Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

No i Bieniuk w Widzewie :) Kolejny głośny transfer. Obok Górnika jesteśmy najbardziej aktywni na rynku i co więcej wszystkie transfery wydają sie przemyślane i potrzebne. Robi się ciekawie :D Szkoda, że Piech ma kontuzje, bo wydawało się, że będzie strzelać już w tej rundzie. Bylem na sparingu z Ruchem i dobrze grali, szczególnie Budka i Lisiu. No i Grzeszczuk wiadomo. Powinni być z niego ludzie. Dobry technicznie, z dobrym przeglądem pola. Tylko troche za duzo piłkę woził:D A na koniec jeszcze list Stafana do kibiców:

Drodzy Kibice Widzewa,

 

Piszę do Was ten list, ponieważ 2. lutego, w ostatni dzień okna transferowego, podpisałem kontrakt z Levadiakos. Mógłbym powiedzieć, iż jestem szczęśliwy, ponieważ jest to ważny krok do przodu w mojej karierze, ale przed odejściem, czuję wewnętrzną potrzebę powiedzenia Wam jak bardzo byliście dla mnie ważni. Chcę podziękować Wam za wszystko, co od Was otrzymałem. Mam nadzieję, iż przez te wspaniałe dla mnie dwa i pół roku, byłem w stanie oddać Wam chociaż połowę tego, co Wy mi daliście. Nigdy o Was nie zapomnę.

 

Obiecuje Wam, że jak tylko będę mógł, to przylecę do Łodzi i być może będziemy razem, pod zegarem, dopingować drużynę Widzewa. Jestem przekonany, że to, czego tutaj doświadczyłem, będzie trudno przeżyć gdzie indziej. Byliście zawsze blisko mnie, nawet w trudnych momentach. Kiedy miałem problemy zdrowotne, kontuzje, czy problemy z grą, Wy zawsze wierzyliście we mnie. Jeszcze raz dziękuje wam za to. Jesteście niesamowici!

 

Wszystkie cudowne chwile, Wasze ciepło i Waszą obecność, zabieram ze sobą jako cenny bagaż wspaniałych doświadczeń. I jeszcze jedno... charakter Widzewa!!! Wiem, nie jestem Polakiem i nie urodziłem się w Łodzi, ale przez te dwa i pół roku nauczyłem się wiele od Was. Nie wiem, czy wszyscy tak myślą, ale ja czuje się jak jeden z Was!!! Pragnę także podziękować kolegom z drużyny, sztabowi trenerskiemu i klubowi, którzy przez te dwa i pół roku pomogli mi dojrzeć, zarówno piłkarsko jak i pod względem charakteru. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Z. Bońka, W. Puchalskiego, T. Gapińskiego i M. Probierza. To oni pomagali mi w trudnych momentach na początku mojego pobytu w Łodzi i do dnia dzisiejszego są bliskimi mi osobami.

 

Wracając do nas, życzę Wam, abyście mogli szaleć z radości w to lato, oczywiście z powodu awansu drużyny do ekstraklasy! Będę śledzić Wasze poczynania, co prawda z daleka, ale nigdy nie przestanę kibicować drużynie, w której wszystko dla mnie zaczęło się. A jeśli ktoś spyta mnie, czym był dla mnie Widzew, z uśmiechem na ustach odpowiem: MOJĄ PIERWSZĄ WIELKĄ MIŁOŚCIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dziękuję.

 

Stefano Napoleoni

widzewiak.pl

 

Coż nie jeden polak mógłby się uczyć od Niego przywiązania do barw klubowych :) Dzięki i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
KS Widzew Łódź podpisał 3,5 letni kontrakt z litewskim pomocnikiem Vetry Vilno Darvydasem Sernasem. Zawodnik od poniedziałku rozpoczął regularne treningi z drużyną Widzewa i razem z zespołem 19 lutego wyjedzie na zgrupowanie do Tunezji. To już drugi w Widzewie – oprócz Mindaugasa Panki – piłkarz z litewskim paszportem grający w reprezentacji Litwy.

„Sernas jest młodym i wszechstronnym piłkarzem, który może grać zarówno po prawej jak i po lewej stronie pomocy. Liczymy również na potwierdzenie jego umiejętności strzeleckich, ponieważ w jego dotychczasowej karierze ligowej była to cecha istotna. Darvydas już podczas testów w Widzewie pokazał, że jest zawodnikiem bardzo ambitnym o wysokim poziomie możliwości fizycznych i piłkarskich. Nie bez znaczenia był jego ostatni występ w reprezentacji Litwy podczas towarzyskiego meczu z Polską” – komentuje Marek Zub, dyrektor sportowy KS Widzew Łódź SA.

 

„Gra w Polsce to dla mnie nowe wyzwanie i jestem zadowolony, że udało mi się pomyślnie przejść właśnie do Widzewa Łódź. To drużyna, która ma ambitne plany. Mam nadzieję, że w najbliższej rundzie wiosennej będę mógł pokazać trenerowi i kibicom Widzewa swoje umiejętności i przyczynić się do awansu drużyny do Ekstraklasy” - mówi Darvydas Sernas.

 

Darvydas Sernas (ur. 22 lipca 1984 r. w Olicie) - pomocnik, sześciokrotny reprezentant Litwy. Do Widzewa przeszedł z Vetry Vilno, w której grał od 2002 r. Jest wychowankiem Dainavy Alytus. W rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 został wypożyczony do rosyjskiego klubu Spartak Nalczyk, który reprezentował podczas 5 spotkań. W swojej karierze w barwach Vetry Wilno rozegrał 130 meczów i strzelił 30 goli w litewskiej ekstraklasie.

 

Po sprzedaży Stefana wygląda na to, że mamy najsilniejszego kandydata na podstawowego lewego pomocnika. Bo jakoś Masłowskiego nie widzę... Jarmuż to na jakiej pozycji gra? Lewy obrońca, czy jak w FM'ie lewy pomocnik? Bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz u nas zagrał (ostatnich sparingów nie liczę, a tam chyba grał jako lewy obrońca).

Odnośnik do komentarza
Jestem przekonany, że Sernas będzie wielkim wzmocnieniem :)

 

Wydaje mi się, że może być największym :). Nie Piech, Matusiak czy też Bieniuk, a właśnie on :).

 

Szkoda,że odszedł Stefan, bo mielibyśmy kapele na Ekstraklasę spokojnie :).

 

Za pół roku po awansie :D będą kolejne głośne wzmocnienia. Czuję to ;)

Odnośnik do komentarza
Etoile du Sahel - Widzew Łódź 2:4 (1:2)

 

Wtorek, 24 lutego 2009, godz. 17:33

Widzew pokonał Etoile Sportive du Sahel 4:2 (2:1) w meczu sparingowym, rozegranym podczas zgrupowania w Tunezji. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze w 25. minucie. Widzew jednak szybko odpowiedział dwoma golami Marcina Robaka, zdobytymi w przeciągu dziesięciu minut. Po przewie trzecią bramką dołożył Radosław Matusiak, który wykorzystał rzut karny. Do końca meczu każdy z zespołów zdobył jeszcze po jednym golu. Wynik końcowy ustalił Darvydas Sernas na sześć minut przed końcowym gwizdkiem.

 

W spotkaniu z Etoile zagrało tylko dwunastu zawodników. Pozostali będą mieli okazję gry w środowym pojedynku z Espérance Sportive de Tunis.

 

Bramki:

1:0 Mehdi Ben Dhifallah (25)

1:1 Robak (34)

1:2 Robak (44)

1:3 Matusiak (49) - rzut karny

2:3 Hatem Bejaoui (66)

2:4 Sernas (84)

 

Składy:

Widzew: Mielcarz, Broź, Ukah, Bieniuk, Jarmuż, Budka, Szymanek, Grzeszczyk (46, Miloseski), Sernas, Robak Matusiak.

 

Brawo! Wygrana i to nie z byle jaką drużyną. Ciekawe dlaczego Lisowski nie grał. Sernas już strzela :D

Odnośnik do komentarza
Widzew Łódź 2-0 SV Muttenz

Darvydas Šernas 42, Damian Knera 48

 

 

Widzew Łódź: (I połowa) Maciej Mielcarz - Adrian Budka, Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Tomasz Lisowski, Darvydas Šernas, Mindaugas Panka, Łukasz Grzeszczyk, Łukasz Masłowski, Radosław Matusiak, Marcin Robak. (II połowa) Maciej Mielcarz - Kamil Mazurkiewicz, Wojciech Szymanek, Piotr Stawarczyk, Damian Ceglarz, Vladimír Bednár, Dejan Milošeski, Mikołaj Zwoliński, Wojciech Jarmuż, Damian Knera, Robert Kowalczyk.

 

Piłkarze pierwszoligowego Widzewa Łódź wygrali w spotkaniu sparingowym rozegranym w Tunezji z dwunastą drużyną szwajcarskiej III ligi - SV Muttenz 2-0 (1-0).

 

Sernas :). Będziemy mieć z niego ogromny pożytek. Tak powiadam Wam ja!

 

Ładnie wszystko wygrywamy co leci. Oby i tak było w lidze :). Wiem, że graliśmy z jakimiś amatorami, ale przynajmniej w drugiej połowie rezerwowi sobie pograli ;)

Odnośnik do komentarza

A co tu taka cisza ? :P

Rozegraliśmy ostatni sparing na zgrupowaniu w Tunezji,pokonując drużynę z ekstraklasy tunezyjskiej 1:0 ;]

Liga startuje za 10 dni. Ciekawe czy po powrocie spodziewany jest jeszcze jakiś sparing ?

Pewnie Paweł Janas ma już w głowie pierwsza jedenastkę która wybiegnie na spotkanie z Koroną.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...