Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to jak grał Melikson ze Skonto, czyli schodzenie ze środka do boków i pomoc w rozegraniu klepki było jedynym sposobem na przejście tak skomasowanej obrony. Podbiegał, razem ze skrzydłowym i bocznym obrońcą tworzyli trójkąt i mogli sobie spokojnie ,,rozklepać" obronę, co dość często się udawało. Bardzo dobrze do szerokich podań ustawiał się Iliev, odskakiwał od dwóch przeciwników i pięknie je przyjmował (zapamiętałem dwa przyjęcia, jedno klatką, drugie zewnętrzną częścią stopy przy podaniu na 60 metrów), do do jakości tych przerzutów nie można mieć zastrzeżeń.

 

Co do środkowych obrońców, Wilka i Sobolewskiego - pełna zgoda.

 

martin - Garguła ponoć we wszystkich sparingach prezentował się dobrze, może powinien grać zamiast jednego defensywnego pomocnika, w środku pola (za Meliksonem)?

Odnośnik do komentarza

Felerem obecnej taktyki są właśnie boczni obrońcy. U jej podstawy leży oskrzydlająca gra bocznych defensorów robiących przewagę w ataku, a że u nas Paljic gra marnie i prawie w ogóle się nie podłącza, a po Lameyu widać braki szybkościowe, które może na tle Skonto nie odgrywały żadnej roli, ale już przy w miarę szybkim i dobrym skrzydłowym ofensywne zapędy tego gracza będą mocno ograniczone, to w ataku gramy w czterech. Wprowadzenie Diaza raczej wiele nie zmieni, bo nie jest to gracz o klasę lepszy od Dragana.

 

Co do Garguły to spokojnie mógł zagrać ze Skonto. On, albo Nunez/Jirsak IMO przydaliby się zdecydowanie bardziej niż dublujący swoją pozycję Wilk z Sobolem i to w sytuacji, gdy rywal tylko murował bramkę. Jednak zupełnie inaczej będzie wyglądała sytuacja z bardziej wymagającymi rywalami, nasza obrona jest na tyle niepewna, że nie jestem pewien czy jeden defensywny pomocnik wystarczy.

 

Moim zdaniem z Liteksem powinien zagrać Biton, ponieważ Genkov póki co nie prezentuje zbyt dobrej formy, a Dudu strzela w sparingach, więc może to on byłby lepszym wyjściem. W zależności od postawy na treningach zastanowiłbym się także nad Jovanoviciem w miejsce Jaliensa, ale zapewne w starciu z Bułgarami zobaczymy bliźniaczo podobny skład.

Odnośnik do komentarza

Gietz - chodziło mi schodzenie Meliksona w linię z Sobolewskim i Wilkiem i wyprowadzanie piłki od obrońców. To o czym pisałeś funkcjonowało prawidłowo. Taka typowa holenderska gra trójkątami.

 

Do Ilieva nie mam zastrzeżeń, no może poza tą żałosną próbą wymuszenia karnego i głupią kartką. Był tam gdzie powinien jako skrzydłowy i gdy powinien schodził do środka. To go odróżniało od Małeckiego, który był środku, gdy powinien być na skrzydle. Małecki mnie strasznie irytował w pierwszej połowie.

 

Właśnie w takim meczu jak ze Skonto powinien zagrać ktoś z trójki Garguła/Nunez/Jirsak. Przynajmniej zagraliby w meczu o stawkę, gdzie jednak presja jest większa niż w sparingach. Poza tym pozwoliłoby to na ocenę ich aktualnej dyspozycji a tak ciężko coś szerzej o nich napisać.

Odnośnik do komentarza

Może by to pokazało ich wartość, a Wisła by przegrała. Zastanawia mnie to wasze narzekanie. Wisła dwa razy pewnie wygrała, nie straciła żadnej bramki, a tu ciągle słyszę, że coś z taktyką jest nie tak.

 

Jeżeli chodzi o zawodników Wisły to Iliev może być najlepszym transferem tego okienka w Ekstraklasie. Pozytywnie zaskoczył mnie też Lamey. Bardzo dobry technicznie, przyjęcie piłki i odpowiednie ustawienie się czy podanie nie sprawiało mu żadnego problemu, do tego chyba jego dośrodkowania były najlepsze w całej Wiśle. Tylko fizycznie wyglądał słabiutko, ciekawe czy on tak ma po prostu czy to kwestia braku odpowiedniego przygotowania do sezonu.

Odnośnik do komentarza

Sporo tutaj osób patrzy tylko i wyłącznie na wynik, a Maaskant zwraca również uwagę na zgranie zespołu. Nie wygladalo to może najlepiej, bo ciężko wypełnić pewne założenia taktyczne, kiedy rywal stawia autobus w bramce (czasami nawet Barca ma z tym problemy). Wisła dopiero skończyla ciężkie treningi, zagrała ledwie kilka sparingow, więc trudno, żeby jakoś niesamowicie grała. Trochę irytujące są te narzekania na Lameya, a przecież jest niezły techniczne, włącza się w akcje ofensywne, dobrze dośrodkowuje. Natomiast to troche niedorzeczne wrzucać po dwóch spotkaniach go do przegródki 'słaby fizycznie'. Idac tym tokiem Małecki jest wolny, co przecież nie jest prawdą. Wisła od początku kontrolowała cala rywalizację i gdyby nie za duży luz po prowadzeniu 2:0, wynik byłby znacznie wyższy. Proponuje więcej cierpliwości, a przede wszystkim optymizmu.

Odnośnik do komentarza

Fajnie byłoby, gdybyście kiedyś mogli skorzystać z obszernych statystyk, zwłaszcza choćby MatchViewera, czy innych, też stricte fizycznych, bądź mogli zobaczyć nawet jakieś drobne szkolenie, bo jak czytam Wasze analizy taktyczne na podstawie widoku sprzed telewizora, czyli tego co pokazuje Wam akurat realizator, to zastanawiam się po co to piszecie.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że Ty masz dostęp do tego typu narzędzi ;) My, zwykli śmiertelnicy, jesteśmy zdani na obraz w telewizorze lub ewentualnie na własne oczy, gdy jesteśmy na stadionie, więc wiadomo, że nasze analizy nigdy nie dorównają Twoim ;)

 

Nie rozumiem tych, co chcieliby wywalać ze składu Wilka. W ostatnim meczu miał mnóstwo odbiorów, rozbił kilka bardzo groźnych ataków. W pucharach, gdzie priorytetem jest nie stracić bramki, na pewno będziemy mieli środek Wilk-Sobolewski.

Odnośnik do komentarza

Fajnie byłoby, gdybyście kiedyś mogli skorzystać z obszernych statystyk, zwłaszcza choćby MatchViewera, czy innych, też stricte fizycznych, bądź mogli zobaczyć nawet jakieś drobne szkolenie, bo jak czytam Wasze analizy taktyczne na podstawie widoku sprzed telewizora, czyli tego co pokazuje Wam akurat realizator, to zastanawiam się po co to piszecie.

 

Ty zakładasz nieomylność trenera, a gdyby taki był to na pewno nie pracowałby w Wiśle. Rozumiem pobudki Maaskanta odnośnie gry Wilka z Sobolem w meczu ze Skonto, ale według mnie korzystniejszym rozwiązaniem byłoby inne. Nie wkraczam w niuanse taktyczne w dziedzinie których Holender na pewno jest bardziej zorientowany, tylko w jakiś sprawach, które można rozpatrzeć z pozycji telewizora.

Odnośnik do komentarza

Akurat w przypadku Polsatu oficjalne potwierdzenie nie znaczy jeszcze że będzie. Nieraz już cyrki bywały i podobnie teraz. W międzyczasie zdążyła się pojawić informacja, że mecz jednak będzie zakodowany, a później, że jednak nie. Obecnie nastawiam się tak, że w godzinie meczu po prostu włączę telewizor i się okaże ;)

 

Tymczasem Małecki kontuzjowany. Miałem wątpliwości, czy w obecnej formie zasługuje na plac, ale zawsze lepiej, żeby to trener zadecydował o składzie, a nie urazy piłkarzy. Ciekawe, kto go zastąpi, bo jest parę opcji. Wracający po kontuzji Kirm, Melikson, Nunez, Paljić?

Odnośnik do komentarza

Kadra na Litex:

Bramkarze: Milan Jovanić, Filip Kurto, Sergei Pareiko

Obrońcy: Osman Chavez, Junior Diaz, Kew Jaliens, Marko Jovanović, Michael Lamey, Dragan Paljić

Pomocnicy: Łukasz Garguła, Ivica Iliev, Tomas Jirsak, Andraż Kirm, Maor Melikson, Gervasion Nunez, Radosław Sobolewski, Cezary Wilk,

Napastnicy: Dudu Biton, Tsvetan Genkov

 

Trzech bramkarzy, bo Pareiko w sobotę narzekał na jakiś drobny uraz, więc tak asekuracyjnie leci 19 zawodników. Brak Boguskiego, więc jedna z alternatyw odpada. To dosyć ciekawe. Jeśli Kirm będzie zdolny do gry to myślę, że on pójdzie na prawe skrzydło, bo Maaskant nie lubi eksperymentować, szczególnie w ważnych meczach. Ewentualnie Meliksona :/ ale wtedy Wisła traci na wartości. Może też Junior Diaz dostanie szansę? :-k Robert zapowiadał kilka możliwych zmian.

Obawiam się o nasze nastawienie na mecz. Żebyśmy tylko zbytnio nie zamurowali się i wyjechali z Bułgarii z 0:1 w plecy.

Odnośnik do komentarza

Akurat PS to obecnie źródło porównywalne z Faktem, widziałem zapowiedź meczu na otwartym na polsacie, więc IMO nie zrobiliby takiego wałka by nagle przenieść do Polsatu Sport.

 

Co do sytuacji ze skrzydłem to może ciekawym wyjściem byłoby ustawienie tam Nuneza? Chociaż to byłoby już spore ryzyko, miejmy nadzieję, że Kirm jest w dobrej dyspozycji i da radę pokazać coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem skład będzie wyglądał tak:

67028684.jpg

 

Kirm jest po kontuzji i marne szanse na jego dzisiejszy występ, ale być może Maaskant spróbuje taki wariant z nim zamiast Jirsaka?

Zapowiada się na ciekawy pojedynek. Onet podał prawdopodobny skład Litexu:

Przewidywany skład Litexu:

Vinichius, Zanew, Nikołow, Milanow, Flores, Janew, Jelenkowicz, Tom Todoroff, Cwetanow, Djermanović, Panow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...