Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

24.10.08

 

Mecz z siódmym w tabeli Bayreuth, to dobry moment na przełamanie się w meczach wyjazdowych. Jest spora szansa, by dzisiaj wygrać i zakończyć złą passę meczy na obcych murawach. W napadzie zamiast Steegmanna wystąpi ostatnio świetnie spisujący się Ganea. Ma za zadanie wprowadzić świeżość w naszą grę ofensywną i nowe pomysły. Niech młodzieńcza fantazja pokona Bayreuth!

 

Skład:

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Kreuz

C. Lallet, B. Joppe

L. Ganea

 

W czwartej minucie, po raz kolejny w tym sezonie swój kunszt strzelecki pokazuje Barton. Zdobywa on bramkę strzałem z narożnika pola karnego. Rewelacyjna forma tego młodzieniaszka. Druga bramka padła łupem Joppe już w 19 minucie. Fantastyczny start naszej drużyny. Może na prawdę przełamiemy niemoc ,meczy wyjazdowych. W świetnej dyspozycji dzisiaj jest Joppe, który jeszcze przed przerwą zmienia wynik na 3:0. Tuż przed gwizdkiem sędziego, kontuzji doznał Barton. Za niego wejdzie młodziutki snajper Mutzel, dla którego będzie to debiut. Druga połowa ma być tylko prowizoryczną szansą na odrobienie dla Bayreuth. Tak się jednak nie stało. W 70' tracimy pierwszą bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Joppe jest faulowany w polu karnym. Sędzia nie ma wątpliwości, i wskazując na wapno daje nam szansę zmiany wyniku. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i zalicza hat tricka. Świetny mecz tego grajka. Tym samym jest to pierwsza wygrana na obcym terenie od sporego czasu.

 

Regionalliga Süd [13/34]

stadion: Hans-Walter-Wild-Stadion, Bayreuth

widzów: 1498

[7] Bayreuth - [5] Aalen

1:4

mom: Björn Joppe "9" [Aalen]

 

 

0:1 Christoph Barton - 4'

0:2 Björn Joppe - 19'

0:3 Björn Joppe - 40'

Christoph Barton - kontuzjowany - 45' + 2

1:3 Hendrik Liebers - 69'

1:4 Björn Joppe - karny - 90' + 3

 

Zmiany:

45' Barton <---> Mutzel

Odnośnik do komentarza

@ Dzięki za wsparcie! Dix__ o co chodzi z tą buźką w Twoim poście?

 

31.10.08

 

Ostatniego dnia października, zmierzymy z przyjezdnymi lwami. 1860 Monachium II to zespół z dolnej części tabeli, aktualnie sklasyfikowany na przed ostatnim miejscu. Pojedynek z góry wydaje się być łatwym zadaniem. Takim jednak na pewno nie jest przed rozpoczęciem. Trzeba nastawić się na ostrą walkę do ostatniej sekundy. Innym ważnym elementem będzie odpowiednia motywacja, której zabraknąć nie może. A może wręcz odwrotnie, czy jesteśmy w stanie po raz trzeci z rzędu wbić rywalom cztery bramki? Odpowiedź już za chwilę.

 

S. Kurt

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

J. Bławat, Tinga, P. Leschinski

C. Lallet, B. Joppe

L. Ganea

 

Ożesz w mordę - pomyślałem sobie, kiedy w 25 minucie straciliśmy bramkę. Była to dopiero pierwsza dogodna sytuacja rywali przy naszych kilku. No trudno. Mamy jeszcze sporo czasu, by nawiązać walkę. Szkoda byłoby stracić głupie punkty w takim właśnie spotkaniu. Próbowaliśmy chyba już każdym sposobem: główką, z dystansu, akcją i nic! Do przerwy nie zmieniliśmy rezultatu. Nasi kibice byli bardzo zniesmaczeni, kiedy schodziliśmy do szatni. W pewnym sektorze usłyszeliśmy nawet gwizdy... Zrobiło mi się smutno, a jednocześnie obudził się we mnie duch walki. Za Ganeę wchodzi Sailer. Bardzo liczę na powtórkę zmiany, jakiej dokonał niedawno. Obraz gry radykalnie się zmienił. Sailer latał jak opętany, by zrobić przewagę, Tinga wreszcie zaczął strzelać w światło bramki, a Lallet zaczął wykonywać te swoje sztuczki w potykaniu się o piłkę. Mimo upływu czasu i co raz to większej adrenaliny w związku ze zbliżającym się ostatnim gwizdkiem, wynik nie ulegał zmianie. Do końca meczu, kibice nie ujrzeli już bramek. Spotkanie zakończyło się nie lada niespodzianką. Do szatni schodziliśmy w atmosferze gwizdów i buczenia...

 

Regionalliga Süd [14/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2269

[4] Aalen - [16] 1860 Monachium II

0:1

mom: Julian Baumgartlinger "8" [1860 Monachium II]

 

0:1 Julian Baumgartlinger - 25'

Jure Bracko - kontuzjowany - 29'

 

Zmiany:

45' Ganea <---> Sailer

Odnośnik do komentarza

1.11.08

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Chelsea [+6] Liverpool

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+1] FC Vysocina Jihlava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+7] AC Horsens

Francja

Ligue 1: PSG [+3] Olympique Lyon

Hiszpania

Primera División: Real Madryt [+1] Valencia

Niemcy

Bundesliga: FC Schalke 04 [+7] Bayern Monachium

Polska

OE: GKS Bełchatów [+1] Wisła Kraków

Serbia

1. Liga: OFK Belgrad [+0] Crvena Zvezda

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 4. miejsce

najlepszy strzelec: Liviu Ganea, 5 bramek

stan konta: -761 tys €

zysk/ (strata): 925 tys €

Transfery na świecie w październiku:

1. Cecil Filankembo, AJ Auxerre ---> FC Metz, 160 tys €

Transfery Polaków w październiku:

1. -

Transfery Polaków w innych ligach w październiku:

1. -

Odnośnik do komentarza

7.11.08

 

Ostatnia porażka źle wpłynęła na psychikę moich graczy. Na treningach nie spisywali się najlepiej, byli wręcz otępiali. W dzisiejszym spotkaniu z trzecim Ulm, nie liczę na zwycięstwo. Najważniejszym celem będzie obrona przed ich szaleńczymi atakami. Z drugiej strony, naszym najmocniejszym punktem są kibice. Ci, co przybędą na stadion zapowiadają genialną atmosferę. Wiem to, bo na jednym z treningów przyszedł do mnie przedstawiciel "stałych bywalców' i potwierdził tą informację.

Skład:

R. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Lallet, Tinga, P. Leschinski

M. Haskovic, B. Joppe

L. Ganea

 

Przecierałem oczy z wrażenia i nie mogłem uwierzyć. Już w dwunastej minucie, przeprowadziliśmy kolejną akcję, która dała nam prowadzenie. Świetnym strzałem popisał się Ganea, który zwiększa swoją przewagą w tabeli najskuteczniejszego strzelca drużyny. Nie minęło kolejne dziecięć minut, a sędzia daje nam kolejną szansę na zmianę wyniku. Rzut karny, perfekcyjnie wykonany przez Joppe daje nam już 2:0. Szczerze mówiąc moi koledzy z drużyny potrafią mnie zaszokować - oczywiście pozytywnie. Kilka minut później, od lekarza dostałem przykry znak. Alder potrzebował zmiany. Zastąpi go Haskovic, który zmieni pozycję, a nowym piłkarzem na boisku będzie Steegmann. W groźnej kontrze Ulm, fatalny w skutkach błąd popełnia Wulnikowski, który wychodzi za daleko. Mamy już 2:1. Do końca pierwszej części próbowali jeszcze na zmianę Ganea i Joppe. Ci zawodnicy wydają się być w najlepszej formie. Nie udało się jednak zmienić rezultatu gry i na przerwę schodzimy tylko z jednobramkową przewagą. Założeniem na drugą połowę jest utrzymanie wyniku. Nie ważne czy po pięknej i finezyjnej grze, czy po typowym włoskim drewnie. Gdybym miał wybierać piłkarza meczu, został by nim da Silva. W drugiej połowie grał za trzech, ani razu nie dając się zrobić na cacy. Miał też pod koniec spotkania okazję do zmiany wyniku, jednak nie zachował odpowiedniej ilości zimnej krwi. Co jak co, ale kolejne spotkanie na własnej arenie, odhaczone na plus trzy!

 

Regionalliga Süd [15/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1422

[4] Aalen - [3] Ulm

2:1

mom: Robert Wulnikowski "8" [Aalen]

 

1:0 Liviu Ganea - 12'

2:0 Björn Joppe - karny - 20'

Christian Alder - kontuzjowany 23'

2:1 Tobias Schlauderer - 24'

 

Zmiany:

23' Alder <---> Steegmann

Odnośnik do komentarza

14.11.08

 

Tydzień po dość nieoczekiwanym zwycięstwie, pora na to, by zmierzyć się z FSV Frankfurt. Szósta drużyna z tabeli gra u siebie, więc zapowiada się ciężki bój. Jak to do nas przystało, bardzo słabo prezentujemy się na wyjazdach. Biorąc pod uwagę miejsce rywala, możemy dostać ostro po tyłku. Jednak mam nadzieję że Mikołaj istnieje...

 

Skład:

R. Wulnikowski

B. Maier, M. Metzelder, C. da Silva, T. Traub

C. Lallet, Tinga, P. Leschinski

M. Haskovic, B. Joppe

F. Luz

 

Wulnikowski zamiast złapać, odbij piłkę przed siebie, a potem zamiast się na nią rzucić, zaczął biec w stronę bramki. Tak pozostawioną bez opieki piłkę dopadł Mayer, i zrobił to, co do niego należało. Od 26 minuty przegrywamy. Rywal poczuł swoją szansę i naszą niemoc, i po raz drugi wykorzystał to 180 sekund później. Byłem już prawie pewien, że zaliczam właśnie kolejny słaby występ na boisku rywala. Strzelenie bramki wisiało na włosku, a że włosek był mocny to się nie zerwał. Zaliczam zatem kolejną porażkę na obcym terenie, co powoli zamienia się w rytuał.

 

 

Regionalliga Süd [16/34]

stadion: Stadion am Bornheimer Hang, Frankfurt nad Menem

widzów: 837

[6] FSV Frankfurt - [4] Aalen

2:0

mom: Andreas Mayer "8" [FSV Frankfurt]

 

1:0 Andreas Mayer - 26'

2:0 Kai Herdling - 29'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

21.11.08

 

Mecz z przedostatnią drużyną Memmingen, to kolejne, teoretycznie łatwe spotkanie. Mam ochotę pooglądać dużą ilość bramek, dlatego zagram jeden mecz inną taktyką, tak żeby zobaczyć jak się koledzy spiszą. Mówię koledzy, bo jestem praktycznie na równi z wiekiem. Oni do mnie w klubie także mówią po imieniu. Pozwalam im na to, nie wyciągając żadnych konsekwencji. Uważam że to bardziej usprawni kontakt w zespole.

 

Skład:

W. Wulnikowski

B. Maier, M. Metzelder, T. Traub

C. Barton, M. Haskovic, Tinga, M. Kreuz

M. Steegmann, L. Ganea, M. Sailer

 

Zapowiada się ciężki wieczór. Pierwsza połowa odbyła się bez żadnych strat. Wynik remisowy, to jednak niezbyt uczciwy rezultat, gdyż jesteśmy znacznie lepiej prezentującą się drużyną w tym spotkaniu. Pozostaje mi tylko wierzyć, że kolejne 45 minut przyniesie zmianę wyniku. W 56 minucie po rzucie wolnym Radenkovic został nabity przez Kreuza i wbił sobie piłkę do bramki. Prowadzimy, ale bramka zostaje uznana za samobój. Dziesięć minut później, na drugi celny strzał zdecydował się Ganea. Po podaniu Sailera, prostym kopnięciem umieścił piłkę w siatce, ciesząc się ze zmiany wyniku. Druga odsłona tego spotkania przyniosła oczekiwany efekt. Co prawda atakowaliśmy całe spotkanie, ale dopiero teraz przyniosło to efekt. Także kolejne spotkanie na własnym stadionie, odhaczone na trzy.

Regionalliga Süd [17/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1426

[5] Aalen - [16] Memmingen

2:0

mom: Liviu Ganea "8" [Aalen]

 

1:0 Sasa Radenkovic - samobój 55'

2:0 Liviu Ganea - 67'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

28.11.08

 

Pora na rundę rewanżową. Tym razem wygrywać będę z tymi drużynami które pokonały mnie, a przegrywać z tymi, z którymi wygrałem. Powód? Jak już dobrze wiecie, nie idzie nam na wyjazdach. Heidenheim idzie na pierwszy ogień. Przewiduję wygraną, bo arena meczu to Waldstadion. Trzeba zacząć też odrabiać starty do Reutlingen (13 punktów), który ma świetny bilans meczowy 14-3-0! Awansuje tylko pierwsza drużyna ze stawki, a więc co my tu jeszcze robimy!

Skład:

W. Wulnikowski

B. Maier, M. Metzelder, T. Traub

C. Barton, C. Lallet, Tinga, M. Kreuz

M. Steegmann, L. Ganea, M. Sailer

 

Na brameczkę czekaliśmy zaledwie 10 minut. Sailer okazał się być godnym występów w pierwszej jedenastce. Żeby było wszystko jasne, jeszcze dzisiaj zdecydowałem się na grę z trzema napastnikami i póki co nie żałuję. Pierwsza połowa dobiegła końca. Póki co taktyka nowa nie spełnia wymagań. Tylko jedna bramka przy dużej ilości sytuacji, to zdecydowanie za mało. Na domiar złego po godzinie gry, kontuzji doznał Kreuz, którego musi zastąpić Leschinski. W tym samym czasie, za strzelca Sailera wejdzie na boisko Khalil. Z minuty na minutę napór rywala był co raz to mocniejszy. Do końca spotkania jednak Wulnikowski spisywał się znakomicie i nie przepuścił żadnej bramki. Jest to mój faworyt do nagrody zawodnika meczu. Jednobramkowe zwycięstwo, to skromny wynik, jednak najważniejsze jest to że zyskujemy kolejny komplet punktów i nie tracimy dystansu do Reutlingen.

Regionalliga Süd [18/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 1655

[4] Aalen - [16] Heidenheim

1:0

mom: Robert Wulnikowski "8" [Aalen]

 

1:0 Marco Sailer - 10'

Makrus Kreuz - kontuzjowany - 63'

Zmiany:

63' Kreuz <---> Leschinski

63' Sailer <---> Khalil

Odnośnik do komentarza

1.12.08

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Chelsea [+6] Manchester United

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+5] FC Vysocina Jihlava

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+6] Randers FC

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+1] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Valencia [+2] Real Madryt

Niemcy

Bundesliga: FC Schalke 04 [+7] Werder Bremen

Polska

OE: GKS Bełchatów [+1] Wisła Kraków

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+5] Napredak

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 4. miejsce

najlepszy strzelec: Liviu Ganea, 7 bramek

stan konta: -1.01 mln €

zysk/ (strata): 670 tys €

 

Transfery na świecie w listopadzie:

1. Milan Bisevac, RC Lens ---> AJ Auxerre, 900 tys €

2. Adailton, AS Nancy ---> Angers SCO, 425 tys €

3. Samy Houri, AS Saint-Etienne ---> Amiens SCF, 170 tys €

Transfery Polaków w listopadzie:

1. Costly, GKS Bełchatów ---> Malmö FF, 1,8 mln €

Transfery Polaków w innych ligach w listopadzie:

1. Grzegorz Kaliciak, AGF ---> TPS, 2 tys €

Odnośnik do komentarza

6.12.08

 

W ten dzień wszyscy chcieliby dostać jakąś rzecz. Mnie najbardziej ucieszy wygrana w dzisiejszym spotkaniu. Aindling, obecnie 14 drużyna w tabeli będzie próbowała wykorzystać naszą niemoc. Tak, ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym zagramy właśnie na wyjeździe. Chciałbym żeby moi piłkarze wyjeżdżali na urlop w dobrych humorach z wygraną za pasem. Liczę na to.

Skład:

W. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, T. Traub

C. Barton, Tinga, M. Haskovic, J. Bławat

M. Steegmann, L. Ganea, M. Sailer

 

Obraz pierwszej połowy był bardzo dobry. Ciągłe nasze ataki przeplatane kontrami rywala. Jednak znów brakuje tego, co w piłce najważniejsze - bramek. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego mimo wielkiej przewagi, dużej ilości strzałów, nie umiemy pokonać bramkarza Aindling. Chciałoby się bardzo zobaczyć celne trafienie Ganei, lub Sailera, ale niestety to póki co tylko marzenia. Pora by zacząć drugą połowę, i od razu wziąć się do roboty! Po godzinie gry zdecydowałem się zdjąć Sailera, który został dość mocno poturbowany. Za niego na boisku pojawia się Khalil. Było dużo akcji, dużo ciekawych podań i strzałów. Jednak bramki nie zobaczyliśmy. Także na prawie trzy miesiące, rozstajemy się z futbolem z remisem na ustach. Jest to zaraz pierwszy dobry wynik na wyjeździe, od kilku dobrych spotkań.

Regionalliga Süd [19/34]

stadion: Stadion am Schlüsselhauser Kreuz, Aindling

widzów: 1126

[14] Aindling - [4] Aalen

0:0

mom: Jens Grahl "8" [Aindling]

 

Zmiany:

62' Sailer <---> Khalil

Odnośnik do komentarza

1.01.09

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Chelsea [+5] Manchester United

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+7] Slavia Praha

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+6] Randers FC

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+6] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Barcelona [+1] Valencia

Niemcy

Bundesliga: FC Schalke 04 [+5] Werder Bremen

Polska

OE: GKS Bełchatów [+1] Wisła Kraków

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+3] Napredak

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 4. miejsce

najlepszy strzelec: Liviu Ganea, 7 bramek

stan konta: -1.16 mln €

zysk/ (strata): 520 tys €

Transfery na świecie w grudniu:

1. Franco Sosa, Racing Club ---> Morella, 4,6 mln €

2. Edwin Valencia, Atletico Paranaense ---> Morelia, 4,5 mln €

3. Juan Manuel Torres, San Lorenzo ---> Pumas, 3,5 mln €

Transfery w Polsce w grudniu:

1. Miroslav Radovic, Legia Warszawa ---> Rosenborg, 1,5 mln €

Transfery Polaków w innych ligach w grudniu:

1. -

Odnośnik do komentarza

W styczniu otwiera się okienko transferowe. Póki co, dotarł do nas tylko jeden zawodnik, gdyż tylko on zdecydował się na warunki jakie postawiłem. Benjamin Kopp - 24-letni bramkarz, grał w Unterhaching II. Wygląda nieźle. Przyszedł do nas za darmo, co jest najważniejsze. Z miejsca powinien stanąć do walki o skład z Wulnikowskim. Poza tym ten drugi nie chce podpisać nowego kontraktu, więc za pół roku będzie jak znalazł.

 

W tym okienku zrobiłem jeszcze jedno posunięcie. Wypożyczyłem ze Slavii Praha Tomasa Necida, 19-letniego napastnika. Ma to być coś na wzór Octavii RS. Szybki, solidny i pewny. Będzie głównym rywalem Ganei do wyjściowego składu. Szkoda że zagości tylko do końca sezonu, ale kto wie. Może potem uda mi się go podebrać jakiejś słynnej europejskiej marce.

Odnośnik do komentarza

Znalazł się także kupiec na dość słabo spisującego się Felixa Luza. Na początku sezonu strzelił bramkę, która była jego ostatnią w Aalen. Jego nowym pracodawcą został 1. FC Union Berlin, który wykupił kartę za 1 tys €. Jego statystyki w naszej drużynie to sześć meczy, 1 bramka, 1 asysta, 0 momów, o żółtych i czerwonych kartek, oraz średnia 6.83, która nie była najgorsza. Jednak spodziewałem się więcej po nim. Jego odejście pozwoliło totalnie zredukować budżet płacowy i wyjść bliżej prostej.

 

Zdecydowałem także, że na wolną rękę pozwolenie dostanie Bernd Maier. Szkoda było dawać mu tygodniówkę w wysokości ponad 2 tys €, kiedy do tej pory rozegrał 3 spotkania. Miał zresztą już 34 lata, więc dużo by szans nie dostał. A że był jednym z trzech defensorów, to zrobiłem to bez żadnego sentymentu. Jestem 98 € na plusie :)

 

Kolejnym zawodnikiem, który pożegnał się z naszą koszulką jest Samer Khalil. W związku z przyjściem Necida, ten zawodnik pobierałby jedynie kasę z budżetu, nie dając nic w zamian. Dwa tysiące € co tydzień nie chodzi piechotą. Jego nowym klubem został Heidenheimer SB, który wykupił kartę za 10 % następnego transferu. Jego statystyki to [4(2)/2/0/1/0/0/6.83] - nie było źle, ale od napastników wymaga się jeszcze więcej bramek.

 

1.02.09

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+0] Arsenal

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+7] Slavia Praha

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+6] Randers FC

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+5] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Barcelona [+1] Valencia

Niemcy

Bundesliga: FC Schalke 04 [+6] Werder Bremen

Polska

OE: GKS Bełchatów [+1] Wisła Kraków

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+3] Napredak

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 4. miejsce

najlepszy strzelec: Liviu Ganea, 7 bramek

stan konta: -975 tys €

zysk/ (strata): 711 tys €

Transfery na świecie w styczniu:

1. Silva, Valencia ---> AC Milan, 51 mln €

2. Leighton Baines, Everton ---> Barcelona, 23 mln €

3. Emmanuel Adebayor, Arsenal ---> Valencia, 20 mln €

4. Angelo Palombo, Fiorentina ---> Real Madryt, 17,25 mln €

5. César Delgado, Fenerbahçe ---> Werder Bremen, 16,75 mln €

6. Roberto Guana, Palermo ---> Fiorentina, 15,75 mln €

7. Mattia Cassani, Palermo ---> Olimpique Lyon, 15,5 mln €

8. Adriano, Sevilla ---> Lazio, 13,75 mln €

9. Gabriel Agbonlahor, Aston Villa ---> Bolton, 13 mln €

10. Tom De Mul, Sevilla ---> West Ham, 13 mln €

Transfery w Polsce w styczniu:

1. Wojciech Skaba, Legia Warszawa ---> Kilmarnock, 1 mln €

2. Emilian Dolha, Lech Poznań ---> Rapid, 700 tys €

3. Krystian Prymula, Zagłębie Sosnowiec ---> SC Freiburg, 325 tys €

4. Damian Adamczyk, Zagłębie Lubin ---> Sparta Praga, 100 tys €

5. Paweł Krol, Korona Kielce ---> Tescoma Zlin, 45 tys €

Transfery Polaków w innych ligach w styczniu:

1. Tomasz Kuszczak, Manchester United ---> Aston Villa, 10,25 mln €

Odnośnik do komentarza

1.03.09

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Manchester United [+5] Chelsea

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+7] Slavia Praha

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+6] Randers FC

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+5] Olympique Marseille

Hiszpania

Primera División: Barcelona [+1] Valencia

Niemcy

Bundesliga: FC Schalke 04 [+3] Werder Bremen

Polska

OE: GKS Bełchatów [+4] Wisła Kraków

Serbia

1. Liga: Crvena Zvezda [+0] Napredak

 

Sytuacja w klubie:

 

Regionalliga Süd: 4. miejsce

najlepszy strzelec: Liviu Ganea, 7 bramek

stan konta: -1,1 mln €

zysk/ (strata): 577 tys €

 

Transfery na świecie w lutym:

1. Celsinho, Lokomotiv Moskwa ---> Flamengo, 5,75 mln €

2. Wágner, Werder Bremen ---> Internacional, 4,9 mln €

3. Rodrigo Ferrugem, AC Ajaccio ---> Flamengo, 2,7 mln €

 

Transfery w Polsce w lutym:

1. Szymon Kazmierowski, Arka Gdynia ---> Zagłębie Lubin, 675 tys €

2. Kamil Bilinski, Polonia Bytom ---> GKS Bełchatów, 650 tys €

3. Patryk Klofik, GKS Bełchatów ---> Lech Poznań, 600 tys €

 

Transfery Polaków w innych ligach w lutym:

1. -

Odnośnik do komentarza

1.03.09

 

Zaryzykowałem. W przerwie zimowej nie zagrałem ani jednego meczu kontrolnego. Na pewno odbije się to na kondycji moich piłkarzy, jednać chciałem wywołać jak największą chęć do gry. Jak na złość, los skojarzył nas w pierwszym pozimowym spotkaniu z liderem naszej tabeli - Reutlingen. Na wyjeździe było tylko 0:2. Teraz nie dość że gramy u siebie, to jeszcze nie mogę nic powiedzieć o formie zawodników. Zapatruje się jednak na wielką niespodziankę, i odrobienie części punktów.

Skład:

W. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, S. Rantalainen, T. Traub

C. Barton, Tinga, B. Joppe

C. Lallet, M. Kreuz

T. Necid

 

Wspaniale! W 20 minucie, Tomas Necid strzela bramkę w swoim debiutanckim meczu. Jest ona na tyle ważna, że daje nam jednobramkowe prowadzenie. Po drugie, strzał był perfekcyjnie wykonany, a piłka założyła siatę bramkarzowi przyjezdnych, totalnie go ośmieszając. Niestety, nie dotrzymaliśmy takiego wyniku do przerwy. W 40 minucie Beskid ośmieszył naszego bramkarza zwodem i posłał piłkę do siatki... Dwie minuty później ten sam zawodnik wyprowadza Reutlingen na prowadzenie. Szybki zwrot akcji spowodował że na przerwę schodzimy jako ci gorsi... W przerwie zamieniam Lalleta na Ganeę. Mam nadzieję że uskrzydli to nasze ataki. Tuż po wznowieniu gry, kontuzji doznaje Necid. Jest to dla nas duży cios, gdyż grał dzisiaj bardzo dobrze. W jego miejsce na boisku pojawia się Sailer. Kilkadziesiąt sekund później, Beskid udowadnia swoją wielką formę, strzelając trzecią bramkę w dzisiejszym spotkaniu. Po nieco ponad godzinie gry, Kreuz został sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Sailer, i przywrócił jeszcze nadzieję naszym kibicom na korzystny wynik. To, że wprowadziłem na boisko Sailera, a nie innego napastnika, znów oznaczało że mam dobrego nosa. W 86 minucie, wykorzystał on błąd obrońcy Reutlingen, minął zwodem bramkarza i na pełnej szybkości kopnął piłkę do siatki. Mamy remis! Po trzech miesiącach bez futbolu, zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Zdecydowanie piłkarzem spotkania powinien zostać Beskid, ale Sailerowi należy się równie wielkie uznanie.

 

Regionalliga Süd [20/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2119

[4] Aalen - [1] Reutlingen

3:3

mom: Ewald Beskid "9" [Reutlingen]

 

1:0 Tomas Necid - 20'

1:1 Ewald Beskid - 40'

1:2 Ewald Beskid - 42'

Tomas Necid - kontuzjowany - 48'

1:3 Ewald Beskid - 51'

2:3 Marco Sailer - karny - 69'

3:3 Marco Sailer - 86'

 

Zmiany:

45' Lallet <---> Ganea

48' Necid <---> Sailer

Odnośnik do komentarza

8.03.09

 

Na mecz z ostatnią drużyną w tabeli udaliśmy się do Flieden. Jest szansa, by wzbogacić się kolejne punkty. Ostatni mecz z liderem, pokazał że jesteśmy w dobrej formie. Mimo rozbratu z piłką na trzy miesiące, nie straciliśmy umiejętności. Jeśli zagramy dzisiaj tak samo, to będzie miazga. Jak też się okazało, uraz Necida nie był groźny i już dziś ponownie zobaczymy go w akcji.

 

Skład:

W. Wulnikowski

C. Alder, M. Metzelder, S. Rantalainen, T. Traub

C. Barton, Tinga, B. Joppe

C. Lallet, M. Kreuz

T. Necid

 

33 sekunda spotkania, i wyżej wspomniany Necid daje nam pierwszą chwilę radości. W swoim stylu wyprzedził obrońcę, i niezwykle mocną, ale i celną petardą pokonał bramkarza rywala. Kilkadziesiąt sekund później, Lallet zmienia wynik na 2:0. Świetne otwarcie spotkania. W 8 minucie Joppe został sfaulowany w polu karnym. Sędzia po raz kolejny w tym sezonie nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Sam poszkodowany podszedł do piłki i postanowił wymierzyć karę. Zrobił to perfekcyjnie. Zapowiada się pogrom. Już w 12 minucie, Necid strzela swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W tej połowie, jeszcze raz trafił Necid, jednak sędzia uznał że zawodnik był na spalonym. Odsłona dobiegła końca. Nieco spuściliśmy z tonu. Teraz, kiedy sędzia wznowi grę, znów chcemy mocno ruszyć, by nabić sobie goli. Zamiast Necida pojawia się Sailer. Zdziwiłem się, kiedy to w 23 sekundzie po rozpoczęciu gry, przeciwnikowi udało się wejść z piłką do siatki. Chyba przeżywamy jakiś kryzys... Pod koniec spotkania, z boiska znoszony jest Metzelder. W zamian za niego wejdzie Ganea. Jak dobijać, to dobijać i tak już nam nic nie grozi. 85', Ganea zdobywcą gola. Kolejna dobra zmiana pod koniec spotkania. Ostatni gwizdek to tylko potwierdzenie naszej przewagi. Pięć bramek zaaplikowanych Flieden na wyjeździe robi wrażenie, jednak podniecać się nie ma czym...

 

Regionalliga Süd [21/34]

stadion: Königreichstadion, Flieden

widzów: 209

[18] Flieden - [4] Aalen

1:5

mom: Tomas Necid "9" [Aalen]

 

0:1 Tomas Necid - 1'

0:2 Christophe Lallet - 4'

0:3 Björn Joppe - karny - 9'

0:4 Tomas Necid - 12'

1:4 Mustafa Sahbaz - 46'

Malte Metzelder - kontuzjowany - 79'

1:5 Liviu Ganea - 85'

 

Zmiany:

45' Necid <---> Sailer

79' Metzelder <---> Ganea

Odnośnik do komentarza

15.03.09

 

Dzisiejszego dnia, na naszą arenę zawitał Sachsen Leipzig. Ta siódma drużyna, z pewnością będzie starała się odebrać punkty. My gramy jednak u siebie, gdzie od dawna nie przegraliśmy. Ostatnie wysokie zwycięstwo, bardzo podniosło morale u zawodników. Nie sądzę, by mogłoby być inaczej, niż końcowy wynik to nasze zwycięstwo.

 

Skład:

W. Wulnikowski

C. Alder, C. da Silva, S. Rantalainen, T. Traub

C. Barton, Tinga, B. Joppe

C. Lallet, M. Kreuz

T. Necid

 

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Doskonały tego przykład mamy w 20 minucie, kiedy to Frahn strzelił na 1:0 dla Sachsen. Przed tym wydarzeniem, kilka dogodnych sytuacji miał Necid, jednak pudłował. Taki stan rzeczy trwał jedynie do 35 minuty. Wtedy to Necid zrehabilitował się za wszystko niewykorzystane sytuacje, i pokonał Thomsa. Pierwsza połowa dobiegła końca. Rewelacja początku rundy - Necid, znów zapewnia nam choć chwilę radości. Mam nadzieję że w drugiej połowie pokaże co najmniej tyle samo. Jednak teraz nie zobaczymy już Joppe, który zostanie w szatni. Jego miejsce zajmie Ganea. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry, Ganea ucisza kibiców Sachsen. Daje nam prowadzenie petardą z odległości około 25 metrów tuż obok słupka. Rewelacyjna zmiana. Zadecydowałem po godzinie gry, że jest okazja do sprawdzenie Koppa. Na boisku również pojawi się Sailer, który zmieni Lalleta. W ostatnich sekundach spotkania, groźnej sytuacji nie wykorzystał Breitkopf, a my mogliśmy się po raz kolejny cieszyć z dodanych na nasze konto trzech punktów. Ten mecz, to kolejne, bardzo dobre i rozsądnie rozegrane spotkanie, gdzie górę wziął spokój.

 

Regionalliga Süd [22/34]

stadion: Waldstadion, Aalen

widzów: 2054

[4] Aalen - [7] Sachsen Leipzig

2:1

mom: Tomas Necid "8" [Aalen]

 

0:1 Daniel Frahn - 20'

1:1 Tomas Necid - 35'

2:1 Liviu Ganea - 48'

 

Zmiany:

45' Joppe <---> Ganea

62' Wulnikowski <---> Kopp

62' Lallet <---> Sailer

Odnośnik do komentarza

21.03.09

 

El. MŚ 2010

 

Gr. 5 Polska - Bułgaria 0:1 [berbatov 53']

Gr. 8 Irlandia - Niemcy 0:3 [Hilbert 1', Klose 9', Podolski 48']

największa sensacja:

Gr. 2 Liechtenstein - Cypr [D. Hansen 40', B. Brückner 41' - M. Konstantinou 20']

 

22.03.09

 

Ostatnio bardzo dobrze nam idzie. Sześć meczy bez porażki, to już jest jakiś tam wynik. Jednak nie piszę tego po to, by dziś przegrać. Chcę po prostu mieć świadomość, które z rzędu to będzie dobre spotkanie. Gramy z Crailsheim, dziewiątą drużyną, która na pewno nie złożyła broni przed stadionem. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Powoli zaczynam się zastanawiać, przez ile jeszcze meczy Necid będzie strzelał co najmniej jedną bramkę.

 

Skład:

W. Wulnikowski

C. Alder, C. da Silva, S. Rantalainen, T. Traub

C. Barton, Tinga, B. Joppe

C. Lallet, L. Ganea

M. Steegmann

 

Już po 21 minutach, widownia z częścią kibiców gospodarzy zamilkła. Ten fantastyczny dar od Steegmanna, wykorzystali nasi kibice i to oni zaczęli chóralne śpiewy i okrzyki. Skromne, jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca tej połowy. Szczerze mówiąc, nie jest to nawet ciekawe widowisko. Taki ooo, mecz o klasie podwórkowej, jednak z bardzo ważnym finiszem. Potrzebujemy punktów! Chłopaki, gramy! Nic się nie dzieje. Na samą końcówkę, wpuszczam nieopierzonego jeszcze Mutzela, który zastąpi Steegmanna. Ma to na celu ogranie go w meczach o stawkę. Ostatni gwizdek, i radość moich podopiecznych. Tak nudne spotkanie, jakie musiałem oglądać z ławki menadżera, na pewno nie przysparza o uśmiech na twarzy, nawet w momencie wygranej. nie chodzi tu o strzelenie bramki więcej. W takich spotkaniach jak ten, piłkarze powinni cieszyć się grą, a nie grać na siłę.

Regionalliga Süd [23/34]

stadion: Schönebürgstadion, Crailsheim

widzów: 1160

[9] Crailsheim - [3] Aalen

0:1

mom: Marcus Steegmann "8" [Aalen]

 

0:1 Marcus Steegmann - 21'

 

Zmiany:

84' Steegmann <---> Mutzel

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...