Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

Wulnikowski - teraz powinno działać.

 

Jeszcze przed kolejnym meczem udało mi się wypożyczyć Liviu Ganeę. Jest to napastnik z Rumunii, który grał będzie gościnnie w naszym klubie przez rok. Póki co jednak doznał kontuzji i w pierwszym meczu nie wystąpi.

 

1.08.08

 

Dzisiaj przyszła pora na pierwszy mecz przed własną publicznością. To spotkanie z Aindling powinno być tylko formalnością - tak przynajmniej uznają media. Ja jednak wypowiem się dopiero po meczu, gdyż nie chciałbym chwalić dnia przed zachodem słońca. Nie ukrywam że liczę na podobną grę, jak tydzień temu. Bardzo zależy mi także na podobnym wyniku, gdyż zwycięstwo pomoże mi zyskać sympatię kibiców.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, J. Bławat

F. Luz

 

Pierwsza połowa wyglądała zupełnie inaczej. Nie obejrzeliśmy w niej bramek. Mimo braku goli, mieliśmy dużo sytuacji, by pokonać bramkarza rywali. Skuteczność a w zasadzie jej brak wzięła górę. Teraz trzeba starać się w drugiej odsłonie, by wypunktować piłkarzy Aindling. Chwilę po wznowieniu gry przeprowadziłem zmianę. Tak samo jak w tamtym spotkaniu, Luz schodzi a Steegmann wchodzi na murawę. Znów świetnym jokerem okazuje się Steegmann. Po pięknej wrzutce Trauba, napastnik nasz umieszcza piłkę w bramce, po uderzeniu głową. Miałem nadzieję, że pierwsze trafienie rozwiąże worek z następnymi. Na kolejną bramkę czekałem jednak aż do 88', kiedy to Steegmann zmienił wynik na 2:0. Ten zawodnik po dwóch spotkaniach ma już na koncie cztery bramki. Druga wygrana w drugim meczu, daje nam sześć punktów i dzięki temu utrzymujemy się w czołówce. Bardzo dobry początek sezonu w naszym wykonaniu, a konkretnie Steegmanna.

 

Regionalliga Süd [2/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2019

[?] Aalen - [?] Aindling

2:0

mom: Marcus Steegmann "8" [Aalen]

 

1:0 Marcus Steegmann - 67'

2:0 Marcus Steegmann - 88'

Zmiany:

48' Luz <---> Steegmann

Odnośnik do komentarza

Tak różne, a czasami i śmieszne wyniki wydaje mi się że były sprawką... Dobra, po pierwsze w klubie jest Ganea, a po drugie Willow coś o tym wie...

 

8.08.08

 

Fajna data. I to chyba na tyle... Gramy dziś bowiem z najlepszym jak do tej pory zespołem. Bilans ich bramek, to pokaźne 10:2 po dwóch meczach. Rywal zwie się Reutlingen. Będzie to spotkanie o utrzymanie się w czołówce. Moi piłkarze bardzo mocno ćwiczyli przed dzisiejszymi zawodami, by wypaść jak najlepiej. Na naszą niekorzyść jest miejsce rozgrywania tego meczu, gdyż gramy na wyjeździe. Oczekuję wspaniałej rywalizacji i pięknego dla oczu widowiska.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, J. Bławat

M. Steegmann

 

Rywal zaczął z mocnego "c". Dziesiąta minuta, to pierwsza bramka dla gospodarzy. Jej autorem jest Beskid, który w najprostszy sposób pokonał naszego bramkarza, po nieudanym jego piąstkowaniu. Przy drugiej bramce w 35' pomógł rywalom Tinga, który złym wybiciem skierował piłkę do lokum strzeżonego przez Wulnikowskiego. Taki obraz kibice oglądali przez pierwsze 45 minut spotkania. Po pierwszej połowie przegrywamy zatem 2:0. Niby nie dużo, ale chyba nie do nadrobienia. Tak dobrze grający dzisiaj przeciwnik, nie pozwoli sobie zapewne na błędy. Jednak trzeba zaryzykować. Swoje pierwsze minuty w naszym klubie rozegra Ganea, który zmienił Lalleta, bo ten był dość poważnie poturbowany. Zobaczymy co Rumun pokaże. Ostatni gwizdek sędziego był powodem do hucznych braw dla około 4000 tysięcy kibiców gospodarzy. Natomiast nieco ponad 500 przyjezdnych, opuszczało teren stadionu z opuszczoną głową. Przegraliśmy trochę na własne życzenie. Kto wie, jak potoczyłaby się ta odsłona, gdyby nie samobój Tingi...

 

Regionalliga Süd [3/34]

stadion: Kreuzeiche-Stadion, Reutlingen

widzów: 4530

[1] Reutlingen - [3] Aalen

2:0

mom: Ewald Beskid "8" [Reutlingen]

 

1:0 Ewald Beskid - 10'

2:0 Tinga - samobój - 35'

 

Zmiany:

45' Lallet <---> Ganea

Odnośnik do komentarza

By zyskać trochę na wydatkach i przede wszystkim ograniczyć budżet płacowy, postanowiłem pozbyć się niepotrzebnych zawodników. Na pierwszy ogień poszedł Sandro Cescutti, który nie był brany pod uwagę. Za darmo przeniósł się do Heidenheim. Zyskałem na tym 2 tys € tygodniowo. Na drugim transferze, który przeprowadziłem czysto dla zysków, bo zawodnik był całkiem całkiem, było sprzedanie Christiana Holzera do Union Berlin na 6 tys €. Kolejna kasa, a konkretnie 8 tys € tygodniowo znajdzie się w kieszeni. Pieniądze z transakcji nie wpłyną jednak na kontro transferowe, gdyż w momencie, kiedy mamy tak ogromne długi, zarząd udostępnia mi zawrotną kwotę w wysokości 0 % od transferów. Jednak teraz, zamiast 19 tys, budżet płacowy przekraczamy o jedyne 8,5 tysiąca na tydzień. Znaczna poprawa...

 

Kilka dni później, pozbyłem się kolejnego gracza. Nikt się nim nie interesował, więc postanowiłem go zwolnić. Mario Maric, najsłabszy z klubowych napastników udostępnił nam 3,7 tys € tygodniowo. Jestem bardzo zadowolony że się pogodziliśmy co do odstępnego, które wyniosło 170 tys na rękę. Teraz mam go z głowy, gdyż nie mieścił się nawet na rezerwie.

 

15.08.08

 

Ostatnia porażka nieco obniżyła nam loty. Nie jesteśmy już w czołówce, bo tracimy do niej trzy punkty. W dzisiejszym spotkaniu z Flieden na własnym boisku jesteśmy murowanym faworytem. Jednak to czy wygramy, okaże się dopiero po meczu. Zwycięstwo jest nam potrzebne. Zawodnicy dzięki niemu znów poczuliby się dowartościowani, co pomogłoby nam w odnoszeniu sukcesów.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, B. Joppe

M. Steegmann

 

Malte Metzelder fantastycznym strzałem otworzył dzisiejszy worek z bramkami. Co prawda dopiero w 42 minucie, ale wierzę że będzie ich więcej. Zawodnik zdecydował się kopnąć futbolówkę z odległości około 35 metrów, co fantastycznie odbiło się na naszej drużynie. Bylebyśmy nie wpadli w euforię... Bramka, którą zdobył nasz obrońca, była jedynym ciekawym i godnym uwagi wydarzeniem pierwszej części meczu. Druga połowa musi być lepsza. Nie możemy pozwolić, by kibice nudzili się na trybunach. Po kilku minutach po wznowieniu gry zdecydowałem że Steegmanna, który rozgrywa słabsze zawody zmieni Ganea. Druga część meczu toczyła się w zawrotnym tempie. Najpierw słupek po rzucie wolnym dla przeciwnika, potem po naszej kontrze poprzeczka po strzale Lalleta. Skromny wynik utrzymał się jedynie do 70 minuty. Wtedy to nasz drugi obrońca Alder uderzył nie do obrony z ostrego kąta. Możemy cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Na pięć minut przed końcem spotkania bramkarz Flieden musiał wyjmować piłkę z siatki po raz trzeci. Swoją pierwszą bramkę dla klubu strzelił Ganea. Po spokojnym i kontrolowanym meczu udało nam się zwyciężyć 3:0. Kolejne punkty dopisujemy do naszego dorobku, który brzmi dumnie: Dziewięć punktów po czterech spotkaniach.

 

Regionalliga Süd [4/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1663

[4] Aalen - [14] Flieden

3:0

mom: Christian Alder "8" [Aalen]

 

1:0 Malte Metzelder - 42'

2:0 Christian Alder - 69'

3:0 Liviu Ganea - 85'

 

Zmiany:

57' Steegmann <---> Ganea

Odnośnik do komentarza

Na jednym z treningów Wulnikowski doznał urazu barku. Oznacza to jego przerwę na około 3 tygodni.

 

22.08.08

 

Na kolejny, piąty już mecz naszej ekipy zapraszam do Lipska. Będzie to pojedynek z aktualnie 13. drużyną. Nie przewiduję większych problemów z odniesieniem zwycięstwa, lecz trzeba zachowywać się ostrożnie. Spotkania z takimi rywalami nigdy nie są wygodne. Piłkarze zapowiadają pogrom na wyjeździe. Mam nadzieję że dotrzymają słowa!

 

Skład:

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, B. Joppe

M. Sailer

 

Zapowiada się wyśmienicie. Już w 7 minucie Sailer bez problemu przelobował wychodzącego Thomsa i zmienia wynik na 1:0. Mnóstwo szczęścia mieliśmy w 17', kiedy to jeden z napastników Sachsen Leipzig nie trafił do pustej bramki z odległości czterech metrów. Wielkie zdziwienie zagościło na naszych twarzach, kiedy to Christ doprowadził do remisu. Nie tak miało się toczyć to spotkanie. Pierwsza połowa, to nic nadzwyczajnego. Na boisku dwie równe drużyny (choć tak nie miało być), które z równą siłą zagrażają bramkom rywala. Druga odsłona powinna być lepsza, jeśli chcemy osiągnąć sukces. Mimo usilnych prób i bardziej ofensywnej gry, nie udało nam się zmienić wyniku. Dziś musimy zadowolić się skromnym remisem i tylko jednym dodanym punktem. Nie tak wyobrażałem atmosferę po ostatnim gwizdku. Miała być zupełne inna.

 

Regionalliga Süd [5/34]

stadion: Zentralstadion, Lipsk

widzów: 2422

[13] Sachsen Leipzig - [4] Aalen

1:1

mom: Alexander Christ "8" [sachsen Leipzig]

 

0:1 Marco Sailer - 6'

1:1 Alexander Christ - 37'

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

29.08.08

 

Superpuchar Europy

Toulouse - Chelsea

1:3

[Pablo Ledesma 21' - Michael Essien 23', Giuseppe Rossi 47', Adrian Mutu 82']

 

 

Na ostatni mecz w sierpniu zapraszam na własną arenę. Spotkanie rozegramy z 11. Crailsheim. Podobno łatwe punkty w tym meczu to nasze zadanie. Jeśli piłkarze dopiszą z formą i ochotą do gry, to tak będzie. Mam nadzieję że przypomnimy kibicom smak zwycięstwa i zainkasujemy kolejny zestaw punktów.

 

Skład:

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, B. Joppe

M. Sailer

 

24' okazała się bardzo szczęśliwą dla Lalleta. Zdobył on swoją pierwszą bramkę w barwach klubu. Było to możliwe dzięki dokładnemu dośrodkowaniu Kreuza, który robi furorę na lewym skrzydle. W 39 minucie dostaliśmy jednak za swoje. Najpierw Trochocki uderzył głową tak silnie, że odbiła się ona od Trauba i wpadła do bramki. Sędzia uznał gol samobójczy. Do przerwy więc mamy wynik remisowy. Może nie jest on najlepszy, ale stoimy przed otwartą szansą do zwycięstwa. Na boisku zamiast Sailera pojawi się Ganea, a zamiast Joppe - Steegmann. Ganea musi poprawić sobie celowniki, gdyż notorycznie marnuje doskonałe szanse. Jednak jest ktoś, kto dzisiaj rozgrywa swój najlepszy mecz. Lallet znalazł się tam gdzie trzeba, i bez problemu dobił strzał Steegmanna. Po nieco ponad godzinie gry, mamy 2:0. Niecałe dziesięć minut później Lallet zdobywa hat tricka. Swoją trzecią bramkę strzelił po doskonałym podaniu w uliczkę Steegmanna. Widać że ci zawodnicy doskonale rozumieją się na murawie. Francuz, którego wszyscy uważali za nikłe wzmocnienie, dał nam dzisiaj zwycięstwo. Swoimi trzema bramkami znakomicie podsumował swoją grę. Jestem z niego dumny że tak odwdzięcza się za dane mu zaufanie.

 

Regionalliga Süd [6/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1550

[4] Aalen - [13] Crailsheim

3:1

mom: Christophe Lallet "9" [Aalen]

1:0 Christophe Lallet - 24'

1:1 Rorsten Traub - samobój - 39'

2:1 Christophe Lallet - 64'

3:1 Christophe Lallet - 72'

 

Zmiany:

45' Sailer <---> Ganea

45' Joppe <---> Steegmann

Odnośnik do komentarza

1.09.08

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Liverpool [+0] Sunderland

Czechy

Gambrinus Liga: FC Brno [+1] Slovan Liberec

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+5] AC Horsens

Francja

Ligue 1: PSG [+2] Toulouse FC

Hiszpania

Primera División: Racing [+0] Valencia

Niemcy

Bundesliga: FC Nürnberg [+2] FC Schalke 04

Polska

OE: Wisła Kraków [+2] Ruch Chorzów

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+2] Vojvodina

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 2. miejsce

najlepszy strzelec: Marcus Steegmann, 4 bramki

stan konta: -1,36 mln €

zysk/ (strata): 319 tys €

 

Transfery na świecie w sierpniu:

1. Javi Martinez, Athletic ---> Barcelona, 30,5 mln €

2. André-Pierre Gignac, Toulouse FC ---> Villareal, 20,5 mln €

3. Lucas, Liverpool ---> At. Madryt, 19.75 mln €

4. Benoit Pedretti, AJ Auxerre ---> Valencia, 15,25 mln €

5. Sanli Tuncay, Middlesbrough ---> Reading, 14 mln €

 

Transfery Polaków w sierpniu:

1. Seweryn Gancarczyk, Metalist ---> Zagłębie Lubin, 2,8 mln €

2. Łukasz Garguła, GKS Bełchatów ---> Young Boys, 1,5 mln €

3. Roger, Legia Warszawa ---> Basel, 1,2 mln €

4. Kamil Pozniak, GKS Bełchatów ---> Legia Warszawa, 700 tys €

5. Sebastian Szałachowski, Legia Warszawa ---> Young Boys, 300 tys €

 

Transfery Polaków w innych ligach w lipcu:

1. Grzegorz Bronowicki, Crvena Zvezda ---> FC Kopenhaga, 3,1 mln €

Odnośnik do komentarza

@ Sławoj - Thisted jest obecnie 11 na szesnaście drużyn z 2. division Vest. Po 5 meczach ma 5 punktów.

 

5.09.08

 

Aby dobrze wejść w miesiąc wrzesień, trzeba dziś poradzić sobie na wyjeździe z drugim zespołem Stuttgartu. Obecnie zajmuje trzecią lokatę i ma tyle samo punktów co my. Moi zawodnicy są rządni gry i zwycięstwa, gdyż nic tak nie cieszy, jak wygrana z bezpośrednim rywalem. Tak więc do boju! Dzisiaj nie mogę skorzysta z Lalleta, który przez dwa tygodnie będzie pauzował ze względu na kontuzję.

 

Skład:

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

M. Steegmann, J. Bławat

F. Luz

 

Rywal szybko, bo już w 8 minucie, pokazał nam kto dzisiaj będzie górą. Piękny strzał w okienko nie dał szans na wykazanie się naszemu rezerwowemu bramkarzowi i mamy 0:1 dla rywala. W dziewiątej minucie usłyszeliśmy jęk zawodu w naszej części trybun, gdyż Luz trafił w poprzeczkę. W 17 minucie po rzucie rożnym Steegmann pakuje piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się tego, że nasz zawodnik faulował i unieważnił trafienie. Mimo bezustannych ataków i kilku doskonałych okazji, nie udało nam się zmienić rezultatu. Druga połowa zapowiada się fantastycznie. Pierwsza odsłona była świetnym widowiskiem dla kibiców, więc trzeba przynajmniej jej teraz dorównać. Zamiast lekko poturbowanego Bławata wejdzie Sailer. Niestety, druga odsłona ani w 10% nie przypominała pierwszej. Słaba gra, mało akcji i brak strzałów. Tym samym nie wyrównaliśmy i nie zdobyliśmy nawet jednego punktu. Szkoda, bo szansa była duża.

 

Regionalliga Süd [7/34]

stadion: Robert-Schlienz-Stadion, Stuttgart

widzów: 942

[3] Stuttgart II - [2] Aalen

1:0

mom: Ralf Richter "8" [stuttgart II]

 

1:0 Ralf Richter - 8'

 

Zmiany:

45' Bławat <---> Sailer

Odnośnik do komentarza

10.09.08

 

Odbyły się pierwsze mecze w eliminacjach do MŚ 2010

 

Gr. 5 Francja - Polska 3:0 [Henry 5' 22' 50']

 

Gr. 8 Niemcy - Łotwa 5:0 [Frings 9', Podolski 50' 62' 78', Klose 67']

 

12.09.08

 

Domowy mecz z Plauen, to kolejna okazja do zarobienia punktów. Po ostatniej, dość pechowej porażce, bo jak się po meczu okazało nasza bramka była zdobyta prawidłowo, moi zawodnicy chcą wygrać. Nie ważne z kim i gdzie, ale wygrać. Dlatego dzisiaj spodziewam się bardzo dobrego meczu z mojej strony. Mam nadzieję że przeciwnik nie będzie nam tego utrudniał.

 

Skład:

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

M. Steegmann, L. Ganea

S. Khalil

 

Matle Metzelder, ten który był do tej pory najpewniejszym punktem obrony, nie ustrzegł się błędu. Po jego faulu już w czwartej minucie sędzia podyktował rzut karny. Bruno Custos jednak fatalnie przestrzelił nad bramką. Na pierwszą bramkę czekaliśmy aż do 28 minuty, kiedy to strzał Khalila skutecznie dobił Ganea. Na drugą bramkę czekaliśmy bardzo długo. Dopiero w doliczonym czasie gry, Khalil podkreślił swój bardzo udany występ, i pięknie pokonał bramkarza przeciwnika lobem. Tak zakończyło się to spotkanie. Pewne trzy punkty i małe zmęczenie, to podstawa do sukcesu.

 

Regionalliga Süd [8/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1662

[4] Aalen - [10] Plauen

2:0

mom: Samer Khalil

 

Bruno Custos - nie wykorzystał karnego - 5'

1:0 Liviu Ganea - 28'

2:0 Samer Khalil - 90'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

19.09.08

 

Wyjazdowy mecz z Ismaning, będzie potyczką dziewiątej rundy rozgrywek ligowych. Póki co, idzie nam dobrze. Po tym spotkaniu spodziewam się kolejnych punktów. Łatwo nie będzie, trzeba odpowiednio zmotywować skład i wybrać odpowiednich zawodników. Największy problem mam z napastnikami. Jest ich w klubie dużo i każdy jak gr, spisuje się bardzo dobrze. Na początku stawiałem na Luza i Steegmanna, jednak ten drugi przestał strzelać. Ostatnio dałem szansę Khalilowi, a on ją w 100% wykorzystał. Dzisiaj chyba znów na niego postawię, gdyż zagrał bardzo dobre spotkanie. Zdecydowanie najlepszy napastnik: szybki, dobrze się wystawia i myśli o swoich kolegach.

 

Skład:

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

M. Steegmann, L. Ganea

S. Khalil

Tak jak mówiłem, tak też zrobiłem. Postawiłem na Khalila. Początek jednak nie był obiecujący. Nie mogliśmy przedrzeć się przez linię obrony rywala. Dopiero w 20 minucie uczynił to wyżej wymieniony Jordańczyk i wyprowadził nas na prowadzenie. Nic więcej jednak już się nie wydarzyło, i na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Druga odsłona ma być tylko prowizorką, gdyż trzeba utrzymać wynik. Ewentualnie jak się uda powiększyć, to to wykonać. Zamiast Kreuza wchodzi Joppe. Jak już wszystko wskazywało na nasze zwycięstwo, w dodatkowym czasie gry Ismaning wyrównał. Byłem wściekły...

 

Regionalliga Süd [9/34]

stadion: Stadion Leuchtbergstraβe, Ismaning

widzów: 899

[7] Ismaning - [3] Aalen

1:1

mom: Markus Kreuz "8" [Aalen]

 

0:1 Samer Khalil - 20'

Tobias Zellner - kontuzjowany - 33'

1:1 José Holebas - 90' + 2

Zmiany:

45' Kreuz <---> Joppe

Odnośnik do komentarza

26.09.08

 

Pojedynek na własnym stadionie z Baunatal, ma być okazją do wygranej. Po ostatnim, słabszym i pechowym meczu, zawodnicy potrzebują poczuć zwycięstwa. Oczywiście jest jeden pewniak, że do zespołu powraca Wulnikowski. Po raz kolejny mam dylemat z napastnikami. Chyba postawię na trójkę Khalil, Ganea, Luz. Nie mogę doczekać się już powrotu Lalleta, który z pewnością uskrzydli grę w formacjach ofensywnych.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

F. Luz, L. Ganea

S. Khalil

 

Pierwszą, wartą odnotowania rzeczą była nie bramka, lecz kontuzja Tingi. Przeciwnik tak się zawziął, że zamiast w piłkę, to robił wślizgi w nogi. Zamiast Brazylijczyka, na boisku pojawi się Joppe. Na pierwszą bramkę, musieliśmy czekać bardzo, bardzo długo, jak na takie spotkanie. Nasz młodziutki Barton popisał się fantastycznym strzałem dopiero w 38 minucie. Koniec pierwszej połowy, która jest strasznie nudna. Oczekiwałem lepszej gry, czego żądam od moich podopiecznych w drugiej odsłonie. Słowa te, piłkarze wzięli do siebie i od razu po wznowieniu gry, rzucili się do ataku. Na efekt długo czekać nie musieliśmy. Już w 51' najwyżej przy rzucie rożnym wyskoczył Ganea, i głową skierował futbolówkę do siatki. W 69 minucie przeżyliśmy mały szok. Najsłabszy zespół ligi, strzelił nam bramkę. Na dwadzieścia minut przed końcem, wynik brzmi 2:1 dla nas. Trzy minuty później, kopia akcji z 51'. Dokładnie tak samo z rzutu rożnego podawał Metzelder, a bramkę zdobył głową Ganea. Końcowy gwizdek oznaczał pewną wygraną i kolejne trzy punkty.

 

Regionalliga Süd [10/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1669

[4] Aalen - [17] Baunatal

3:1

mom: Liviu Ganea "9" [Aalen]

 

Tinga - kontuzjowany - 14'

1:0 Christoph Barton - 38'

2:0 Liviu Ganea - 51'

2:1 Christoph Konrad - 69'

3:1 Liviu Ganea - 72'

Zmiany:

14' Tinga <---> Joppe

Odnośnik do komentarza
Transfery Polaków w sierpniu:

1. Seweryn Gancarczyk, Metalist ---> Zagłębie Lubin, 2,8 mln €

 

heheh - to sie nazywa realizm w FM :P

 

ale dobrze Ci idzie - mam nadzieję, że awansujesz do BL II :)

Też się zdziwiłem. Tak samo Matusiak za 8 mln € :P

 

Nie wiem czy awansuję, bo przechodzi tylko jedna drużyna, a Reutlingem do tej pory zanotowało 9 zwycięstw i jeden remis:/ Będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza

Piłkarzem poprzedniego miesiąca został Liviu Ganea.

 

1.10.08

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Chelsea [+2] Liverpool

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+2] FC Vysocina Jihlava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+3] AC Horsens

Francja

Ligue 1: PSG [+4] Olympique Lyon

Hiszpania

Primera División: Valencia [+2] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: FC Schalke 04 [+1] Bayern Monachium

Polska

OE: Wisła Kraków [+1] GKS Bełchatów

Serbia

1. Liga: OFK Belgrad [+1] Napredak

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 3. miejsce

najlepszy strzelec: Marcus Steegmann, Liviu Ganea, 4 bramki

stan konta: -878 tys €

zysk/ (strata): 807 tys €

Transfery na świecie we wrześniu:

1. Danilinho, Atlético Mineiro ---> Palmeiras, 12,5 mln €

2. Luizão, Vasco ---> Santos, 7,5 mln €

3. José Gonçalves, Hearts ---> Sparta Praga, 4,3 mln €

4. Adrian Hora, FK Jablonec 97 ---> Sparta Praga, 2,3 mln €

5. Morgaro Gomis, Dundee Utd ---> B. Jerozolima, 1,8 mln €

Transfery Polaków we wrześniu:

1. Cezary Wilka, Groclin ---> FK Teplice, 475 tys €

2. Mariusz Zasada, Fotbal Trinec ---> Marilla Pribram, 45 tys €

3. Marek Opalacz, Górnik Polkowice ---> Kromeriz, 9 tys €

Transfery Polaków w innych ligach we wrześniu:

1. Daniel Mąka, FK Banik Sokolov ---> FK Jablonec 97, 300 tys €

Odnośnik do komentarza

3.10.08

 

Na wyjazdach nam nie idzie, jednak trzeba to kiedyś przełamać. Tym bardziej, jeśli walczy się z drużyną, która się wyprzedza. Chemnitz to dobry zespół, ale nie jak gra z nami. Mam nadzieję że moi zawodnicy będą chcieli dokopać tej drużynie, i nie pozostawią po niej suchej nitki.

 

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, M. Haskovic, M. Kreuz

F. Luz, L. Ganea

S. Khalil

 

W 26 minucie z mojej ławki poleciały bluzgi. Dlaczego? Pięknie podwórkową łaciną władałem, a strzelec gola doskonale to rozumiał. Przegrywamy bowiem po strzale Radosława Gilewicza. W tej części mieliśmy kilka sytuacji, jednak żadna nie wpadła do bramki. Na przerwę schodziłem trochę zniesmaczony. Tak mało brakuje... Na domiar złego Metzelder fauluje napastnika Chemnitz w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Na szczęście strzelec nie trafia w bramkę i przenosi piłkę nad poprzeczką. Dobrze to rokuje. Nic, mimo usilnych prób, nic nie udało się już wykombinować. Popadliśmy w jakiś nałóg przegrywania na obcym terenie. Nie jest to pierwsza porażka jednobramkowa w tym sezonie na obcym terenie.

 

Regionalliga Süd [11/34]

stadion: Stadion Gellerstraβe, Chemnitz

widzów: 3469

[2] Chemnitz - [3] Aalen

1:0

mom: Radosław Gilewicz "8" [Chemnitz]

 

1:0 Radosław Gilewicz - 26'

Nenad Vanic - nie wykorzystał karnego - 69'

 

Zmiany:

brak

 

PS

Macie jakiś sprawdzony sposób na wygrywanie meczy na wyjeździe w Niemczech?

Odnośnik do komentarza

11.10.08

 

Gr. 5 Polska - Armenia 3:0 [ Mila 3', Jeleń 65', Smolarek 84']

 

Gr. 8 Serbia - Niemcy 0:4 [Podolski 16' 70', Klose 19', Ballack 64']

 

Największa sensacja kolejki:

Gr. 3 Dania - Finlandia 1:2 [bendter 87' - Lagerblom 4', Hyypia 12'] - uważam to za spory sukces tej drużyny.

15.10.08

 

Gr. 5 Białoruś - Polska 0:3 [Jeleń 7' 42', Smolarek 17']

 

Gr. 8 Niemcy - San Marino [Podolski 9', C. Metzelder 36']

 

Największa sensacja kolejki:

Gr. 5 Gruzja - Bułgaria 2:1 [iashvili 26', K. Kaladze 51' - Berbatov 59']

 

17.10.08

 

Jest szansa na wygraną! Dlaczego? Gramy u siebie, a to wychodzi nam najlepiej. Sandhausen to bardzo słaby zespół, znajdujący się w dolnej części tabeli. Liczę że moi podopieczni będą chcieli pokazać im, gdzie pieprz rośnie i się rozstrzelają. Szczególnie swoją formę musi poprawić Steegmann. Inna ciekawostką jest to, że do składu powraca Lallet.

 

Skład:

T. Linse

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, M. Haskovic, M. Kreuz

C. Lallet, L. Ganea

M. Steegmann

 

Od początku zaczęliśmy ostro. Już w 5 minucie Steegmann strzelił z dwóch metrów w kierunku bocznej linii boiska, jednak przy drugim słupku stał Grassow, i obrońca Sandhausen wbił sobie piłkę do siatki. Prowadzimy 1:0. Ku zdziwieniu, była to jedyna bramka w tej odsłonie. Słaba gra naszego zespołu, nie pozwala nam rozwinąć skrzydeł. Coś się dzieje niedobrego z drużyną. W przerwie zamiast Steegmanna wprowadzam Sailera, może on coś zdziała. W pewnym momencie obudził mnie ogólnoświatowy jęk na trybunach. Mój asystent powiedział żebym sobie nie przeszkadzał, bo to był tylko słupek Sailera. Poszedłem dalej w kimę. W momencie kiedy miałem bardzo fajny odcinek w śnie, asystent szturchnął i powiedział mi że dwa zero. Dla niepoznaki wystrzeliłem jak z procy z uniesionymi do góry rękoma. Strzelcem był Ganea, który okazuje się być bardzo dobrym posunięciem przedsezonowym. Nie był to także koniec wrażeń. W 88 minucie, kiedy myślami wędrowałem po następnym wyzwaniu, pięknym trickiem popisał się Sailer. Pokonał on jednocześnie bramkarza i zmienił wynik na 3:0. W doliczonym czasie gry, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sailer, ustalając jednocześnie wynik spotkania na 4:0. Pierwsza połowa do bani, jednak druga... na normalnym poziomie. Reguła się potwierdza...

 

Regionalliga Süd [12/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1672

[5] Aalen - [12] Sandhausen

4:0

mom: Marco Sailer "9" [Aalen]

 

1:0 Dennis Grassow - samobój - 5'

2:0 Liviu Ganea - 81'

3:0 Marco Sailer - 88'

4:0 Marco Sailer - 90' + 2

 

Zmiany:

45' Steegmann <---> Sailer

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...