Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że Magic nie transferują go od wczoraj tylko od trochę dłuższego czasu, a ostateczny efekt jest marny. Trzeba go było wymieniać z Rockets dopóki byli napaleni (o ile faktycznie byli) albo z Nets zanim tamci oddali pick za G-Force'a.

 

 

GMowie Orlando w ogóle są strasznymi pizdami. Zawsze tracili dobrych zawodników, albo robili dziwne trade'y.

 

Odszedł O'Neal, stracili Pennego Hardawaya, ściągnęli kontuzjowanego Hilla za Bena Walleca, który w kolejnym sezonie stał się najlepszym defensywnym graczem ligi, ściągnęli Rasharda Lewisa za kolosalne pieniądze, oddali go za żenującego już wówczas Arenasa (nota bene jest ciągle na free transfer i nikt nie chce mu zaoferować kontraktu), oddali Hedo w momencie, kiedy był w niesamowitym gazie, ściągnęli Jasona Richardsona, który jest graczem bardzo niestabilnym, rozstali się z Nelsonem (miał definitywnie odejść po sezonie), po czym podpisali z nim nowy kontrakt... Ach, jeszcze oddali będącego wówczas na fali T-mac'a w zamian za Steva Francisa, który nie wytrzymał tam za długo, a jego kariera upadła jeszcze bardziej spektakularnie niż T-maca (Tracy upadł później i głównie przez kontuzję, a nie nadwagę :keke:)

Odnośnik do komentarza

Tyle, że Magic nie transferują go od wczoraj tylko od trochę dłuższego czasu, a ostateczny efekt jest marny. Trzeba go było wymieniać z Rockets dopóki byli napaleni (o ile faktycznie byli) albo z Nets zanim tamci oddali pick za G-Force'a.

 

Nie łączmy ofert z poprzedniego TD, bo w międzyczasie GM się zmienił. Duże prawdopodobieństwo jest, że Smith wymyśliłby coś dużo gorszego ;)

 

Rockets przecież też oferowali kota w worku w postaci picków z drugiej dziesiątki. Nie twierdzę, że Magic zrobili dobry deal (co zaznaczyłem wyżej przecież...). Tylko sytuacje z Williamsem i Howardem są inne i porównywanie położenia obu ich (byłych) drużyn jest nie na miejscu.

 

P.S. Nie mam pojęcia co to jest top line w NHL :D

 

edit:

T-m:

Akurat transfer Carter-Turkoglu to był dobry pomysł Magic, bo Turek chciał wtedy wielomilionową umowę na wiele lat i słusznie zrobili, że się w niego nie pakowali. Tylko, że potem wzieli Turka z kontraktem, którego nie chcieli mu wczesniej dać, co było po prostu kwintesencją działań Otisa na rynku :)

Odnośnik do komentarza

T-m:

Akurat transfer Carter-Turkoglu to był dobry pomysł Magic, bo Turek chciał wtedy wielomilionową umowę na wiele lat i słusznie zrobili, że się w niego nie pakowali. Tylko, że potem wzieli Turka z kontraktem, którego nie chcieli mu wczesniej dać, co było po prostu kwintesencją działań Otisa na rynku :)

 

Eeeee, przecież Carter przeszedł do Magic z Nets, a dopiero potem został wytrade'owany do Suns za Turkoglu... Turkoglu poszedł do Toronto, a potem, między innymi, za Barbosę poszedł do Suns, z których wrócić do Nets w wymianie, w którą był zamieszany Gortat, Richardson, Carter, Pietrus i coś tam chyba jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie jest to najlepsza propozycja wymiany jaką Magic dostali w tym offseason, ale imho jedyna którą udało się w pełni dogadać. Wymiany z udziałem 3 i więcej zespołów są strasznie ciężkie do zbilansowania :)

 

LAL: Dostali DH, oddali Bynuma. Na pewno sportowo troszkę na plus, ale Dwight może jutro powiedzieć, że nie podoba mu się styl gry Bryanta i trzeba go oddać komuś :roll:

Nuggets: Adrian Wojnarowski na twitterze napisał, że GM Nuggets udowodnił, że jest jednym z najlepszych w lidze na swojej pozycji. Nie do końca to rozumiem. Oczywiście Iggy jest lepszym zawodnikiem niż Afflalo, ale dodając do tego jeszcze Harringtona ciężko stwierdzić, żeby Denver dostało ferrari w zamian za czapkę gruszek.

Philly: Wydraftowali Harklessa, żeby był następcą Iguodoli, a teraz oddają obu w jednej wymianie :) Imho dzięki obecności w roosterze Turnera strata Andre zostanie skompensowana w pełni, a Bynum będzie wielkim wzmocnieniem pod koszem. Od chwili gdy wymiana stanie się oficjalna wszyscy w Philadeplhii będą wznosić modły, żeby Andrew podpisał nową umowę po zakończeniu sezonu 12-13 :P

Magic: Dostali 2 młodych i zdolnych, dwóch role playerów i kilka picków, a będą świętować jakby wygrali ligę. Dwightmare is over! (oczywiście jeśli trade dojdzie do skutku :P).

Odnośnik do komentarza

No właśnie o tym piszę. Napisałeś przecież, że "oddali Hedo w momencie, kiedy był w niesamowitym gazie", a w jego miejsce (jako drugą opcję) przyszedł Carter za Lee, Alstona i jakieś frytki. Odpuścili Hedo, aby mieć Vince'a. Trochę skrótem poleciałem, ale myslałem, że zrozumiesz. Ok, my bad :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że Turner w pełni zastąpi Iggiego, bo dla mnie to jest tylko talent, a nie rozwinięty gracz i trochę to jego rozwijanie się trwa, a sukcesów IMO brak...

 

No właśnie o tym piszę. Napisałeś przecież, że "oddali Hedo w momencie, kiedy był w niesamowitym gazie", a w jego miejsce (jako drugą opcję) przyszedł Carter za Lee, Alstona i jakieś frytki. Odpuścili Hedo, aby mieć Vince'a. Trochę skrótem poleciałem, ale myslałem, że zrozumiesz. Ok, my bad :)

 

Jestem w pracy, tutaj się nie da na dwa etaty myśleć :keke: faktycznie, nie zakumałem tego skrótu ;))))

 

Niemniej jednak 90% wymian Orlando, to jest dramat na Wembley. Jedyne, co wg mnie powinni teraz zrobić, to sobie poczyścić składy, odpuścić ze 2-3 sezony, pobrać ciekawe picki w drafcie i całkowicie przebudować ekipę (i podpisać T-mac'a!! do tego kurwidołka, bo co prawda jest stary i słaby, ale i tak jest lepszym rozgrywającym niż Nelson)...

Odnośnik do komentarza

Czyszczenie składu zaczęli od podpisania Nelsona* i łyknięcia kontraktu Harringtona ;) Także na to nie licz :D To jest wpisane w ich charakter. Tak samo jak w Clippers lub Warriors zawsze coś się spie*doli.

 

*Wiedzieli, że DH odejdzie, wiedzieli, że nie dostaną za niego równowartościowego (albo chociaż blisko tego rejonu) pakietu, a i tak zapychają sobie SC takimi kontraktami.

Odnośnik do komentarza

Czyszczenie składu zaczęli od podpisania Nelsona* i łyknięcia kontraktu Harringtona ;) Także na to nie licz :D To jest wpisane w ich charakter. Tak samo jak w Clippers lub Warriors zawsze coś się spie*doli.

 

*Wiedzieli, że DH odejdzie, wiedzieli, że nie dostaną za niego równowartościowego (albo chociaż blisko tego rejonu) pakietu, a i tak zapychają sobie SC takimi kontraktami.

 

A Al jak długi ma kontrakt? Bo mnie się coś majaczy, że chyba do końca sezonu ma, ale nie jestem pewien...

 

@T-m

Turner nie mogl grac tak jak lubi. Teraz po odejsciu Lou i Iggy'iego bedzie wazniejsza opcja w ofensywie I jestem pewien, ze da sobie rade. Juz podczas serii PO z Bostonem pokazal na prawde duzy progress i imho pokaze jeszcze wiecej :)

 

Nie wiem, może, ale dla mnie to będzie taki raczej Luol Deng niż Iggy ;)

Odnośnik do komentarza

Czyszczenie składu zaczęli od podpisania Nelsona* i łyknięcia kontraktu Harringtona ;) Także na to nie licz :D To jest wpisane w ich charakter. Tak samo jak w Clippers lub Warriors zawsze coś się spie*doli.

 

*Wiedzieli, że DH odejdzie, wiedzieli, że nie dostaną za niego równowartościowego (albo chociaż blisko tego rejonu) pakietu, a i tak zapychają sobie SC takimi kontraktami.

 

A Al jak długi ma kontrakt? Bo mnie się coś majaczy, że chyba do końca sezonu ma, ale nie jestem pewien...

 

Do 2014/15 bez żadnych opcji (może ostatni rok nie jest w pełni gwarantowany, nie wiem), także tego... :)

 

http://hoopshype.com/salaries/denver.htm

Odnośnik do komentarza

Al pewnie zostanie w Magic i nikt nie będzie tam płakał, że mają rzucającą czwórkę. Taki słabiej zbierający, starszy oraz gorzej rzucający Ryan Anderson za ~14mln$ taniej :)

 

Inna sprawa, że to zawodnik idealnie pasujący do koncepcji.. byłego trenera :D Niestety Orlando po raz kolejny na przestrzeni lat udowadnia, że to organizacja przez małe "o" :)

 

@T-m

Zgodzę się, że Turner bardziej przypomina Luola niż Andre. Nie uważam jednak, że to źle. Dyskusja nad tym który z dwójki LD - AI jest lepszy trwałaby pewnie kilka dni/tygodni, a mając Collinsa za sterami w Philly defensywę będą mieli na znakomitym poziomie nawet mając jednego genialnego stoppera mniej. Z drużynową ofensywą może nie być tak różowo, więc odrobinka kreatywności off-dribble ze strony startowego back-courtu zawsze się przyda :)

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak to w Philly poukładają wszystko, backcourt Hawes-Bynum? :-k Jeśli chodzi o odejście Iggy'ego to mają Tada Younga i Turnera, którym warto dawać minuty. Iggy jest świetnym zawodnikiem, ale nie jako lider, on po prostu nie jest franchise playerem, za mało w ataku potrafi żeby nim być :P. Jako 2/3 opcja to świetny gracz, ale jako 1 już nie ;).

 

Lakersom udało się w końcu pozyskać Dwighta i na pewno będzie to ciekawie wyglądać, bo wreszcie zarówno Kobe jak i Dwight grają z prawdziwym rozgrywającym, jest jeszcze Gasol :-k.

 

Denver na SF ma teraz Chandlera, Gallinariego i Iggy'ego :-k.

 

Magic trochę frajersko jednak wymienili Dwighta, nie pozbyli się swoich ciężkich kontraktów, picki jakie dostaną raczej wysokie nie będą, a wielkich prospektów też nie pozyskali :-k.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, wtopa :D.

 

kolek, wiem że może, ale nie jest to jego naturalna pozycja mimo wszystko :P. Chociaż S5: Lawson-Iggy-Gallinari-Faried-McGee wygląda ciekawie, a na ławce jeszcze Miller, Chandler, Randolph i podobno dosyć utalentowany Fournier.

 

e: swoją drogą jakie macie zdanie nt. tworzenia kolejnych dream teamów? Mnie to niesamowicie wkurwia, zabija to ligę, ale wiadomo że ewentualny finał Lakers-Miami zajebiście się sprzeda, liga zarobi i Stern zadowolony :roll:. Nowe CBA, dziwko....

 

e2:

via Adrian Wojnarowski

 

Houston oferowali Magic 12mln dolarów cap-space (zamiast Afflalo), swoje ostatnie wybory w I rundzie draftu (Jeremy Lamb, Terrence Jones, Rodney White) niezastrzeżone wybory w loterii, wzięcie kilku 'złych' kontraktów i brak potrzeby wzięcia kontraktu Ala Harringtona

 

:lol:

Odnośnik do komentarza

Trade oficjalny. Warunki:

 

The Lakers will send All-Star center Andrew Bynum to the Philadelphia 76ers, who also will receive shooting guard Jason Richardson from the Orlando Magic. The Sixers will send guardAndre Iguodala to the Denver Nuggets. The Magic will receive Arron Afflalo, Al Harrington, Nikola Vucevic, rookie swingman Moe Harkless, forward Josh McRoberts, three protected first-round draft picks and a 2013 second-round pick from the Nuggets (by way of Golden State). In addition to Howard, the Lakers will also receive Earl Clark and Chris Duhon from the Magic.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...