Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm :-k

 

Zamysł całkiem dobry (film można powiedzieć, że również), ale nie ten target wiekowy - myślę, że film ten powinien być puszczony co najmniej 10-latkom, i najlepiej osobno chłopcom i dziewczynkom. I najlepiej za zgodą rodziców.

 

A jeśli Vami powiesz, że dziesięciolatek nie powinien wiedzieć takich rzeczy, to przypomnij sobie swoje dzieciństwo i rozmowy przy tzw trzepaku :] To nieuniknione, tak było i będzie. Oczywiście, nie powinno się temu poświęcać za dużo czasu, tym bardziej kosztem nauki, ale myślę, że dziesięciolatek powinien wiedzieć, skąd się biorą dzieci, i że to nie jest nic złego.

 

Aczkolwiek ruchy frykcyjne mogliby sobie na tym etapie darować ;)

Odnośnik do komentarza

Hmmm :-k

 

Zamysł całkiem dobry (film można powiedzieć, że również), ale nie ten target wiekowy - myślę, że film ten powinien być puszczony co najmniej 10-latkom, i najlepiej osobno chłopcom i dziewczynkom. I najlepiej za zgodą rodziców.

 

A jeśli Vami powiesz, że dziesięciolatek nie powinien wiedzieć takich rzeczy, to przypomnij sobie swoje dzieciństwo i rozmowy przy tzw trzepaku :] To nieuniknione, tak było i będzie. Oczywiście, nie powinno się temu poświęcać za dużo czasu, tym bardziej kosztem nauki, ale myślę, że dziesięciolatek powinien wiedzieć, skąd się biorą dzieci, i że to nie jest nic złego.

 

Aczkolwiek ruchy frykcyjne mogliby sobie na tym etapie darować ;)

 

Słowo klucz.

Odnośnik do komentarza

Kanada zmieni hymn?

 

no dobra, sam jestem feministą, ale to już jest przegięcie. może jeszcze niech zaczną rozważać przemalowanie "Straży Nocnej" tak, żeby zostały zachowane parytety płci.

niestety - takie absurdalne generowanie problemów z niczego tylko ośmiesza ruchy feministyczne, równościowe, czy (IMHO) sensowną ideę poprawności politycznej.

znaj proporcje...

Odnośnik do komentarza

Zamysł całkiem dobry (film można powiedzieć, że również), ale nie ten target wiekowy - myślę, że film ten powinien być puszczony co najmniej 10-latkom, i najlepiej osobno chłopcom i dziewczynkom.

 

10 lat, no błagam - to chyba nie jest odpowiedni wiek do rozpoczęcia w ogóle jakiejkolwiek aktywności seksualnej (jeżeli już się da tak arbitralnie ustalić takowy, a nie da się. Dla niektórych to nawet w wieku lat 16 to wciąż nieodpowiedni film).

 

 

I najlepiej za zgodą rodziców.

 

Najlepiej? Łaaaaał, widzę, że robimy powolutku postępy, krok po kroczku...

 

 

 

W ogóle niezły absurd - gdy jakiś wujek "uświadomi" swojego 7-letniego bratanka, pokazując mu swojego pindola, od razu zostanie zgarnięty za pedofilię - ale już państwowa szkoła ma prawo robić praktycznie to samo...

Odnośnik do komentarza

Kanada zmieni hymn?

 

no dobra, sam jestem feministą, ale to już jest przegięcie. może jeszcze niech zaczną rozważać przemalowanie "Straży Nocnej" tak, żeby zostały zachowane parytety płci.

niestety - takie absurdalne generowanie problemów z niczego tylko ośmiesza ruchy feministyczne, równościowe, czy (IMHO) sensowną ideę poprawności politycznej.

znaj proporcje...

 

To samo w USA - piszą na nowo Biblię, by zastąpić wszystkie "sons of God" na "children of God", "men" na "people", itd.

Odnośnik do komentarza

Zamysł całkiem dobry (film można powiedzieć, że również), ale nie ten target wiekowy - myślę, że film ten powinien być puszczony co najmniej 10-latkom, i najlepiej osobno chłopcom i dziewczynkom.

10 lat, no błagam - to chyba nie jest odpowiedni wiek do rozpoczęcia w ogóle jakiejkolwiek aktywności seksualnej (jeżeli już się da tak arbitralnie ustalić takowy, a nie da się. Dla niektórych to nawet w wieku lat 16 to wciąż nieodpowiedni film).

 

Halooo! Tu Ziemia! Gdzie była mowa o rozpoczęciu aktywności seksualnej? To ma być część edukacji seksualnej. I zgadzam się, że puszczenie filmu bez jakiegokolwiek przygotowania czy komentarza po nie jest właściwe. Nie wiem, może ty się dowiedziałeś skąd się biorą dzieci na osiemnaste urodziny, za to ja trochę wcześniej, i głównie z trzepakowych źródeł, włącznie z wieloma legendami i mitami, które może dziś uważam za zabawne, ale wtedy traktowałem śmiertelnie poważnie, i moim zdaniem lepiej oszczędzić dzieciom takich doświadczeń, przez przekazanie im odpowiedniej dozy informacji w odpowiednim czasie

 

I najlepiej za zgodą rodziców.

Najlepiej? Łaaaaał, widzę, że robimy powolutku postępy, krok po kroczku...

 

Ano najlepiej, bo rodziców twojego typu bym w ogóle nie pytał o zdanie ;)

 

Czepiasz się sformułowań niczym ustawy sejmowej, cały post starałem się napisać w lekkim tonie, tylko akurat to jedno zdanie napisałem całkowicie serio.

Ale specjalnie dla ciebie przetłumaczę: Moim zdaniem w takich lekcjach powinny uczestniczyć dzieci, których rodzice wyrazili na to zgodę.

 

W ogóle niezły absurd - gdy jakiś wujek "uświadomi" swojego 7-letniego bratanka, pokazując mu swojego pindola, od razu zostanie zgarnięty za pedofilię - ale już państwowa szkoła ma prawo robić praktycznie to samo...

 

Praktycznie to samo? Nauczycielka pokazała (swojego?) pindola? Widziałeś ten film, czy tak tylko fantazjujesz?

Odnośnik do komentarza
Halooo! Tu Ziemia! Gdzie była mowa o rozpoczęciu aktywności seksualnej? To ma być część edukacji seksualnej.

 

Mówiąc "aktywność seksualna" (trochę niefortunnie istotnie użyłem), miałem na myśli w ogóle już podejmowanie tego tematu - sorry, ale 10-letnim chłopcom zwykle jeszcze mdło na myśl o całowaniu się z dziewczynami. Niezależnie o tego, o czym rozmawiają na trzepaku, to przecież nie ma charakteru jakichś planów co do koleżanek z klasy. Oczywiście, że będą się interesować tematem, bo dzieci w zasadzie interesują się wszystkim, zwłaszcza tym, co nieznane - ale właśnie dlatego trzeba uważać na to, co się im "podaje".

 

Czepiasz się sformułowań niczym ustawy sejmowej, cały post starałem się napisać w lekkim tonie, tylko akurat to jedno zdanie napisałem całkowicie serio.

Ale specjalnie dla ciebie przetłumaczę: Moim zdaniem w takich lekcjach powinny uczestniczyć dzieci, których rodzice wyrazili na to zgodę.

 

I dlatego piszę o jakichś tam postępach. To znaczy, piszę ogólnie, a nie odnosząc się konkretnie do Ciebie.

 

Praktycznie to samo? Nauczycielka pokazała (swojego?) pindola? Widziałeś ten film, czy tak tylko fantazjujesz?

 

Pisząc "praktycznie" zaznaczyłem tutaj pewną metaforę. Nauczycielka pokazała nie swojego pindola, a na filmie, i nie pindola może, a spółkującą parę. Żeby ułatwić Ci zrozumienie - uznaj, że mój przykładowy wujek (w zasadzie stryj - bo bratanek ;)) zamiast samego zaprezentowania swojego przyrodzenia bratankowi - przeleciał ciocię na jego oczach.

Odnośnik do komentarza

Pisząc "praktycznie" zaznaczyłem tutaj pewną metaforę. Nauczycielka pokazała nie swojego pindola, a na filmie, i nie pindola może, a spółkującą parę. Żeby ułatwić Ci zrozumienie - uznaj, że mój przykładowy wujek (w zasadzie stryj - bo bratanek ;)) zamiast samego zaprezentowania swojego przyrodzenia bratankowi - przeleciał ciocię na jego oczach.

 

Za dużo Monty Pythona oglądałeś ;)

 

Aczkolwiek ruchy frykcyjne mogliby sobie na tym etapie darować ;)

 

To myślę wyjaśnia sprawę.

 

Weź pod uwagę, że cały artykuł jest z jakiegoś internetowego Faktu, cytującego papierowy angielski Fakt - ja nie potraktowałem tego jako doniesień PAPu, tylko refleksję do dalszej dyskusji. Również uważam, że pokazywanie takiego filmu siedmiolatkom może być gwałtem na ich psychice - ale od tego są Brytyjczycy, żeby interweniować, gdyby się to działo u nas, musiałbym zająć stanowisko. Obecnie mogę sobie jedynie teoretyzować, co też zrobiłem w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza

Seks, seks, seks... na czym skonczylismy?

 

Sutku, naprawde nie czujesz roznicy miedzy pokazaniem rysunkowego filmu a seksem na oczach dziecka? Cos Ci ta metafora praktycznie nie wyszla... A moze to ja nie zrobilem jeszcze dostatecznych postepow?

Odnośnik do komentarza
Halooo! Tu Ziemia! Gdzie była mowa o rozpoczęciu aktywności seksualnej? To ma być część edukacji seksualnej.

 

Mówiąc "aktywność seksualna" (trochę niefortunnie istotnie użyłem), miałem na myśli w ogóle już podejmowanie tego tematu - sorry, ale 10-letnim chłopcom zwykle jeszcze mdło na myśl o całowaniu się z dziewczynami. Niezależnie o tego, o czym rozmawiają na trzepaku, to przecież nie ma charakteru jakichś planów co do koleżanek z klasy. Oczywiście, że będą się interesować tematem, bo dzieci w zasadzie interesują się wszystkim, zwłaszcza tym, co nieznane - ale właśnie dlatego trzeba uważać na to, co się im "podaje".

 

Dlatego napisałem - odpowiednia doza informacji w odpowiednim czasie. Nie ma co wprowadzać edukacji seksualnej dla dziesięciolatków (a już dla siedmiolatków to absurd, zgadzam się), ale jedna lekcja w roku - za zgodą rodziców - przeprowadzona przez kompetentną osobę, bez dogłębnego wnikania w sprawę stosunku seksualnego, a jedynie uświadamiająca pewne rzeczy, jest pomysłem godnym zastanowienia się.

 

A jeszcze - gdzie to, jak zapytam, ostatnimi czasy 12-latek został ojcem? :>

Odnośnik do komentarza

Absurdów dziś Ci pod dostatkiem

 

"Trzy dni z kulą w piersi przeżyło 7-miesięczne niemowlę wśród martwych ciał rodziców, którzy wcześniej postanowili uśmiercić całą rodzinę w "obawie przed globalnym ociepleniem" - podaje serwis dailymail.co.uk."

 

 

Macie krew na rękach wszyscy ekoterroryści - oby was piekło pochłonęło jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

sorry, ale 10-letnim chłopcom zwykle jeszcze mdło na myśl o całowaniu się z dziewczynami.

 

O kutwa, ja myślałem, że jeszcze bardzo niedawno byłeś 10-letnim chłopcem. Okazuje się jednak, że nie masz pojęcia o dzisiejszych 10-latkach. Owszem, ja w wieku 15 lat sądziłem że TO służy TYLKO do sikania. Ale przez ostatnią dekadę wiele się zmieniło...

 

Absurdów dziś Ci pod dostatkiem

 

"Trzy dni z kulą w piersi przeżyło 7-miesięczne niemowlę wśród martwych ciał rodziców, którzy wcześniej postanowili uśmiercić całą rodzinę w "obawie przed globalnym ociepleniem" - podaje serwis dailymail.co.uk."

 

 

Macie krew na rękach wszyscy ekoterroryści - oby was piekło pochłonęło jak najszybciej.

 

Kto ma krew na rękach? Nie wgłębiając się w podlinkowany materiał, ale bardziej abstrakcyjnie: mordercą jest ten, kto na ulicy krzyczy "Katolicyzm jest zły, pedofilia szerzy się w kościele!!" czy ten, kto sięgnie po gnata/nóż/butelkę/pałkę i zabije księdza?

Odnośnik do komentarza

arghh, to w końcu wolność czy totalitaryzm? Skoro wolność, to dlaczego nazywasz mordercą kogoś, kto nie podjął żadnego działania (ani zaniechania!) skutkującego utratą życia, a jedynie głosi swoje poglądy (choćby były najgłupsze na świecie)?

Odnośnik do komentarza

Absurdów dziś Ci pod dostatkiem

 

"Trzy dni z kulą w piersi przeżyło 7-miesięczne niemowlę wśród martwych ciał rodziców, którzy wcześniej postanowili uśmiercić całą rodzinę w "obawie przed globalnym ociepleniem" - podaje serwis dailymail.co.uk."

 

 

Macie krew na rękach wszyscy ekoterroryści - oby was piekło pochłonęło jak najszybciej.

Ale morderca którego masz na avatarze jest cacy, tak? Czym on się różni od tych których teraz przytaczasz? Dla mnie niczym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...