Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Mój temat:"Literackie i filmowe obrazy bohaterów w sutannie i habicie. Przedstaw temat na wybranych przykładach."

 

I. Literatura podmiotu:

1.Jan Grzegorczyk - "Adieu". Poznań 2002

2.Jan Grzegorczyk - "Trufle". Poznań 2004

3.Jan Grzegorczyk - "Cudze pole". Poznań 2007

4.Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz".

5.Adam Mickiewicz - "Dziady"

6.Ignacy Krasicki - "Monachomachia". Warszawa, 1954.

7.ZBRODNIA OJCA AMARO - film

Nie wiem co mam dać do literatury przedmiotu. Jakieś pomysły?? Na pewno dam jakieś ściągi i słownik bohaterów(jakoś tak). Potrzebowałbym jeszcze jakiś film najlepiej oparty na starej literaturze. Robię porównaniu literatury o księżach i zakonnikach współczesnej i starej. Mam z tym problem, jakieś rady??

Odnośnik do komentarza

No właśnie w tym problem, że filmów o JPII, Wyszyński, Popiełuszcze, czy dość nowy film "Konklawe" jest sporo, tyle że ja już zdecydowałem się na "Zbrodnię Księdza Amaro". Potrzebuje filmu opowiadającego o księzach/zakonnikach np. średniowiecza. W pracy piszę, że teraz księży się przedstawia jako zwykłych ludzi, a kiedyś dawano im cechy nadludzkie jak uzdrawianie, wizje, czy misje. Czy w "Imię róży" jest coś takiego?? Wiem, że tam były morderstwa, czy Ci braciszkowie myślą, że to diabeł czy coś takiego?? Ciężko będzie zdobyć ten film na dvd.

Odnośnik do komentarza
Co do Tadka to była kiedyś książka Pan Tadeusz Prawda i Mity czy jakoś tak. Zajrzyj tam. Poszukaj czegoś o Grzegorczyku w katalogach osobowych w bibliotece.

 

Kot Wiesław "Pan Tadeusz prawda i legenda" to ta książka...

 

A jeśli chodzi o samego "pana Tadeusza" opracowania o książce to znalazłam jeszcze takie tytuły:

 

Wyka Tadeusz "Pan Tadeusz. Studia o poemacie i tekście", t. I-II

 

i może coś będzie w

 

Zarębina Maria "Imiona bohaterów Pana Tadeusza"

Odnośnik do komentarza
No właśnie w tym problem, że filmów o JPII, Wyszyński, Popiełuszcze, czy dość nowy film "Konklawe" jest sporo, tyle że ja już zdecydowałem się na "Zbrodnię Księdza Amaro". Potrzebuje filmu opowiadającego o księzach/zakonnikach np. średniowiecza. W pracy piszę, że teraz księży się przedstawia jako zwykłych ludzi, a kiedyś dawano im cechy nadludzkie jak uzdrawianie, wizje, czy misje. Czy w "Imię róży" jest coś takiego?? Wiem, że tam były morderstwa, czy Ci braciszkowie myślą, że to diabeł czy coś takiego?? Ciężko będzie zdobyć ten film na dvd.

 

http://www.fordham.edu/halsall/medfilms.html

 

Może się do czegoś przyda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...