Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lad napisał:

No jakbym się dowiedział z CMF to chyba nie świadczyłoby to najlepiej ani o MM ani o Vectrze :D

 

Ostatnie miesiące w MM to jakaś tragedia więc to zmiana na lepsze na pewno. To był tonący okręt.

Decyzja wydana ze 2 godziny temu, a komunikat sprzed pół godziny. To mogło jeszcze nie dotrzeć :D 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mauro napisał:

Decyzja wydana ze 2 godziny temu, a komunikat sprzed pół godziny. To mogło jeszcze nie dotrzeć :D 

Dostałem maila akurat jak wychodziłem z biura. Jakoś koło 15:30.

5 minut temu, me_who napisał:

CZY BENDO NOWE DEKODERY W KONCU???

Najlepsze podsumowanie kondycji MM to to, że były nowe przez kilka miesięcy, później zabrakło na magazynach i wróciliśmy do tych sprzed 10 lat z drugiego obiegu. Podwykonawcy się wstydzili to montować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lad napisał:

The Index also shows that CEOs in the U.S. are paid much more than their peers abroad, and the gap between their compensation and that of average American workers is wider than in other countries: “CEOs of the biggest publicly traded U.S. companies averaged $14.3 million in annual pay, more than double that of their Canadian counterparts and 10 times greater than those in India…while Norway and Austria have among the smallest margins.”

Dopiero teraz doczytałem :) To też mnie ciekawi, że te wielkie korpo tak chętnie przenoszą produkcję za granicę "bo wicie, rozumicie, koszty pracownicze", ale już samego CEOwania nie przenoszą :-k A tu jakie pole do oszczędności :) 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, me_who napisał:

Dopiero teraz doczytałem :) To też mnie ciekawi, że te wielkie korpo tak chętnie przenoszą produkcję za granicę "bo wicie, rozumicie, koszty pracownicze", ale już samego CEOwania nie przenoszą :-k A tu jakie pole do oszczędności :) 

A co się lepiej klika? Patrzcie ile zapłaciliśmy CEO, czy patrzcie ile zaoszczędziliśmy na przeniesieniu produkcji? Takie rzeczy też trzeba brać pod uwagę w przypadku tych największych firm.

 

Edyta: oczywiście to nie jest argument za takimi stawkami. Stawki to trochę tak, że: "tyle się płaci w branży" :)

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Vami napisał:

 

wait-what-meme-16.jpg

A skąd niby? Własność to nic innego jak umowa społeczna, że "to jest moje a reszta ma nie ruszać" i inni to respektują. Inaczej własność by się ograniczała do rzeczy, które chwilowo trzymasz w ręku i jesteś w stanie własną siła natychmiast obronić.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Misiek napisał:

A co się lepiej klika? Patrzcie ile zapłaciliśmy CEO, czy patrzcie ile zaoszczędziliśmy na przeniesieniu produkcji? Takie rzeczy też trzeba brać pod uwagę w przypadku tych największych firm.

 

Edyta: oczywiście to nie jest argument za takimi stawkami. Stawki to trochę tak, że: "tyle się płaci w branży" :)

Chodzi mi tylko o fakt, że w celu "zwiększenia konkurencyjności poprzez zmniejszenie kosztów"  likwiduje się miejsca pracy w miejscu A i przenosi je do miejsca B. A nie przenosi się tego najbardziej kosztownego :)  Oczywiście to troszkę półżartem, bo nie jest prosto zapewne znaleźć odpowiedniego CEO i są jednostki doskonałe, warte każdych hajsów, ale czy jakiś przysłowiowy Apu z Mumbaju nie zrobiłby podobnej roboty za 10% tej kwoty?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, wwosik napisał:

A skąd niby? Własność to nic innego jak umowa społeczna, że "to jest moje a reszta ma nie ruszać" i inni to respektują. Inaczej własność by się ograniczała do rzeczy, które chwilowo trzymasz w ręku i jesteś w stanie własną siła natychmiast obronić.

 

 

Myślałem że sobie trollujesz, ale:

1) własność to prawo przyrodzone

2) umowa społeczna to mit - nie istnieje nic takiego

3) poczytaj o prywatnej podaży bezpieczeństwa (choćby Gustave de Molinari) - do obrony własności nie jest potrzebne państwo - w ładzie bezpaństwowym zajmują się tym Prywatne Agencje Ochrony, które konkurują ze sobą według zasad rynkowych

  • Smutny 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Molinari:

https://www.panarchy.org/molinari/security.html

 

Rothbard:

https://mises.org/library/property-rights-and-theory-contracts

3 minuty temu, lad napisał:

Chyba, że cię nie stać na zatrudnienie PAO. Wtedy jesteś wolny, ale jedyne co możesz wybrać to na którym śmietniku umrzesz.

 

 

Jak nie stać cię na jedzenie, to również. Czy to oznacza, że trzeba innym zabrać, żebyś ty miał co jeść? Uważam, że nie. Nic nie usprawiedliwia grabieży. Tym się różni wolnościowiec od komucha. Musisz sam zapracować na jedzenie, dom i inne rzeczy. Nikt nie ma obowiązku cię utrzymywać, a twierdzenie inaczej jest dla mnie moralnie obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Vami napisał:

Myślałem że sobie trollujesz, ale:

1) własność to prawo przyrodzone

2) umowa społeczna to mit - nie istnieje nic takiego

3) poczytaj o prywatnej podaży bezpieczeństwa (choćby Gustave de Molinari) - do obrony własności nie jest potrzebne państwo - w ładzie bezpaństwowym zajmują się tym Prywatne Agencje Ochrony, które konkurują ze sobą według zasad rynkowych

1) prawo przyrodzone to mit - nie istnieje nic takiego

2) umowa społeczna to nazwa zjawiska, że ludzie zasadniczo postępują według pewnych reguł

3) jaka super dystopijna wizja, nic lepszego nic wojna gangów

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...