Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwny problem, na początku wydawało mi się, iż jest to złudzenie, ale nic z tych rzeczy. Gdy mam odpalonych kilka aplikacji, do tego leci muzyka czasem da sie usłyszeć "zróżnicowanie poziomów". Dzisiaj dla przykładu nagrywałem płytkę, muzyka leciała. Gdy z komputera dochodziły odgłosy, że coś sie dzieje muzyka ulegała drastycznemu ściszeniu, gdy "obroty" sie zwalniały - muzyka się zgłaśniała. Czym to moze być spowodowane? W życiu nie miałem tak śmiesznego problemu :o.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam ten LCD: http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-22-lcd-w...352.335756.html , od jakiegoś miesiąca. I przed godziną ni z tego, ni z owego(podczas czytania forum) nagle cały ekran zrobił się biały. Calutki biały. Po odłączeniu od kompa, z włączonym samym zasilaniem nadal jest biały. W bazowym po odpaleniu trybie czuwania jest najpierw czarny obraz(dobrze), ale gdy powinno się wyświetlić logo LG matryca jest cała bielutka.

Ekran stał sobie cały czas na biurku, nie strzelił, nie zatrzeszczał, nie zapachniał nagle spalenizną. I zrobił się biały.

HELP ME !!! ;( :(

Odnośnik do komentarza

Jest coś takiego jak udary w gniazdkach, są też sąsiedzi, którzy mogą wywołać nagłą dużą zmianę pola magnetyczne. Jeżeli nie masz nigdzie jakiegoś twardego resetu, nic nie zostaje raczej innego, jak lecieć na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Jest coś takiego jak udary w gniazdkach, są też sąsiedzi, którzy mogą wywołać nagłą dużą zmianę pola magnetyczne. Jeżeli nie masz nigdzie jakiegoś twardego resetu, nic nie zostaje raczej innego, jak lecieć na gwarancję.

 

Przy udarze w gniazdku poszedł by cały komp pewnie(całość zestawu stoi na jednej listwie). Sąsiadów brak, a w momencie awarii brak w ogóle kogokolwiek w zasięgu 20m ode mnie i kompa. O twardy reset raczej ciężko - po pierwsze przyciski nie działają(albo działają, ale nie widać, bo wyświetla się biały kolor), a nic innego poza nimi nie mam. Odstawienie ekranu na 2h i ponowne włączenie nic nie dało, dalej jest bielutki...

Szczerze mówiąc, myślałem, że kupiłem jakiś porządny(w miarę) LCD, a tu oczywiście okazuję zupełnie co innego...

 

A z gwarancją dobry pomysł, niby jest dtd więc powinno być szybko i przyjemnie... Tylko, że walnięte hdd wymieniają mi już trzeci tydzień(właśnie zaczął się czwarty), to z monitorem pewnie zaczekam z 2 miesiące. Super :doh!: :>

Odnośnik do komentarza

Mam problem z mp3 pod mini usb. Podłączam ją do komputera, a wyświetla mi się komunikat "nie rozpoznano urządzenia usb"niby , że brak sterowników, ale wkładam w to samo gniazdo pendrive i działa. Zwłaszcza, że kiedyś ta mp3 działała...no i na laptopie też działa :| Jak stery do USB przecież są automatycznie w Windowsie (mam XP).

Odnośnik do komentarza

Chcę na płytkę DFI Infinity SLI M2 wsadzić procka 5200+ i mam kilka pytań.

 

Moja wersja biosu w/g programu Everest Ultimate Edition

 

Niestety na stronie DFI nie ma napisane jaka wersja biosu obsługuje jaki procesor. Wszędzie tylko informacja by mieć najnowszy ;)

 

Moje pytanie brzmi, czy na posiadanej przeze mnie wersji BIOSU mogę włożyć ten procesor i będzie to działać (gdzie coś takiego sprawdzić)?

 

Jeśli nie to:

 

na stronie DFI jest informacja by użytkownicy Visty 64bit nie korzystali z oprogramowania Winflash 1.92 tylko wykorzystali Pendrive. Problem polega na tym, że ta płyta nie obsługuje rozruchu z Pendrive'a, więc jak ja to mam teraz flashować? Skorzystać z Diamond Flash Image for BIOS i wrzucić to na dyskietkę (jeszcze trzeba będzie latać po sklepach i szukać dyskietki, bo wszystkie mam uszkodzone ;) )

Odnośnik do komentarza

Nie możesz po prostu wsadzić procka? ;) Ogólnie imho za bardzo patrzysz na szczegóły ;] Masz biosa, który nie ma 1,5rok nawet i kupujesz procka co rok(?) ma. Winno działać ;] Sam bym nawet przez chwilę się nie zastanowił, czy mój bios może nie być za stary ;P

Odnośnik do komentarza
e tam... ja bez pasty wsadzalem procesory i smigaly ;) dopoki nie bedziesz ich krecil to mozesz instalowac je na plycie bez pasty

 

Wiesz co myślałem że jesteś w sprawach komputerów nieco mądrzejszy :| niech ugotuje albo proca, albo płyte... Pasta jest niezbędna, niech chłodzenie będzie krzywo założone, bądź będzie miało nierówną powierzchnie dolegania.

Odnośnik do komentarza

Dobra, proc i grafika włożone (obyło się bez aktualizacji Biosu), teraz przy restarcie kompa dostaje 2 długie sygnały od Biosu i albo po nich jest wszystko ok i system idzie dalej, albo dalej mam pojedyncze sygnały i muszę wyłączyć komputer i włączyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
e tam... ja bez pasty wsadzalem procesory i smigaly ;) dopoki nie bedziesz ich krecil to mozesz instalowac je na plycie bez pasty

 

Wiesz co myślałem że jesteś w sprawach komputerów nieco mądrzejszy :| niech ugotuje albo proca, albo płyte... Pasta jest niezbędna, niech chłodzenie będzie krzywo założone, bądź będzie miało nierówną powierzchnie dolegania.

nowe procesory maja fabrycznie cienka warstwe pasty na sobie wiec dodatkowe smarowanie nie jest potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
e tam... ja bez pasty wsadzalem procesory i smigaly ;) dopoki nie bedziesz ich krecil to mozesz instalowac je na plycie bez pasty

 

Wiesz co myślałem że jesteś w sprawach komputerów nieco mądrzejszy :| niech ugotuje albo proca, albo płyte... Pasta jest niezbędna, niech chłodzenie będzie krzywo założone, bądź będzie miało nierówną powierzchnie dolegania.

nowe procesory maja fabrycznie cienka warstwe pasty na sobie wiec dodatkowe smarowanie nie jest potrzebne :)

 

Procesor nowy nigdy nie ma na sobie zaaplikowanej pasty, ma ale cooler boxowy. Zawsze! Zawsze trzeba dać pastę termoprzewodzącą, po co ryzykować.

Odnośnik do komentarza

Kolejny problem - zasilacz 400W jest, wirusów nie ma. Po włożeniu dysku, który wrócił z naprawy(całkiem nowy) w kompie zaczynają się dziać dziwactwa - co jakiś czas(niesystematycznie) zalicza sobie samoistny restart. Testowałem temperatury(przy całkowitym skanowaniu kompa obciążyłem procesor i miał góra 40 stopni, przy graniu w PES 2009 i King's Bounty grafika nie doszła nawet do 60 stopni). Dane kompa są tutaj a temperatury i napięcia(w spoczynku) tutaj. Sam już nie wiem co z tym robić - komp potrafi się wywalić tak przy graniu w kierki systemowe, jak przy PESie, jak i przy czymkolwiek innym. No i nie wiem, co można zrobić, żeby zmusić kompa do stabilnej pracy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...