale z dystansu, Dessena uratował punkt gościom w 78. minucie.

 

29.4.2012, Serie A

(35/38)Monopoli [4]- Parma [19] 1-1 (Censori 54’ / Dessena 78’)

MoM : Edel Apoula (Monopoli) – 8.

 

Apoula – Loties, Rochela, Cinquini, Toni – Chantome, Kasztelan (69’ Bru) – Feindouno (69’ Mariottini), Censori, Biabiany – Pozder (45’ Diabate)

 

W pierwszym majowym meczu podejmowaliśmy Sampdorię, w ostatnich meczach potraciliśmy trochę punktów a pamiętając, że ostatnie mecze gramy z Juventusem i Interem to przewaga mniejsza niż sześć punktów staje się niebezpiecznie niska. Mecz z Sampą musieliśmy więc wygrać.

 

I wygraliśmy choć było nadspodziewanie ciężko. Od początku zarysowała się nasza przewaga, co chwila pod bramką Łukasza Fabiańskiego coś się działo. Na prowadzenie wyszliśmy w 16. minucie, świetne podanie Biabianego wykorzystał Diabate. Czternaście minut później podwyższyliśmy, Diabate odebrał piłkę Gastadellemu i w pojedynku sam na sam nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło nas w spokój, który nas zgubił, do tego pod koniec pierwszej połowy po prostu nam się nie poszczęściło. Goście oddali pierwsze trzy celne strzały i strzelili trzy gole. Najpierw po rzucie rożnym trafił Hangeland, cztery minuty później świetną kontrę wykorzystał Vaz Te. W 43. minucie gola ze spalonego strzelił Foti. Do przerwy przegrywaliśmy 2-3. Druga połowa zaczęła się od szybkiego wyrównania, w 50. minucie Diabate odebrał piłkę Cannavaro i pięknym strzałem z 20. metrów strzelił swojego trzeciego gola. Bramkę na wagę zwycięstwa strzeliliśmy dopiero w doliczonym czasie gry, wcześniej nie udało nam się pokonać świetnie broniącego Fabiańskiego (interesują się nim Chelsea i Milan). Ale to właśnie Łukasz zawinił przy golu na 4-3, jego zbyt krótkie i niedokładne podanie wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Riccio.

 

6.5.2012, Serie A

(36/38)Monopoli [4] – Sampdoria [18] 4-3 (Diabate 16’ 30’ 50’, Riccio 90’ / Hangeland 34’, Vaz Te 38’, Foti 43’)

MoM : Cheick Diabate (Monopoli) – 9.

 

Apoula – Loties, Rochela, Cinquini, Toni – Chantome (86’ Riccio), Kasztelan (86’ Radulović) – Feindouno, Censori, Biabiany – Diabate

 

Diabate strzelił już w tym sezonie 21 bramek, pobił tym samym rekord klubu, który wynosił 20 goli i należał do Rafała Bałeckiego. Piłkarz obecnie grający w Sorrento ale zamierzający na koniec kariery wrócić do Polski ustanowił tamten rekord w roku 2008.

Odnośnik do komentarza

W przedostatniej kolejce czekał nas wyjazd do Turynu, na mecz z trzecią siła włoskiej piłki Juventusem. Pojechaliśmy na ten mecz w najsilniejszym ustawieniu, po cichu liczyliśmy na sprawienie sensacji.

 

Pierwsza połowa zaskoczyła wszystkich, nawet mnie. Do pierwszych minut atakowaliśmy, faworyzowani gospodarze nie potrafili wyjść z własnej połowy i tylko nasza nieskuteczność i dyspozycja Buffona utrzymywały bezbramkowy remis. Niestety mimo przewagi nie potrafiliśmy strzelić gola, zemściło się to na nas okrutnie. Juventus pierwszy raz zagroził naszej bramce wtedy gdy ….strzelał gola, w 38. minucie po rzucie rożnym Apoulę pokonał Iaquinta. Jakby tego było mało dwie minuty później drugą żółtą kartkę otrzymał Cinquini. Strata w krótkim czasie gola i kluczowego zawodnika załamała moich piłkarzy i jeszcze przed przerwą wypunktowali nas Essien i Rossi. W drugiej połowie gospodarze absolutnie panowali na boisku, ale nie potrafili zmienić wyniku.

 

13.5.2012, Serie A

(37/38)Juventus [3] – Monopoli [4] 3-0 (Iaquinta 38’, Essien 43’, Rossi 45’ / Cinquini cz/k 40’)

MoM : Giuseppe Rossi (Juventus) – 8.

 

Apoula – Loties, Rochela, Cinquini (40’ cz/k), Toni – Chantome, Kasztelan (40’ Stadsgaard) – Feindouno (71’ Mariottini), Censori (71’ Bru), Biabiany – Diabate

 

Do meczu ostatniej kolejki podchodziliśmy już pewni swego, Lazio przegrało zaległy mecz z Interem i już nie jest w stanie nas wyprzedzić! Na kolejkę przed końcem zapewniliśmy sobie czwarte miejsce w lidze, które daje nam awans do eliminacji Ligi Mistrzów! Przed sezonem nikt się tego nie spodziewał. W ostatnim meczu sezonu graliśmy u siebie właśnie z Interem, który w rundzie jesiennej zmiażdżył nas 7-2. Zawieszonego Cinquiniego zastępuje Stadsgaard.

 

W 12. minucie słabo grający w pierwszej połowie Inter wyszedł na prowadzenie, atomowym strzałem z dystansu popisał się Javi Martinez. Po stracie gola nieoczekiwanie przejęliśmy inicjatywę, ale mieliśmy problemy z pokonaniem świetnego Julio Cesara. W końcu w 40. minucie dopięliśmy swego, fatalny błąd Burdisso wykorzystał Feindouno. Druga połowa była zdecydowanie słabsza niż pierwsza, jedyny jej motyw warty zapamiętania to gol Ibrahimovicia po kapitalnym podaniu Filkora.

 

20.5.2012, Serie A

(38/38)Monopoli [4] – Inter [2] 1-2 (Feindouno 40’ / Javi Martinez 12’, Ibrahimovic 58’)

MoM : Simon Feindouno (Monopoli) – 8.

 

Apoula – Loties, Rochela, Cinquini, Toni – Chantome, Kasztelan (71’ Riccio) – Feindouno, Censori, Biabiany – Diabate

 

Za zajęcie czwartego miejsca w lidze otrzymaliśmy 500k, tyle samo musieliśmy zapłacić premii zawodnikom. Nie zostaliśmy za bardzo docenieni w tym sezonie, żaden nasz piłkarz nie został wyróżniony. Warto jednak odnotować fakt, że Diabate który miał stracony początek sezonu strzelił w lidze 21 goli i zajął drugie miejsce wśród najlepszych strzelców ligi. Więcej goli strzelił tylko fenomenalny Ibrahimovic, Szwed strzelił 42 gole!

Odnośnik do komentarza

Mi to nie grozi :]

 

Podsumowanie sezonu 2011/2012 :

 

Czechy :

mistrz : Slavia

puchar : Viktoria Zizkov

spadek : Ołomuniec-Holice, Jablonec

awans : Blsany, Teplice

 

Francja :

mistrz : Valenciennes

puchar : Lyon

spadek : Bastia, Caen, Dijon

awans : Strasbourg, Creteil, Sochaux

 

Grecja :

mistrz : Aris

puchar : Gianenna

spadek : Iraklis, Kerkyra, Veroia

awans : Atromitos, Kastoria, Apollon Kal.

 

Polska :

mistrz : Legia

puchar : Groclin

spadek : Cracovia, Zagłębie Sosnowiec

awans : Lechia, Polonia Warszawa

 

Rosja (2011) :

mistrz : Spartak

puchar : Lokomotiw

spadek : Kubań, Spartak Nalczik

awans : Terek, Bałtika

 

Serbia :

mistrz : Partizan

puchar : Beżanija

spadek : Mladenovac, Indjija, Maczwa

awans : Beżanija, BSK Borcza, Srem

 

Ukraina :

mistrz : Szachtar

puchar : Arsenal Kijów

spadek : FK Kijów, Karpaty

awans : Dynamo-2, Zoria

 

Włochy :

mistrz : Milan

puchar : Juventus

spadek : Livorno, Catania, Atalanta

awans : Vicenza, Modena, Verona

 

Puchar UEFA : Arsenal (1-0 z Chelsea)

Liga Mistrzów : Lyon (2-1 z Barceloną)

Odnośnik do komentarza

W sezonie 2011 CSKA zostało wicemistrzem. Na moim sejwie jak na razie cztery razy mistrzem był Spartak i raz Zenit

 

Zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce i Ukrainie, Polska grała w grupie A, a jej rywalami byli Bułgarzy, Hiszpanie i Holendrzy. Najpierw zremisowaliśmy 1-1 z Holandią, potem ulegliśmy 2-0 Hiszpanii i na koniec wygraliśmy 2-0 z Bułgarią. Niestety cztery punkty dały trzecie miejsce za plecami Hiszpanii i Holandii.

 

Jak burza przez grupę B przeszły Włochy, wygrali oni wszystkie trzy mecze i nie stracili gola. O drugie miejsce w bezpośrednim pojedynku Ukrainy z Turcją lepsi okazali się gospodarze. Ostatnie miejsce w grupie zajęła Szwajcaria.

 

Grupa C była grupą śmierci. Anglia, Szwecja, Niemcy i Chorwacja stoczyły kilka świetnych pojedynków, w których zdecydowanie najlepsi okazali się Ci pierwsi. Drugie miejsce niespodziewanie zajęła Szwecja, w której główną rolę grał fantastyczny Ibrahimovic. Chorwacja i Niemcy zgromadziły po dwa punkty i zakończyły udział w mistrzostwach.

 

¼ :

Ukraina – Holandia 2-2k

Hiszpania – Włochy 2d-1

Portugalia – Anglia 1-0

Francja – Szwecja 3-2

 

Gdy Mistrzostwa wchodziły w najważniejszą fazę ja powróciłem z urlopu do Monopoli. Już na schodkach prowadzących do siedziby klubu spotkałem niesamowicie uśmiechniętego prezesa, który machał mi jakimiś dokumentami i wrzeszczał tak szybko, że nie mogłem nic zrozumieć. Okazało się, ze dostaniemy nowy stadion! Władze miasta otrzymały dotacje z UE, rządu Włoch i programu rozwoju Apulii i zatwierdziły budowę nowego stadionu z podgrzewaną murawą i pojemnością na ponad 24 tysiące miejsc. Otwarcie stadionu wstępnie zaplanowano na 24.6.2013!!

 

½ :

Holandia – Francja 1-2

Hiszpania – Portugalia 1k-1

 

Odbyło się klubowe rozpoczęcie nowego sezonu. Piłkarzem roku wg. kibiców został drugi rok z rzędu Diabate, mimo to Cheick nie dostał się do jedenastki marzeń. Dostał się do niej za to Loties. Otrzymamy 8M€ za prawa do transmisji meczów w lidze w nadchodzącym sezonie. Na transfery otrzymałem 6,5M€ a na płace 235k/tyg. Nie wiem po co mi takie sumy na nowych zawodników skoro budżet klubu to ….niecałe 100k.

 

No Primavery dołączyło ośmiu nowych zawodników, nie prezentują się oni zbyt dobrze ale dwóch z nich ma szanse stać się dobrymi zawodnikami. Są do Federico Galletti (WŁO, N) i Vito Nanni (WŁO, OP PS/NS). Z Primavery do pierwszego zespołu przesunięty został Luca Chiesa, Tomek Kulawik nie widzi przed dwudziestolatkiem przyszłości ale ja mam zamiar dać mu szansę.

 

Pierwszego lipca otwarte zostało okienko transferowe, tego dnia transfery gotówkowe przeprowadzaliśmy tylko z klubu. Paolo Mancini za 150k został sprzedany do Alto Adige. Inni piłkarze, którzy nas opuścili to Jose Sanchez (Ravenna), Aurelien Chedjou (Manfredonia) i Grzegorz Sandomierski. Nie zarobiliśmy na nich ani centa. Na liście transferowej zalegają jeszcze N’Ganga, Bru, Jordi Gomez, Meland i Bottini.

 

Finał ME :

Francja – Hiszpania 3-0

Odnośnik do komentarza

Pierwszego lipca udało nam się także porządnie wzmocnić! Jednak poszukiwania trwają nadal, bo na razie udało nam się wzmocnić tylko formacje ofensywne. Na początku w klubie pojawili się dwaj napastnicy o dużych umiejętnościach i niskich wymaganiach finansowych. Obaj byli niedoceniani w swoich byłych klubach. Z Fiorentiny pozyskaliśmy Osvaldo (Argentyna, 26, N) a z Cagliari Alessandro Ciarrocchi (Szwajcaria, 24, N, 10/6u21). Obaj będą oczywiście uzupełnieniem naszej bardzo silnej linii napadu.

 

Postacią, która ma dać na wiele radości grając w pierwszej jedenastce powinien być Rutger Worm (Holandia, 26, OP PL, 5/4u21). Wychowanek NEC ostatnie cztery sezonu spędził w Olympiakosie a teraz próbuje sił we Włoszech. Rutger jest obdarzony naprawdę niesamowitymi umiejętnościami, z tego transferu jestem bardzo zadowolony. Ostatnim zawodnikiem, który będzie miał za zadanie strzelanie bramek jest wyciągnięty z Vojvodiny Goran Antelj (Serbia, 24, OP/N S). Goran będzie idealna alternatywą i dla ofensywnego pomocnika jak i dla najbardziej wysuniętego napastnika.

 

Ostatnim piłkarzem, który tego dnia wzmocnił pierwszy skład jest Gabriele Sanci (Włochy, 19, DP, 23/1u21). Wychowanek Cagliari jest obdarzony wielkim talentem i już w tym sezonie będzie otrzymywał wiele szans na grę. Gabriele musi tylko poprawić się fizycznie a stanie się kapitalnym piłkarzem. Ostatnim graczem, którego pozyskaliśmy już na starcie mercato jest Felix Salamanca (Hiszpania, 18, O/WO L). Utalentowany wychowanek Interu trafił na razie do primavery.

 

Drugiego lipca przeprowadziliśmy pierwszy gotówkowy transfer do klubu. Za bardzo utalentowanego i mocno polecanego mi przez obserwatorów Jasona O’Hare (Irlandia, 16, OP S) zapłaciliśmy Bohemians 12k. Dzień później uzupełniłem skład defensywnych pomocników, poważnym wzmocnieniem powinien być ściągnięty za darmo z Lille Stephane Dumont (Francja, DP, 29). Mimo że zbliża się on do trzydziestki to jest takim zawodnikiem jakich lubię najbardziej. Waleczny, agresywny, zawsze gra na 100% i nigdy nie odpuszcza. Jego duet z Chantome może być ciekawy.

 

Toni to bardzo dobry zawodnik, ale w zeszłym sezonie nie miał żadnego godnego siebie konkurenta do gry i to chyba dlatego zdarzały mu się słabsze mecze. Dlatego uważałem za konieczne znalezienie dobrego lewego obrońcy. I udało mi się, za darmo z Mallorki pozyskaliśmy doświadczonego Fabio Aurelio (Brazylia, 32, O/WO L). Brazylijczyk, który swoje najlepsze lata spędził w Liverpool’u da nam niezbędne doświadczenie w europejskich pucharach. Zostaliśmy tylko z jednym bramkarzem, więc tu też bardzo potrzebujemy wzmocnień. Z wolnego transferu pozyskaliśmy byłego gracza Liverpool’u Nikolaja Mihajłowa (Bułgaria, 24, Br, 19/0A). Nadal szukam trzeciego bramkarza.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym, ale mam mało dostępnych reprezentacji w bazie i jak na złość rzadko zwalniani są selekcjonerzy

http://img143.imageshack.us/my.php?image=fabioaureliorl0.jpg

 

Jeszcze raz przeczytałem dokumenty o nowym stadionie, niestety tylko część funduszy zostanie nam podarowana, okazało się że klub zaciągnął kolejny kredyt bankowy. Teraz miesięcznie będziemy spłacać 375k miesięcznie, jeżeli nie awansujemy do Ligi Mistrzów to zbankrutujemy…

 

Moja ofensywa transferowa zaowocowała lekkim przekroczeniem budżetu płacowego. Trzeba było więc go odchudzić, Bottini za 200k odszedł do Alto Adige a z Bru rozwiązaliśmy kontrakt. Gdy pomyślałem jeszcze bardziej to postanowiłem zmodyfikować budżety transferowe, fundusz płac podniosłem o prawie 50k a na transfery zostało mi i tak pokaźne 3,9M€.

 

Usuwania zbędnych postaci ciąg dlaszy, Francis N’Ganga, który zeszły sezon spędził na wypożyczeniu w Salerno powrócił do Czech i podpisał kontrakt z Viktorią Zizkov. Oddaliśmy go za darmo. Kolejnym graczem, którego oddaliśmy za darmo jest Devis Nossa, przygarnęła go Piacenza. Wciąż myślałem o wzmocnieniach, zdecydowanie najbardziej wymagała ich defensywa. Zdecydowałem się na zatrudnienie dwóch Włochów, co na pewno ucieszyło kibiców. Za darmo z bankrutującej Sampdorii ściągnąłem doświadczonego Daniele Gastaldello (Włochy, 29, O PS). Daniele posiada spore umiejętności i jako rezerwowy bardzo nam się w tym sezonie przyda. Drugi nowy obrońca to jedna z wielkich nadziei włoskiej piłki, za 450k z AEK kupiliśmy wychowanka Interu Matteo Tozziego (Włochy, 18, O/WO P). Matteo na razie będzie tylko zmiennikiem Lotiesa ale już za rok albo dwa Francuz będzie miał godnego siebie rywala.

 

[tow]Noicatarro – Monopoli 1-4 (Diabate x2, Fabio Aurelio, Riccio)

LM :

Legia – Neftczi 4-0 (Vukotic x3, Pietroń)

 

pUEFA :

Arka – Szachtior 5-1 (Świerblewski x2, Witkowski x3)

Levadia – Groclin 0-3 (Bogunovic x2, Biliński)

 

[tow]Burghausen – Monopoli 2-2 (Osvaldo, Censori)

[tow]Angri – Monopoli 0-3 (Riccio, Diabate, Worm). W tym meczu lekkiego urazu głowy doznał Mariottini, Andrea nie będzie trenował od tygodnia do dwóch.

 

LM :

Neftczi – Legia 0-2 (Grzelak, Babić)

Lewski – Legia 2-0

 

[tow]Monopoli – Valladolid 2-2 (Worm, Riccio)

pUEFA :

Śląsk – Levadia 0-1

Szachtior – Arka 0-2 (Świerblewski, Małecki)

 

Odbyło się losowanie trzeciej fazy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Losowanie oceniam jako bardzo ciekawe jak i bardzo szczęśliwe. Zmierzymy się z wygranym z pary ….Lewski/Legia!

Odnośnik do komentarza

Nie poszczęściło się nam w losowaniu Pucharu Włoch, zamiast trafić na drużynę, z eliminacji w pierwszej rundzie zagramy od razu z Lazio. Pierwszy mecz w Coppa Italia czeka nas dopiero w grudniu.

 

[tow]Monopoli – Breda 4-2 (Riccio, Sanci, Osvaldo, Feindouno). To był ostatni sparing, teraz czekają nas mecze eliminacji LM i liga.

 

Szczęśliwe losowanie dało mi dużo wiary w awans a co za tym idzie na zastrzyk finansowy. Zdecydowałem się wiec jeszcze na próbę kupna dwóch graczy, których od dawna mam na liście życzeń a od jakiegoś czasu interesują się nimi inne kluby. Pierwszego z nich zakupiłem za 160k, co ciekawe ściągnąłem go z …Lewski Sofia. Liczebność środka pomocy wzmocnił Charis Dimitriou (Cypr, 22, P S, 16/0A).

 

LM :

Legia – Lewski 4-2 (Grzelak, Piasecki, Varadi x2). Tak więc w III rundzie kwalifikacji LM zmierzymy się z bułgarskim Lewski. Awans bardzo realny!!

 

Piętnastego sierpnia w Sofii przeżywaliśmy wielkie wydarzenie, debiut Monopoli w Lidze Mistrzów, i nie obchodził nas fakt, że to tylko eliminacje. Najspokojniejsi byli oczywiście Fabio Aurelio i Rutger Worm, którzy jako jedynie w zespole grali w Lidze Mistrzów. W Sofii za faworytów uznawano gospodarzy, wszyscy spodziewali się że jeśli awansujemy to tylko dzięki świetnemu odrabianiu strat na własnym boisku, ale my chcieliśmy wygrać już na boisku rywala. W podstawowej jedenastce trzech nowych zawodników : Fabio Aurelio, Dumont i Worm.

 

Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze, w siódmej minucie Diabate przejął podanie Vasilieva do bramkarza i spokojnie otworzył wynik meczu. Po tym golu niewiele się działo na boisku, w 29. minucie za poobijanego Chantome wprowadziłem Sanciego. W 36. minucie szanse na korzystny wynik dla gospodarzy zmalały jeszcze bardziej, za kopnięcie rywala z boiska wyleciał Antonov. Siedem minut później Biabiany dobił strzał Diabate i było 0-2. Druga połowa jak pierwsza zaczęła się od szybko strzelonej bramki przez Diabate, w 54. minucie Malijczyk strzelił gol głową po dośrodkowaniu Cinquiniego. Wynik meczu w 79. minucie strzałem z rzutu wolnego ustalił Censori. W 72. minucie na boisko weszli Gastaldello i Ciarocchi, tak więc w tym meczu pozwoliłem zadebiutować sześciu piłkarzom! Najlepiej się spisali Dumont i Worm.

 

15.8.2012, Liga Mistrzów

(1/2)Lewski [bUL] – Monopoli [iTA] 0-4 (Antonov cz/k 36’ / Diabate 7’ 54’, Biabiany 43’, Censori 79’)’

MoM : Cheick Diabate (Monopoli) - 9.

 

Apoula – Loties, Rochela, Cinquini, Fabio Aurelio – Chentome (29’ Sanci), Dumont (72’ Gastaldello) – Worm, Censori, Biabiany – Diabate (72’ Ciarrocchi)

Odnośnik do komentarza

Dziewiętnastego sierpnia przeprowadziliśmy rekordowy transfer, za milion euro z Olympiakosu ściągnęliśmy Markosa Petrou (Grecja, 19, N, 4/1u21). Utalentowany Grek ma zastąpić zesłanego do rezerw i na listę transferową Pozdera i być numerem dwa na pozycji wysuniętego napastnika. Tydzień później zaczynał się ligowy sezon, podejmowaliśmy Fiorentinę, młody Grek nie załapał się do meczowego składu, powołałem tą samą osiemnastkę co na mecz z Lewski.

 

Ten mecz miał być jedną z ozdób premierowej kolejki, niestety piłkarze obu drużyn nie dostarczyli kibicom tyle emocji ile mogli dostarczyć. Mecz rozgrywany był w miarę szybkim tempie ale zabrakło najważniejszego czyli goli. Bohaterami meczu Frey i Apoula.

 

Serie A, 26.8.2012

(1/38)Monopoli [12] – Fiorentina [11] 0-0

MoM : Edel Apoula (Monopoli) – 8.

 

Apoula – Loties, Rochela, Cinquini, Fabio Aurelio – Chantome (45’ Sanci), Dumont (67’ Feindouno) – Worm, Censori, Biabiany – Diabate (67’ Ciarocchi)

 

Trzy dni później graliśmy rewanżowe spotkanie z Lewskim Sofia, jako że wynik jest pewny a po ostatnim meczu wielu piłkarzy nie doszło do optymalnej kondycji to postanowiłem dać szansę kilku rezerwowym. Okazję do debiutu dostali Mihajłow i Petrou.

 

Młody Grek swoją okazję wykorzystał bardzo dobrze, już w 43. sekundzie meczu udowodnił mi, że mogę na niego liczyć. Markos wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Riccio. Siedem minut później było już 2-0, pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Kasztelan. Dwubramkowe prowadzenie nas uspokoiło, jak się okazało w drugiej połowie uspokoiliśmy się aż za bardzo! Zdecydowanie przestaliśmy grać a goście wykorzystując stałe fragmenty gry doprowadzili do remisu. Cieszę się z awansu, ale nie powinniśmy stracić tych goli…

 

29.8.2012, Liga Mistrzów

(2/2)Monopoli [iTA] – Lewski [bUL] 2-2 (Petrou 1’, Kasztelan 8’ / Petkov 64’, Dochev 77’)

MoM : Markos Petrou (Monopoli) – 8.

 

Mihajłow – Loties, Rochela, Cinquini, Toni – Kasztelan (64’ Chantome), Sanci (45’ Gastaldello (83’ ktz)) – Mariottini, Feindouno (64’ Biabiany), Riccio – Petrou

 

Za awans do fazy grupowej otrzymaliśmy 4,4M€. Daniele Gastaldello nadwyrężył kostkę i czeka go miesięczny rozbrat z piłką. Po ponad dwumiesięcznych poszukiwaniach wreszcie ściągnąłem do klubu trzeciego bramkarza, na rok z Romy wypożyczyliśmy Riccardo Delfino (Włochy, 23, Br, 4/0u21).

Odnośnik do komentarza

Odbyło się losowanie grup Ligi Mistrzów. Mocno się denerwowałem, ale ostatecznie wydaje się że nie trafiliśmy najgorzej. Naszymi rywalami będą Liverpool, Zaragoza i Spartak Moskwa. Awans do Ligi Mistrzów wreszcie zmobilizował zarząd klubu, jednomyślnie przegłosowano plany rozbudowy bazy treningowej i obiektów młodzieżowych!

 

pUEFA :

Bordeaux – Arka 2-0

Groclin – Feyenoord 0-2

 

Gdy emocje związane z awansem opadły wróciliśmy do ligowej rzeczywistości, drugiego września podejmowała nas Reggina. Wróciliśmy do ustawienia z meczu z Fiorentiną z dwoma małymi wyjątkami, dwójkę środkowych pomocników tworzą Sanci i Dimitriou. Nareszcie mogę w Monopoli wprowadzić rotację składu.

 

Pierwsze 20 minut tego meczu o mało nie wysłało mnie do szpitala, co strzał gospodarzy to gol. A strzałów było o cztery za dużo. Po świetnych akcjach Barreto i Halfreossona wypunktowali nas Nielsen i Ceravolo. Marnym pocieszeniem był gol Diabate z 18. minuty. Do końca pierwszej połowy udało nam się jeszcze stworzyć kilka sytuacji ale świetnie bronił Fernandes. W drugiej połowie graliśmy o honor, ale fantastycznego Portugalczyka ciężko było pokonać. W 68. minucie udało się to Biabianemu. W 81. minucie Apoula obronił rzut karny wykonywany przez Gulana. W lidze notujemy więc falstart.

 

2.9.2012, Serie A

(2/38)Reggina [1] – Monopoli [16] 4-2 (Nielsen 1’ 17’, Ceravolo 13’ 20’, Gulan n/k 81’ / Diabate 18’, Biabiany 68’)

MoM : Fabio Ceravolo (Reggina) – 9.

 

Apoula – Loties (68’ Stadsgaard), Rochela, Cinquini, Fabio Aurelio – Sanci (45’ Dumont), Dimitriou (68’ Radulovic) – Worm, Censori, Biabiany – Diabate

 

EMŚ :

Gwinea – DR Konga 2-0 || Feindouno 90’ [8]

 

Litwa – Polska 0-4

Islandia – Armenia 2-1 || Apoula 90’ [6]

Irlandia – Cypr 7-0 || Dimitriou 90’ [5]

 

Po przerwie na mecze eliminacyjne 16. września powróciła liga, w 3. kolejce podejmowaliśmy Empoli. W składzie jak zwykle ostatnio pare zmian, szansę otrzymali Toni i Dumont.

 

Pierwsza połowa była przeraźliwie nudna, jednym ciekawszym momentem był gol dla gospodarzy. Biabiany odebrał piłkę najgorszemu na boisku Piccolo i zagrał ją do Diabate, Cheick nie zmarnował tej sytuacji. W 59. minucie udało się nam podwyższyć, gdy wydawało się że nasza akcja zakończyła się niepowodzeniem na strzał z daleka zdecydował się Censori. Andrea uderzył piłkę fenomenalnie, zupełnie bez szans był Bassi. Pięć minut później zrobiło się niebezpieczni gdy gola po błędzie Dumonta strzelił Abate. Nasze zwycięstwo przypieczętował gol po akcji rezerwowych, Ciarocchi zagrał do Osvaldo, który swój debiut zaakcentował pięknym golem z linii pola karnego!

 

16.9.2012, Serie A

(3/38)Monopoli [13] – Empoli [18] 3-1 (Diabate 13’, Censori 59’, Osvaldo 76’ / Abate 64’)

MoM : Ignazio Abate (Empoli) – 8.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...