Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Komputer wyłącza mi się sam z siebie... Dzieje się tak chyba jak nic na nim nie robię (choć zdarzyło mu się wyłączyć podczas pracy). Sprawdziłem temperatury Speed Fanem i są w normie. Wczoraj trochę go przeczyściłem, a dziś znów się wyłącza. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza

Ok, robiłem siostrze formata, ustawiłem sobie na mój monitor rozdzielczość, ona ma jednak PC podłączony do TV, który tej rozdziałki nie obsługuje. Efekt jest taki, że widać ekran ładujący system bo on chyba jest w niskiej rozdziałce, a potem pojawia się czarny ekran i napis 'Brak synchronizacji'. Pytanie jak przywrócić jakąś małą rozdziałkę? Wiem, że się da bo już raz to robiłem, ale nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Dzięki.

I przy okazji zapytam o jeszcze jedną rzecz. Podłączyłem samą jednostkę i wziąłem inną klawiaturę (na tą starą wtyczkę) i nie chciała działać. Podczas samego formatowania dało się jej używać. Odpalił się jednak Windows i znów nie działała. Wziąłem inną klawierkę (ale też na stare wejście) i też nic. Siostra ma u siebie na USB i niby działa, ale klawiatura numeryczna już nie. Myślała, że to wina klawiatury, kupiła nową i nadal nic.

Odnośnik do komentarza

Dostałem służbowego laptopa, jednak bez uprawnień administratora, przez co nie mogę na nim niczego zainstalować, nawet kodeków, a o podłączeniu internetu nawet nie mówiąc. Szkoda, aby marnował się leżąc bezczynnie, bo do pracy, szczerze powiedziawszy, akurat tego komputera nie potrzebuje.

 

Jakieś pomysły jak obejść konto administratora, złamać jego hasło lub umożliwić sobie na koncie nie-administratora na instalowanie programów?

Odnośnik do komentarza

http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm#1

Petter Nordahl-Hagen has written a Windows NT/2000/XP/Vista offline password editor: home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/
Wygląda, że może działać.

 

A poza tym może http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetr...gr/ophcrack.htm

 

Nigdy nic oczywiście, wcześniej nie było testowane prze zemnie.

Odnośnik do komentarza
Czy są jakieś optymalne, czy standardowe temperatury dla dysku, procka dwu-rdzeniowego i płyty głównej? Bo nie wiem czy mam w normie, i chciałbym sobie to zacząć kontrolować :)

 

Dysk w okolicach 26, rdzenie 30, procek 25 (wszystko w IDLE).

Odnośnik do komentarza
Czy są jakieś optymalne, czy standardowe temperatury dla dysku, procka dwu-rdzeniowego i płyty głównej? Bo nie wiem czy mam w normie, i chciałbym sobie to zacząć kontrolować :)

 

Dysk w okolicach 26, rdzenie 30, procek 25 (wszystko w IDLE).

W czasie nic nie robienia? :>

Jak gram w FM'a to mam:

dysk-40 C

procek-57 C

płyta główna-60 C

rdzeń 1/2-80 C/83 C

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie nowy dysk i chciałem go podłączyć, miałem za mało kabli sata, więc przepiąłem jeden z nagrywarki. Włączyłem kompa, ale się nie uruchomił, tylko wyłączył po chwili (chyba, nie jestem pewny, bo wyszedłem z pokoju), miałem też wrażenie, że poczułem zapach spalenizny. Potem przy włączaniu kompa w monitorze zaświeca się pomarańczowa dioda (ona oznacza brak aktywności, albo połączenia z kompem). W środku wszystko pracuje, tylko nie świeci się ta dioda, która oznacza pracę.

Odnośnik do komentarza
Restart BIOSu i zmiana zasilacza nic nie dały.

Co masz na mysli pisząc "restart" BIOSu?

Jaką masz płytę? Płyty na chipsecie P35 mają tzw. podwójny start po zmianach w BIOS lub braku prądu. Za pierwszm razem komp uruchamia się i przysypia (oznaką jest choćby bezczynność monitora - "pomarańczowa dioda". Wyłączasz więc komp ręcznie i raz jeszcze uruchamiasz - komp uruchamia się i ładuje system.

Jaki masz zasilacz i jaki konfig kompa?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...