Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jaki sens ma narzekanie na brak typowego egzekutora, a po transferze takowego ustawianie go w pomocy. Zalecenia są takie, że ofensywni piłkarze mają się non stop rotować na pozycjach, ale niestety często wynikają z tego nieporozumienia.

Mam nadzieję, że z czasem będzie to wyglądać coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza

To jest właśnie cały problem :) Może niech w ataku gra jako wysunięty napastnik, a w obronie pomaga jako cofnięty ;) Ja po prostu nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że obaj napastnicy stoją sobie przy środkowych obrońcach rywali i czekają tylko na podanie.

Odnośnik do komentarza

Nosz to ja też sobie nie wyobrażam, i mój człowiek Skorża również ;)))

Dlatego to Ljuboja gra głównie na szpicy, bo na jego grę w defensywie i tak nie mamy co liczyć...

 

Blanco może powalczyć o odbiór piłki, ale automatycznie będzie go brakować wtedy przy środkowych obrońcach. Znowu z Danijelem nie mamy szans na grę na kontry prostopadłych piłek na napastnika, bo już na starcie przegra pojedynek szybkościowy nawet z Bodziem W. ;)

 

Tak źle i tak niedobrze :roll:

Odnośnik do komentarza

Ljuboja nigdy nie bedzie gral jako typowy napastnik na szpicy - nawet jakby mu kazali stac i czekac na pliki to nie sadze zeby tam dlugo wytrzymal... On dla mnie juz od dluzszego czasu jest bardziej rozgrywajacym i skrzydlowym niz kims kto bedzie trafil do siatki. Licze na to, ze wlasnie Blanco z Novo beda tymi do ktorych bedzie dogrywal pilki - szxczegolnie Novo wczoraj w ciagu paru minut ladnie wyszedl kilka razy na pozycje po to tylko zeby Ljuboja mu nie podal ;) Oby to sie zmienilo.

Odnośnik do komentarza

Henkel, ale Ljuboja nie gra jako klasyczny napastnik tylko w ataku, a w obronie nagle się nim staje i spaceruje sobie w kole. Wiadomo, że jak mają piłkę to jakoś sobie poradzą, zawsze ktoś wbiegnie w wolne pole, które zostawił Ljuboja itp. Optymalnie byłoby, gdyby Novo albo Blanco (w zależności kto miałby grać w parze z Serbem, nie na skrzydle) w destrukcji cofali się, a w ataku grali na szpicy, ale to chyba nie jest rozwiązanie na cały mecz. Zresztą, to Skorży płacą za ustawianie tych klocków, nie mi ;)

Odnośnik do komentarza

Blanco nie nadaje się do gry w destrukcji, o to jego statystyki z meczu z ŁKSem (za Legioniści):

Odbiory piłki: 1

Straty piłki: 5

 

Dla porównania Żyro w półgodziny miał cztery odbiory (fakt, że i pięć strat). I mała ciekawostka Rzeźniczak przy dziewięciu odbiorach ani razu nie faulował.

 

Poza tym mając w składzie Blanco i Ljuboje można zacząć od pressingu (to akurat Serb robi, tylko brakuje mu wsparcia). Może i za pół roku Argentyńczyk się przestawi na ofensywnego pomocnika, może.

Odnośnik do komentarza

Ehe, ciekawe jakie byłoby gadanie gdyby źle podał do tych dwóch graczy, rywale przejęli piłkę i przeprowadzili kontrę zakończoną bramką. Wtedy by były lamenty, że przecież mógł uciekać do linii i szukać faulu :)

Poza tym tutaj też pewnie chodziło o to, że kilka minut wcześniej Ljuboja był sam na linii pola karnego, a Novo zachował się samolubnie uderzając fatalnie z pierwszej piłki (sytuacja nie była zbyt dobra na takie zagranie) zamiast podać lepiej ustawionemu koledze. No to ten mu oddał. Oczywiście nie pochwalam tego :)

 

Żeby nie było, mnie też Ljuboja często irytuje swoimi zagraniami i pretensjami. Ma w klubie status gwiazdy i dopóki daje drużynie wiele korzyści pozostaje się z tym pogodzić ;)

 

Najważniejsze są trzy punkty na trudnym terenie i dobre wyniki pozostałych ligowców :)

Odnośnik do komentarza

Ljuboja strasznie emocjonalnie reaguje na to co sie dzieje na boisku, ale ja do tego przywyklem, ba mi sie to podoba - po tym i po tym co mowi widac, ze facet zyje tym co robi, zyje meczem i autentycznie mu zalezy na wygrywaniu z Legia - nie ziewa po nieudanej akcji i nie przechodzi obok meczu.

 

Faktycznie moze przez te swoje zachowania marnuje czasem ciekawe okazje i powoduje wstrzymanie akcji, ale gdyby byl pilkarzem kompletnym to nie gralby w Legii tylko obok Messiego w Barcelonie :P Jak na nasze warunki to i tak czlowiek robiacy ogromna roznice.

 

W tej konkretnej sytuacji niby lepiej zeby podawal i zeby padla piekna bramka na 2:0, ale jesli chodzi o korzysc druzyny to lepiej, ze poholowal te pilke, czas zlecial, jest zwyciestwo, trzy punkty wpadly. Tak jak napisal Millo - przynajmniej nie zremisowalismy w ostatnich sekundach, jak Slask w zeszlej kolejce :]

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Gryf złożył protest do PZPN. W meczowym protokole w wyjściowym składzie Legii wpisano Jakuba Rzeźniczaka, a zagrał Artur Jędrzejczyk. Warszawianie wygrali w Wejherowie 3:0, ale teraz grozi im walkower 0:3.

- Potwierdzam, że dotarł do nas protest klubu z Wejherowa. Najpóźniej do poniedziałku nasz wydział podejmie decyzję w tej sprawie. Do momentu rozstrzygnięcia tej kwestii nie chciałbym jej komentować, ani tym bardziej bawić się w ferowanie wyroków - powiedział przewodniczący Wydziału Gier PZPN Wojciech Jugo.

 

Gryf wraz z kaucją złożył protest w przepisowym terminie 48 godzin od zakończenia meczu z Legią. W protokole z tego spotkania warszawska drużyna umieściła w wyjściowym składzie z numerem "25" Jakuba Rzeźniczaka, który w ogóle nie pojawił się na boisku. Zamiast niego zagrał (do 67 minuty) z numerem "2" Artur Jędrzejczyk, który wpisany był jako rezerwowy.

 

- W protokole, który po meczu został podpisany przez kierowników obu drużyn, nie ma żadnej adnotacji, że przed rozpoczęciem spotkania dokonana została zmiana Jędrzejczyka za Rzeźniczaka. Przedstawiciele Legii popełnili błąd, dlatego chcemy wyjaśnienia tej sprawy i spokojnie czekamy na rozwój wypadków - wyjaśnił dyrektor sportowy wejherowskiego klubu Wiesław Renusz.

 

Według Gryfa, Jędrzejczyk był w tej sytuacji zawodnikiem nieuprawnionym do gry, za co, zgodnie z paragrafem siódmym "Przepisów w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną PZPN", mecz należy zweryfikować jako walkower 0:3 na niekorzyść Legii.

 

Protest Gryfa został również przekazany stołecznemu zespołowi oraz Pomorskiemu ZPN.

 

- To nie my będziemy podejmowali decyzję w sprawie konfrontacji Gryfa z Legią, niemniej naszym zdaniem Jędrzejczyk był zawodnikiem nieuprawnionym do gry w tym spotkaniu. W naszym okręgu z tego powodu weryfikowaliśmy mecze jako walkowery nawet w trampkarzach i klasie B - dodał dyrektor biura pomorskiego ZPN Andrzej Góra.

 

Rewanż Legii z Gryfem zaplanowano w najbliższy wtorek i do tego czasu powinna zapaść decyzja w sprawie ewentualnego walkowera dla Gryfa. Oba kluby mogą odwołać się od werdyktu Wydziału Gier do Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN.

sport.pl

 

No ładnie :lol: Zamiast spacerku będzie walka o awans, bo nie chce mi się wierzyć, że wynik nie zostanie zweryfikowany jako walkower. Sytuacja jest dosyć klarowna :/

 

Edyta podpowiada:

 

Szanse na pomyślny dla wejherowian obrót sprawy są jednak niewielkie. Wszystko odbyło się bowiem zgodnie z przepisami, które mówią, że jeżeli któryś z zawodników pierwszej jedenastki z jakiegoś powodu nie może zagrać, może zostać zastąpiony przez piłkarza rezerwowego, co pomniejszy liczbę piłkarzy rezerwowych na ławce.

 

Jak informuje "Przegląd Sportowy", sędzia Adam Lyczmański został o wszystkim poinformowany i zanotował zmianę.

 

Teraz już sam nie wiem, trzeba poczekać na decyzję :)

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się wierzyć, że nikt ze sztabu nie zgłosił sędziemu, że będzie zmiana, a przepisy na to zezwalają.

 

„Jeżeli jakikolwiek z pierwszych 11 zawodników nie jest zdolny do rozpoczęcia zawodów z jakiejkolwiek przyczyny, to może być zastąpiony przez jednego z zawodników rezerwowych. Takie zastąpienie pomniejszy ilość zawodników rezerwowych. Podczas zawodów nadal można wymienić 3 zawodników".
Odnośnik do komentarza

Wspólne oświadczenie Legii Warszawa oraz Polonii Warszawa:

 

My, niżej podpisani,

 

mając w pamięci tradycję warszawskiej piłki nożnej i historię zdrowej, sportowej rywalizacji pomiędzy Polonią i Legią o prymat w Warszawie;

 

chcąc, aby mecze piłkarskie w Warszawie stały się rozrywką dla całych rodzin, które bezpiecznie i spokojnie będą mogły chodzić na wszystkie spotkania rozgrywane zarówno przez Polonię jak i Legię na swoich stadionach oraz wspierać drużynę w walce o najwyższe trofea;

 

mając na uwadze fakt, że Polska przez najbliższe miesiące będzie stanowiła centrum europejskiego futbolu i znajduje się pod stałą obserwacją europejskich mediów, które sprawdzają stan przygotowania do UEFA EURO 2012;

 

dbając o wizerunek m. st. Warszawy i jego obywateli;

 

apelujemy w przededniu spotkania derbowego pomiędzy Legią Warszawa a Polonią Warszawa, które odbędzie się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 w piątkowy wieczór, 16 marca 2012 roku o zachowanie bezpieczeństwa i kultury podczas całego spotkania, a także przed jego rozpoczęciem i po jego zakończeniu.

 

Pokażmy, że warszawscy kibice potrafią wspaniale rywalizować, ale tylko na trybunach - na doping dla swojej drużyny.

 

Wzywamy sympatyków obu drużyn do zaniechania rywalizacji poza stadionem, w tym do rezygnacji z planowanych manifestacji na ulicach Warszawy.

 

Niech wygra lepszy na boisku, w 90 minutach piłkarskiej rywalizacji.

 

Podpisano:

 

Paweł Kosmala - Prezes Zarządu Legii Warszawa

Maciej Skorża - Trener I drużyny Legii Warszawa

Ivica Vrdoljak - Kapitan drużyny Legii Warszawa

Józef Wojciechowski - Prezes Zarządu Polonii Warszawa

Jacek Zieliński - Trener I drużyny Polonii Warszawa

Łukasz Piątek - Kapitan drużyny Polonii Warszawa

Odnośnik do komentarza

I po derbach, co ciekawe rok temu przy Łazienkowskiej Legia zagrała lepiej, widać było wtedy więcej chęci i determinacji, a dziś po kwadransie było prawie pewne, że skończy się na 0:0. Liczyłem znów na błysk Gola, bo on tak lubi jeden dobry mecz, kilka słabszych, ale widać to jeszcze nie ten moment. A Novo to już w trzecim meczu kiksuje, chyba za bardzo chce strzelić.

 

Jeszcze jedno, dziś najwyraźniej był widoczny brak Rybusa i Borysiuka w Legii.

Odnośnik do komentarza

apropo Gola. ja odnioslem wrazenie, ze troche "przysymulowal" z ta kontuzja czy tam zmeczeniem. zmieniony zostal w 60 minucie, a do tego czasu nie odnotowalem zadnego dobrego zagrania, a naliczylem tuzin bezsensownych, na poziomie okregowki. gdyby poprosil trenera Skorze o zmiane, wiazaloby sie to z pewnymi konsekwencjami, a tak wszystko zalatwione w porzadku, a Janusz nie musial sie dalej pograzac w wielkich derby stolicy.

Odnośnik do komentarza

Czekalem na ten mecz od kilkunastu dni codziennie mowiac, że derby już niedlugo, że bedzie co ogladac. Wpadl do mnie kolega z pracy żeby ogladnac "spektakl" no i oboje się mocno przejechalismy. To byl slabszy mecz od Widzew v Zaglebie i wiele innych... Mialem wrazenie, że nikomu się nic nie chcialo. Z obrony wyroznial się Jedza bo byl aktywny. W pomocy było slabiej. Rzezniczak i Gol duzo strat, Kucharczyk i Rado zagrali piach, a supertalent Wolski doszedl do wniosku że przechodzic caly mecz to dobra metoda na skautow. Mam nadzieje że jego tak slaba postawa w tym meczu to nie poczatek sodowki, bo już bedzie po chlopaku. Ljuboja co chwile denerwowal mnie uciekaniem "pod Gola" i zostawianiem nas bez ataku.

 

Szkoda tylko, że zmiany procz Novo nie wprowadzily nic. Zyro to wszedzie reklamowane drewno. Vrdoljak jedynie cos tam szarpal, ale sam zmienic za duzo nie mogl. Szkoda, bo tracimy szanse na odskoczenie reszcie, a tak tracimy punkty nie tyle co po derbach, ale slabiutkim meczu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W kolejnym ligowym meczu przeciwko Ruchowi nie zagrają Rzeźniczak, Jedrzejczyk, Gol (kartki) oraz kontuzjowani Astiz i Hubnik :/

 

Skład powinien wyglądać coś w ten deseń:

 

Kuciak - Wolski, Żewłakow, Choto, Kiełbowicz - Vrdoljak, Wawrzyniak - Radović, Wolski, Żyro (Kucharczyk) - Ljuboja

 

lub

 

Kuciak - Wolski, Żewłakow, Choto, Wawrzyniak - Vrdoljak, Łukasik (Furman) - Radović, Wolski, Żyro (Kucharczyk) - Ljuboja

 

Miejsce zawieszonych za kartki podstawowych prawych obrońców - Rzeźnika i Jędzy - przypadnie zapewne Pawłowi Wolskiemu. Chyba, że Skorża wystawi lewonożnego zawodnika na tej pozycji... Być może Kiełbowicz zagra na lewej obronie, a na pozycji defensywnego pomocnika wystąpi Wawrzyniak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...