Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co Di Maria niemal idealnie kopiuje karierę Verona w United ;)

 

Z VV o tyle dziwna sprawa, że skoro odmawiał gry w rezerwach, to po co go Van Gaal wystawił w zeszłym sezonie? Powinien karnie kwitnąć na ławce i nie mieć szansy debiutu w lidze. No i dlaczego skreśla go dopiero w połowie lipca, a nie wypiernicza zaraz po sezonie, żeby pokazać kto jest bossem. Może Holender już ma pewność, że de Gea zostaje i nie jest mu potrzebny zmiennik, który już prawie-był-pierwszym-bramkarzem, a teraz kolejne miesiące będzie musiał spędzić na ławce.

 

Ponadto VV grał w rezerwach - np. z Chelsea, Liverpoolem czy Tottenhamem więc albo poszło o jednostkowy przypadek (co też źle świadczy o VV) albo LvG nie umiał wymyślić innej opowieści. Tak czy siak, skoro trenerowi nie po drodze z piłkarzem, to tym gorzej dla tego drugiego :keke:

Odnośnik do komentarza

Czytałem to też swego czasu i pi razy oko wiem o co biega ;)

Miałem po prostu wrażenie, że Van Gaal też zmienia podejście i idzie w kierunku 4-3-3, może takiego klasycznego, ewentualnie z Roo na szpicy w rodzaj F9 (Roo się nadaje jak mało kto).

No i ok, dobra, patrząc na transfery ja to widzę tak:

Valencia i Young jako LB i RB to jednak alternatywy/opcja na większą ofensywę bo chyba nie po to kupiliśmy uniwersalnego Darmiana by go kisić na ławie, w końcu mamy tam gracza ogarnięte w obronie.

Środek jest najbardziej uniwersalny. Zestawienia defensywne, ofenswyne, rozgrywania, jest wszystko. Cofanie Di Marii i nawet Maty do środka nie jest niemożliwe. Patrząc po grze Di Marii na CMie by pasował z dobrym wsparciem fizycznym Schweiniego czy Sznajderlę. Mata lepiej się czuje wyżej, ale da radę.

 

Ofensywa ma podobne możliwości. Dalej można grać K10 i skrzydłowym (nie wiem jak Depay w roli typowego skrzydłowego się sprawdza, ergo jak jego crossy i gra przy linii, ale są opcje Young/Valencia) i ów K10 czyli pewnie Mata/Di Maria, może Januzaj?

 

Inna sprawa...czy Bayern Van Gaala nie grał bardziej klasycznego 4-2-3-1 (wiem, znowu formacja) ale z odwróconymi skrzydłowymi? I ok, też był tam K10, ale kształt drużyny był kapkę inny. Z tego co pamiętam podłożył wiele pod system Heynckesa, a taki Depay czy Mata jako IF by się sprawdzali, może Januzaj też.

 

Co do odejścia Di Marii - to możemy sobie pozwolić na stratę, nie wiem, 10 baniek, ale na 15 (po chujowym sezonie) już nie? Poza tym - IMO nawet jakby zagrał słaby sezon (czyli u niego pewnie znowu w kanadyjce ponad 10 punktów) to i tak na tyle gorące nazwisko, że niejeden szejk przebiera nóżkami ;)

Odnośnik do komentarza

Ja z kontekstu rozumiem, że teraz Valdes odmówił gry w rezerwach. Jasne, że wcześniej grał, inaczej, tak jak wspominasz, nie zagrałby w pierwszym składzie. Skoro Di Maria musiał przejść po kontuzji przez etap U21 to nie widzę powodu, dla którego VV byłby wyjątkiem, zasady dla wszystkich są takie same.

Odnośnik do komentarza

"For example, he refused last year to play in the second team. That is one aspect of our philosophy but there are a lot of others for how you have to play [if you are to be] a goalkeeper for Manchester United. When you are not willing to follow the principles of the philosophy, there is only one way and that is out."

żródło

 

Poszło o zeszły rok, a jak widać Valdes grał w meczach rezerw. Więc dziwi mnie, że mimo odmowy dostał nagrodę w postaci gry w pierwszym składzie, a teraz jest usuwany z klubu.

 

a, przegapiłem:

 

And asked why he was selected after refusing to play for United's under-21s, Van Gaal explained: "I want to help him and that he can show his qualities for another club. I am always a very social human being."

 

Złoty człowiek z tego van Gaala ;)

Odnośnik do komentarza

Czytałem to też swego czasu i pi razy oko wiem o co biega ;)

 

Miałem po prostu wrażenie, że Van Gaal też zmienia podejście i idzie w kierunku 4-3-3, może takiego klasycznego, ewentualnie z Roo na szpicy w rodzaj F9 (Roo się nadaje jak mało kto).

 

No i ok, dobra, patrząc na transfery ja to widzę tak:

 

Valencia i Young jako LB i RB to jednak alternatywy/opcja na większą ofensywę bo chyba nie po to kupiliśmy uniwersalnego Darmiana by go kisić na ławie, w końcu mamy tam gracza ogarnięte w obronie.

 

Środek jest najbardziej uniwersalny. Zestawienia defensywne, ofenswyne, rozgrywania, jest wszystko. Cofanie Di Marii i nawet Maty do środka nie jest niemożliwe. Patrząc po grze Di Marii na CMie by pasował z dobrym wsparciem fizycznym Schweiniego czy Sznajderlę. Mata lepiej się czuje wyżej, ale da radę.

 

Ofensywa ma podobne możliwości. Dalej można grać K10 i skrzydłowym (nie wiem jak Depay w roli typowego skrzydłowego się sprawdza, ergo jak jego crossy i gra przy linii, ale są opcje Young/Valencia) i ów K10 czyli pewnie Mata/Di Maria, może Januzaj?

 

Inna sprawa...czy Bayern Van Gaala nie grał bardziej klasycznego 4-2-3-1 (wiem, znowu formacja) ale z odwróconymi skrzydłowymi? I ok, też był tam K10, ale kształt drużyny był kapkę inny. Z tego co pamiętam podłożył wiele pod system Heynckesa, a taki Depay czy Mata jako IF by się sprawdzali, może Januzaj też.

 

Co do odejścia Di Marii - to możemy sobie pozwolić na stratę, nie wiem, 10 baniek, ale na 15 (po chujowym sezonie) już nie? Poza tym - IMO nawet jakby zagrał słaby sezon (czyli u niego pewnie znowu w kanadyjce ponad 10 punktów) to i tak na tyle gorące nazwisko, że niejeden szejk przebiera nóżkami ;)

 

Dyskusja o formacji w kontekście transferów moim zdaniem ma znaczenie drugorzędne. Nawet podczas konferencji prasowej prezentującej Schweinderlina i Darmiana LvG powiedział, że szukał two holding midfilders, szukał pomocników pod specyficzną rolę. Celuje w granie 4-3-3, o tym mówił już prawie rok temu, ale LvG się dostosowuje, więc jak opłacalniejsze będzie granie 4-2-3-1 to będziemy tak grali, jestem tego dość pewny. Odnośnie lewego skrzydła, przypadek Younga pokazuje, że można ułożyć grę tak, by naturalnie prawonożny zawodnik grał tam bardzo dobrze, sądzę, że dokładnie z takim samym zamysłem został kupiony Depay. Zresztą, tak jak piszę, LvG się dostosowuje, podejrzewam, że faktycznie Depay może być schodzącym napastnikiem, Young w sumie też dość często tego typu manewr robił. van Gaal buduje drużynę pod nieprzewidywalnych piłkarzy, najcześciej w roli właśnie swoistej K10, W Bayernie był Robben i pod niego była robiona cała gra, w Ajaxie El Hamdaoui, jeżeli Depay udowodni, że jest typem zawodnika, który może być franchise playerem, to on będzie spełniał rolę punktu, w okół którego drużyna będzie się obracać, obojętnie w jakiej formacji, byle jak najbardziej odpowiadała profilom jego piłkarzy.

W odejściu DI Marii teraz największą zaletą nie będzie mniejsza strata pieniędzy, tylko anulowanie, moim zdaniem bardzo wysokiego, ryzyka kolejnego nieudanego sezonu i ciężaru dla drużyny za tym idącym.

 

Bajdełej to po kolejnych wywiadach z Schweinsteigerem coraz bardziej przekonuję się do tego, że to super transfer. Pierwsze o czym wspomina w kontekście tego, dlaczego przeniósł się tutaj to to jak po przegranym meczu jego ówczesna drużyna zebrałą owację na stojąco. Oprócz tego nawiązuje do bogatej historii i ogólnej mentalności zwycięzców klubu. Prawdziwy proven winner doskonale wiedzący czego szuka w klubie, nie rzucający ogółów typu "to wielki klub i wielka okazja dla mnie". Nie wiem, odnoszę wrażenie, że faktycznie Schweinsteiger chciał kiedyś u nas zagrać i będzie nieocenioną wartością w szatni będąc kimś więcej, niż najemnikiem.

Ujmuje mnie jednocześnie skromność Darmiana, widać, że będzie potrzebował trochę czasu by odnaleźć się w gigantycznym otoczeniu w jakim się znalazł, ale odnoszę wrażenie, że będzie z siebie dawał 110% zarówno na boisku jak i na treningach. Coś w stylu 'z pokorą przyjmuje wyzwanie, dam z siebie wszystko'. Fajnie, że umie chociaż podstawy angielskiego, sądzę, że w kilka miesięcy powinien już mówić względnie płynnie, uniknie się przypadku Teveza, gdzie ten po bodaj 3 latach w Anglii dalej słowa po angielsku powiedzieć nie umiał. Z drugiej strony Rooney jest w Anglii prawie 30 lat i też mu Angielski nie wychodzi, więc w sumie noł szejm.

 

http://www.dailymotion.com/video/x2y5fmq_louis-van-gaal-pre-match-press-conference-seattle-unveiling-of-new-signings_sporttu jest prezentacja nowych zawodników i przedmeczowa konferencja jakby ktoś nie wiedział

 

"For example, he refused last year to play in the second team. That is one aspect of our philosophy but there are a lot of others for how you have to play [if you are to be] a goalkeeper for Manchester United. When you are not willing to follow the principles of the philosophy, there is only one way and that is out."

żródło

 

Poszło o zeszły rok, a jak widać Valdes grał w meczach rezerw. Więc dziwi mnie, że mimo odmowy dostał nagrodę w postaci gry w pierwszym składzie, a teraz jest usuwany z klubu.

 

Hmm, ale sam wspomniałeś, że grał w U21 (sam zresztą tak kojarzę), więc nie wiadomo do końca kiedy odmówił gry (angielski van Gaala jest dość, hmm, specyficzny ;), pod last year kryje się pewnie last season) w jak wielu meczach i co kryje się pod "lot other for how you have to play as a goalkeeper for Manchester United". W te czy wewte skoro nie fituje to nie, nikt nie jest ważniejszy od drużyny.

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku - jasne, ja jedynie się odniosłem do statów. Mimo wszystko - liczę, że Angel odpali, ma możliwości, większe niż Veron :P

 

 

e: to do micha, żeby nie było

@Hawk

Podobne wrażenie mam. Czasem Schweini wygląda jak facet, któremu spełniono dziecięce marzenie. O ile w przypadku młodych zawodników to normalne to taki widok doświadczonego gracza z wielką ilością trofeów cieszy niezmiernie. Myślę, że spokojnie może być liderem drugiej linii, ma do tego odpowiednią mentalnośc. W kwestii Darmiana dużo dają kwestie tego skąd przyszedł (mały klub) i wieku. Nie jest to dzieciak, któremu może palma odbić bo jaki to on nie jest zajebisty, tylko już ukształtowany player, który zna swoje możliwości, a jednoczesnie chce więcej. Oby wypalił ;)

Odnośnik do komentarza

Odnośnie VV jeszcze trafiłem w necie na komentarz, że za czasów van Gaala też odmówił gry w Barcelonie B, poniósł za to karę finansową i musiał przeprosić, nie wiem natomiast czy to na pewno prawda.

Sam van Gaal powiedział, że "he let Valdes play last game of season, despite fall-out, because he's human and wanted to help him."

https://twitter.com/1victorvaldes/status/621597700199464961?lang=enValdes nie jest zadowolony, ale aż musiałem dwa razy sprawdzić, czy to na pewno nie jest trollkonto :lol:. Wow zagrał 3 mecze w U21, nie no hasztagrespekt.

 

 

https://www.facebook.com/ShortFootballVideos/videos/1053064648121199/jeszcze podobno to jest dodatkowy powód, przez który Valdes zostanie sprzedany

Odnośnik do komentarza

Evans na 90% w Evertonie. Chyba jakieś dobre połączenie z Manchesteru do niebieskiej części Liverpoolu jest ;) Dziękujemy i powodzenia.

 

Czyli jakiś ŚO jeszcze się pojawi na 100%.

 

EDYTA: Evans droższy niż Robin i Nani, koniec świata :keke:

 

EDYTA2 podrzuca fajną zajawkę od Sky Sports https://www.youtube.com/watch?t=15&v=fSv941kIWWM

Odnośnik do komentarza

Bo lubisz Real Madryt, przecież DDG od pół roku jest waszym mokrym snem.

 

Tymczasem w nocy odbył się pierwszy sparing Tournee z Club America, wygraliśmy 1-0, jakby ktoś miał linka do całego meczu to niech podeśle na PW albo tutaj (w zależności od legalności źródła).

 

https://www.reddit.com/r/reddevils/comments/3dphw3/post_match_thread_club_am%C3%A9rica_0_1_manchester/- tu są wszystkie skróty akcji z tego meczu

 

Szczególnie fajnie wyglądało podanie Memphisa do Roo, do Maty też naprawdę fajnie Depay podał i ładna kontrola nad piłką zakończona dobrym strzałem Januzaja

 

https://www.youtube.com/watch?v=8WrOthmIkyUAndreas Pereira rozegrał naprawdę obiecujący mecz

Odnośnik do komentarza

Bo lubisz Real Madryt, przecież DDG od pół roku jest waszym mokrym snem.

 

Hawk, widocznie wg Twojej obserwacji za mało się w tym temacie udzielam, ale jak ja zaczynałem sympatyzować z Man Utd, to Ciebie jeszcze na świecie nie było ;) Dlatego też dla mnie transfer Davida do Realu nie jest ani mokrym, ani żadnym innym snem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...