Skocz do zawartości

Nawalona Marynia pisze do swojego pracodawcy 567 nocnych maili o treści: "krzyhu gdezie jeste5"


krzysfiol

"krzyhu gdezie jeste5"  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, krzysfiol napisał:

Ale mnie dopadł syndrom "jeszcze jednego meczu". Jutro na wykładach będę na pewno użytecznym członkiem społeczeństwa. 


Nie pomyliłem się, ale warto było ;) choć gra Dinamem Zagrzeb jest frustrująca. Po pierwszym sezonie straciłem 5 najlepszych zawodników i tylko za Olmo dostałem godne pieniądze (70 milionów). Resztę zarząd zaakceptował za frytki. Oczywiście morale rozpierdolone, no bo jak mogłem się pozbyć tylu najlepszych graczy :picard:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kaczy napisał:

jeszcze jeden film w tym klimacie i Vega zmienia styl i rodzaj filmów, ponoć się nawrócił ;)

Jakby wrócił do pierwszego Pitbula albo nawet drugiego sezonu, to jestem gotów dać mu szansę. Znaczy w sensie jakby wrócił do jakości jaką wtedy (i dzisiaj) ten serial prezentował, niekoniecznie tematyki.

A ten film-wariacja na temat Wisły to już nawet na trailerach był absolutnie nieoglądalny i mam wrażenie, że to pierwszy zwiastun w historii kina, gdzie procentowo było więcej bluzgów niż normalnych słów.

Odnośnik do komentarza

Jezus komunistą :kekeke: . Nie ma to jak powtarzać bezrozumnie lewackie slogany. Jezus nigdy nie mówił "zabierz sąsiadowi i rozdaj menelom" tylko "pomóż innym na tyle ile możesz" Z WŁASNEJ WOLI. Jezus był libertarianinem.

  • Haha 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Vami napisał:

Jezus komunistą :kekeke: . Nie ma to jak powtarzać bezrozumnie lewackie slogany. Jezus nigdy nie mówił "zabierz sąsiadowi i rozdaj menelom" tylko "pomóż innym na tyle ile możesz" Z WŁASNEJ WOLI. Jezus był libertarianinem.

A komu Ty ostatnio pomogles, z wlasnej woli? Moze zaraz sie okaze, ze wcale nie jestes libertarianinem.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Vami said:

Jezus komunistą :kekeke: . Nie ma to jak powtarzać bezrozumnie lewackie slogany. Jezus nigdy nie mówił "zabierz sąsiadowi i rozdaj menelom" tylko "pomóż innym na tyle ile możesz" Z WŁASNEJ WOLI. Jezus był libertarianinem.

ale przecież zachęcał do płacenia podatków

Wówczas rzekł do nich:  „Oddajcie wiec Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Scorpio napisał:
4 minuty temu, Vami napisał:

Jezus komunistą :kekeke: . Nie ma to jak powtarzać bezrozumnie lewackie slogany. Jezus nigdy nie mówił "zabierz sąsiadowi i rozdaj menelom" tylko "pomóż innym na tyle ile możesz" Z WŁASNEJ WOLI. Jezus był libertarianinem.

A komu Ty ostatnio pomogles, z wlasnej woli? Moze zaraz sie okaze, ze wcale nie jestes libertarianinem.

Wrzuca regularnie zdjęcia tego, co zjada. Karmi tym samym oczy innych. 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Scorpio napisał:

A komu Ty ostatnio pomogles, z wlasnej woli? Moze zaraz sie okaze, ze wcale nie jestes libertarianinem.

Chyba Ci się trochę logicznie to spostrzeżenie posypało. Skoro z własnej woli to znaczy, że nie trzeba, tylko można. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Kinas napisał:

ale przecież zachęcał do płacenia podatków

Wówczas rzekł do nich:  „Oddajcie wiec Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.

 

Nie zrozumiałeś kontekstu tego fragmentu i ponownie powtarzasz cytaty z racjonalista.pl pisane przez lewaków.

Teraz, Man_iac napisał:

Chyba Ci się trochę logicznie to spostrzeżenie posypało. Skoro z własnej woli to znaczy, że nie trzeba, tylko można. 

Nie posądzam lewactwa o myślenie logiczne. Inaczej nie byliby lewakami.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Vami said:

 

Nie zrozumiałeś kontekstu tego fragmentu i ponownie powtarzasz cytaty z racjonalista.pl pisane przez lewaków.

 

„Powiedz nam więc, jak ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?»Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy?Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara.On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»Odpowiedzieli: «Cezara».  «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga». (Mt 22, 17-21 BT)

 

Przecież tu jest wprost zapytany o stosunek do podatków. Jaki jest libertariański odczyt tych słów?

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Vami napisał:

Nie posądzam lewactwa o myślenie logiczne. Inaczej nie byliby lewakami.

Przeciwnie. Lewactwo - przynajmniej w tych skrajniejszych formach - opiera się o zazdrość i nie ma w tym nic nielogicznego. Nieuczciwe - tak, ale trudno mi się doszukać braku logiki w tym, że ktoś chce mieć więcej. 

Odnośnik do komentarza

Nie można rozpatrywać nauki Jezusa pod kątem współczesnych filozofii politycznych, to czysty anachronizm. Jezus nie był ani komunistą, ani libertarianinem, bo nie taki był cel jego misji, aby ukonstytuować nowy porządek na świecie. Jego orędzie miało charakter mesjańsko-zbawczy, a nie polityczny. Dlatego każdy odczytując Ewangelię może odnaleźć w osobie Chrystusa odbicie wielu współczesnych poglądów (które przecież bardzo często są jedną z kolejnych mutacji judeochrześcijańskiego dziedzictwa) i to powoduje, że spór o Jezusa prowadzony z punktu widzenia XX wiecznych pojęć filozoficznych jest niesamowicie jałowy. To też sprawia, że katolicka nauka społeczna jest jedynym odłamem doktryny Kościoła, który nie jest w jakikolwiek sposób zdogmatyzowany.

  • Lubię! 6
  • Dzięki! 4
Odnośnik do komentarza

Ja mam kilka innych pytan apropos Jezusa

 

Jak wyglądałby Jezus
Gdyby żył w naszych czasach
Czy chodziłby w sandałach
Czy raczej w adidasach
Czy piłby coca-colę
I korzystał z komputera
Czy miałby długie włosy
I paszport Izraela

  • Lubię! 3
  • Haha 3
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Vami napisał:

Jezus komunistą :kekeke: . Nie ma to jak powtarzać bezrozumnie lewackie slogany. Jezus nigdy nie mówił "zabierz sąsiadowi i rozdaj menelom" tylko "pomóż innym na tyle ile możesz" Z WŁASNEJ WOLI. Jezus był libertarianinem.

Ale ale! Jezus rujnował ekonomię Galilei (czy tam Judei, nie znam się) poprzez nieuczciwe pomnażanie dóbr, które było połączone z rozdawnictwem. Można co prawda argumentować, że przecież multiplikacja chleba i ryb nie jest kradzieżą, ale ciekawe co na to miejscowi rybacy i piekarze, którzy zostali zmuszeni do konkurencji na nierynkowych warunkach?

Zamiana wody w wino to z kolei rzeczywiście czysty libertalianizm - Jezus po mistrzowsku dał prztyczka w nos państwowemu monopolowi (chciałem tu użyć jakiejś metafory z knagą, ale uznałem, że to jednak byłoby nie na miejscu).

  • Lubię! 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Hajd napisał:

Można co prawda argumentować, że przecież multiplikacja chleba i ryb nie jest kradzieżą, ale ciekawe co na to miejscowi rybacy i piekarze, którzy zostali zmuszeni do konkurencji na nierynkowych warunkach?

Jezus był protopiratem. Z oczywistych względów nie mógł kopiować i rozdawać gierek, programów czy filmów, bo miejscowi nie ogarnęliby o co cho, więc poprzestał na dobrach, które umysły mu współczesnych ogarniały. Patrząc jakie podejście do piractwa mają libertarianie myślę, że taka multiplikacja ma od nich wielką okejkę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Hajd zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...