Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Byłoby świetnie gdyby udało się sprowadzić Bułgara na Old Trafford :) Zdecydowanie bardziej wolę świetnego technicznie i sprawdzonego w PL Dimitara niż Huntera. Jak się Cris ogarnie, a Berbatov przejdzie do nas to atak będziemy mieć nie z tej ziemi :)

Odnośnik do komentarza

Fenomen Hunta trochę mnie dziwi (czyżby był aż tak dobry w FM 08? Ja niestety nie grałem w ta wersję :P) . Sprawdził się jedynie w lidze holenderskiej, która jest IMO obecnie słabsza niż wtedy, kiedy niszczył nawet Kezman. Berbatov zaś pokazał klasę drugi raz z rzędu w najlepszej lidze w Europie. Jets świetnie wyszkolony technicznie, potrafi grać tyłem do bramki, potrafi zejść do skrzydeł, jest niezłym egzekutorem. Otoczony lepszymi zawodnikami powinien być jeszcze lepszy.

 

Po prostu ciekawi mnie, co takiego jest w Huntelaarze, że ma tylu fanów ;)

Odnośnik do komentarza

Moje spojrzenie na Huntelaara jest zapewne spowodowane tym, że widze w nim kogoś podobnego do RVNa. Nani z Andersonem także nie byli ograni w najlepszej lidze w Europie, a spisują się bardzo dobrze, w przypadku Huntelaara myślę, że byłoby podobnie. Wiadomo, że najważniejsze jest strzelanie bramek - Klass w ostatnich czterech sezonach w holenderskiej lidze w 128 spotkaniach trafiał do siatki 104 razy. Berbatov zaś w 136 spotkaniach (cztery sezony, w tym dwa w Bundeslidze, która świetną ligą na pewno nie jest) 68 razy. Kibicuje także Ajaxowi i może z tych względów wybrałbym Huntera. Ale wiem, że Ferguson podejmie i tak najlepszą możliwą decyzję.

Odnośnik do komentarza
w tym dwa w Bundeslidze, która świetną ligą na pewno nie jest

Natomiast holenderska Eredivisie zapewne tak...

 

Od początku zakładałem, że Eredivise nie jest. Co nie zmienia faktu, że Bundesliga nie jest od niej znacznie lepsza. Czepiasz się, zupełnie bezcelowo i niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza

dragon, ale kto marudzi? ;> Bawią mnie tylko teksty o słabej Bundeslidze przy jednoczesnym podniecaniu się ligą holenderską i bramkami w niej zdobywanymi.

 

Od początku zakładałem, że Eredivise nie jest. Co nie zmienia faktu, że Bundesliga nie jest od niej znacznie lepsza. Czepiasz się, zupełnie bezcelowo i niepotrzebnie.

Zakładasz, że jedna nie jest, ale tylko wobec drugiej używasz określenia "do najsilniejszych nie należy". Rozumiem, skrót. Ale porównujesz jednocześnie 100 bramek zdobytych przez Holendra w rodzimych rozgrywkach, zapominając zupełnie (świadomie?) o bez mała 30 trafieniach Bułgara w Tottenhamie (Premiership od Eredivisie dzieli całkiem sporo, nieprawdaż) oraz niemal 40 w kadrze narodowej swojego kraju. Wybacz, ale statystyki przemawiają za Berbatowem.

Odnośnik do komentarza

Jasne było dla mnie to, że Eredivise nie należy do najsilnieszych lig świata, wspomnienie przy okazji Bundesligi było kierowanego ku temu, aby zaznaczyć to, iż tych lig nie dzieli aż taka różnica. Bramki Berbatova wymieniłem razem z tymi strzelonymi w Spurs. To jasne, że Premiership i holenderską ligę dzieli przepaść. Jeżeli by policzyć te bramki zgodnie z współczynnikiem używanym przy okazji tworzeniu rankingu w ramach nagrody Złotego Buta, myślę że wynik Berbatova i Huntelaara byłby porównywalny. Bułgar dla kadry w 61 spotkaniach trafiał 39 razy, Huntelaar w 13 meczach 8 razy. Strzelanie bramek jest uzależnione od występów, taktyki i różnych pierdół, dlatego wyznaczanie "lepszości" danego piłkarza na tej podstawie jest niczym, bo nie wiadomo jak dany piłkarz przystosuje się do danego zespołu. Byli już w historii goleadorzy, którzy po zmianie klubu nie sprawdzali się w nowym otoczeniu. Było też tak, że ktoś nagle się rozstrzeliwał. Dlatego takie spekulacje kto byłby lepszy są trochę daremne.

 

Manchester United potrzebuje napastnika i zarówno przyjście Bułgara, jak i Holendra przyjąłbym z podobną radością i satysfakcją.

Odnośnik do komentarza

Berbatow jest ograny w PL, strzela w niej kilkanaście bramek na sezon, także wtedy gdy jego koledzy zawodzą. Huntelaar w Holandii niszczy, ale nie wiadomo jak sobie poradzi w innej lidze. Bułgar zawieść nie powinien. Plusem Holendra jest to, że jest młodszy od "rywala" o dwa lata, ale uważam, że Ferguson powinien wybrać Berbatowa - to po prostu mniejsze ryzyko.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Cristiano Ronaldo położył kres spekulacjom na temat jego transferu do Realu Madryt. Portugalczyk zagwarantował, że jeszcze przynajmniej jeden sezon rozegra w barwach Manchesteru United.

 

- Ferguson wysłuchał moich argumentów, ja wysłuchałem jego. Doszliśmy do wniosku, że dla obu stron będzie z korzyścią jeżeli pozostanę w Manchesterze. Dlatego mogę już dziś potwierdzić, że w nadchodzącym sezonie będę grał dla Manchesteru United - powiedział Ronaldo w wywiadzie dla Publico.

 

- I zanim rozniosą się plotki, że będę grał wbrew własnej woli, chciałbym postawić sprawę jasno: ktokolwiek tak mówi lub pisze - kłamie. Będę grał dla Manchesteru całym sercem i duszą. Będę walczył z takim samym poświęceniem jak zawsze - obiecuje Portugalczyk.

 

Ronaldo wziął też na siebie całą winę za nieporozumienia związane z jego transferem.

 

- Biorę na siebie odpowiedzialność za całe to zamieszanie. To nie była wina Realu, bo to ja publicznie wyraziłem chęć przejścia do tego klubu. Niezamierzenie stałem się przyczyną pogorszenia stosunków pomiędzy Realem i Manchesterem - tłumaczy Cristiano Ronaldo

 

KAR

http://sport.wp.pl/kat,1744,title,Ronaldo-...,wiadomosc.html

 

Jeśli to prawda, to możemy odetchnąć z ulgą. Pewnie ostro do akcji wkroczył sir Alex :keke:

Odnośnik do komentarza

Sam mecz to chyba najnudniejsza tarcza od kilku lat... W ManUtd na + przede wszystkim Nani, którego wszędzie było pełno. Parę akcji naprawdę niezłych, mam nadzieję, że w trakcie sezonu pokaże na co go stać. Parokrotnie próbował Tevez, a reszta cieniutko, albo nie widziałem, bo oglądałem siatkówkę :P

Rzuty karne wykonywane przez Portsmouth pozostawię bez komentarza, dwa strzały pięć metrów nad bramką, a i jeszcze jeden w środek bramki, z którym problemów nie miał VdS.

Odnośnik do komentarza

To ja mam zupełnie inne odczucia. Mecz może toczony w niezbyt szybkim tempie, ale mógł się podobać przede wszystkim ze względu na nasza grą. A graliśmy całkiem nieźle, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką rywala. Najlepszy oczywiście Rio, bardzo dobrze Fletch oraz Tevez. Evra tradycyjnie świetnie. Chwalony przez poprzednika Nani mnie kolejny raz irytował - jedno świetne zagranie poprzedzał pięcioma słabiutkimi (delikatnie mówiąc). Nie od dzisiaj mówię, że chętnie odpuściłbym tego - notabene świetnego - Berbatova i wyciągnął z AV Younga :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...