Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie rozumiem tego. Pod spodem nawet napisane jest, że Misztal został w 5 meczach MoM, co daje średnią ocenę 8 na każde z tych pięciu spotkań (tyle samo co Dudek). A Mirek nie zagrał chyba więcej niż dwa spotkania poniżej oceny 7, więc na pewno miał kiedyś średnią większą od 6,80...

 

Odcinek 1486

 

Po dłuższej przerwie wróciłem do reprezentacji Polski. W tym czasie rozejrzałem się za nowymi twarzami, które mogłyby w niedalekiej przyszłości prowadzić zespół do przodu. Znalazło się kilku ciekawych graczy, ale na mecz eliminacyjny z Izraelem w czerwcu powołałem raczej doświadczonych piłkarzy, którzy mieli zapewnić nam 3 punkty i pierwsze miejsce w grupie. Izraelczycy rozegrali zaległy mecz i powiększyli przewagę do trzech oczek, a dla przypomnienia dodam, że wygrali pierwsze spotkanie z nami 3:2. Tym razem nie było mowy o poddaniu pojedynku. Magia stadionu Śląskiego zrobiła swoje i goście nie wyszli nawet z własnej połowy, a w 14. minucie do siatki rywali trafił Wojtek Maliszewski. Wynik poprawił jeszcze Mirek Misztal, który dwukrotnie w krótkim czasie pokonał bramkarza Izraelu. Przeciwnik odpowiedział ogniem w 42. minucie zdobywając gola na otarcie łez. Druga połowa była o wiele spokojniejsza, bo głównie broniliśmy wyniku, który zapewnił nam komplet punktów. Dzięki temu awansowaliśmy na fotel lidera i zrównaliśmy się punktami z Izraelem. Teraz walka o awans do Mistrzostw Europy będzie trwała do ostatniego meczu.

 

Data: 4.06.2031

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 44 966

Sędzia: Paul McLean (SCO)

MoM: Mirosław Misztal (8) [Polska]

 

Paunović – Zakrzewski, Fedoruk, Gancarczyk, Domżalski – Żuk, Maliszewski, Jonatas, Wojciechowski (Żak 71’), Jastrzębski (Santacruz 59’) – Misztal (Jeleń 45’)

 

[5.] (2) Polska – [19.] (1) Izrael 3:1 (3:1) [W. Maliszewski 14’, M. Misztal 31’, 34’ – Kabha 42’]

-Eliminacje do ME [5/8]

 

Grupa G

 

1. Polska 4-0-1 / 19:6 / 12 pkt.
2. Izrael 4-0-1 / 11:6 / 12 pkt.
3. Czarnogóra 1-1-3 / 7:8 / 4 pkt.
4. Grecja 1-1-2 / 4:7 / 4 pkt.
5. Węgry 1-0-4 / 5:19 / 3 pkt.

Odnośnik do komentarza

Jestem w stanie spojrzeć na rekord z poprzedniego roku i obecnego. I tu ciekawostka, a raczej niemiły bug, bo nadal widnieje nazwisko Dudka, a w obecnym sezonie najwyższą średnią ma (licząc oczywiście te 5 spotkań) Zbigniew Jastrzębski - 8,00.

Odcinek 1487

 

Podsumowanie sezonu 2030/2031

 

Liga Mistrzów: Lazio Rzym – Bolton Wanderers 1:2 (Iglesias – Misztal, Miles)

Puchar UEFA: VfL Wolfsburg (k) – Manchester City 1:1 (Neitzel – Sargeant)

Superpuchar Europy: Albacete Balompié – Bolton Wanderers 1:3 (Grondona – Ekotto, Válber, Sandro)

Klubowe MŚ: Saitama UTD – Los Angeles Galaxy 3:1 (Ando 2, Seki – Simpson)

Mistrzostwa Świata: Meksyk – Polska 1:3 (Ibarra – Misztal 2, Maliszewski)

 

Anglia (Premiership):

 

Mistrz – Birmingham City

Puchar Anglii – Newcastle United

Spadek – Stoke, Blackburn, Doncaster

Awans – Liverpool, Arsenal, West Brom

Król strzelców – Sergio Mateo (Birmingham) – 23 gole

 

Francja (Ligue 1):

 

Mistrz – Olympique Lyon

Puchar Francji – Bordeaux

Spadek – Metz, Cannes, Niort

Awans – Saint-Etienne, Lille, Reims

Król strzelców – Aime De Araujo (PSG) – 20 goli

 

Niemcy (Bundesliga):

 

Mistrz – VfL Wolfsburg

Puchar Niemiec – Bayern Monachium

Spadek – Hannover, Bayer Leverkusen, Unterhaching

Awans – Karlsruher, Bochum, Aue

Król strzelców – Angelo Köhler (Wolfsburg) – 21 goli

 

Grecja (Super League):

 

Mistrz – Olympiakos Pireus

Puchar Grecji – Aris Saloniki

Spadek – Egaleo, Kerkyra, Thrasyvoulos

Król strzelców – Roman Kovar (PAOK) – 29 goli

 

Włochy (Serie A):

 

Mistrz – Lazio

Puchar Włoch – Genoa

Spadek – Fiosinone, Venezia, Cagliari

Awans – Parma, Spezia, Sampdoria

Król strzelców – Dario Vecchione (Reggina) – 21 goli

 

Holandia (Eredivisie):

 

Mistrz – Roda Kerkrade

Puchar Holandii – Volendam

Spadek – Vitesse, ADO Den Haag

Król strzelców – José (Heerenveen) – 21 goli

 

Polska (Ekstraklasa):

 

Mistrz – Jagiellonia Białystok

Puchar Polski – Polonia Warszawa

Spadek – GKS Jastrzębie, Cracovia Kraków

Awans – ŁKS Łomża, Śląsk Wrocław

Król strzelców – Tomasz Wójcik (ŁKS Łódź) – 17 goli

Lech Poznań: 3. miejsce (UEFA)

 

Portugalia (BWIN Liga):

 

Mistrz – Boavista

Puchar Portugalii – Rio Ave

Spadek – Gil Vicente, Aves

Król strzelców – Juventino Fuentes (Boavista) – 25 goli

 

Szkocja (Bank of Scotland Premier League):

 

Mistrz – Glasgow Rangers

Puchar Szkocji – Falkirk

Spadek – Aberdeen

Król strzelców – Paul Morris (Inverness) – 19 goli

 

Hiszpania (Primera Division):

 

Mistrz – Real Madryt

Puchar Hiszpanii – Osasuna Pampeluna

Spadek – Valencia, Hércules, Valladolid

Awans – Getafe, Mallorca, Deportivo La Coruña

Król strzelców – Denny Derks (Atlético) – 24 goli

 

Serbia (Prva Savezna Liga):

 

Mistrz – Crvena Zvezda

Puchar Serbii – Crvena Zvezda

Spadek – Smederewo, Nowy Sad

Król strzelców – Petar Stojicević (Crvena) – 18 goli

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1488

 

Bramkarze:

 

Jerzy Nowicki (Sileks – 4A/0)

Nenad Paunović (Olympique Lyon – 18A/0)

Michał Skrobacz (Stade Caen – 67A/0)

 

Obrońcy:

 

Aleksandar Cenić (Beira-Mar – 16A/2)

Maciej Gancarczyk (Spezia – 102A/23)

Adrian Smolarek (Jagiellonia Białystok – 0A/0)

Przemysław Zakrzewski (Manchester City – 23A/0)

Łukasz Fedoruk (Clyde FC – 63A/0)

Marcin Domżalski (Coventry City – 17A/1)

Artur Koźmiński (Coventry City – 2A/0)

Michał Sikora (Juventus Turyn – 21A/2)

Mariusz Pazdan (Bolton Wanderers – 67A/0)

 

Pomocnicy:

 

Pereira (Lech Poznań – 0A/0)

Michał Żuk (Liverpool FC – 57A/2)

Jaime Santacruz (Arsenal Londyn – 24A/1)

Zbigniew Jastrzębski (VfB Stuttgart – 50A/14)

Hubert Wojciechowski (Recreativo Huelva – 47A/6)

Józef Żak (Le Mans – 20A/3)

Wojciech Maliszewski (FC Köln – 74A/17)

Jonatas (Lech Poznań – 31A/1)

Przemysław Misztal (Aston Villa – 11A/2)

Andrzej Ożóg (Bayern Monachium – 8A/0)

 

Napastnicy:

 

Mirosław Maliszewski (Liverpool FC – 87A/56)

Andrzej Jeleń (VfB Stuttgart – 12A/6)

Mirosław Misztal (Bolton Wanderers – 35A/40)

Przemysław Machaj (Everton FC – 8A/3)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1489

 

To, że pracowałem tylko z reprezentacją nie oznaczało, że nie miałem pojęcia co dzieje się na rynku pracy. Roczna przerwa bardzo dobrze mi zrobiła, odpocząłem od piłki w klubowym wydaniu i mogłem ponownie podjąć pracę. Niestety, już nie w Barcelonie, bowiem moje oczekiwania na awans trzecioligowej Badalony, z przedmieść stolicy Katalonii, do Segunda Division, zdały się na nic. Z Hiszpanii blisko miałem do Włoch, gdzie zwolniło się miejsce w sympatycznym, małym klubiku ze Sieny. Możliwości były tam niezbyt duże, kilkudziesięciotysięczne miasteczko w Toskanii, kameralny stadion na niewiele ponad 15 tysięcy osób bardzo przypominający obiekty w Polsce na początku XXI wieku. Trochę za późno zorientowałem się, że AC Siena ma wolne miejsce pracy, bowiem podpisałem umowę 31 sierpnia, czyli ostatniego dnia trwania okienka transferowego. O wzmocnieniach nie było mowy, nawet nie poszalałbym na rynku z kwotą tylko 500 tysięcy euro. Pozostało mi rozejrzeć się za wolnymi piłkarzami, bo uzupełnić kadrę trzeba było, żeby utrzymać się w Serie B. Na dodatek ciężko będzie podpisać nowe kontrakty z „gwiazdami” klubu, które chcą odejść do większych zespołów i raczej nic ich nie przekona do pozostania w Sienie.

 

Następnego dnia mojej pracy we Włoszech podpisałem kontrakty z nowymi piłkarzami bez klubu. Musiałem jednak postawić na bardziej doświadczonych graczy, takich którzy powoli schodzą z piłkarskiej sceny. 33-letni Miroslav Valkucak, były reprezentant Słowacji, lewy skrzydłowy, z miejsca stanie się wzmocnieniem, bowiem w kadrze nie mam ani jednego lewego pomocnika. Razem z nim dołączył do nas były napastnik Słowacji – 30-letni Daniel Rehak.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1490

 

Do końca eliminacji pozostało już tylko kilka spotkań, ale za to bardzo ważnych dla reprezentacji Polski, która zrównała się ostatnio punktami z Izraelem i zepchnęła rywali z Bliskiego Wschodu na 2. miejsce. W Chorzowie podejmowaliśmy Greków, z którymi wygraliśmy w Pireusie 5:1. Tym razem znowu nie było litości, od 9. minuty prowadziliśmy po ładnym golu Wojtka Maliszewskiego, który grał już z lekkim urazem prawej nogi. Przed kwadransem podwyższył Jastrzębski oddając przepiękny strzał tuż przy słupku greckiej bramki. Rywale odpowiedzieli 4 minuty później, ale w 37. minucie sami siebie udupili zdobywając samobójczego gola. Do przerwy prowadziliśmy tylko 3:2, więc musiałem opieprzyć jedynego napastnika – Jelenia, który grał pod nieobecność Misztala. Mirek złapał kontuzję kilka dni przed meczem i musiał odejść na trybuny. Ostre słowa w kierunku Andrzeja zadziałały błyskawicznie. Młody napastnik zdobył hat-tricka i zdeklasował Greków zapewniając nam 3 punkty i ochronę pierwszego miejsca.

 

Data: 6.09.2031

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 44 692

Sędzia: Alberto Blanco (ESP)

MoM: Andrzej Jeleń (9) [Polska]

 

Paunović – Zakrzewski, Fedoruk, Gancarczyk, Domżalski – Żuk, Maliszewski (Santacruz 45’), Jonatas, Wojciechowski (Żak 64’), Jastrzębski – Jeleń

 

[6.] (1) Polska – [24.] (4) Grecja 6:3 (3:2) [W. Maliszewski 9’, Jastrzębski 14’, Polyzos sam. 37’, Jeleń 50’, 64’, 67’ – Angelis 18’, 41’, 84’]

 

Grupa G

 

1. Polska 5-0-1 / 25:9 / 15 pkt.
2. Izrael 5-0-1 / 14:8 / 15 pkt.
3. Czarnogóra 1-1-4 / 9:11 / 4 pkt.
4. Grecja 1-1-3 / 7:13 / 4 pkt.
5. Węgry 1-0-4 / 5:19 / 3 pkt.

 

Debiut w Sienie przypadł mi następnego dnia w 3. kolejce z Brescią. Mój asystent poprowadził zespół w dwóch pierwszych meczach Serie B zanim podpisałem kontrakt z klubem. Zdołał wygrać i zremisować, ale bez fajerwerków i zajął 9. miejsce. Ja natomiast nie zdołałem poprowadzić Sieny do zwycięstwa, bowiem spotkanie okazało się bardzo nudne, czyli było typowo włoskie. Może i oddaliśmy dużo celnych strzałów, kiedy to goście nie oddali ani jednego, ale bramek nie zobaczyliśmy i skończyło się bezbarwnym remisem.

 

Data: 7.09.2031

Stadion: Artemio Franchi Montepaschi Arena, Siena

Widzów: 12 173

Sędzia: Angelo Di Cicco

MoM: Maurizio Siciliano (8) [brescia]

 

Patti – Cevoli, La Rosa, Cascone, Vincenzi – Innocenti, Bracci, Mantovani, Costantino (Defendi 42’), Ghirardi (Capasso 45’) – Marrazzo

 

(9) AC Siena – (8) Brescia Calcio 0:0

-Serie B [3/42]

Odnośnik do komentarza

Dziękować :)

 

Odcinek 1491

 

Nasza wycieczka do Budapesztu rozpoczęła się bardzo dobrze, od gola strzelonego w 7. minucie przez Gancarczyka. Środkowy obrońca imponuje mi świetnym przygotowaniem fizycznym po mimo 34 lat na karku, i tym że radzi sobie w dobrych klubach europejskich nie ustępując miejsca młodym piłkarzom. Gospodarze wyrównali w 28. minucie po golu Cseriego. 3 punkty zapewniliśmy sobie dopiero w 64. minucie. Znowu zadziałały ostre słowa pod adresem Jelenia, żeby ten strzelił nam zwycięskiego gola. Izrael w tym samym dniu przegrał z Grekami i możemy już oficjalnie powiedzieć, że Polska bezpośrednio awansowała na Mistrzostwa Europy, które za rok odbędą się w Szwecji!

 

Data: 10.09.2031

Stadion: Puskás Ferenc Stadion, Budapeszt

Widzów: 29 944

Sędzia: Dan Hodge (ENG)

MoM: Maciej Gancarczyk (8) [Polska]

 

Paunović – Zakrzewski, Fedoruk, Gancarczyk, Sikora (Cenić 45’) – Pereira, Maliszewski (Santacruz 76’), Misztal, Żak, Jastrzębski – Jeleń (Machaj 76’)

 

[66.] (5) Węgry – [6.] (1) Polska 1:2 (1:1) [Cseri 28’ – Gancarczyk 7’, Jeleń 64’]

-Eliminacje do ME [7/8]

 

Grupa G

 

1. Polska 6-0-1 / 27:10 / 18 pkt.
2. Izrael 5-0-2 / 14:10 / 15 pkt.
3. Grecja 2-1-3 / 9:13 / 7 pkt.
4. Czarnogóra 1-1-4 / 9:11 / 4 pkt.
5. Węgry 1-0-5 / 6:21 / 3 pkt.

 

Po powrocie do Włoch podejmowaliśmy w 4. kolejce przeciętną Ravennę plasującą się tuż za naszymi plecami. To spotkanie nie mogło być porównywane do mojego debiutu, bo w końcu były emocje i przede wszystkim gole. Choć zaczęło się kiepsko, od bramki w 13. minucie dla gości. Dopiero później wyrównał Bracci i do szatni schodziliśmy przy wyniku 1:1. Odpowiednio dobrane słowa przyniosły kolejne bramki. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Bracci i rezerwowy Capasso, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

 

Data: 13.09.2031

Stadion: Artemio Franchi Montepaschi Arena, Siena

Widzów: 13 395

Sędzia: Matteo Danesi

MoM: Marco Bracci (9) [siena]

 

Patti – Cevoli, La Rosa, Vincenzi, Cascone – Innocenti, Bracci, Valkucak (Mantovani 45’), Defendi, Ghirardi (Capasso 66’) – Marrazzo (Rehak 66’)

 

(6) AC Siena – (7) Ravenna Calcio 3:1 (1:1) [bracci 23’, 55’, Capasso 83’ – Buono 13’]

-Serie B [4/42]

Odnośnik do komentarza

To jeszcze bardziej Cię uszczęśliwię :P Jaga przeszła eliminacje do LM i awansowała do fazy grupowej :]

 

Odcinek 1492

 

Niespodziewanie wskoczyliśmy na 3. miejsce w Serie B, ale znawcy futbolu kazali przystopować z nadmiarem optymizmu po zaledwie 4. kolejkach. W następnym meczu graliśmy z Empoli, które okupowało ostatnią pozycję w lidze. Na boisku rywale pokazali się z innej strony i do końca pierwszej połowy remisowaliśmy 1:1. Jak zawsze druga odsłona meczu okazała się dla nas pomyślniejsza i wbiliśmy gospodarzom jeszcze trzy gole, które zdecydowały o zdobyciu przez nas kompletu punktów.

 

Data: 19.09.2031

Stadion: Carlo Castellani, Empoli

Widzów: 10 917

Sędzia: Santo Speranza

MoM: Marco Marrazzo (9) [siena]

 

Patti – Cevoli (De Meyer 83’), La Rosa (Vitale 69’), Vincenzi, Cascone – Innocenti, Bracci, Valkucak, Defendi, Tanner (Capasso 45’) – Marrazzo

 

(22) Empoli FC – (3) AC Siena 2:4 (1:1) [Giglio 20’, Talarico 67’ – Marrazzo 10’, 62’, Vincenzi 53’, Capasso 58’]

-Serie B [5/42]

 

Cztery dni później podejmowaliśmy słabiutką Venezię, którą trzeba było ograć jak w poprzednim meczu. Osiemnasty zespół Serie B bronił się jednak dzielnie i w pierwszej połowie nie padł ani jeden gol. Zapowiadało się drugie nudne spotkanie, ale piłkarze wzięli się w garść po zmianie stron. Wynik otworzył Marrazzo, który strzelił gola na samym początku drugiej połowy. Wyrównał Rosati w 66. minucie, a chwilę później prowadzenie gościom dał Ammendola. Jeden punkt uratował nam Rehak, który zmienił naszego pierwszego strzelca. Słowak po kilku minutach sam wpisał się na listę strzelców i dla nas stał się bohaterem dzisiejszego wieczora.

 

Data: 23.09.2031

Stadion: Artemio Franchi Montepaschi, Siena

Widzów: 13 568

Sędzia: Matteo Lodi

MoM: Vincenzo Ammendola (8) [Venezia]

 

Patti – Cevoli, La Rosa, Vincenzi, Cascone (Vitale 45’) – Innocenti, Bracci, Valkucak, Defendi, Ghirardi (Capasso 71’) – Marrazzo (Rehak 71’)

 

(2) AC Siena – (18) SSC Venezia 2:2 (0:0) [Marrazzo 46’, Rehak 72’ – Rosati 66’, Ammendola 69’]

-Serie B [6/42]

Odnośnik do komentarza

Też już bym chciał zacząć coś nowego w FM 10...

 

Odcinek 1493

 

Zawsze zastanawiał mnie futbol we Włoszech. Był nudny, pasywny, z ogromnym naciskiem na defensywę i z małą ilością goli. Za wzorowy przykład mógł służyć nasz mecz z AlbinoLeffe w 7. kolejce Serie B. Już na początku mogliśmy prowadzić 1:0, ale Valkucak nie wykorzystał rzutu karnego. Później? Później nie było już żadnych emocji, a kibice pokazywali swoje niezadowolenie na trybunach. Tylko dwa celne strzały na 13 oddanych i wynik 0:0.

 

Data: 27.09.2031

Stadion: Atleti Azzurri d’Italia, Bergamo

Widzów: 9 514

Sędzia: Matteo Danesi

MoM: Andrea Ghirardi (7) [siena]

 

Patti – Cevoli, La Rosa, Vincenzi (Vitale 45’), Cascone – Innocenti, Bracci, Valkucak, Defendi, Ghirardi – Marrazzo

(11) AlbinoLeffe – (3) AC Siena 0:0

-Serie B [7/42]

Odnośnik do komentarza

wygląda na to że nie można się na chwilę oderwać od opka bo człowiek traci orientację :)

 

 

ale po kolei:

1. gratki za mistrzostwo świata Polską

2. często panie zmieniacie kluby - ustatkujcie się wreszcie w tej Sienie :)

3. pamiętaj że do nowego fm'a (grywalnego) jeszcze duuuuuuuuużo czasu :)

 

i na koniec pytania:

Ciągle grasz tą samą taksą? I czy grasz taką samą taksą w reprezentacji jak i w klubach?

Odnośnik do komentarza

1. Dzięki.

2. Od razu mówię, że jeśli Badalona w ciągu najbliższych kilku lat awansuje do Segunda Division i będzie bez trenera to ich obejmuję :> Na ten klub poluję od odejścia z Lecha w 2014 roku...

3. Wiem :/

Taktyka ciągle ta sama. Jestem zwolennikiem 4-5-1.

 

Odcinek 1494

Podsumowanie (wrzesień):

 

Ranking: 1. Francja (1788); 2. Meksyk (1741); 3. Polska (1667)

 

Bilans spotkań (klub): 5 (2-3-0) 9:5

Bilans spotkań (reprezentacja): 2 (2-0-0) 8:4

Najlepszy strzelec (klub): Marco Marrazzo – 3 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Andrzej Jeleń – 4 gole

Gole w sezonie: Marco Marrazzo – 7 goli

Asysty w sezonie: Andrea Capasso – 3 asysty

Najwyższa średnia: Marco Bracci – 7,60

Serie B: 3. miejsce (3-4-0 / 11:6 / 13 pkt) [-3]

Coppa Italia: odpadliśmy w 3. rundzie

Kwalifikacje do ME: 1. miejsce (6-0-1 / 27:10 / 18 pkt) [+3]

Finanse: € 5,62 mln (- 75,11 tys.)

Budżet transferowy: € 458 tys. (55%)

Budżet płacowy: € 591 tys. (wydatki: 510 tys.)

 

Piłkarze Sieny w reprezentacji:

-Daniel Rehak (Słowacja) vs. Francja 0:2 (30 minut; 6)

 

Transfery (Świat):

 

1. Jean-Luc Ginestet (Rennes) -> Caen za € 3,3 mln

2. Antonio Peres (Ituano) -> Paraná za € 250 tys.

3. Jean-Pierre Pleimelding (Niort) -> Istres za € 100 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: West Ham (+0)

Francja: Lens (+6)

Niemcy: Gladbach (+0)

Grecja: Olympiakos (+2)

Włochy: Mantova (+4)

Holandia: Feyenoord (+1)

Polska: Zagłębie L. (+2)

Portugalia: Boavista (+3)

Irlandia: Derry (+1)

Rosja: Awangard Kursk (+2)

Szkocja: Rangers (+1)

Hiszpania: Atlético (+1)

Szwecja: AIK (+11)

Serbia: Hajduk (+4)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...