Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor
Przynajmniej Legia potrafi z tymi słabszymi zespołami podnosić 3 punkty, w różnym stylu, ale potrafi.

 

Tym bardziej ze Prof ma racje. Za tydzien bedziemy troche madrzejsi w tej kwestii.

 

:pfff: Mądrzejsi będziemy po rundzie jesiennej.

 

Legia ma sporo szczęścia, ale je ma. Nie gubi punktów ze słabeuszami, więc zasłużenie jest pierwsza. Ale jedyne w pełni przekonujące zwycięstwo odniosła jak na razie wczoraj z zespołem, który gra jedynie o miejsce w drugiej lidze i który kadrowo jest chyba najsłabszy obok Bytomia w OE. Dlatego prawdziwą siłę Legii poznamy w meczach z mocniejszymi rywalami. Jeśli wygra 1:0 w Lubinie, stanie się dla mnie faworytem do tytułu. Obecnie jeszcze nim nie jest.

Odnośnik do komentarza

Pelna zgoda z Profem, ja tez sie nie napalam, zwlaszcza ze pierwsze zwyciestwa byly malo przekonujace, a trzeba zupelnie nie znac realiow ligowych (mowie o wielu plaszczyznach - klasa zespolow, stawka, relacje miedzy klubami), zeby nie przewidziec wysokiej wygranej z Sosnowcem.

Odnośnik do komentarza
Pelna zgoda z Profem, ja tez sie nie napalam, zwlaszcza ze pierwsze zwyciestwa byly malo przekonujace, a trzeba zupelnie nie znac realiow ligowych (mowie o wielu plaszczyznach - klasa zespolow, stawka, relacje miedzy klubami), zeby nie przewidziec wysokiej wygranej z Sosnowcem.

Ja sie napalam z prostego wzgledu - w zeszlym sezonie Legia dawal dupy z ligowymi sredniakami i slabeuszami. Skoro teraz potrafia z nimi wygrywac (choc nie byly to znowu takie kiepskie zespoly) to pozostaje liczyc na to, ze powalcza z rownymi sobie i lepszymi. Odpadlo przejmowanie sie tym, czy uda sie pokonac ogorkow - po prostu.

Odnośnik do komentarza
Pelna zgoda z Profem, ja tez sie nie napalam, zwlaszcza ze pierwsze zwyciestwa byly malo przekonujace, a trzeba zupelnie nie znac realiow ligowych (mowie o wielu plaszczyznach - klasa zespolow, stawka, relacje miedzy klubami), zeby nie przewidziec wysokiej wygranej z Sosnowcem.

Ja sie napalam z prostego wzgledu - w zeszlym sezonie Legia dawal dupy z ligowymi sredniakami i slabeuszami. Skoro teraz potrafia z nimi wygrywac (choc nie byly to znowu takie kiepskie zespoly) to pozostaje liczyc na to, ze powalcza z rownymi sobie i lepszymi. Odpadlo przejmowanie sie tym, czy uda sie pokonac ogorkow - po prostu.

 

Pełna zgoda z Henklem. Mam identyczne odczucia.

W zeszłym sezonie Legia bardzo słabo wypadała w meczach z potencjalnie słabszymi przeciwnikami. Jeszcze kilka miesięcy temu drżeliśmy o wynik każdego meczu. W tej chwili Legia nie gra olśniewajacej piłki, ale wygrywa. Wygrywa i nie traci bramek.

Na przyszłość proponuję usiąć i zapłakać nad tym, że Legia wygrywa.

Odnośnik do komentarza

Nie ważny jest styl bo za nie nie rozdają dodatkowych punktów , liczą się tylko zwycięstwa.kto pamenta jak np. Legia grała w Zabrzu albo w Warszawie z Odrą-nikt.Ważnę że w obu tych wypadkach były to mecze gwarabtujące mistrza.Z całyn szacunkiem dla Icona i reszty kibiców Odry remis z nimi na Łazinkowskiej w normalnym meczu traktowany by był jako strata 2 pkt a w sytuacji gdzie gwarantował mistrza każdy cieszył się z 1 pkt.Otwarcie sezonu Legia ma genialne bo tylko nadmierni optymiści po 5 meczach typowaliby komplet punktów bez straty gola , drużyna nie zachwyca ale wygrywa i w dodatku nie straciła bamki to o czymś świadczy ,ale nie wżne jak się sezon zaczyna ważne jak się go kończy a prawdziwy obraz zespołu dadzą mecze z czołówką, bo narazie wygraliśmy to co powiniśmy wygrać i chwała im za to ale teraz czas zmierzyć się z lepszymi albo przynajmniej porównywalnymi zespołami bo nie zapominajmy że w Legi grają ludzie w znacznej większości z małym w porównamiu np. doWisły doświadczeniem w lidze(inaczej gra się w zespole środka tabeli a inaczej gdy stanowisz o sile zespołu który mierzy w mistrza) i z każdym meczem ten zespół będzie się rozwijał a pierwszy egzamin z Zagłebiem i jak go zdamy to ja osobiście wpadnę w euforie , bo okaże się że nie tylko wygrywamy z średniakam bo uczciwie mówiąc właśnnie z takimi zespołami do tej pory graliśmy , ale także potrafiy wygrywać z czołówką do której przecież należymy.Poczekajmy do Zagłębia.

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem wlasnie skrot meczu z Sosnowcem - i troche niepokoje sie kilkoma babolami w obronie. Mogly one wynikac po prostu z dopiero co rozpoczetej wspolpracy Choto i Astiza, ale trzy razy w pierwszej polowie zostawiali oni niepilnowanych zawodnikow w samym srodku pola karnego i to przy stalych fragmentach gry! Lepszy zespol wykorzysta takie okazje, skuteczniejszy napastnik bez problemu skonczy akcje z dwoch-trzech metrow, a nie przestrzeli jak sosnowiczanie. To, ze Legia nie stracila bramki w tym meczu, to kwestia sporego szczescia. Coz, wypada tylko zyczyc, aby nie opuscilo ono ekipy z Lazienkowskiej. Przynajmniej poki umiejetnosci i zrozumienie w zespole nie beda na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Pomocnik Legii Warszawa Roger Guereiro ma ofertę z francuskiego klubu Paris Saint-Germain poinformował piłkarz na własnej stronie internetowej.

Negocjacje w tej sprawie prowadzi menadżer Brazylijczyka Marcelo Robalinho, ale znajdują się one "w fazie początkowej". Roger który ma za sobą epizod w Celcie Vigo, a zdaniem menadżera pobyt w Legii pozwolił mu przystosować się do europejskiego stylu gry.

Ciekawe :-k Z jednej strony znowu będzie można zarobić niezłe pieniądze, z drugiej zaś denerwujące jest ciągłe osłabianie kadry (wcześniej było to zrozumiałe z powodu kary nałożonej przez UEFA). No ale ciężko byłoby zatrzymać zawodnikam, który ma ofertę z takiego klubu jak PSG.

Jeśli to wszystko jest prawdą ofkorz.

Odnośnik do komentarza
Ciekawe :-k Z jednej strony znowu będzie można zarobić niezłe pieniądze, z drugiej zaś denerwujące jest ciągłe osłabianie kadry (wcześniej było to zrozumiałe z powodu kary nałożonej przez UEFA). No ale ciężko byłoby zatrzymać zawodnikam, który ma ofertę z takiego klubu jak PSG.

Jeśli to wszystko jest prawdą ofkorz.

 

Kasy za transfery w tym sezonie jest wystarczająco dużo, natomiast Roger z pewnością przyda się w walce o mistrzostwo, więc jego sprzedaż, moim zdaniem, nie byłaby najlepszym pomysłem. Jednakże trudno go będzie zatrzymać, jeżeli tak jak napisałeś wiadomość ta okaże się prawdziwa.

Odnośnik do komentarza

Roger to świetny jak na polskie realia piłkarz, odważę się powiedzieć, to jeden z najlepszych Brazylijczyków jacy biegali po naszych boiskach. Jego możliwe odejście mogłoby odbić się czkawką, ale również przejść bez echa. Na jego pozycję jest paru zawodników; Burkhardt, Giza, Junior. Ostatnio gramy w systemie z dwoma ofensywnymi pomocnikami i jednym napastnikiem, prezentuje się to ciekawie i co ważniejsze skutecznie.

Odnośnik do komentarza

Dla wszystkich kibiców Legii i Artura Boruca -> http://img405.imageshack.us/img405/2331/borucmo0.jpg

Screen został wykonany przeze mnie :] .

 

Żeby nie było offtopa.

Przeczytałem dziś w PS-ie tekścik a propos żonglowania przez Urbana zawodnikami. Rzeczywiście coś w tym jest. Urban stosuje dość dużą rotację. Przestawia zawodników. Kręci nimi. Z jeden strony dezorientuje to przeciwników. Nigdy nie wiadomo kto i gdzie wystąpi. Z drugiej strony nie wiem czy jest to takie dobrea dla zawodników Legii. Na razie wyniki mówią same za siebie.

Druga rzecz. Trzeciak twierdzi, że nie będzie już w tej rundzie transferów. Jak dla mnie ciągle brakuje jeszcze jednego napastnika.

Odnośnik do komentarza

Roger nie dla PSG
Redakcja, źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Paris Saint-Germain w najbliższych dniach podpisze kontrakt z Brazylijczykiem Marcosem Venancio de Albuquerque Ceara. 27-letni pilkarz gra obecnie w zespole Internacional Porto Alegre. Jest klubowym mistrzem świata. Suma transferu ma wynieść między 2 a 2,5 miliona euro.
W niedzielę pomocnik Legii Roger Guerreiro na swojej stronie internetowej umieścił informację, że jego menadżer prowadzi wstępne negocjacje w sprawie transferu właśnie do PSG. Po sprowadzeniu Ceary już wiadomo, że Roger na pewno z Legii do stolicy Francji nie odejdzie, przynajmniej w tym okienku transferowym.

 

No i przynajmniej nie będzie kolejnych osłabień , swoją drogą taki Bronowicki odszedł miał grać i być w LM a siedzi na ławie i został mu tylko puchar Uefa.Więc moim zdaniem zawodnicy Legi nie będą się spieszyć z odchodzeniem jest nowy młody zespół z ktorego coś dobrego może się urodzić. Swoją drogą scren Wujka bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Zagłębie Lubin - Legia 0:2

Gomes sam. 16, Korzym 90+2

 

Legia znowu wygrała i znowu nie straciłą bramki :jupi: .

Niestety nie widziałem tego meczu, śledziłem jedynie relację tekstową na Onecie. Z relacji wynika, że było to emocjonujące spotkanie.

Rzeczywiście tak było?

 

Skoro nawet Prof mówi, że idzie na mistrza, to raczej tak :)

 

Ładnie Legia sobie poczyna. Młodogeniuszuje, rzekł bym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...