Skocz do zawartości

Policja


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w prawo i lewo. Taka sytuacja z wyprzedzaniem jak moja ma tam miejsce 100 razy dziennie bo to trasa Wroclaw-Warszawa

Manort trzymam kciuki. Z tego co piszesz, to tylko idiota mógł uznać Twoją winę. Nie dziwie Ci sie, ze przyjąłeś mandat, bo ja kiedys tez tak zrobiłem, ale nie moglem nic zrobic bo byłem sam przeciwko dwóm "funkcjonariuszom".

Mam nadzieje, ze pozytywnie rozpatrzą Twoje odwołanie. Daj znać później co i jak.

Odnośnik do komentarza

Wiesz ja jestem ugodowym czlowiekiem nie chcialem juz nawet zadnej kasy po prostu zaproponowalem ze kazdy jedzie w swoja strone. To przyjechal tatus jego i mamusia i chcieli Policje. Koles uderzyl mnie na pasie ktorym ja chcialem jechac do domu wiec scinal tez i gdyby jechal jak utrzymuje i wymijal autobus stojacy to zdolalby mnie wyminac albo zahamowac. Rozwalil motor -> hamulec tylko reczny dzialal i w baku jajami zrobil dziure. Za predkosc nie dostal ale ewidentnie chyba widac, ze byla. Mam jeszcze do Was pytanie czy mozna sie ubiegac o zwolnienie z kosztow bieglego sadowego? Bo bedzie musial byc powolany.

Odnośnik do komentarza
Mam jeszcze do Was pytanie czy mozna sie ubiegac o zwolnienie z kosztow bieglego sadowego? Bo bedzie musial byc powolany.

 

Art. 117. § 1. Wszelkie wydatki w toku postępowania w sprawach o wykroczenia wykłada tymczasowo Skarb Państwa. (KPW)

 

Art. 624. § 1. Sąd może zwolnić oskarżonego lub oskarżyciela posiłkowego w całości lub w części od zapłaty na rzecz Skarbu Państwa kosztów sądowych, jeżeli istnieją podstawy do uznania, że uiszczenie ich byłoby dla nich zbyt uciążliwe ze względu na sytuację rodzinną, majątkową i wysokość dochodów, jak również wtedy, gdy przemawiają za tym względy słuszności. (KPK)

Odnośnik do komentarza
EDIT 3:

 

Na podstawie art. 101 par. 1 Kodeksu postępowania w sprawach karnych wnoszę o uchylenie mandatu karnego nr 4857147 wymierzonego mi w dniu 3 czerwca 2008 przez funkcjonariusza Policji legitymującego się nr służbowym 714786, w kwocie 300 zł za popełnienie czynu zakwalifikowanego przez funkcjonariusza jako wykroczenie z art. 86 § 1 KW.
Popełniony przeze mnie czyn tj. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdowi (tutaj opisujesz sytuację) jest czynem zabronionym ale nie mogłem ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi który wyprzedzał poprzedzający go autobus na linii ciągłej gdyż nie miałem prawa go widzieć. Wyprzedzający motocykl zauważyłem dopiero bedąc na środku jezdni gdy ten wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej od strony pasa ruchu i uderzył z dużą prędkością w samochód. (uzasadniasz, że nie naruszyłeś tego przepisu).
Ponieważ byłem zaskoczony i przestraszony groźnie wyglądającym wypadkiem przyjąłem mandat. Myślę jednak, że nie popełniłem wskazanego w mandacie wykroczenia dlatego wnoszę o jego uchylenie.

 

Zmienic, dodac cos?

 

Popraw

Na podstawie art. 101 par. 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia

 

A dane kolesia musze we wniosku odwolawczym od mandatu tez podac?

 

Dane - czyli imię i nazwisko, adres i te sprawy???

Odnośnik do komentarza

Bylem w Sadzie, rozmawialem z naczelnikiem jednego Wydz Komunikacji i mieli podobna sytuacje. Rozwiazali ja tak, ze zlozono skarge na policjanta do Komendanta a ten skierowal sprawe do rozpatrzenia w Sadzie i wygrano ja. Zrobie chyba tak samo. Zabieram sie za pisanie skargi, bo okazuje sie, ze w Sadzie mam male szanse na to, ze moj wniosek rozpatrza :|. Ktos mysli, ze to cos da?

Odnośnik do komentarza
Zabieram sie za pisanie skargi, bo okazuje sie, ze w Sadzie mam male szanse na to, ze moj wniosek rozpatrza :| . Ktos mysli, ze to cos da?

 

 

Wniosek Twój muszą rozpatrzyć. Twoim prawem jest złożenie wniosku o uchylenie mandatu a obowiazkiem Sądu rozpatrzenie tego wniosku. Poza tym co Ci da napisanie skargi na policjanta?

Odnośnik do komentarza

W sekretariacie sie dowiedzialem, ze wniosek moge zlozyc ale o rozprawe moze wniesc tylko Policja albo prokurator (slowa prawnika) bo nie jestem podmiotem prawnym czy czymstam. Wychodzi na to, ze zlozenie skargi i ewentualne Jej przyjecie spowoduje ze Komendant zlozy wniosek do Sadu chociaz to i nie pewne czy skarge uwzgledni. Co robic? :co: Zloze chyba tu i tu..

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wniosek do Sadu zostal.. uwzgledniony :jupi: Najlepsze jest to, ze bylem u prawnika ktory z gory przekreslil w 90% ze nawet nie odpowiedza hahaha. Teraz mam czas do 19.08 na obranie linii obrony. W zasadzie zalezy mi tylko na uznaniu tej winy jako obopolnej co by mi znizek nie zabrali w MTU. Stad moje zastanowienie jak do tego podejsc na konfrontacji w Sadzie. Mandatu i tak nie zaplace bo - biedny student :> wiec to to mi akurat wisi.. Jakies rady?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Otrzymalem wczoraj mandat karny. Dostalem te wszystkie druczki dla banku/poczty, ale jutro wyjezdzam za granice i nie bede mial czasu tego uregulowac. Moge zaplacic zwyklym przelewem przez internet? Co mam wtedy wpisac w tytule przelewu? :> bo na tych papierkach jest jakis numer na przyklad i miejsce na pesel.

Odnośnik do komentarza
Otrzymalem wczoraj mandat karny. Dostalem te wszystkie druczki dla banku/poczty, ale jutro wyjezdzam za granice i nie bede mial czasu tego uregulowac. Moge zaplacic zwyklym przelewem przez internet? Co mam wtedy wpisac w tytule przelewu? :> bo na tych papierkach jest jakis numer na przyklad i miejsce na pesel.

mandat karnt numer xx seria xx i to wszystko, przynajmniej jak jak placilem...

Odnośnik do komentarza

100pln z art.43 ustawy o wychowaniu w trzezwosci :keke: jakos przezyje... jakby byla jakas wieksza kwota to bym sobie pewnie odpuscil na razie, bo i tak bym z czego przed wyjazdem wakacyjnym nie mial zaplacic. pola tytul nie ma w ogole na druczkach. sa tylko dane urzedu wojewodzkiego, napis mandat karny + seria + numer i miejsce na moj adres i pesel. wpisze w tytule nr mandatu i pesel i mysle, ze bedzie ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...