Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Wraca powoli to United, ktore demolowało wszystko na drodze jak rok temu. W sumie to dopiero jeden mecz, w ktorym w parze z dobra gra poszla ilosc zdobytych bramek, ale bez watpinie jest kilka powodow do optymizmu. Anderson, mimo ze na poczatku nic mu nie wychodzilo, po pierwszym dobrym zagraniu zaczal dzielic i rzadzic; zagral kilka dobrych podań, zaliczyl pare akcji indywidualnych. W konsekwencji tego Scholes byl mniej widoczny, nie byl naduzywany, ale wyszlo mu to zdecydowanie na dobre. Tevez dobrze,, szarpal, wchodzil wslizgami, byl nieustepliwy. Ronaldo na swoim wysokim poziomie, z podbitym okiem strzelil 2 braki etc. ;] Przyjemnie sie to ogladalo.

 

A i zeby nie bylo zbyt rozowo, poczekajcie z tym obwieszczaniem swiatu, że Danny Simpson nam rosnie na nowego Neville'a czy ma przed soba super przyszlosc. Mecz mu wyszedl, asystowal, ciesze sie z tego, ale bylo juz kilku(nastu) takich. Bo sie moze skonczyc tak jak z Chrisem "strzelilem gola Evertonowi i jestem pan" Eaglesem.

 

 

Edyta zamieszcza najbardziej aktualna liste naszych kontuzjowanych pilkarzy. Z tych zawodnikow mozna by zlozyc calkiem ciekawa druzyne :| (dajmy na to, pokroju Liverpoolu :keke:)

Wes Brown (Knee injury) - Should be fit to face Villa on October 20th

 

Edwin Van der Sar (Ankle injury) - Should be fit to face Villa on October 20th

 

John O'Shea (Dead leg) - Should be fit to face Villa on October 20th

 

Owen Hargreaves (Knee injury) - Should return for Boro on October 27th

 

Darren Fletcher (Broken leg) - Should be fit in time for Blackburn on November 11th

 

Michael Carrick (Broken elbow) - Expected back for Bolton away on November 24th

 

Ben Foster (Cruciate Ligament) - Return expected to be before the New Year

 

Park Ji-Sung (Knee injury) - Expected January 2008

 

Mikael Silvestre (Cruciate Ligament) - Around March 2008 should see him back

 

Louis Saha (Knee injury) - Felt it in the warm up, no return date

 

Nemanja Vidic (Concussion/double vision) - "Double vision" kept Scholesy out for half a season, let's hope it's different for Vidic. No return date.

 

Patrice Evra (unknown) - He was the first off the field, jogging towards the tunnel as soon as the final whistle went. Would have been subbed off had we not made all three substitutions.

 

Gary Neville (Thigh injury) - Has been "2/3 weeks" away from returning since March. Back in training, so we should expect to see him back in the next "2/3 weeks".

Dobrze, ze teraz bedzie przerwa na mecze reprezentacyjne, co daje nadzieje, ze kilku grajkow uda sie poskladac. Martwie sie troche o Neme, jak przeczytalem to porownanie do Scholesowych klopotow ze wzrokiem to mi sie slabo zrobilo.

Odnośnik do komentarza
A i zeby nie bylo zbyt rozowo, poczekajcie z tym obwieszczaniem swiatu, że Danny Simpson nam rosnie na nowego Neville'a czy ma przed soba super przyszlosc. Mecz mu wyszedl, asystowal, ciesze sie z tego, ale bylo juz kilku(nastu) takich

Ja szczerze mowiac nie przypomnialbym sobie nawet trzech takich. Na mysl przychodzi mi tylko Phil Bardsley(ale on akurat talentu do gry kombinacyjnej nie przejawial) oraz John Spector. Eagles to w ogole nieporozumienie, bo osobiscie wierzylem w niego wtedy, kiedy rozegral swieny mecz z CC w wieku bodaj 17 lat. Pozniej tylko bylo gorzej, a gdy już jako 21-latek nie zachwycał w NEC - było jasne, że OT to nie miejsce dla niego.

 

W Danny'ego można wierzyć, bo chłopak ma dopiero 20 lat. Jest szybki, dobrze czuje się z piłką u nogi i jest całkiem niezły w defensywie. Oczywiście, nie jest to piłkarz, który póki co mógłby stawiać czoła najlepszym skrzydłowym na świecie, ale myślę, że możemy spokojnie patrzeć w przyszłość.

 

Co do kontuzji - z urazem boryka się jeszcze Gibson :P A Hargo być może będzie gotowy na AV.

Odnośnik do komentarza

Vidic ma nie grac przez około 15 dni (wstrzas mozgu), zatem pwowinien wykurowac sie na 20 pazdziernika, kiedy bedziemy grac z Villa. Twardy z niego chlop, wiec powinno byc dobrze. A poza tym szykuje sie dla niego nowu kontrakt; przedluzenie o 2 lata i za razem podwyzszenie tygodniowki z 32 do 55 tysiecy Elzbietek.

Odnośnik do komentarza

Np. David Beckham, John' OShea, Danny Simpson, Jonny Evans i Gerard Pique? Faktycznie, już nie wrócili :angel:

 

To dobry ruch. Gibby w ciągu trzech miesięcy wróci do formy po kontuzji i być może w nowym roku dostanie szansę już na OT. Wierzę, że Irlandczyk się rozwinie, bo naprawdę niewiele mu brakuje, aby na stałe wejść do kadry pierwszego zepsołu.

Odnośnik do komentarza

Taki z Hargo rozgrywający jak ze mnie :P

 

Gibson potrafi świetnie podać, jest dobrze zbudowany fizycznie, potrafi fajnie strzelić z dystansu i jest - jak to mawiają Angole - "box to box player". Poruszanie po boisku również przypomina słynną 16-stkę. Oczywiście, Darron nie jest tak agresywny jak Keano, ale analogie pomiędzy tymi dwoma zawodnikami mimo wszystko występują ;)

Odnośnik do komentarza
Taki z Hargo rozgrywający jak ze mnie

Kopie piłkę przyzwoicie i w miarę celnie, ergo jest rozgrywającym ;]

Darron nie jest tak agresywny jak Keano, ale analogie pomiędzy tymi dwoma zawodnikami mimo wszystko występują

Keano to głównie agresja i charyzma. Dlatego właśnie Gibson to nie drugi Keane. Przynajmniej na razie. I pewnie nigdy. Choć mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza

Michal porownujac Gibsona do Keaono odnosi sie do umiejetnosci czysto pilkarskich pilkarzy. Tego, ze biegaja po boisku, kopia w pilke i czasem ja odbieraja. A Ty Kamtek doszukujesz sie podobienstwa w cechach charakteru obu pilkarzy, ktorych najzwyczajniej w siecie nie ma, albo przynajmniej jeszcze nie bylismy w stanie takich zauwazyc. :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak przystało na najlepszy zespół na świecie, United nie pozostawili cienia szans mającej duże aspiracje Aston Villi. Kapitalnie zagrał Rooney, bardzo dużo zamieszania narobił Tevez, Giggsy jak zwykle klasa sama dla siebie. Nawet Rio coś strzelił, ale oczywiście musieli mu zabrać gola i dać jakiemuś tam Gardnerowi. Jestem bardzo zadowolony z gry, szkoda mi, że Wazza nie skompletował hat-tricka, Taylor farciarz, nie dość, że go wyczuł to później jeszcze bronił jak natchniony przy strzałach Carlitosa, czy wprowadzonego pod koniec meczu Ronaldo.

Odnośnik do komentarza
Widzę, że Man U wreszcie spełnia oczekiwania kibiców. Gra efektownie i wygrywa wysoko. Ciekawe czy zdoła tą coraz wyższą formę utrzymać do okresu świąteczno-noworocznego :-k

W zeszlym sezonie niektorzy tez sie nad tym glowili - jak sie okazalo nieslusznie. Tym bardziej nie mam najmniejszych obaw, ze znaczacy dolek formy mielismy na poczatku sezony, a mimo wszystko wyniki byly dobre.

 

Wczoraj zdeobylismy bardzo wazne punkty na trudnym terenie w Birmingham, choc chyba nie dla nas, bo mozna powiedziec, ze mamy patent na Ville (dwa 'szybkie' zwyciestwa w poprzednim sezonie i jedno 'nieszybkie' w Pucharze Anglii). Obawialem sie nieco o to spotkanie, bo United przyzwyczailo nas do niekoniecznie koncertowej gry po przerwie na mecze reprezentacyjne, ale odpowiednie zestawienie składu przez Fergusona bylo waznym elementem. Swietny mecz naszych napastnikow, bo i Rooney, i Tevez dawali o sobie znac defensorom gospodarzy. Cieszy kolejna okazja do wystepu dla Pique, ktory po raz kolejny rozegral dobra partię. Ponadto do składu wraca coraz więcej zawodników, bo i van der Sar, Brown, i Fletcher, i John sa już w pełni gotowi do gry. Jeszcze tylko Vidic, Hargreaves, Carrick, Saha i bedzie prawidlowo. Aaa, jeszcze Gary Neville... Aaa, przeciez "dwa, trzy tygodnie" jeszcze nie minely... :kekeke: Nie zdziwie sie, jak za miesiac Gary zakonczy kariere.

Odnośnik do komentarza
Watpie by Saha zadomowil sie na dluzej w pierwszym skladzie. Ten koles to jest jedna wielka kontuzja ;)

Ciii, bo znów wywołasz lawinę postów michala na temat przydatności do zespołu Sahy... ;]

 

Mnie osobiście Pique (któremu szczególnie się przyglądałem) nie przypadł do gustu - miał zapędy, by ruszać nieco do przodu (chwilami grał bardziej jako DMC a nie DC), co skutkowało tym, że nie nadążał w kontrach za szybkimi napastnikami Villi i trochę sypał przez to blok defensywny. Zupełnie zawiódł (przynajmniej w pierwszej połowie) Nani - chwilami wydawało mi się, że widzę Cristiano "Ja Was k***a wszystkich przedrybluję" Ronaldo sprzed kilkunastu miesięcy, ale w jeszcze gorszym wydaniu, bo te próby dryblingu bodaj ani razu nie przyniosły nic dobrego. I nawet asysta (przypadkowa) przy bramce Rooneya mojej opinii nie zmienia - dośrodkowania wołały bowiem o pomstę do nieba...

 

Inna bajka, że i trzeci z "młodych", Anderson, zaprezentował się co najwyżej tak sobie. Trochę więcej oczekuje się chyba po Brazylijczyku. Nie zawiódł natomiast Tevez, który wyrasta na kluczową postać United w ofensywie i w parze z Rooneyem robią niesamowity zamiąch pod bramką rywala. Szacunek dla obu...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...