Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

I miałbyś rację. Jednak od 50 lat seks przestał być tematem tabu w życiu publicznym - i to jest zjawisko wysoce mi nieodpowiadające. Nieważne czy chodzi o seks hetero czy homoseksualny - te sprawy nie powinny wychodzić z sypialni. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Ależ głębokie przemyślenia, ależ ciekawe wnioski. Tak najłatwiej. To ja bym dodał jeszcze do tego dyktaturę koloratki w Polsce.

A czy można gdzieś znaleźć (w miarę możliwości w jednej pozycji) ujednolicony system poglądów oraz wizje państwa i prawa, które nie byłyby dyktaturą dup, cip, cycków i ch**ów? Czy tak sobie wyrywacie zewsząd to, co w danym momencie pasuje do Waszego pojęcia wolności i niedyktatorskiego państwa?

 

Żartujesz, czy masz klapki na oczach?

Tutaj chodzi o powszechne zjawisko występujące w społeczeństwach zachodnich, które pcha się z butami wszędzie a jego lobby jest najsilniejsze ze wszystkich biznesów. Seksualność, cielesność idąca w kierunku zezwierzęcenia zabija. Zabija rozwój człowieka(szczególnie dziecka), rozbija rodziny, a w skrajnych przypadkach prowadzi do śmierci - vide niedawny przypadek gdzieś w Polsce - jakaś nastka naopowiadała koleżance o swoich przygodach ze znajomym w parku. Chłopak się powiesił.

Tu nie chodzi o jakieś moje, Twoje, Vamiego, czy innych pojęcie Wolności. Tu chodzi o życie i śmierć. To nie kwestia pojedynczych osób, ale całej cywilizacji, bo społeczne skutki takiego seksualnego wszędobylstwa są dużo dalej idące niż depresja szesnastolatki, która jako jedyna w swojej klasie jest dziewicą(sic!).

Nie posądzam Cię o ignorancje, możesz próbować z tym polemizować, ale tego co napisałem nie da rady zanegować. To kwestia faktów, a nie ich interpretacji.

I nie próbuj odwracać kota ogonem i mi mówić, że postuluję włączenie seksu w sferę absolutnego tabu, poprawności politycznej. Nie. Seks powinien, musi być dostępnym tematem do rozmów, szczególnie młodzieży, ale ze specjalistami, a nie starszymi koleżankami chwalącymi się jak to jakiś frajer za obciągnięcie lachy kupił jej dwie pary spodni.

Interpretacją takich zjawisk jest próba przewidzenia jakie skutki za sobą niosą takie zjawiska. Tu można dyskutować, bo niektórzy powiedzą, że nadchodzą czasy apokalipsy, a inni, że to naturalny kierunek rozwoju człowieka. Od tego pierwszego jestem daleki, ale jeśli ktoś ma przyjąć tą drugą wersje za prawdziwą, to podziękuje za takie człowieczeństwo genitaliów.

Odnośnik do komentarza
Interpretacją takich zjawisk jest próba przewidzenia jakie skutki za sobą niosą takie zjawiska. Tu można dyskutować, bo niektórzy powiedzą, że nadchodzą czasy apokalipsy, a inni, że to naturalny kierunek rozwoju człowieka. Od tego pierwszego jestem daleki, ale jeśli ktoś ma przyjąć tą drugą wersje za prawdziwą, to podziękuje za takie człowieczeństwo genitaliów.

Seks był powszechnie dostępnym tematem rozmów nawet dla (we współczesnym rozumieniu) dzieci w wieku 12-15 lat na długo przed powstaniem tego ruchu, który spowodował, że teraz niektórzy widzą w rewolucji seksualnej nadejście apokalipsy.

Seks był powszechnie dostępny zawsze - dopiero religia chrześcijańska to zmieniła i wsadziła to z różnych, niekoniecznie religijnych, względów pod kołderkę, bo tak było wygodniej. Teraz wszystko wraca do normalności, całe szczęście. Przykład faceta ze Strzegomia, który podałeś, to wypadek jednostkowy, posługując się tym można udowodnić szkodliwość właściwie wszystkiego.

To, że społeczeństwo - w Polsce - tak źle odbiera kwestię rewolucji seksualnej, to kwestia tylko tego, jak głęboko zakorzeniony jest w tym kraju porządek chrześcijański. Cywilizacje zupełnie dobrze sobie radziły z tym, czego obecnie się boją niektórzy, jedyna różnica tkwi w postępie technologicznym - kiedyś 12 latka brało się do domu publicznego i tam przechodził inicjację, albo bardzo wcześnie się żenił, a teraz ma możliwość pooglądania filmów i jest ostrzegany o niekorzystnych skutkach przypadkowej ciąży.

Odnośnik do komentarza

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/niemcy-sad-odrzuca-pozew-ws-zderzacza-hadronow,1449565

Dobrze że odrzucono ten absurdalny wniosek, bo przez takich ludzi, nauk jest ciągle hamowana.

http://www.dziennik....jne.html#reqRss

jeszcze większy absurd moim zdaniem. Nergal moim zdaniem przybiera formę sceniczną, i moim zdaniem to co artysta robi przy wyśpiewywaniu, wygrywaniu utworu może robić co mu się tylko podoba. A że to był marny chwyt robiony pod publiczkę to inna sprawa

Edyta: linki działają

Odnośnik do komentarza

1 link nie działa, przynajmniej mi.

 

2 link - No cóż, wtedy sprawa rozbiła się o liczbę "poszkodowanych" osób, zapewne teraz znaleziono kolejne osoby, których uczucia religijne zostały zranione. Dla mnie sprawa jest śmieszna, po co katolik pcha się na koncert Behemłota? To tak jakbym ja chodził do kościoła i psioczył że są tam obrażane uczucia religijne.

Odnośnik do komentarza
Prezydent Lech Kaczyński uważa, że można ubiegać się o kandydowanie w wyborach prezydenckich, pełniąc różne funkcje. Przyznał jednocześnie, że jest "pewien problem" z marszałkiem Sejmu - bo to on wyznacza termin wyborów prezydenckich.

 

wyborcza.pl

 

A nawet jeśli, i tak mamy na ciebie haka!111 Niezależnie kim jesteś!111 :war:

Odnośnik do komentarza

http://www.dziennik....jne.html#reqRss

jeszcze większy absurd moim zdaniem. Nergal moim zdaniem przybiera formę sceniczną, i moim zdaniem to co artysta robi przy wyśpiewywaniu, wygrywaniu utworu może robić co mu się tylko podoba. A że to był marny chwyt robiony pod publiczkę to inna sprawa

 

To trochę nie tak. Gwałcić fanki też może? Rozrzucać narkotyki może? Strzelać z wiatrówki do losowo wybranych fanów może? Wszystko, co zakazane jest przez prawo, nie jest dozwolone nawet w ramach tzw ekspresji artystycznej. A w kodeksie karnym jak byk stoi:

 

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej, lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Pismo Święte jest niewątpliwie przedmiotem czci religijnej. Podobnie Koran czy Tora. Gdyby łamał monstrancję czy sikał na krzyż, też by to podchodziło pod obrazę uczuć. Złamał obowiązujące prawo i musi za to ponieść konsekwencje, nie widzę w tym nic absurdalnego

 

Inna sprawa, że pod ten paragraf podciąga się sytuacje, które do niego nie pasują. Ksiądz nie jest przedmiotem czci religijnej, nie jest nim papież, nie jest nim człowiek noszący krzyżyk na szyi (o ile sam krzyżyk nie jest w żaden sposób znieważany), choćby był nawet gejem. Żaden święty, nawet Mikołaj ;), nie jest przedmiotem czci religijnej, czy miejscem do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Owszem, ich przedstawianie w kulturze masowej może się wielu osobom nie podobać, ale jedyne co mogą zrobić, to wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego (o ile zniesławienie ich samych dotyczy), albo wyrazić swoje zniesmaczenie w inny, kulturalny sposób, albo oburzać się po cichu w domu.

Odnośnik do komentarza

Czyżby problem homofobii byl w Anglii aż tak powszechny? Byłem w Manchesterze i jakoś nie zauważyłem tam niechęci wobec homosekualistów. Mają swoją dzielnicę, swoje knajpki i chyba nikt nie zwraca na nich specjalnej uwagi. Być moze inaczej jest w szkołach.

Podobno wsród piłkarzy i kibiców homofobia jest tam powszechna. Cholera wie jak jest naprawdę. Musiałbym zapytać znajomych, ale jak znam życie to ich to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) prezentuje na swojej stronie internetowej nowy rosyjski film dokumentalny, przekonujący, że polscy oficerowie wzięci do niewoli w 1939 r. przez Armię Czerwoną zostali rozstrzelani w 1941 r. przez hitlerowców.

 

wyborcza.pl

 

Te sowieckie prostactwo rosyjskie ugrupowania chyba nigdy nie zaakceptują prawdy. Mimo, że do mordu polskich oficerów (i nie tylko) Rosja przyznała się w latach 90 (B. Jelcyn). Ale przecież liczy się wychowanie młodzieży zgodnie z prawdą i tożsamością narodową. Ot w mordę oświecony, demokratyczny (tfu, tfu) naród.

Odnośnik do komentarza

Tyle że ani Putin ani Jelcyn ani Miedwiedew nie negują ani nie negowali tego, że w Katyniu zamordowano polskich oficerów. U nas też mamy różne NOPy i inne tałatajstwa, które np. uważają, że rządzą nami Żydzi i należy ich wszystkich wystrzelać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...