Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Na świecie jest milion innych trenerów, lepszych od Bakero, którzy chcieli by pracować w Legii, Bakero to nieudacznik, taka prawda, utrzymanie w tamtym roku podarowała im Odra i Piast, choć grali później pod ścianą dobrze

 

przypominam, że Skorża nie jest zwolniony, choć nie wierzę, że z Widzewem się przełamią. Będzie miał wytłumaczenie przecież, że nie był podczas tych 2 meczów trenerem Legii :keke:

Odnośnik do komentarza
Młoda Lechia - Młoda Legia 0:3

 

Bramki: 49' Piotr Augustyniak, 55' Kamil Majkowski, 82' Jakub Wawrzyniak

 

Młoda Legia: Jakub Szumski - Wojciech Lisowski, Piotr Augustyniak (55' Mateusz Lisiecki), Mateusz Cichocki, Jakub Wawrzyniak - Kamil Majkowski (65' Marko Matić), Dawid Duda, Daniel Łukasik, Rafał Wolski (70' Kacper Starek) - Maciej Iwański - Michał Efir

 

Młoda Lechia: Małkowski - Gawroński (84' Kila), Rosiński, Zbrzyzny, Kaczmarek - Korzępa, Pietrowski, Żmijewski (73' Kołodko) - Pomaski (65' Grzywacz), Wiśniewski, Duda

 

źródło: legia.com

 

 

Tabela Młodej Ekstraklasy: (stan na 4.10.2010)

 

1. Legia Warszawa (ME) 19 16-6

2. Ruch Chorzów (ME) 14 12-6

3. Lech Poznań (ME) 14 12-10

4. Górnik Zabrze (ME) 14 11-4

5. Arka Gdynia (ME) 13 8-8

...

 

Hmmm, może swoją szansę powinien dostać Dariusz Banasik, trener zespołu Młodej Legii. Gorszych wyników od Skorzy raczej by nie miał... :keke:

A tak na serio, to jego podopieczni wiedzą co mają grać na boisku, a to przekłada się na efektowny styl gry i bardzo dobre wyniki.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem czego od zawodników wymaga Skorża. Teoretycznie długiego utrzymywania się przy piłce i podań po ziemii i to legioniści w tym sezonie wielokrotnie robili. Tego wymaga też trener Lechii tylko że w klubie z Gdańska wszystko robione jest w ruchu, w Legii na stojaka. Przecież Lechia gra najprostszą piłkę na świecie, podaje i wychodzę na pozycje, na wolne pole. Legionista podaje i się przygląda co zrobi kolega...Stąd się biorą dośrodkowania do nikogo, strzały z nieprzygotowanych pozycji, głupie straty itd itp. Legia przegrywa z Lechią u siebie, wyprowadza kontrę, z przodu Mezenga i 7 Lechistów...ktoś traci piłkę dobiega Borysiuk i strzela z daleka bo co ma zrobić, podać?Do kogo? W obronie to samo, niby wszyscy kryją ale są od przeciwnika 3-5 metrów. Nie pomagają sobie w obronie, po co biec przecież Kiełbik go zablokuje, po co blokować dośrodkowanie przecież Antolovic to wyłapie itd itp. Przecież to są podstawy, to trzeba takich rzeczy uczyć profesjonalnych piłkarzy?

 

Skorża się pogubił to fakt, ale kto miałby go zastąpić? Moim zdaniem trzeba zaczekać do zimy, może coś się zmieni a jak nie to przynajmniej będzie czas znaleźć kogoś odpowiedniego.Z trenerów na polskim rynku raczej nikogo nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Filozofia Urbana była taka sama. To po co było go zwalniać skoro zmienił się dyrygent, zmienili się wykonawcy, a gra pozostała taka sama? Nie uwierzę, że Skorża uczy ich na treningach grać taką padakę, długie piłki na aferę do niewiadomokogo. Przecież takie podstawy jak asekuracja, wyjście na pozycję czy przerywanie akcji zamiast krycie na radar to oni powinni potrafić doskonale. Skorża nie wyjdzie na murawę i nie będzie za nich zapieprzał.

 

Nie bronie trenera, ale wykonawcy też są do dupy. Jóźwiak i reszta odpowiadająca za transfery również powinna beknąć. Takich rewolucji jednak ciężko się spodziewać (zwolnienie Skorży, Jóźwiaka i Miklasa). Już samo zwolnienie Skorży tak szybko to byłoby przyznanie się do błędu, a wiadomo jak nasze władze lubią się przyznawać do błędów.

 

Jak przychodzi zgrupowanie to narzekanie, że nie ma czasu na życie rodzinne, a jak jeszcze trener sobie wymyśli treningi dwa razy dziennie to już się zaczyna kopanie dołków pod nim.

 

Czytałem Michniewicza ostatnio, też narzekał na współpracę z Iwańskim w Zagłębiu. Do tego dla wielu polskich piłkarzy gra w klubie pokroju Legii i regularne wysokie wpływy na konto to już szczyt szczytów. Nie ma sensu więcej zapieprzać, bo jeszcze się zmęczę...

 

Największy problem to wybór piłkarzy pod względem charakterologicznym. Cóż z tego, że Cabral ma świetną technikę skoro w polskiej skopanej nie jest w stanie rywalizować na boisku, bo nie potrafi zawalczyć. Ma przebłysk jak mu się przypomną słowa trenera, ale nie ma tego we krwi. Cóż z tego, że Mezenga strzelił w Turcji 21 w 25 meczach skoro u nas nie potrafi poradzić sobie ze słabymi obrońcami (swoją drogą zdecydowanie więcej dzieje się z przodu jak gramy dwójką napastników, ewentualnie z Kucharczykiem za plecami). Po nim chociaż widać, że zaczął się więcej ruszać na boisku, wróci, skoczy do główki. Może i obaj są do uratowania, ale już chodzą plotki, że Legia chce ich odesłać w zimie i dołożyć jeszcze Kneżevica, Iwańskiego i Wawrzyniaka na liste.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj atmosfera genialna, oprawa genialna, mecz w sumie nie wiem jaki bo niewiele go widzialem - mimo wszystko dalo sie zauwazyc, ze gra byla mizerna... Ciekawy zaciag z zagranicy sie pojawil - mocne wrazenie na mnie zrobil grajacy od poczatku w obronie Fall Mouhamadou. Reszta w sumie nic wielkiego nie pokazala, ale grali bardzo krotko - ciekawe ilu z nich moze liczyc na jakis kontrakt :-k

 

Na plus zaliczam tez to, ze jedna osoba, ktorej do tej pory mecze pilkarskie kojarzyly sie z lysymi karkami rzucajacymi krzeselakmi po meczu stwierdzila, ze to bylo swietne :)

Odnośnik do komentarza

Nie było kompletu? W poprzednich meczach przy komplecie też widać dużo wolnych miejsc (nie tylko na żylecie, a tam zawsze podobno komplet), ale to dlatego, że dużo ludzi stoi w przejściach, na schodach i wszędzie gdzie się da stać.

 

 

Mnie też się Fall podobał :) W kilku akcjach zapachniało mi Ouattara. Chłopak przyjechał na testy do ML, ale spisywał się tam na tyle dobrze, że dostał szansę i zagrał całkiem nieźle. Silny, zdecydowany, nie przebiera w środkach w defensywie. Jedna akcja mi się szczególnie spodobała. Kiedy po rzucie rożnym uderzał na bramkę z odchodzącej piłki, wrócił sprintem do obrony, przerwał kontre i wyprowadził akcje do przodu.

 

Reszta grała za krótko. Przez ten krótki czas można było tylko zauważyć, że ten Toure bardzo silny. Kilka razy ładnie powalił obrońców :keke: Osama szybki z niezłą kiwką. W tym tygodniu ma być jeszcze jakaś gra kontrolna zorganizowana specjalnie dla nich.

 

Trochę desperacko wygląda to szukanie wzmocnień między okienkami. Wiadomo, że wolnych zawodników jest ogromna ilość, ale ilu z nich może wzmocnić z miejsca Legie? Mimo słabej postawy drużyny w tym sezonie zapewne niewielu.

Odnośnik do komentarza

Nie było kompletu?

Raczej nie, choc wizualnie bylo tyle ludzi ile na Lechu.

 

W sumie ciezko ocenic - po pierwsze dlatego, ze mnostwo osob utknelo w korkach i zwyczajnie na mecz nie dotarlo. Po drugie dlatego, ze mozna bylo swodobnie przemieszczac sie w ramach trybuny wschodniej i ja na przyklad swojego miejsca nawet nie powachalem. Siedzialem za to niemal na samym srodku gdzie w kilku rzedach bylo sporo wolnych miejsc. Ale ludzie faktycznie stali tez na schodach i w przejsciach.

 

Jedna akcja mi się szczególnie spodobała. Kiedy po rzucie rożnym uderzał na bramkę z odchodzącej piłki, wrócił sprintem do obrony, przerwał kontre i wyprowadził akcje do przodu.

Fakt to bylo ladne, pilka szla w okienko. Swoja droga lepiej by sie chyba odnalazl w srodku, a nie na boku. Mam nadzieje, ze zostanie :)

 

Trochę desperacko wygląda to szukanie wzmocnień między okienkami. Wiadomo, że wolnych zawodników jest ogromna ilość, ale ilu z nich może wzmocnić z miejsca Legie? Mimo słabej postawy drużyny w tym sezonie zapewne niewielu.

Mi to troche niestety przypomina lapanke rodem z Football Managera - zgarnianie czego sie da z free transferu i szybka slekcja. Moze to dac swietne rezultaty, ale mozemy tez nakupic szrotu - ale coz, gorzej niz jest raczej nie bedzie :keke:

 

Kim jest ten pan na wózku?

Zakladka "O Wojtku": http://meczdlawojtka.pl/

Odnośnik do komentarza

Oprawa zmiażdżyła. Fenomenalne widowisko. Fall przyjechał na testy do pierwszej Legii, Jóźwiak się niejasno wyraził w rozmowie. W meczu z ADO zagrał naprawdę dobrze w środku obrony i myślę, że przy kontuzji Choto warto go wziąć. Na mnie wrażenie zrobił japoński Egipcjanin/egipski Japończyk. Szybki, błyskotliwy, z dobrym dryblingiem i techniką. Ahmed Toure nie rzucił na kolana - starał się, miał dobry początek, ale potem przygasł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...