Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się okazało niedługo po ostatnim meczu, zająłem najwyższą pozycję w historii klubu w rozgrywkach ligowych w Niemczech. Do tej pory rekordem było czwarte miejsce w Regionallidze, a teraz mamy trzecie.

 

30.05.09

 

El. ME 2010

 

Gr. 5 Gruzja - Polska 0:2 [Jeleń 22', Smolarek 34']

Gr. 8 Austria - Niemcy 0:3 [Podolski 7', Schweinsteiger 10' Klose 19']

największa niespodzianka kolejki:

Rosja - Szkocja 1:3 [Kerzhakov 11' - C. Beattie 30', J. McFadden 41', R. Wallace 52']

 

31.05.09

 

Nagrodę piłkarza roku zgarnął Christian Haas (Reutlingen). Nasz zawodnik Liviu Ganea uplasował się na trzeciej pozycji.

 

W jedenastce Roku naszej ligi, znaleźli się dwaj zawodnicy: Marcus Steegmann i Liviu Ganea. Obu jednak ustawiono w linii pomocy.

 

Piłkarzem miesiąca w maju został Alexander Christ (Sachsen Leipzig), drugie miejsce padło łupem Lalleta, a trzecie da Silvy z naszego zespołu.

 

1.06.09

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Chelsea (M) [+2] Manchester United

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga (M) [+6] Slavia Praga

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga (M) [+11] Vejle

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon (M) [+7] Olympique Marseille

Hiszpania

Primera División: Valencia (M) [+2] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen (M) [+2] Bayern Monachium

Polska

OE: Wisła Kraków (M) [+2] Zagłębie Lubin

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda (M) [+15] Napredak

 

Sytuacja w klubie:

Regionalliga Süd: 3. miejsce

najlepszy strzelec: Liviu Ganea, 16 bramek

stan konta: -1,11 mln €

zysk/ (strata): 570 tys €

 

Transfery na świecie w maju:

1. Johnny Thomsen, KooTeePee ---> FC Haka, 30 tys €

Transfery w Polsce w maju:

1. -

 

Transfery Polaków w innych ligach w maju:

1. -

Odnośnik do komentarza

3.06.09

 

El. MŚ 2010

 

Gr. 5 Armenia - Polska 0:3 [Zganiacz 3', Jeleń 8' 72']

Gr. 8 Łotwa - Niemcy 0:1 [Klose 83']

największa niespodzianka kolejki:

gr. 7 Węgry - Szkocja 2:0 [s. Torghele 6' 62']

gr. 7 Luksemburg - Mołdawia 4:1 [C. Schmit 1', P.Pauly 2', D. Reuter 40', N. Reiter 69' - S. Dadu 70']

Gr. 1 Szwecja - Hiszpania 3:1 [s. Ishizaki 15' 23', Z. Ibrahimovic 27' - F. Torres 75']

 

Ledwo co się sezon skończył, a już czołowe drużyny z ligi Niemieckiej rzuciły na Sailera. Póki co, to najwyższa oferta wynosi 135 tys € + 10 % następnego transferu. Ja jednak czekam na 200 tys €, dopiero wtedy się zgodzę.

 

Piłkarzem sezonu według kibiców został Markus Kreuz.

 

Została ogłoszona także jedenastka marzeń tego sezonu. Prezentuje się ona następująco:

 

R. Wulnikowski

C. Alder, C. da Silva, M. Metzelder, T.Traub

C. Barton, L. Ganea, M. Kreuz

C. Lallet, M. Steegmann

L. Ganea

Natomiast jedanastka marzeń wszechczasów wygląda następująco:

 

R. Wulnikowski

C. Alder, C. da Silva, M. Metzelder, T.Traub

C. Barton, Tinga, B. Joppe

C. Lallet, L. Ganea

M. Steegmann

 

20.06.09

 

Minimalne oczekiwania na obecny sezon, to awans :P

 

1.07.09

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Chelsea (M)

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga (M)

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga (M)

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon (M)

Hiszpania

Primera División: Valencia (M)

Niemcy

Bundesliga: Werder Bremen (M)

Polska

OE: Wisła Kraków (M)

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda (M)

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: -

najlepszy strzelec: -

stan konta: -1,11 mln €

zysk/ (strata): 570 tys €

Transfery na świecie w czerwcu:

1. Andrea Caracciolo, Palermo ---> Sampdoria, 5,5 mln €

2. Zoran Tosic, Partizan ---> Grasshopper, 4,3 mln €

3. Nicolas Lombaerts, Zenit Sankt Petersburg ---> Celtic, 3,8 mln €

 

Transfery w Polsce w czerwcu:

1. Błażej Augustyn, GKS Bełchatów ---> Wisła Kraków, 1,1 mln €

2. Krzysztof Kaliciak, Zagłębie Sosnowiec ---> Jagiellonia, 925 tys €

3. Marko Popovic, Banat ---> GKS Bełchatów, 700 tys €

 

Transfery Polaków w innych ligach w czerwcu:

1. -

Odnośnik do komentarza

W związku z rozpoczęciem okienka transferowego, w klubie jak co roku ruch. Na zasadzie wolnego transferu, bo nie chciał podpisać nowego kontraktu pożegnaliśmy Björna Joppe. Piłkarz ten w nowym sezonie będzie grał w barwach Ulm. Szkoda, bo był podstawowym grajkiem i na pewno odczujemy jego brak. Drugim piłkarzem, który niespodziewanie opuścił nasze szeregi jest Marco Sailer. Oczekiwałem za niego co najmniej 200 tys €, jednak prezes sprzedał go bez mojej wiedzy za marne 140 tys € i 10 % następnego transferu. Byłem bardzo niezadowolony, ale i tak jest to transferowy mój rekord. Klub dużo na tym zyska, lecz nie ja. Nadal mam magiczne 0% z transferów. Jednak są też plusy. Ten, który odszedł od nas rok temu, by teraz do nas powrócić. Mischa Welm znudził się występami w Heidenheim i zdecydował się powrócić na naszą arenę. Oczywiście za darmo. Z dnia na dzień napływało co raz to więcej ofert na wypożyczenie zawodników. Miałem w czym wybierać i jakoś nie zastanawiałem się, czy kogoś szukać. Przecież wszystko jest podane, jak w dobrej restauracji pod nos. Po kilku dniach rozmów i modyfikowania ofert, udało nam się podpisać kontrakt z Yannic'iem Buchwaldem. Ten 22-letni defensywny pomocnik przyszedł do mnie na zasadzie wolnego transferu z Reutlingen. Powinien być świetnym następcą Tingi, ale tym razem już na stałe. Mamy także nowego napastnika w drużynie. Andreas Meyer, były piłkarz Fürth U23, oczywiście z wolnego transferu. Powinien być zmiennikiem Steegmanna, a kto wie, może nawet wybije się do podstawowego składu. Okienko transferowe pokazuje, że człowiek na stanowisku menadżera klubu nie może się nudzić. Tym bardziej my, kiedy potrzebujemy nowych piłkarzy, możemy latać po listach jak szaleni. Anter Bouzidi, 22-letni Algierczyk to nowa twarz w Aalen. Jest defensywnym pomocnikiem, o bardzo przyzwoitych umiejętnościach. Jeśli tylko wprowadzi się do drużyny, będzie jedną z gwiazd. Przyszedł do nas z Saarbrücken, oczywiście na zasadzie wolnego transferu. Patrick Mayer, napastnik z rezerw Stuttgartu. Podobno przyszły reprezentant drużyny Niemiec. Jako napastnik strzela bardzo dużo bramek. Nie mogłem przejść obok niego obojętnie. Koniec ze wzmocnieniami w ofensywie. Teraz muszę zająć się obroną, gdyż w tej formacji mamy niedosyt. I tak oto, pozycję tą wzmocnił Patrik Beutel, wypożyczony ze Sparty Praga. Może okazać się z miejsca podstawowym zawodnikiem, tylko nie wiem w miejsce da Silvy czy Metzeldera... Na koniec jeszcze jedna wiadomość. Serdar Kurt, nasz rezerwowy bramkarz odszedł do 1. FC Normannia Gmünd za 20 tys €. Po pierwszym sparingu zdecydowałem że trzeba jeszcze wzmocnić lewe skrzydło, gdzie tak na prawdę grać może tylko Kreuz. Nowym nabytkiem, który dotarł do nas z gorącej Hiszpanii jest Francisco Javier De Pedro. Ten dwunastokrotny reprezentant kraju ma na koncie 2 bramki. Co prawda ma 35 lat, jednak najważniejsze będzie doświadczenie. W swojej karierze grał między innymi w takich potęgach, jak Real Sociedad, Blackburn czy Perugia. Na ostatnią chwilę, bo tuż przed innymi klubami złożyłem ofertę wypożyczenia Jakuba Rady ze Sparty Praca. No i okazało się, że przez najbliższy rok ten zawodnik będzie nas reprezentował. Jest to kolejne wzmocnienie w obronie.

 

Po raz kolejny zdecydowałem że będziemy grać na stadionie o wymiarach 92 x 60 m.

 

Przed sezonem nie chciałem wdawać się w jakiekolwiek sparingi, gdyż miałem w pamięci jeszcze formę moich piłkarzy z rundy wiosennej, kiedy to nie zagraliśmy żadnych. Jednak inne drużyny powysyłały mi oferty, więc je zaakceptowałem. Chciałem zgrać trochę nowych piłkarzy, żeby przyzwyczaili się do siebie na boisku.

TOW

Lotte - Aalen

0:5

[Anter Bouzidi 4', Mischa Welm 7' 24' 59', Patrick Mayer 77']

 

Wielka przewaga i wszystkie gole nowych zawodników. Szczególnie widoczny był dzisiaj Welm, który ozdobił swój występ trzema trafieniami. Przeciwnik co prawda kiepski, jednak styl naszej gry był bardzo dobry.

 

TOW

Neuruppin - Aalen

2:5

[Michael Bochtler 61' 77' - Anter Bouzidi 30', Andreas Meyer 35' 37' 42', Jakub Bławat 76']

 

Kolejny, bardzo dobry mecz zmienników. Swoją drugą bramkę w drugim meczu strzelił Algierczyk grający na pozycji defensywnego pomocnika. Bardzo dobre wzmocnienie. Oprócz tego brylują nowi napastnicy, którzy strzelili po trzy brameczki.

 

W między czasie dostałem zestawienie szans na awans. Jesteśmy zdecydowanym liderem. Za nami plasuje FSV Frankfurt, który ma głównym naszym rywalem.

TOW

Neunkirchen - Aalen

3:3

[Marcel Schug 37', Sascha Schwarzwald 80', Ewald Bucher 88' - Andreas Meyer 4', Mischa Welm 20', Patrick Mayer 69']

 

Było to ostatnie spotkanie towarzyskie, jakie miałem zaplanowane. Jak widać ekipę mamy bardzo mocną. Teraz pozostaje czekać i dobrze wkomponować się w ligę.

Odnośnik do komentarza

24.07.09

 

Nasz pierwszy mecz w nowym sezonie to wielka niewiadoma. Moi piłkarze grali ładnie w sparingach, jednak nie wiadomo jaką formę prezentują rywale. Dzisiaj przyjdzie się nam zmierzyć z Plauen. Spotkanie rozegramy na wyjeździe, a więc na dzień dobry mam plany popsuć dzień kibicom przeciwnika, a uradować tych, którzy zdecydowali się ruszyć w nasze ślady. Jestem niezmiernie ciekaw, jak spiszą się nowi zawodnicy, którzy stanowili o sile w sparingach.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P. Beutel, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, A. Bouzidi, P. Leschinski

M. Welm, C. Lallet

A. Meyer

 

Sezon rozpoczynamy wyśmienicie. Jednak pierwszej bramki nie strzela napastnik, ani nikt z linii wysuniętych pomocników. Zdobywcą gola jest rewelacyjny Bouzidi. Strzelił od niechcenia, a bramkarz nie wiedział jak się nazywa. Zupełnie nie wiedział gdzie jest piłka. Jednak był to koniec emocji w pierwszej części. Co prawda Meyer trafił jeszcze w poprzeczkę, ale bramki nie było. Druga połowa zatem zapowiada się bardzo ciekawie. Czekam na kolejne trafienia, najlepiej by było, gdyby dla naszej drużyny. Zdecydowałem się też na zmianę, gdzie Meyera zmieni Mayer. I było to dobre posunięcie. Już 12 minut po wznowieniu gry ten zawodnik strzela bramkę. Jest drugim graczem, który strzela gola w debiucie, pierwszym był oczywiście Algierczyk. Po godzinie gry, mamy kolejną szansę na zmianę wyniku. W polu karnym Daub faulował Lalleta. Do rzutu karnego podchodzi Alder Zmienia wynik na 3:0. Do ostatniego gwizdka, ciągle obserwowałem groźne ataki rywala, który za wszelką cenę chciał strzelić honorową bramkę. Na szczęście bezskutecznie. My możemy cieszyć się z wysokiego zwycięstwa na początku rozgrywek.

 

Regionalliga Süd [1/34]

stadion: Vogtlandstadion, Plauen

widzów: 2140

[?] Plauen - [?] Aalen

0:3

mom: Anter Bouzidi "8" [Aalen]

 

0:1 Anter Bouzidi - 22'

0:2 Patrick Mayer - 57'

0:3 Christian Alder - karny - 63'

 

Zmiany:

45' A. Meyer <---> P. Mayer

Odnośnik do komentarza

@ Fokuz_ - Zobaczymy :)

 

1.08.09

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 9. miejsce

najlepszy strzelec: Alder, Mayer, Bouzidi - 1 bramka

stan konta: -1,11 mln €

zysk/ (strata): 38 tys €

Transfery na świecie w lipcu:

1. Matias Fernández, Fiorentina ---> Barcelona, 40 mln €

2. Riccardo Montolivo, Olympique Lyon ---> Manchester United, 35 mln €

3. José Antonio Reyes, At. Madryt ---> Manchester United, 33 mln €

4. Alexis, Tottenham ---> Real Madryt, 25 mln €

5. Rafael van der Vaart, Porto ---> Manchester United, 24 mln €

6. Stewart Downing, Portsmouth ---> Tottenham, 22 mln €

7. Valon Behrami, Lazio ---> Everton, 21,5 mln €

8. Carlos Diogo, Zaragoza ---> Real Madryt, 21 mln €

9. Francisco Guillermo Ochoa, América (MEX) ---> Bayern Monachium, 19,25 mln €

10. Jérémy Ménez, Zaragoza ---> Olympique Marseille, 18 mln €

Transfery w Polsce w lipcu:

1. Przemysław Kulig, Górnik Zabrze ---> Jagiellonia, 1,1 mln €

2. Przemysław Kocot, Arka Gdynia ---> FK Teplice, 600 tys €

3. Piotr Celeban, HFK Olomouc ---> Zagłębie Lubin, 575 tys €

Transfery Polaków w innych ligach w lipcu:

1. Grzegorz Bartczak, Lewski Sofia ---> Getafe, 925 tys €

 

Tego samego dnia przyszło zmierzyć się w pierwszej rundzie DFB Pokal. Los nie był łaskawy, i dokoptował nas do pierwszoligowej Alemanni Aachen. Będzie to mordercza walka o chociażby jedną akcję. W tym sezonie chyba na pierwszej rundzie zakończymy swój występ w tym pucharze. Mimo wszystko powalczyć, powalczymy, a nóż uda się zrobić niespodziankę.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P. Beutel, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, A. Bouzidi, P. Leschinski

M. Welm, C. Lallet

A. Meyer

 

O dziwo mecz rozpoczął się pod nasze dyktando. Już w pierwszej minucie groźny strzał oddał Lallet, jednak nie trafił w bramkę. Potem było dużo gry w środku pola do 11 minuty. Wtedy to piłkarze Alemanni przeprowadzili zabójczą jak się okazało kontrę, po której wyszli na prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później, Wulnikowski po raz drugi wyciąga piłkę z siatki. Po raz drugi też strzelcem jest Bruggink. O dziwo pierwsza odsłona zakończyła się tylko z dwoma bramkami straty. Teraz trzeba pójść na całość. Jeśli stracę więcej bramek, to trudno. Proszę Państwa! To, co stało się w 58 minucie przejdzie chyba do historii! Leschinski zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, prawie przy linii bocznej. Tym strzałem pokonał bramkarza rywali, co dało nam bramkę. Są jeszcze nadzieje. Jestem w szoku! Mimo szczerych chęci, wielkiej ambicji i poświęcenia, nie udało nam się doprowadzić do remisu. Szkoda, ale na pewno w pamięci pozostanie przepiękna bramka Leschinskiego.

 

DFB-Pokal 1. Rnd.

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 4710

Aalen - Alemannia Aachen

1:2

mom: Arnold Bruggink "9" [Alemannia Aachen]

 

0:1 Arnold Bruggink - 11'

0:2 Arnold Bruggink - 14'

1:2 Patrick Leschinski - 58'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

4.08.09

 

Po przegranym meczu w DFB-Pokal, znów przyszedł czas na ligę. Tym razem naszym przeciwnikiem jest Bayreuth. Dobrze nam znany rywal, chciał będzie odebrać nam punkty. My jednak celujemy tylko w jedno - zwycięstwo. Po pierwszym, wygranym meczu ligowym ambicje sięgają wyżej. Bardzo bym chciał również i dziś pewnie zwyciężyć. Znów mają nam w tym pomóc nowi zawodnicy.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P. Beutel, C. da Silva, T. Traub

M. Welm, A. Bouzidi, P. Leschinski

J. Bławat, C. Lallet

A. Meyer

 

Szybko, bo już w 25 minucie musiałem przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzji doznał Bławat, za którego na boisku pojawia się Steegmann. W doliczonym czasie gry, po raz kolejny zabłysnął Bouzidi. Zawodnik ten, zdecydował się na płaski, ale bardzo silny strzał zza linii pola karnego. Idealnie wymierzona piłka wpadła do bramki, ocierając się o słupek. Fantastyczny strzał spowodował, że do szatni schodzimy jako zwycięzcy. Mam nadzieję że trafienie to podetnie skrzydła piłkarzom Bayreuth. Przed wyjściem na drugą odsłonę, postanowiłem że w miejsce Meyera pojawi się Mayer. Zmiana na pozycji napastnika ma uskrzydlić nasze ataki. Kolejną bramkę, obejrzeliśmy dopiero na kilka minut przed zakończeniem meczu. Z prawej strony dośrodkował Welm, piłka spadła na głowę Steegmanna, który strzelił dość niecelnie, bo tak jakby tylko przedłużył lot piłki. Na szczęście za jego plecami stał Mayer, który również uderzył głową, ale tym razem piłka znalazła się w siatce. Teraz zwycięstwo mamy już w kieszeni. Mimo wygranej, nie jestem zadowolony z naszej gry. Nie miała ona tego polotu, co chociażby w meczu z Alemannią.

 

Regionalliga Süd [2/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2696

[?] Aalen - [?] Bayreuth

2:0

mom: Anter Bouzidi "8" [Aalen]

 

1:0 Anter Bouzidi - 45' + 2

2:0 Patrick Mayer - 88'

 

Zmiany:

25' Bławat <---> Steegmann

45' Meyer <---> Mayer

Odnośnik do komentarza

7.08.09

 

Zaległości w lidze nadrobione, więc i teraz nasze miejsce będzie normalne. Trzecia kolejka spotkań, to mecz z Primasens. Jest nowicjuszem w naszej lidze, także innego wyniku niż spore zwycięstwo, nie dopuszczam. Póki co, idzie nam dobrze i tak ma pozostać.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P. Beutel, C. da Silva, T. Traub

M. Welm, A. Bouzidi, P. Leschinski

C. Lallet, F. De Pedro

A. Meyer

 

Ku wielkiemu mojemu zdziwieniu, Wulnikowski jest pierwszym bramkarzem dzisiaj, który wyciąga piłkę z siatki. Już 11 minuta, i groźna kontra zawodników Primasens pokazuje nam, jak ciężkie spotkanie nas czeka. Przez resztę pierwszej połowy staraliśmy się, jak tylko umieliśmy. Nic z tego nie wyszło i do przerwy przegrywamy. W przerwie stała zmiana, gdzie za Meyera wchodzi Mayer. W drugiej połowie oglądaliśmy taki sam obraz gry. Dzisiaj podwinęła się nam noga i przegraliśmy mecz. Co prawda może rywal nie był rewelacyjny, ale grał strasznie niewygodny dla nas futbol.

 

Regionalliga Süd [3/34]

stadion: Sportpark Husterhöhe, Primasens

widzów: 1356

[8] Primasens - [3] Aalen

1:0

mom: Andreas Haas "8" [Primasens]

 

1:0 Andreas Haas - 11'

 

Zmiany:

45' Meyer <---> Mayer

Odnośnik do komentarza

14.08.09

 

Po ostatnim słabszym meczu, już dzisiaj musimy pokazać że była to tylko niechciana wpadka. Sandhausen, to dobrze znana nam drużyna, co pomóc ma nam w rozgryzieniu ich. To będzie również szczególny mecz dla jednego z naszych graczy. Wcześniej wspominany Kamil Wiśniewski zagra po raz pierwszy w meczu o punkty. Jest przez cały zarząd określany jako wschodząca gwiazda. No to kiedy, jak nie w wieku 17 lat pokazać na co go stać?

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P.Beutel, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, A. Bouzidi, M. Kreuz

C. Lallet, M. Welm

K. Wiśniewski

 

Pierwsza połowa nie należała do ciekawych. Brak akcji, brak ciekawych zagrań no i przede wszystkim brak bramek. W przerwie muszę wstrząsnąć zespołem, byśmy nie zdobyli punkty, a trzy. "Ciepłe" słowa w szatni widać podziałały. Już na trzy minuty po wznowieniu gry, Welm trafia do siatki. Mimo przewagi, nie umieliśmy zachować spokoju. Da Silva dał ponieść się emocjom, i po godzinie mamy rzut karny dla Sandhausen. Jansen podchodzi do piłki, i fatalnie pudłuje. Szczęście tym razem nam dopisało. Bramkarz drużyny przeciwnej wykonywał rzut wolny zza pola karnego tuż przy linii bocznej. Jego wykop był dość niecelny i jak się później okazało, fatalny w skutkach. Piłkę w połowie boiska przyjął Wiśniewski i bez zastanowienia strzelił na bramkę. Okazało się że ten siedemnastolatek celnie trafił i zmienił wynik spotkania na 2:0. Piękna bramka w debiucie z połowy boiska. Ku naszemu zdziwieniu, to tylko rozwścieczyło gości. Od razu ruszyli do frontalnych ataków, które w 74 minucie zakończyły się strzeleniem bramki. Proszę Państwa. W momencie, kiedy już byłem przekonany że zdobywamy tylko jeden punkt, bo przeciwnik non stop oddawał groźne strzały, po raz drugi w tym spotkaniu bramkę strzelił debiutant Wiśniewski. Tuż przed polem karnym przejął on niedokładne podanie obrońców i strzelił obok bramkarza. Fantastyczna postawa jego, jak i drużyny. Po raz kolejny pokazujemy, jak ważna jest determinacja i gra do końca.

Regionalliga Süd [4/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1952

[6] Aalen - [17] Sandhausen

3:1

mom: Kamil Wiśniewski "8" [Aalen]

 

1:0 Mischa Welm - 48'

Thomas Jansen - nie wykorzystał karnego - 61'

2:0 Kamil Wiśniewski - 64'

2:1 Emmanuel Akwuegbu - 74'

3:1 Kamil Wiśniewski - 90'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

21.08.09

 

Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Rywalizacja z najgroźniejszym według mediów FSV Frankfurtem, to ozdoba dzisiejszego dnia. Ostatni świetny występ Wiśniewskiego może nie mieć dzisiaj już miejsca bytu. Wolę postawić na bardziej doświadczonego zawodnika, którym na pewno jest Steegmann. Wierzę że się odrodzi i zacznie strzelać bramki. Spotkanie rozegramy na wyjeździe.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P.Beutel, C. da Silva, P. Leschinski

C. Barton, A. Bouzidi, M. Kreuz

C. Lallet, M. Welm

M. Steegmann

Już na samym początku muszę przeprowadzić zmianę, gdyż kontuzji nabawił się Kreuz. W jego miejsce pojawia się Lallet, zaś nowym zawodnikiem na boisku jest P. Mayer. Pierwszym strzelcem okazał się być Andreas Mayer - napastnik FSV. Po pół godzinie gry zatem przegrywamy 0:1. Do przerwy nie zdołaliśmy nic zmienić. Porażka rysuje się na horyzoncie. Pozostało nam jedynie 45 minut, by zmienić coś w tym meczu. Poważna rozmowa mojego asystenta po raz drugi coś wniosła. Wystarczyło dziesięć minut, by wyrównać stan meczu. Steegmann przechytrzył bramkarza, a potem lekkim strzałem dokatulał piłkę do siatki. Po kilku minutach ten sam zawodnik miał okazję do strzelenia drugiej bramki, lecz zawiodły nerwy,. Szkoda. Mimo szczerych chęci i wielu prób, nic nie zmieniło się już w tym spotkaniu. Choć to tylko jeden punkt, to jest on bardzo cenny, bo zdobyty z bardzo groźnym rywalem na ich terenie.

Regionalliga Süd [5/34]

stadion: Stadion am Bornheimer Hang, Frankfurt

widzów: 1331

[5] FSV Frankfurt - [4] Aalen

1:1

mom: Andreas Mayer "8" [FSV Frankfurt]

Markus Kreuz - kontuzjowany - 3'

1:0 Andreas Mayer - 31'

1:1 Marcus Steegmann - 57'

 

Zmiany:

3' Kreuz <---> Mayer

Odnośnik do komentarza

Kamil Wiśniewski

 

Tuż przed kolejnym spotkaniem, w związku z kontuzją Kreuza, która wyeliminowała go z gry na ponad miesiąc, postanowiłem wypożyczyć jeszcze jednego lewo skrzydłowego. Gilles Brettner, zawodnik rezerw Freiburga może okazać się sporym wzmocnieniem. Jest bardzo szybko, ma wspaniałe przyspieszenie, na wysokim poziomie technikę, oraz świetnie współpracuje z innymi zawodnikami. Jeśli chodzi o dane osobowe, to ma 20 lat i jest dziesięciokrotnym reprezentantem Luksemburgu.

 

28.08.09

 

Dzisiejsze spotkanie, to kolejne z serii tych trudnych. Czwarty w ligowej tabeli, nieco odrodzony 1860 Monachium II na pewno szukać będzie okazji do urwania mi punktów. Znów zdecydowałem się jednak postawić na Wiśniewskiego, gdyż młodzieńcza fantazja powinna wziąć górę. Liczę bardzo na jego pokaz umiejętności i ośmieszani szyków obronnych zespołu z Monachium.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P.Beutel, M. Metzelder, P. Leschinski

C. Barton, A. Bouzidi, M. Kreuz

C. Lallet, M. Welm

K. Wiśniewski

 

Już w dziesiątej minucie, Polak potwierdził swoje ambicje dając nam prowadzenie. Najpierw trafił w bramkarza, jednak dobitka była zabójcza. Mimo takiego początku obiecującego, nie zobaczyliśmy już więcej bramek w pierwszej połowie. Trybuny na Waldstadion nie były w pełni rozgrzane i trzeba było pomyśleć nad tego sposobem w drugiej odsłonie. Wielokrotnie nasze groźne strzały kończyły się w rękawicach Hofmanna. Dopiero 80 minuta i błysk geniuszu w podaniu Wiśniewskiego do Welma, dały bramkę tego drugiego. Teraz mogę być już spokojny o losy tego meczu i wymienić zawodników. I tak oto z boiska schodzą Bouzidi, Wiśniewski i Lallet, a pojawiają się kolejno Buchwald, Meyer i Mayer. I co? Po chwili tracimy bramkę... Na cztery minuty przed końcem, gorącą końcówkę zażegnał Meyer, zmieniając wynik na 3:1. Ta fantastyczna końcówka spowodowała, że mecz stał się ciekawym widowiskiem. Kolejna wygrana i trzy punkty, dopisywane są do naszego konta.

 

Regionalliga Süd [6/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1957

[5] Aalen - [4] 1860 Monachium II

3:1

mom: Kamil Wiśniewski "8" [Aalen]

 

1:0 Kamil Wiśniewski - 10'

Marcel Menneking - kontuzjowany - 58'

2:0 Mischa Welm - 79'

2:1 Sjors Bruiner - 83'

3:1 Andreas Meyer - 86'

 

Zmiany:

45' Bouzidi <---> Buchwald

45' Wiśniewski <---> Meyer

45' Lallet <---> Mayer

 

Tego samego dnia rozegrany został najważniejszy mecz klubowy w Europie.

 

Superpuchar Europy

Barcelona - Inter

2:2 k 4:2

[samuel Eto'o 31' 39' - Nicolas Burdisso 26', David Suazo 46']

Odnośnik do komentarza

W ostatniej chwili przed zamknięciem okienka, dostałem wiadomość. Czy chcę wypożyczyć Michała Janotę z Karlsruher SC. Bez wahania przyjąłem i Polak stał się naszym piłkarzem przez okrągły rok.

 

1.09.09

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Bolton [+3] Tottenham

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+2] FK Jablonec 97

Dania

Superligaen: FC Midtyjylland [+4] AC Horsens

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+1] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Villareal [+0] Zaragoza

Niemcy

Bundesliga: Alemannia Aachen [+0] Bayern Monachium

Polska

OE: Cracovia [+0] Korona

Serbia

1. Liga: Napredak [+2] OFK Belgrad

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 3. miejsce

najlepszy strzelec: Kamil Wiśniewski - 3 bramki

stan konta: -1,18 mln €

zysk/ (strata): (36) tys €

 

Transfery na świecie w sierpniu:

1. Daniel Alves, Sevilla ---> Valencia, 44 mln €

2. Fernando Gago, Real Madryt ---> Sevilla, 23 mln €

3. Edison Cavani, Palermo, Inter ---> Real Madryt, 22 mln €

4. Fabio Quagliarella, Lazio ---> Inter, 21, 5 mln €

5. Miguel, Valencia ---> Liverpool, 19,75 mln €

6. Oscar Ustari, Getafe ---> Sevilla, 18,5 mln €

7. Rafael Marquez, Barcelona ---> Sevilla, 18,25 mln €

8. Gaby Mudingayi, Lazio ---> Newcastle, 17,75 mln €

9. Nery Castillo, Szachtar ---> Reggina, 15,25 mln €

10. Simon Rolfes, Leverkusen ---> Porto, 14,25 mln €

 

Transfery w Polsce w sierpniu:

1. Tomas Jirsak, Wisła Kraków ---> RC Lens, 725 tys €

2. Łukasz Piątek, Polonia Warszawa ---> GKS Bełchatów, 325 tys €

3. Marcin Pietroń, Widzew Łódź ---> FK Jablonec 97, 300 tys €

 

Transfery Polaków w innych ligach w sierpniu:

1. Dawid Janczyk, CSKA Moskwa ---> Wigan, 4,5 mln €

2. Grzegorz Szamotulski, Dundee Utd ---> Celtic, 350 tys €

Odnośnik do komentarza

4.09.09

 

W pierwszym meczu września, zmierzę się z zespołem bardzo dobrym - Ulm. Rywal zajmuje obecnie pierwszą pozycję i gra u siebie. Naszym zadaniem będzie zmniejszyć stratę do tej drużyny, która wynosi obecnie trzy punkty. Dokładniej nie zmniejszyć, a zniwelować. Będzie bardzo ciężko, jednak ma nam w tym pomóc Wiśniewski, który ma świetne umiejętności.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, J. Rada, M. Metzelder, P. Leschinski

C. Barton, A. Bouzidi, F. De Pedro

C. Lallet, M. Welm

K. Wiśniewski

 

Od początku spotkania widać było, kto jest aktualnym liderem tabeli. Pierwszy raz udokumentowali to w 16 minucie, kiedy to Jungwirth strzelił z woleja do bramki Wulnikowskiego. Po czterdziestu minutach mieliśmy już 2:0. Niestety, obrońcy nie upilnowali jednego piłkarza, a ten pognał z piłką jak szalony przez pół boiska, ominął zwodem bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Na przerwę schodzimy z opuszczonymi głowami. Teraz mam do wyboru dwa warianty. Albo diametralnie zmienię styl i postaram się odrobić straty, albo już mogę się pogodzić z łatwą stratą punktów. Oczywiście wybieram to pierwsze. W zamian za Bouzidiego wchodzi Steegmann. W drugiej połowie z pewnością należało zwrócić uwagę na lepszą grę, jednak nie przyniosła ona zmiany rezultatu. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Ulm.

 

Regionalliga Süd [7/34]

stadion: Donaustadion, Ulm

widzów: 1880

[1] Ulm - [3] Aalen

2:0

mom: Robert Wulnikowski "9" [Aalen]

 

1:0 Daniel Jungwirth - 16'

2:0 Stefan Kratofiel - 41'

 

Zmiany:

45' Bouzidi <---> Steegmann

Odnośnik do komentarza

5.09.09

 

El. MŚ 2010

 

Gr. 5 Polska - Białoruś 0:0

Gr. 8 Niemcy - Serbia 1:0 [stegmayer 9']

największa niespodzianka kolejki:

Gr. 6 Kazachstan - Malta 0:1 [Michael Mifsud 44']

Gr. 6 Islandia - Ukraina 2:0 [R. Snorrason 7', K. Sigbórsson 45']

 

9.09.09

 

El. MŚ 2010

 

Gr. 5 Polska - Francja 1:2 [smolarek 90' - Nasri 41', Toualan 81']

Gr. 8 San Marino - Niemcy 0:3 [Podolski 21' 23', Klose 22']

największa niespodzianka kolejki:

Gr. 7 Szkocja - Portugalia 2:0 [J. McFadden 14', S. Brown 78']

11.09.09

 

Dzisiaj dla odmiany, czeka nas kolejny ciężki przeciwnik. Druga drużyna z tabeli - Worms, czyli popularne robaki są rewelacją tego sezonu. Beniaminek, który walczy o najwyższe cele nie jest często spotykany. Spotkanie rozegramy u siebie, więc jest pewna szansa na korzystny wynik. Po ostatnim meczu musimy bardzo uważać, by nie popełnić takich samych błędów, które doprowadziły do porażki.

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, J. Rada, M. Metzelder, P. Leschinski

C. Barton, A. Bouzidi, G. Brettner

M. Welm, M. Janota

K. Wiśniewski

 

Przez pierwsze 45 minut spotkania, pokazaliśmy dobrą piłkę. Zarówno w obronie, jak i w ataku dobrze nam szło. Szkoda tylko, że nie udało nam się strzelić bramki, i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:0. Druga połowa musi być lepsza. Mamy wielką szansę pokonać zespół będą wyżej od nas w tabeli. Od razu ruszyliśmy do ataku. Szkoda tylko, że Wiśniewski zamiast podejść bliżej, notorycznie decydował się na strzały z 30/35 metrów. Dopiero w 76 mogliśmy cieszyć się ze strzelenia bramki. Do rzutu wolnego z 35 metrów podszedł Bouzidi. Jego mocny strzał zatrzymał się na murze, jednak w odpowiednim miejscu znalazł się Barton, który kropnął z całej siły. Piłka wpadła do bramki obok zupełnie zaskoczonego bramkarza robaków. Mamy jedynie 15 minut, by utrzymać ten rezultat. Dotrzymaliśmy ten wynik do końca spotkania, dzięki czemu można cieszyć się z trzech punktów. Po raz kolejny młodziutki pomocnik udowadnia swoją wartość dla zespołu.

 

Regionalliga Süd [8/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1968

[4] Aalen - [2] Worms

1:0

mom: Christoph Barton "8" [Aalen]

1:0 Christoph Barton - 76'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

18.09.09

 

Mayen - drużyna zupełnie mi nie znana będzie dzisiaj z nami rywalizować. Póki co, dziewiąte miejsce w lidze. Nie wiem, jak poradzimy sobie z nimi, gdyż nigdy nie graliśmy razem. Jednak jestem pewien, że zwycięstwo w ostatnim spotkaniu da nam siły, by i dzisiaj skupić się tylko i wyłącznie na trzech punktach.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, J. Rada, M. Metzelder, P. Leschinski

C. Barton, A. Bouzidi, G. Brettner

M. Welm, M. Janota

K. Wiśniewski

 

Na pierwszą bramkę długo czekać nie musieliśmy. W dwudziestej minucie Bouzidi pognał w pole karne, gdzie dostał piłkę i strzelił do bramki. Trochę dziwna akcja ofensywna tego gracza, jednak jeśli strzela gola to marudzić nie powinienem. Szybko okazało się, że mecz nie będzie tak jednostronny. Już w 26 minucie rywal wyrównał za sprawą Buchnera. Teraz znów trzeba walczyć o prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Przeprowadziłem jedną zmianę, w której w miejscu Wiśniewskiego pojawia się Steegmann. Może doświadczenie pomoże nam w otrzymaniu lepszego rezultatu. Jaka złość wstąpiła we mnie w 74 minucie. Błąd Metzeldera, a konkretnie nie upilnowanie napastnika, dał Mayen drugą bramkę! Teraz rywal jest na prowadzeniu. Jednak jest jeszcze ktoś, kto umie zachować zimną krew. W 80 minucie bezbłędnym strzałem popisał się Janota, który doprowadził po raz kolejny do remisu naszą drużynę. W 83 minucie przecierałem oczy ze zdumienia, gdyż to my prowadzimy. Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie, a wszystko za sprawą celnego strzału Steegmanna. Po ostatnim gwizdku sędziego, wybiegłem w podskokach na murawę. Niesamowity obrót sprawy spowodował, że to my zgarniamy dzisiaj komplet punktów. Zabójcze 320 sekund zapamiętam na długo.

Regionalliga Süd [9/34]

stadion: Stadion Andernach, Andernach

widzów: 2095

[9] Mayen - [3] Aalen

2:3

mom: Michał Janota "8" [Aalen]

0:1 Anter Bouzidi - 19'

1:1 Andreas Buchner - 26'

Kristian Sprecakovic - kontuzjowany - 57'

2:1 Sebastian Reich - 74'

2:2 Michał Janota - 80'

2:3 Marcus Steegmann - 83'

 

Zmiany:

45' Wiśniewski <---> Steegmann

Odnośnik do komentarza

25.09.09

 

Kolejny sprawdzian naszych umiejętności mamy okazję przeprowadzić już dzisiaj. Przyjeżdża do nas dziewiąta drużyna ligi Feucht. Jest to kolejny zespół, z którym nie miałem jeszcze przyjemności grać. Trzeba pokazać świeżakom, gdzie ich miejsce, by zbytnio nie przyzwyczaili się do wygrywania. W składzie nastąpi pewna korekta, gdzie zamiast Wiśniewskiego, który ostatnio gra nieco gorzej, na boisku pojawi się Steegmann.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, P. Beutel, M. Metzelder, P. Leschinski

C. Barton, A. Bouzidi, F. De Pedro

C. Lallet, M. Janota

M. Steegmann

 

Mimo naszej ogromnej przewagi, jaką mieliśmy w pierwszej odsłonie, nie udało nam się strzelić bramki. Rewelacyjny dzień ma bramkarz rywali Pliquett. Broni on wszystkie strzały naszych napastników, a było ich na prawdę sporo. Szkoda, bo mogą uciec łatwe punkty. Trzeba wziąć się w garść i zacisnąć zęby, by oddać choć jeden zabójczy strzał. Wreszcie! Wreszcie się udało. Po dośrodkowaniu z prawej flanki Bartona, w 67 minucie Lallet umieszcza piłkę w siatce. Nie pograł kilka spotkań i od razu zrobiło mu to dobrze. Chęć do gry spowodowała, że błysnął w dzisiejszym meczu. Niestety. Wszystko było dobrze do 87 minuty, kiedy to Pickel wyrównał wynik spotkania. Sekundy leciały i było co raz bliżej do ostatniego gwizdka. Wreszcie zabrzmiał. Oznaczało to, że głupio tracimy cenne punkty, a w dzisiejszym spotkaniu zdobywamy tylko jeden.

 

Regionalliga Süd [10/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2548

[3] Aalen - [9] Feucht

1:1

mom: Florian Pickel "8" [Feucht]

 

1:0 Christophe Lallet - 67'

1:1 Florian Pickel - 87'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...