Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

No to spójrzcie choćby na sytuację Rona Paula w USA. Wiadomo, że Panu Januszowi nie pozostało nic poza dojeżdżaniem lewactwa (pewnie się przy tym świetnie bawi) i w pojedynkę grzebie KNP, głównie postulatami społecznymi. W Stanach libertarianin nie ma szans na jakiekolwiek poparcie medialne i na każdym kroku jest gnębiony (głównie przez te media). Nie ma analogii?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://moto.onet.pl/1665032,1,lpg-kierowcow-czekaja-inwestycje,artykul.html?node=6

 

Dla obu stron kwestie bezpieczeństwa są priorytetowe. Okazuje się jednak, że samoobsługa na stacjach LPG może spowodować, że trzeba będzie wprowadzić zmiany konstrukcyjne we wlewach paliwa. Oznacza to spore wydatki dla rzeszy kierowców chcących tankować LPG.

 

A co ze szkoleniami kierowców? Proponowane przez fachowców rozwiązanie miałoby polegać na szkoleniach przeprowadzanych przez warsztaty montujące instalacje LPG w samochodzie.

 

Myslę jednak , że egzamin państwowy raz na pół roku byłby zasadny. Egzamin oczywiście testowy a potem praktyczny . Jak ja się cieszę, że to państwo tak dba o moje bezpieczeństwo

Edytowane przez Dudek
Teraz Twoje złote myśli są czytelne, ale na przyszłość korzystaj z opcji "Pogląd posta".
Odnośnik do komentarza

Mdli mnie ta Republika Bananowa Kolesi. Kolejna afera PO zamiatana sprawnie pod dywan. Już czytam, że biedny, zestresowany Michałek T. jest raczej ofiarą niż lodziarzem. W reżymowych merdiach laurka za laurką. Zamknijcie na chwilę oczy i wyobraźcie sobie, że to afera pisiorska. W takim przypadku TVN24 24/dobę pochylałby się nad nepotyzmem panującym wśród faszystów z PiS i grzmiał o średniowiecznych standardach; Wybiórczy Brukowiec domagałby się komisji sejmowej i reakcji Prezydenta oraz Premiera. Ale to afera PO (przypominam, że protoplastą tej partyjki był sławny KLD nie bez przyczyny nazywany Kongresem Aferałów) więc jak zwykle (afera cmentarno-hazardowa będzie nas sporo kosztować - jest już precedens sądowy - 36 tysięcy złotych za "nieosiąganie zysku dla posiadacza jednego jednorękiego bandyty" x 41 000 automatów to będzie jakieś nędzne 1,5 miliarda - ale spoko! to nie powinno zaszkodzić PO w następnych wyborach albowiem demokracja jest dla ludzi inteligentnych, a nie dla lemingów karmionych teoriami mniejszego zła czy straconego głosu) śpiewają nam: Polacy nic się nie stało! nic się nie stało! Polacy nic się nie stało!

Odnośnik do komentarza

Dzięki Johniss.

 

A coś poza "superekspresowym" pustosłowiem masz do powiedzenia? Jakieś związki Amber Gold z PO poza synem premiera?

No no "superekspresowym" pustosłowiem - czuję się liczony po tym ciosie. Donek pewnie jak zwykle nic nie wiedział i na nic nie miał wpływu. W końcu jest tylko marionetką posiadającą zewnętrzne znamiona władzy. :]

 

Ciekawy głos na ten temat (Krzysztof Kłopotowsk-Salon24): O take Polske, o take ...

 

"Czy to nie przecudne, że za pieniądze z oszustwa Mistrz nakręcił skłamany film o Wałęsie? Już myślał, że mu ujdzie ta hucpa bezkarnie, a tu proszę - cud i ... smród. Oczywiście nie wolno nam pominąć wkładu scenarzysty Janusza Głowackiego. Scenariusz jest mózgiem filmu, jak reżyseria sercem.

Widzę w tym palec Boży. Nawet na dnie największych zwątpień zawsze wierzę w ukryty porządek świata. Ujawnia się naszym oczom w okolicznościach, które można nazwać interwencją nadprzyrodzoną. W tym wypadku dostaliśmy metaforę III RP podaną nam do ust w złotej pigułce z czcią, jak komunię kłamstwa. Oto największy autorytet moralno-kulturalny bierze - zapewne nieświadomie - wyłudzone pieniądze emerytów "puszczonych w skarpetkach" przez oszusta. A po to, żeby uczcić byłego Pana Prezydenta, który puścił był w skarpetkach swoich robotniczych zwolenników, gdy wygrał wybory, chociaż oszustów obiecywał, że puści w skarpetkach. Prokuratura wie o przekręcie, ale nic nie robi, pozwalając naciągać wciąż nowych klientów. Za to prezydent Gdańska legendarnego legendą Solidarności a dziś matecznika rządu - zachwala publiczności "innowacyjną" naturę interesu.

W aferę jest umoczony premierowicz pracujący, gdzieżby indziej - w porcie lotniczym imienia Lecha Wałęsy a na boku u tegoż wielokrotnego oszusta w jego oszukańczej linii lotniczej. Ale żeby tylko tyle! Premierowicz jako dziennikarz oszukał swą gazetą - jakążby inną - wyborczy bastion III RP, robiąc jako dziennikarz wywiad ze swym płatnikiem.

Ale żeby tylko tyle! W tle muszą być potężniejsze siły. Bo weź załóż w Polsce w wieku 28 lat, wbrew prawu, z sześcioma wyrokami sądowymi, linię lotniczą, która stawia sobie za cel wykończenie na rynku krajowym linii należących do państwa. No tylko weź spróbuj!

Ktoś chyba przykłada lufę, ale do czyjej skroni?

Nie znam się na polityce, gospodarce, finansach. Trochę znam się na obrazkach i słowach. I słowa "o take Polske, o take" z ust prostaka archetypowego a uwiecznionego w filmie przez oportunistę klasycznego dają mi przyjemność estetyczną. Już nie mówiąc o metafizycznej. Jeszcze tylko czekam, co zrobi Matka Boska w klapie."

 

Prezydent Gdańska jest pracownikiem PO jakby ktoś wątpił.

Odnośnik do komentarza

@Gyzz to nie był cios, wiem, taka odpowiedź wydaje Ci się szalenie oryginalna i dowcipna. Ale dowcip śmieszy tylko za pierwszym razem, a i to pod warunkiem, że jest śmieszny. Śmieszne jest to, że za autorytet przywołujesz jeszcze większych oszołomów od siebie.

 

To takie piękne i wzruszające myśleć, że biedni emeryci zainwestowali oszczędności swojego życia w AG i zostali puszczeni w skarpetkach. Sądzę jednak, że większość klientów AG to jednak te "lemingi" z których polewasz, więc to że wtopili co nieco powinno być Ci akurat na rękę.

Twój idol Kłopotowski na pewno nie czytał scenariusza filmu ani go jeszcze nie widział ale już wie. że będzie to "skłamany film o Wałęsie". I jeszcze palec Boży w tym widzi (może najpierw zająłby się drewutnią w swoim oku). I w jakąż to aferę utopiony jest premierowicz?

 

Wiem, po tym wpisie poczujesz się liczony po raz drugi i sił na jego zrozumienie Ci nie starczy. Ale spróbuj to ogarnąć: piszesz, że komentarz Kłopotowskiego jest "głosem na temat" - ale temat, który sam wywołałeś, brzmiał: "kolejna afera PO zamiatana pod dywan". Czyli, że całą tą aferą jest to, że AG współfinansowało film o Wałęsie? Albo jednak tą aferą jest praca młodego Tuska dla OLT (no ale sam przyznałeś, że jest ona raczej ofiarą niż lodziarzem).

Jak widzisz próbowałem dopatrzeć się w Twoich postach jakieś logiki, ale wychodzi na to, że jej tam po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Zapragłem włączyć się do tej dyskusji tym oto linkiem.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,title,Fakt-Premier-Tusk-ukryl-prawde-o-swojej-rodzinie,wid,14853449,wiadomosc.html?ticaid=1f020

 

Jakże kłamliwe i wrogie Ojczyźnie musi być pióro , które napisało te oszczerstwa. Próba jakiego bądź szkalowania Premiera powinna skończyć się w sądzie, gdzie niezawisły,sprawiedliwy Pan Sędzia ukarze w sposób demokratyczny wysoką grzywnom pisowskich kłamców. Zniosę wszystko byle by nie rządził PIS i panowała Demokracja.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, co sądzi Gyzz o gdańskich Gibonach i Lwach oraz proboszczu Parafii Św. Mikołaja z Gdańska, którzy też dostali kasę od Amber Gold :>

Pudło! nie jestem katolikiem, ani nie wyznaję żadnej innej religii (do wiary w Boga nie potrzebuje pośredników), nie ma też partii, która może nazwać mnie członkiem. I nie będzie, chyba, ze przegram nierówną walkę z Niemcem*. Datki złodziei i naciągaczy na kościół czy instytucje charytatywne, kulturalne i inne nie robią na mnie wrażenia - to żadna nowość.

Moja krytyka nie ma charakteru partyjnego. Nabijałem się z SLD, PiS, dziś nabijam się z PO i ich mięsa wyborczego czyli lemingów. W 2007 autentycznie myślałem, że PO to w stosunku do PiS będzie krok do przodu. Myliłem się - jest nawet gorzej niż za kolesi Leszka Millera. Wstyd. Do tego propaganda i polityka zadłużania jak za Gierka tylko na wyższym poziomie (niewypał to sukces sportowy - za Gierka w Montrealu mieliśmy 6. miejsce w klasyfikacji medalowej - 7 złotych, 6 srebrnych i 13 brązowych - generalnie co 4 lata pierwsza 10). Chyba już maksymalnym, bo bankructwo już na progu. Zarówno Polski jak i całego Eurokołchozu. Żadna dla mnie niespodzianka - rządy lewicy w przytłaczającej większości przypadków kończą się bankructwem, a często również ludobójstwem.

Powiem więcej: wstyd się przyznać, ale w 1989 roku jako młodziutki leming popierałem grubą kreskę. Uwierzyłem, że zaczniemy wszystko od początku z czysta kartką. :D

Dziś wiem, że Okrągły Stół to był pierwszy reality show dla frajerów, a V rozbiór Polski (między czerwonych od "człowieka honoru" Kiszczaka, a różowych z pseudo opozycji Michnika) klepnięto wcześniej - przy wódce w Magdalence. Zdjęcia pijanych mord do dziś łatwo znaleźć w necie.

Dziś żyję w Polsce, której MSZ za pieniądze Polaków rozsyła po świecie żałosny paszkwil o polskich szmalcownikach dybiących na złote zęby Żydów. Klasyka pars pro toto, bo takie zachowania się oczywiście zdarzały, ale były marginesem, a nie norma. Ktoś sobie wyobraża Amerykanów rozsyłających po świecie książkę o ludobójstwie Indian? a to nie był margines (polecam Dee Browna "Pochowaj me serce w Wounded Knee") Niemców reklamujących się światu jak autorzy holokaustu Żydów? a to nie był margines, Rosjan wyolbrzymiających mordy komunistów? a przecież nawet nie muszą wyolbrzymiać. Anglików i Francuzów chwalących się masakrami w koloniach? Japończyków dumnych z masowego mordowania Chińczyków? Nie? no właśnie...

Ktoś sobie wyobraża, że NY Timesowi udaje się wylansować zwrot "prawdziwy Amerykanin" jako obelgę? Albo, że media w USA walczą ze sławną dumą Amerykanów z bycia Amerykanami i nazywają to ksenofobią i nacjonalizmem? Nie? no właśnie...

Nigdy nie zgodzę się na antypolską politykę rządzących nawet jeśli zacznie rządzić mój wujek.

"Polskość to nienormalność" może być prawdą tylko dla sprzedawczyków lub użytecznych idiotów...

~~~~~~~~~~~~~~

* Alzheimer

 

 

Dzięki za błyskawiczny głos na nie - nie wiedziałem, że użyteczni idioci tak szybko potrafią czytać, ale przecież nie trzeba czytać by oceniać, no nie? :]

Odnośnik do komentarza

Ktoś sobie wyobraża, że NY Timesowi udaje się wylansować zwrot "prawdziwy Amerykanin" jako obelgę? Albo, że media w USA walczą ze sławną dumą Amerykanów z bycia Amerykanami i nazywają to ksenofobią i nacjonalizmem? Nie? no właśnie...

Nigdy nie zgodzę się na antypolską politykę rządzących nawet jeśli zacznie rządzić mój wujek.

"Polskość to nienormalność" może być prawdą tylko dla sprzedawczyków lub użytecznych idiotów...

 

To jest trochę obracanie kota ogonem, bo zwrot "prawdziwy Polacy" nie tyczy osób bycia dumnych z faktu bycia Polakiem i nikt z tym nie walczy (vide zachwyt z manii na punkcie polskich flag na Euro, zachwyt na wszelkiego rodzaju rekonstrukcjami historycznymi czy nabożne wręcz podchodzenie do obchodów Powstania Warszawskiego)

"Prawdziwy Polak" wg definicji zaproponowanej przez autorów takiego powiedzenia musi być koniecznie katolikiem, musi mieć koniecznie tzw. patriotyczne wychowanie, musi mieć dziadka w AK (AL i BCh wysoce niewskazane), oczywiście nikogo wśród najbliższych kto się otarł o aparat władzy w PRL, musi miec czołobitny stosunek do martyrologii Polaków na przestrzeni dziejów (i broń boże krytyczny!), całkowicie jednowymiarowy pogląd na naszą historię (my zawsze dobrzy - oni zawsze źli) i naturalnie musi być antyniemiecki i antyrosyjski. A winni wszystkiemu są Żydzi ;)

Miej pretensje do tych, którzy taki zwrot stworzyli/zawłaszczyli by pokazać siebie jako tych tru, a innych jako niegodnych.

Wyobrażasz sobie gdyby jakaś grupa w USA lansowała wizję "prawdziwego Amerykanina" jako tylko i wyłącznie WASPa a mainstreamowe media by temu przyklasnęły? Bo to na to się przekłada.

Odnośnik do komentarza

Gyzz, to Ty jesteś pożytecznym idiotą, grzecznie powtarzającym to co Gazeta Polska, Nasz Dziennik czy Rzeczpospolita Ci napiszą. Podobnie jak wcześniej ustami Kłopotowskiego wypowiadasz się na temat filmu o Wałęsie choć nie znasz nawet scenariusza tak teraz mówisz o książce, której nie czytałeś. Powtarzasz więc, że "Inferno od choices" to żałosny paszkwil na podstawie tendencyjnych opinii. Zapewne nie przeczytałeś wyjaśnienia rzecznika MSZ:

Książka miała pozytywne i służące wizerunkowi Polski recenzje w mediach na całym świecie, nawet w tak odległych krajach jak Japonia („The Japan Times”: http://www.japantimes.co.jp/text/fl20120325rp.html ) czy Australia (radio publiczne ABC: „książka pełna dokumentów, świadectw, obalająca wiele mitów m.in. ten, że Polacy kolaborowali z Niemcami przeciwko Żydom” – http://www.abc.net.au/radionational/programs/latenightlive/poland27s-jews/3915714).

 

Zabawnym jest to, że jako gość powtarzający opinie innych, wypowiadający się na tematy o których nie masz pojęcia jednocześnie innych nazywasz lemingami i pożytecznymi idiotami.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem w rzeczywistości alternatywnej:

http://www.informacjeusa.com/2012/08/20/republikanin-todd-akin-uzasadniony-gwalt-rzadko-prowadzi-do-ciazy/

 

Kongresman Todd Akin w wywiadzie dla lokalnej telewizji KTVI tłumaczył dlaczego jest przeciwny aborcji nawet w przypadku gwałtu. – Jeśli kobieta została naprawdę zgwałcona, to nie powinna zajść w ciążę. Ciało kobiety ma sposoby, by spróbować to uniemożliwić - powiedział polityk.

 

Trudno mi uwierzyć w to, że to było "przejęzyczenie", szczególnie w obliczu tego, co mówił w innych sprawach wspomnianych w artykule ten polityk. Nie wiem na ile ta wpadka popsuje mu notowania w sondażach, ale aż strach, że tacy ludzie są zaangażowani politycznie, szczególnie że to jednak republikanin, a nie jakiś oszołom z Tea Party.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...