Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Zatrzymanie Alka to dobra wiadomość dla fanów Rzeszowa i całej ligi. Jak dla mnie to transfer nr 1 letniego mercato. Zapewne czynione są już starania o przedłużenie kontraktu z Redwitzem, chyba że zasadzą się na Zagumnego, dzięki czemu zrobiliby miejsce dla środkowego/drugiego przyjmującego zza granicy :-k Oivanen ma chyba ważny kontrakt do 2011, więc na tej pozycji poważnych zmian bym się nie spodziewał. Do wymiany Wika, który nie gwarantuje poziomu, jakiego oczekują w Rzeszowie. Jedyni sensowni (i dostępni) Polacy to chyba Ruciak i Świderski, który zapowiedział powrót do Polski. Bo Zbyszek Bartman w parze z Akhremem mi się średnio widzi ;) Do tego można się spodziewać środkowego, Pliński zaprzeczył plotkom i przedłużył kontrakt ze Skrą, czuję że wielkie pieniądze zostaną skierowane w kierunku Piotrka Nowakowskiego :-k Oby ten jednak wybrał Włochy.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak. W Bydgoszczy zapomnieli o tym, że wypadałoby mieć klasowego trenera. Poza tym tacy gracze jak Szymański,Gruszka czy Lambourne myślą tylko o kasie (to samo było przecież w Olsztynie), zresztą widać to dobrze na boisku. Ja najpierw wywaliłbym Wspaniałego, bo to on jest tu problemem - nie potrafi wzbudzić jakiegokolwiek szacunku wśród graczy. Niech teraz myślą o play-offach, bo z taką formą jaką prezentują ostatnio to nie mają czego szukać.

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że Wika jest do wymiany. Bardzo dobre mecze zdarzają mu się rzadko. Jeżeli jeszcze przyjęcie ma jako takie, to w ataku bieda. Co do środkowych to według mnie Perłowski i Kosok by wystarczyli, tylko pod warunkiem, że ten pierwszy dojdzie do siebie po tych problemach zdrowotnych. Wojtek Grzyb jest cieniutki jak barszcz niestety. Ale jeżeli już mieliby kogoś kupować to właśnie z Częstochowy albo Kłosa, tylko nie wiadomo czy Skra by go puściła.

Odnośnik do komentarza

Impel Gwardia Wrocław przegrała z Minchanką Mińsk w pierwszym, bardzo zaciętym spotkaniu 1/8 rozgrywek Challenge Cup.

 

Do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzeba było pięciu setów. Białorusinki dysponowały dziś bardzo dobrą zagrywką, zaprezentowały się również świetnie w obronie. Te dwa elementy zadecydowały o minimalnym zwycięstwie przyjezdnych.

 

Impel Gwardia Wrocław - Minchanka Mińsk 2:3 (14:25, 25:20, 22:25, 26:24, 7:15)

Dzis nasze Panie graja rewanz w Mińsku

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Kubański przyjmujący Jadaru Radom Sirianis Hernandez został złapany na stosowaniu dopingu. To już kolejna wpadka z udziałem zagranicznych siatkarzy tego klubu. Miesiąc temu na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu został złapany estoński środkowy Ardoo Kreek.

Test na obecność niedozwolonych specyfików u Hrnandeza przeprowadził zakład badań antydopingowych Instytutu Sportu w Warszawie. Niestety, u zawodnika stwierdzono przekraczający normę poziom pseudoefydryny. Próbki do badania komisja antydopingowa pobrała od siatkarza po wyjazdowym meczu Jadaru z Jastrzębskim Węglem. Wówczas, oprócz gracza zza oceanu sprawdzano także dwóch innych, tak jak Hernandez, losowo wybranych siatkarzy radomskiego klubu. Tylko w przypadku Kubańczyka wynik okazał się pozytywny. Na oficjalnej stronie internetowej klubu zamieszczono na ten temat specjalny komunikat:

 

Dnia 03.03.2010r. Klub Sportowy Jadar Sport S.A. Radom otrzymał wyniki badań przeprowadzonych 16.01.2010r. przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie, na stosowanie środków zabronionych przez zawodnika Klubu Jadar Sport S.A. Radom, Sirianisa Hernandeza. Zakład Badań Antydopingowych Instytutu Sportu w Warszawie w pobranej od zawodnika próbce stwierdził obecność zabronionych substancji: Pseudoefydryna. W związku z powyższym, dnia 04-03-2010 r. zebrał się Zarząd Klubu Jadar Sport S.A. Radom pod przewodnictwem Prezesa Klubu Tadeusza Kupidury. Zarząd zdecydował, iż Sirianis Hernandez zostaje zawieszony w prawach zawodnika. Zarząd swoją decyzję umotywował naruszeniem przez zawodnika, Sirianisa Hernandeza Regulaminu Klubu Sportowego Jadar Sport S.A. Radom. Zarząd Klubu Sportowego Jadar Sport S.A. Radom odcina się od negatywnego zachowania zawodnika, psującego dobry obecnie wizerunek Klubu.

 

W tej sytuacji zawodnik nie zagra w bardzo ważnym meczu radomian w ekstraklasie z Neckermann AZS Politechniką Warszawską. Przypomnijmy, oba zespoły walczą o zachowanie ligowego bytu.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że niebawem gracza mogą dotknąć kolejne sankcje. Niewykluczone, że włodarze Jadaru zdecydują się na rozwiązanie kontraktu z siatkarzem.

 

A to w ciągu miesiąca kolejny incydent z siatkarzem radomskiego klubu. Pod koniec stycznia patrol policji zatrzymał estońskiego środkowego bloku klubu z Radomia Ardoo Kreeka. Po badaniu alkomatem okazało się, że siatkarz był pijany. »

No to chyba już po Jadarze. Chociaż Politechnika znowu ma problemy bo wypadł im Buszek, mimo wszystko mają chyba bardziej umotywowany skład. Na początku sezonu myślałem, że to Warszawska drużyna spadnie, a w barażach zagra Wieluń, ale teraz jestem bliższy stwierdzeniu, że spadnie Jadar, a Pamapol będzie walczył z Politechniką o baraż. (oczywiście o ile liga nie zostanie powiększona)
Odnośnik do komentarza

Impel Gwardia Wrocław awansowała do final four rozgrywek Challenge Cup! Dolnoślązaczki wygrały rewanżowe spotkanie z Minchanką Mińsk 3:1.

 

 

Minchanka Mińsk - Impel Gwardia Wrocław 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 24:26)

 

poprzedni mecz: Impel Gwardia Wrocław - Minchanka Mińsk 2:3

 

 

Gratulacje dla dziewczyn :respekt:

Odnośnik do komentarza
No to chyba już po Jadarze. Chociaż Politechnika znowu ma problemy bo wypadł im Buszek, mimo wszystko mają chyba bardziej umotywowany skład. Na początku sezonu myślałem, że to Warszawska drużyna spadnie, a w barażach zagra Wieluń, ale teraz jestem bliższy stwierdzeniu, że spadnie Jadar, a Pamapol będzie walczył z Politechniką o baraż. (oczywiście o ile liga nie zostanie powiększona)

Trzeba dodać, że dziś o 18 bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Radom gra u siebie z Politechniką, zwycięzca prawdopodobnie wyprzedzi Wieluń i opuści strefę barażową. Ja osobiście trzymam kciuki za Politechnikę i Radka Panasa :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mi padło na mózg, myślałem że Radom i Politechnika przed tą kolejką mają taką samą ilość punktów :| Jednak Radomianie mieli 4 pkt mniej i dzięki wczorajszej wygranej zbliżyli się do Warszawy na jedno oczko.

 

Dziś Częstochowa jedzie do Jastrzębia. Chyba jedynym naszym atutem jest to, że w hali w Szerokiej gra nam się dobrze i często wywozimy stamtąd punkty. Wszystko inne przemawia za Jastrzębiem i to ich zwycięstwa za 3 pkt bym dziś upatrywał :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i jest szeroka kadra na Ligę Światową:

Rozgrywający:

Fabian Drzyzga

Grzegorz Łomacz

Paweł Zagumny

Łukasz Żygadło

 

Środkowi:

Patryk Czarnowski

Karol Kłos

Marcin Możdżonek

Piotr Nowakowski

Daniel Pliński

 

Przyjmujący:

Zbigniew Bartman

Michał Bąkiewicz

Bartosz Kurek

Mateusz Mika

Michał Ruciak

Michał Winiarski

 

Atakujący:

Marcel Gromadowski

Piotr Gruszka

Jakub Jarosz

Mariusz Wlazły

 

Libero:

Piotr Gacek

Krzysztof Ignaczak

Paweł Zatorski

 

Dobrze, że Castellani zrezygnował z Woickiego i Wiki, obaj mieli bardzo słabe sezony. Cieszy mnie, że powołanie dostał Czarnowski, bo jego akcje z Łomaczem w Jastrzębiu zazwyczaj były bardzo efektowne ale i efektywne. No i w kontekście rozgrywającego zastanawia mnie na kogo postawi Castellani, na Żygadłę czy na Łomacza? Tego pierwszego nie miałem okazji oglądać ale z różnych relacji wynika, że radził sobie bardzo dobrze i grał w miarę regularnie. Wydaje mi się, że dla Łomacza to jeszcze za wcześnie i chyba wolałbym widzieć na Lidze właśnie Łukasza.

Odnośnik do komentarza

Brak Kadziewicza najbardziej rzucił mi się w oczy. Widać, że DC po prostu nie uznaje jego charakteru i za jego kadencji Kadziu sobie za dużo nie pogra :-k Jeszcze zamieniłbym Nowakowskiego na Wiśniewskiego. Raz, że Wiśnia w tym sezonie jest po prostu lepszy; dwa, że Nowakowskiego po sezonie czeka operacja barku (tak przynajmniej stwierdził ostatnio Bosek), więc nie rozumiem tego powołania.

Odnośnik do komentarza

Bernardo Rezende podał szeroką kadrę na LŚ i szykuje nam się powrót Ricardo :jupi: Nie żebym miał coś do młodego Bruno, który już jest jednym z lepszych sypaczy na świecie a będzie jeszcze lepszy, ale Ricardo to Ricardo. Po prostu Magik :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jastrzębski wygrał dziś 3:1 z Kędzierzynem i wykonał ogromny krok w kierunku wielkiego finału. Generalnie JW jak to ma w zwyczaju miał słaby początek sezonu, a kiedy przychodziły najważniejsze mecze forma rosła.

 

Pierwszy set w Kędzierzynie był bardzo wyrównany i Jastrzębie przegrało na przewagi do 26. Dwa kolejne sety były wyrównane, ale z minimalną przewagą JW i zakończone zwycięstwami do 22 i 20. IV set to pogrom do 14. Jutro drugi mecz (18:00 Polsat Sport) i bez względu na wynik Jastrzębie będzie w znakomitej sytuacji przed meczami na Jastorze 23 i 24 kwietnia.

Odnośnik do komentarza

Pare informacji z PlusLigi.

Skra w czwartym meczu nie dała szans Resovii i awansowała do finału. We wtorek poznamy jej rywala, ponieważ w Kędzierzynie gospodarze rozegrają decydujący mecz z Jastrzębiem. Zawodnicy Krzysztofa Stelmacha już w sobotę byli blisko zapewnienia sobie awansu, jednak prowadzenie 2:0 w setach nie wystarczyło na Abramowa i spółkę. Szykuje się pasjonująca walka o finał, z dużą dozą pewności można stwierdzić, że zobaczymy tie-break ;)

Częstochowa o europejskie puchary powalczy z Bydzią. Mam nadzieje, że chłopaki zepną poślady i uratują ten sezon.

 

O krok od pożegnania z PL jest Politechnika Warszawa :/ Radom wygrał 5 mecz i w rywalizacji do 4 zwycięstw prowadzi 3:2.

W finale I ligi, zgodnie z przewidywaniami, zagrają siatkarze Trefla Gdańsk i Farta Kielce.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia. Nigdy nie wiadomo co CEV wymyśli. Oficjalnie mamy chyba 2 miejsca w LM i pozostaje ubieganie się o kolejną dziką kartę, co przy naszych dobrych układach w CEV, może przynieść korzyść :-k No i z tego powodu w Rzeszowie ściskają kciuki z Jastrzębie, jeśli KK zagra w finale to szanse na LM dla Resovii spadną do zera.

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Ja dlatego też trzymam kciuki za Jastrzębski, bo z chęcią bym ponownie zobaczył Resovię w LM. Poza tym to chciałbym, żeby Częstochowa zdobyła to 5 miejsce, bo za Bydgoszczą delikatnie mówiąc nie przepadam. ;) A co do Politechniki, to wydaje mi się, że kontuzja Buszka była kluczowa, bo był w niesamowitej formie w końcówce sezonu i szkoda by było jakby spadli. I w Radomiu raczej nie widać jakiś perspektyw na przyszłość skoro znowu muszą się bronić przed spadkiem.

Odnośnik do komentarza

Jastrzębski Węgiel w finale PLS :jupi:

Po emocjonującym meczu w Kędzierzynie, zakończonym w tie-breaku Jastrzębie wygrało 3:2. W ogóle cały dwumecz był bardzo emocjonujący i stojący na najwyższym poziomie. Już widzę te komentarze skreślające Jastrzębski w finale :) a ja czuję, że sprawimy całej Polsce wielką niespodziankę :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...