Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Może inaczej: Często bywam w klubie zobaczyć "co słychać" i widzę jak jest, a jest tak, że najwięcej do powiedzenia ma Mazur. Nie wiem na jakiej to działa zasadzie, nie interesuje mnie zarząd ;)

 

Zastanawia mnie fakt, czemu taki gówniarzyk zarządza takim poważnym klubem :] Kordos też był średnio udany, ale robił conieco. Ciekawe czy przyjdzie jakiś prezes z prawdziwego zdarzenia :]

Odnośnik do komentarza

Pierwsze ploty transferowe powoli nabierają realnych kształtów. Do Wrocławia mają trafić dwaj napastnicy Jagielloni: Sobociński (za darmo) oraz Sotirović (za ok. 600 tys. zł). Wzmacnianie w formacji ataku jak najbardziej zrozumiałe, bo sam Łudziński w lidze to mało, a Ulatowski czy Gancarczyk to raczej ofensywni pomocnicy niż napastnicy.

Piłka nożna. Remigiusz Sobociński i Vuk Sotirović są już piłkarzami Śląska Wrocław. - Remik Sobociński w poniedziałek miał jechać do Olecka z Jagiellonią, ale w ostatniej chwili wysiadł z autokaru, w środę będzie już ze Śląskiem w Zieleńcu - mówi menedżer zawodnika Piotr Tyszkiewicz

 

Trener Ryszard Tarasiewicz sprowadził na Oporowską piłkarzy, których doskonale zna z pracy w Jagiellonii

Wczoraj Śląsk wyjechał na pierwsze zgrupowanie kondycyjne do Zieleńca, zostanie tam do soboty, w planach ma także zajęcia z piłką na boisku w Dusznikach. Wiadomo już na pewno, że klub z Oporowskiej wzmocni dwójka napastników Jagiellonii Białystok - Remigiusz Sobociński i Serb Vuk Sotirović. Wczoraj co prawda ten pierwszy szykował się do wyjazdu na zgrupowanie z Jagiellonią do Olecka, ale ostatecznie nie wsiadł do autokaru. Jego menedżer Piotr Tyszkiewicz ustalił w międzyczasie warunki dwuletniego kontraktu ze Śląskiem.

 

- Remikowi wygasa z końcem czerwca umowa z Jagiellonią - relacjonuje Tyszkiewicz. - Jest już przesądzone, że trafi do Śląska. Pozostała tylko mała formalność, musi się poddać badaniom w nowym klubie. Później podpiszemy kontrakt, a w środę piłkarz dołączy do Śląska w Zieleńcu. Mogę tylko zdradzić, że w poniedziałek miałem jeszcze dwa telefony z klubów pierwszoligowych, ale powiedziałem, że sprawa jest już nieaktualna. Remik powinien dać wiele Śląskowi, to doświadczony piłkarz, o którego ostatnio pytały się także kluby zagraniczne, dwa z Belgii i jeden ukraiński. Zdecydowaliśmy się na Śląsk m.in. dlatego, że o Remika mocno zabiegał trener Ryszard Tarasiewicz - kończy Tyszkiewicz.

 

Inaczej wygląda sprawa z Sotiroviciem. Serb nie miał w rundzie wiosennej udanej passy. Najpierw po kłótni z trenerem Jagielloni Arturem Płatkiem trafił do zespołu Młodej Ekstraklasy. Później znów miał scysję z kolejnym szkoleniowcem "Jagi" Stefanem Białasem. Nie przyszedł na trening, tłumacząc się bólem zębów, w tym przypadku skończyło się na karze finansowej. I choć Jagiellonia widziała Sotirovicia w składzie na nowy sezon, ten postanowił zmienić klub. Wczoraj menedżer piłkarza Jarosław Kołakowski wysłał do Jagielloni pismo z prośbą o dwudniowe zwolnienia celem przeprowadzenia testów medycznych we Wrocławiu. Klub z Białegostoku wyraził zgodę.

 

- Rzeczywiście, mam przejść we Wrocławiu badania - powiedział nam wczoraj Sotirović. - Ja chcę grać w Śląsku i myślę, że wszystko jest już przesądzone. Przynajmniej z mojej strony. Teraz tylko kluby muszą się dogadać. Ale z tym również nie będzie problemów.

 

Serb ma w kontrakcie klauzulę o wcześniejszym rozwiązaniu umowy. Śląsk za jego wykup będzie musiał zapłacić 600 tys. zł. Tymczasem wiadomo także, że w Zieleńcu trenować będą Jakub Małecki i Krzysztof Szewczyk, trener Tarasiewicz nie zdecydował się za to na przedłużenie kontraktu z Robertem Rosińskim. Wcześniej po wypożyczeniach do swoich klubów wrócili również Patryk Klofik (Zagłębie Lubin), Adam Marciniak (Górnik Zabrze) i Sebastian Przybyszewski (ŁKS Łódź).

Odnośnik do komentarza
Jedynie Kilofa szkoda.

Ponoć wcale nie jest wykluczone, że jednak powróci na Oporowską. Cena ma wynieść ok. 600 tys. złotych. Pytanie tylko, czy forma z wiosny to był chwilowy spadek poziomu u Patryka czy też może fantastyczna jesień była jedynie epizodem w jego piłkarskiej karierze?

Odnośnik do komentarza
Ponoć wcale nie jest wykluczone, że jednak powróci na Oporowską. Cena ma wynieść ok. 600 tys. złotych. Pytanie tylko, czy forma z wiosny to był chwilowy spadek poziomu u Patryka czy też może fantastyczna jesień była jedynie epizodem w jego piłkarskiej karierze?

 

Wiesz, sam Rysiu powiedział że te 600 tys. zł to stanowczo za dużo jak za tak niedoświadczonego zawodnika. W sumie się nie dziwię, skoro za Vuka jest podobna cena, a zawodnik jest bardziej ograny i lepszy. Jednakże temat wykupienia Patryka przewijał się jakieś 4 miesiące temu i nie wiem czy jest nadal aktualny. Mylę się?

Co do jego formy... Tutaj chyba bardziej widziałem znaczną wzwyżkę formy u Gancarczyka niż ogromny spadek formy u Klofika. Przydałby się chłopak. Jeżeli przepracowałby cały okres przygotowawczy z zespołem na pewno byłby z niego ogromny pożytek. Nie mamy takiego drugiego zawodnika w zespole. Jedynie Murawski :kekeke: mógłby załatać po nim dziurę :D

Odnośnik do komentarza

Jak się kłapie jadaczką na prawo i lewo ile to będzie kasy na transfery to nie ma co się dziwić, że ciężko jest ściągnąć kogoś za rozsądne pieniądze.

 

W Śląsku widziałbym takich zawodników: Adrian Marek, Rafał Pietrzak(Sosnowiec), Pavol Stano, Janusz Wolański(Bytom), Paweł Zawistowski, Igor Lewczuk(Znicz), Tomek Wróbel(Bełchatów), Adrian Napierała, Radek Kałużny(Jaga), Daniel Feruga(Chorzów), Łukasz Merda(Podbeskidzie) może któryś z nich zawita na Oporowską.

Odnośnik do komentarza

Łot tak dla ciekawych (za Rzeczpospolitą):

Drzymała chciał oszukać Wrocław?

Jarosław Kałucki, Łukasz Zalesiński 24-06-2008, ostatnia aktualizacja 24-06-2008 07:13

 

Właściciel Groclinu przy podpisaniu umowy o fuzji ze Śląskiem przemilczał, że na majątku, który wnosi, ciąży hipoteka

 

Umowę o fuzji podpisano 20 maja. Tymczasem po sześciu dniach do Wrocławia dotarła kluczowa informacja. Wynikało z niej, że biznesmen z Grodziska zataił, iż na nieruchomościach, które miało wykupić od niego miasto (jest właścicielem piłkarskiego klubu Śląsk Wrocław), ciąży wielomilionowa hipoteka.

 

„Rz” sprawdziła w księgach wieczystych w Grodzisku, że chodzi o ponad 9 mln zł, a wpis istnieje od czerwca zeszłego roku. To zabezpieczenie kredytu zaciągniętego w Banku Zachodnim WBK na dziesięć lat.

 

Za te nieruchomości Zbigniew Drzymała miał otrzymać od Wrocławia 20 mln zł. Transakcja była konieczna, bo ze względu na przepisy gmina Wrocław musiała być większościowym udziałowcem w spółce z Groclinem.

 

Niewypał zamiast fuzji

 

Jednak w połowie czerwca prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz niespodziewanie zdecydował o zerwaniu fuzji.

 

Ta sensacyjna decyzja nastąpiła w tajemniczych okolicznościach, w przeddzień podjęcia przez radę miejską uchwały o dokapitalizowaniu klubu 25 mln zł z budżetu miasta. Ta właśnie uchwała umożliwiała przekazanie pieniędzy Drzymale.

 

Zanim Dutkiewicz zdecydował się na ten radykalny krok, który mocno nadszarpnął wizerunek skutecznego polityka, zażądał jednomyślności radnych w sprawie fuzji. Na spotkaniu z szefami klubów wątpliwości mieli radni PO.

 

– Chodziło nam o zasadność przejmowania obiektów w Grodzisku i ich wycenę – wspomina Maciej Zieliński, radny PO i były koszykarz Śląska Wrocław. – Nikt nie miał pojęcia o tej hipotece. Gdybyśmy wiedzieli, że pan Drzymała chce nam sprzedać swe długi, na pewno byśmy go o to spytali na spotkaniu na początku czerwca. Radni na pewno by tego nie przeoczyli.

 

Decyzję, która wywołała burzę we Wrocławiu, Dutkiewicz tłumaczył ogólnikowo. – Były wątpliwości dotyczące wyceny majątku i zawodników – powtarzał, ale nie chciał zdradzić szczegółów.

 

Jerzy Pięta, rzecznik prasowy Groclinu, nie chce komentować faktu, że wycenę, w której ujawniono hipotekę, przekazano dopiero po podpisaniu umowy. – Nasi prawnicy pracują nad oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie. Ogłosimy je w najbliższych dniach – ucina. I podkreśla, że wycena na potrzeby fuzji została sporządzona przez niezależnego rzeczoznawcę. – Niezwłocznie przekazaliśmy ją do Wrocławia – wyjaśnia Pięta.

 

„Rz” dotarła do dokumentu. Sporządzono go w dniu podpisania umowy. Drzymała nie przywiózł go do Wrocławia na uroczystość. Do urzędu dotarł pocztą. – Byliśmy zszokowani, bo oznaczało to, że zawiązujemy spółkę, która startowałaby z ogromnymi długami – mówi rzecznik prezydenta Marcin Garcarz. – Biznesmen nie poinformował również o wydzierżawieniu hotelu na wiele lat.

 

Dlaczego miasto na własną rękę nie sprawdziło stanu prawnego tych nieruchomości? – Czekaliśmy na wycenę z zaufaniem, jakim darzy się rzetelnego partnera – podkreśla Garcarz.

Odnośnik do komentarza

Rozbawil mnie ten artykul o oszustwach Drzymaly. O fuzji sie gledzilo x miesiecy i miasto mialo kupe czasu na weryfikacje statusu prawnego gleby jak i budynkow. Tym bardziej, ze ksiegi wieczyste w tym kraju sa powszechnie dostepne i nie trzeba ekspertow, niezaleznych rzeczoznawcow, adwokatow by to samemu zweryfikowac.

Odnośnik do komentarza
Nie mogę już edytować, dlatego piszę jeden pod drugim.

 

Czy wie ktoś w jaki sposób będzie się wyrabiać karty kibica? =]

 

Normalnie. Bierzesz wniosek w klubie, wypełniasz go, dostarczasz foto i za kilka/kilkanaście dni dostajesz kartę...

Odnośnik do komentarza

Na czwartkowej sesji rady miejskiej budżet sportowej spółki Śląsk ma zostać zwiększony o ok. 3,5 mln złotych - część środków (1,5 mln PLN) będzie oficjalnie przekazana jako "opłata za działanie na rzecz promocji miasta w rozgrywkach Ekstraklasy piłkarskiej", reszta (2 mln PLN) pochodzi z dochodów dodatkowych miasta i będzie przeznaczona na dokapitalizację spółki. Całość ma zostać spożytkowana na letnie transfery.

Odnośnik do komentarza
Na czwartkowej sesji rady miejskiej budżet sportowej spółki Śląsk ma zostać zwiększony o ok. 3,5 mln złotych - część środków (1,5 mln PLN) będzie oficjalnie przekazana jako "opłata za działanie na rzecz promocji miasta w rozgrywkach Ekstraklasy piłkarskiej", reszta (2 mln PLN) pochodzi z dochodów dodatkowych miasta i będzie przeznaczona na dokapitalizację spółki. Całość ma zostać spożytkowana na letnie transfery.

 

Jak dotąd niewiele z tych 8 baniek wykorzystano. Ciekawe czy jeszcze jakieś porządne transfery będą przeprowadzane, bo te dodatkowe 3,5 bańki zapowiada jakieś dalsze ruchy =]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...