Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wszystkie inne filmy historyczne na TVP Historia są poprzedzane takim komentarzem? Jeśli nie, Twój z gruntu słuszny argument nie ma zastosowania.

To prawda. Ale jak już wspomniałem, nie mam o tym pojęcia gdyż nigdy jeszcze nie oglądałem TVP Historia (zresztą do wszystkich kanałów historycznych jestem troszkę uprzedzony).

Odnośnik do komentarza
A czy wszystkie inne filmy historyczne na TVP Historia są poprzedzane takim komentarzem? Jeśli nie, Twój z gruntu słuszny argument nie ma zastosowania.

 

Przed chwilą oglądałem na TVP Historia zapowiedź, z której wynika, że serial ten jako pierwszy zostanie "uhonorowany" krytycznym komentarzem i wypowiedziami tzw. specjalistów

WSZYSTKO, co jest śladem działalności człowieka staje się źródłem historycznym. Gdyby takie komentujące gremium umieścili w TVP 1 czy 2, zaśmiałbym się smutno nad tą głupotą. TVP Historia to jednak kanał niszowy, tworzony pod pewnym kątem (przynajmniej powinien być, nigdy nie oglądałem). Analiza takich świadectw epoki jest tam jak najbardziej na miejscu, mnie by zaciekawiła.

Nie wydaje Ci się jednak przesadą emisja odcinek po odcinku i rozkładanie serialu na czynniki pierwsze. Dla mnie to jest jakiś czterejpancernofobizm.

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem chodzi o to, że coraz częściej na historię patrzy się przez pryzmat filmów, seriali tudzież podobnych. Autorzy chcą zwrócić uwagę, że scenarzyści często manipulują faktami historycznymi, dzięki temu fabuła staje się ciekawsza.

No w tym wypadku nie sądzę by zaproszeni do komentowania eksperci w ten sposób tłumaczyli manipulacje i przekłamania fabuły względem prawdy historycznej.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, mnie się ta idea też podoba. Jeśli będę odbierał TVP Historia i akurat natrafię na ten serial, to pewnie obejrzę z ciekawością. Nie wiem jaki będzie poziom tego komentarza historycznego, ale sam pomysł jest moim zdaniem fajny. I szczerze mówiąc pewnie obejrzałbym też jakiś dodatek do "Potopu", który pokazywałby dzieje na podstawie innej niz Sienkiewicz (to odnośnie posta wklejonego przez Profa). Moim zdaniem to jest ciekawe, a przynajmniej ma szanse takie być.

Odnośnik do komentarza

mam nadzieję, że następnym odkłamanym filmem będzie ten, w którym Nicole Kidman łamie szyfr Enigmy; można też by się zająć odbrązawianiem zakłamanych filmów o obronie Westerplatte czy Powstaniu Warszawskim; a jeżeli to ma być kabaret, to można pójść dalej i zająć się Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem - prawie jestem pewien, że nie byli w kosmosie i na Wyspach Nonsensu, ale uwierzę dopiero jak mi Wildstein powie...

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądam 1 odcinek "Pancernych" i czekam na zapowiedziany komentarz dr Marka Wierzbickiego. Przed emisją red. Krzysztof Kłopotowski przypomniał o akcji Wildsteina, gdy ten był prezesem TVP, zapowiadającej zakaz pokazywania serialu o czołgu "Rudy 102" w TVP. Hmm... jakoś mam nieodparte wrażenie, że ktoś chce udowodnić słuszność tamtej decyzji mimo spotkania się jej z powszechną krytyką. Obawiam się więc, że nie ma co liczyć na potraktowanie w podobny sposób, czyli emisję wraz z komentarzem, innych seriali czy filmów osadzonych w realiach historycznych. A szkoda.

Na Kino Polska jest cykl "Powtórka z historii" i IMHO dobrze się to "sprzedaje", tylko że nie skupia się on na jednym tytule...

Odnośnik do komentarza

Nie mam siły na ten chory kraj :doh!:

 

PSL złożyło do IPN zawiadomienie o fałszowaniu wyborów w 1947 r.

 

Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski złożył we wtorek w warszawskim Instytucie Pamięci Narodowej zawiadomienie o przestępstwie sfałszowania wyborów w 1947 r. "Instytut rozpoczyna dochodzenie w tej sprawie" - poinformował PAP polityk.

 

http://wyborcza.pl/1,91446,5780569,PSL_zlo...iu_wyborow.html

Odnośnik do komentarza
Próbowałeś? Dochodzenia antyniemieckie są na fali obecnie.

Nie znam statutu IPN, ale coś mi się widzi, że ograniczyli się do XX wieku :(

 

W tym zresztą akurat przypadku, to bardziej absurd w peeselowskim wydaniu.

Jak dla mnie caly ten IPN to powinni spalic i potem pozamiatac tylko.

Sory ale jak ktos nie potrafi powaznie podejsc do historii, z pewnym dystansem, ze swiadomoscia tego ze to co bylo to sie juz nie odstanie, to nie powinien miec do takich materialow dostepu, szczegolnie ze sa czesto wypatrzone i rownie czesto malo wiarygodne.

Albo zamknac to wszystko na 50 lat i jak zmieni sie spoleczenstwo otworzyc te materialy. Podobnie jak zrobily to niektore panstwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...