Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Część sparingów przygotowałem sam, część to było zgrupowanie zorganizowane dla nas w Austrii. Wyszło jak poniżej.

Jak chcę grac? Powiem szczerze, że nie wiem. Ładnie do przodu i chyba tyle. Na razie nie mam specjalnego pomysłu. Część rzeczy zaczerpnąłem ze swojej taktyki z FM14 w Shamrock Rovers, gdzie wychodziło całkiem przyzwoicie ze wszystkim. Atakujące boki obrony oraz dwóch schodzących napastników mają być decydujące. Reszta się okaże.

Moją główną taktyką będzie 4-2-3-1. Strefy boiska dla graczy oraz poruszanie się narysowałem zawodnikom na klepisku za bramką. Miało to wyglądać (z koncepcji) mniej więcej tak:

fo9vXO2.jpg

 

W niektórych spotkaniach będę chciał testować i w późniejszym czasie wrzucić do zespołu 4-3-1-2, jak kiedyś w moim Lurgan Celtic.

 

Sparingi:

 

Bohemians 2—1 FK Banik Sokolov

Bohemians 14—0 Paka

Litol 0—5 Bohemians

Bohemians 12—0 Polepy

Bohemians 2—2 sc Heerenveen

TSV St. Johann im Pongau 1—4 Bohemians

FC Hard 0—5 Bohemians

FC Dornbirn 1913 1—5 Bohemians

Austria Lustenau 1—1 Bohemians

Rheindorf Altach 1—1 Bohemians

Odnośnik do komentarza

Składu gotowego na swój debiut w roli szkoleniowca Bohemians Praga nie miałem. Ani w głowie, ani na kartce. Musiałem się wspomóc radami asystenta Slezaka.

Pierwszy mecz odbywał się na koniec lipca i to nie byle z kim. Ligę zaczynaliśmy na wyjeździe, derbowy pojedynek z 4-krotnym mistrzem Synot Liga, czyli ze Slavią Praga. Ostatni ten tytuł zdobyli w sezonie 2016/17, a ostatnio zostali wicemistrzami, co dało im prawo do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Na razie zagrali pierwszy mecz w trzeciej fazie kwalifikacyjnej, gdzie na wyjeździe przegrali 0-2 z Fenerbahce. Miesiąc wcześniej przegrali po karnych w Superpucharze Czesko-Słowackim.

Slavia jest zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania.

Media dają takie szanse:

Slavia 6-4, remis 2-1, Bohemians 13-8.

Jeszcze nie wiem dokładnie, na co stać moją ekipę, więc większych złudzeń nie mam. Na sam początek niestety trafił się nam trudny rywal. Remis, jakieś np. 2-2, brałbym w ciemno.

 

Cytat

30/07/2017, Eden, Praha, 20,232 widzów.

[/] Slavia Praga 1—2 Bohemians [/]   L 1/30

Skoda 37 — Angulo k.4, 90+3

 

Bohemians: Vales— Svec, Caulker, Krch (c), Fabian— Jindrisek, Masek— Julis, Zaviska, Targamadze— Angulo

 

Pięknie! Bardzo zacne, ale i szczęśliwe zwycięstwo. Karny słusznie podyktowany za wślizg w polu karnym i zahaczenie nóg mojego gracza.

Później wyrównanie gospodarzy. To samo z grą, nikt nie wskoczył na formę. Raz jedni, raz drudzy atakowali.

Fartownie na sam koniec piłkę pakuje do siatki po raz drugi dziś Angulo po podaniu ze skrzydła.

Do domu wracamy bardzo zadowoleni.

Na spotkanie patrzę na chłodno, dużo jeszcze przed nami.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz sierpnia. Drugi dla mnie w roli trenera. Za to debiut przed własną publicznością na Ďolíčku. Już nie mogę się doczekać fajnej atmosfery naszego stadionu oraz mojej ulubionej flagi w futbolu:

1898291_609023862517942_1075617310_n.jpg

 

Oby to nas zagrzało do walki i pokonania bardziej znanej drużyny od nas- Sigma Ołomuniec.

Zespół, który występuje w tym roku w eliminacjach Ligi Europy, w pierwszej kolejce krajowej ligi przegrał 0-2 ze Spartą Praga.

W LE pierwszy mecz wygrali 2-0 z NK Maribor, a w drugim było 0-0. To było w trzeciej rundzie. Teraz zagrają z Rapidem Wiedeń.

Sigma w swoim składzie ma np. napastnika Martina Nespora, dobrze znanego polskiej publiczności (tak na marginesie- wychowanek Bohemians 1905)

 

Cytat

06/08/2017, Dolicek, Praha, 4,903 widzów.

[6.] Bohemians 2—0 Sigma Ołomuniec [15.]   L 2/30

Julis 3, Angulo 67

 

Bohemians: Vales— Svec, Caulker, Krch (c), Fabian— Jindrisek, Masek— Bartek (76` Reiter), Angulo, Targamadze— Julis

 

Cenne trzy punkty bez porywającego widowiska. Bym nawet powiedział, iż wiało nudą na boisku. Ale co zrobić? Liczy się wygrana.

Chociaż na chwilę wskakujemy na pierwsze miejsce w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Czas leci, już trzecia kolejka ligowa. Robimy wyjazd do Teplic. Gospodarze słabo zaczęli sezon, i oby z nami to podtrzymali, gdyż najpierw zanotowali remis 0-0, a później przegrali 1-2 ze Slavią.

My idziemy po kolejne trzy punkty, innej wersji wydarzeń nie chcę.

 

Cytat

12/08/2017, Na Stinadlech, Teplice, 4,621 widzów.

[14.] FK Teplice 0—2 Behemians [1.]   L 3/30

Angulo k.21, Zaviska 90+3

 

Bohemians: Vales— Svec, Caulker, Krch (c), Fabian— Jindrisek, Masek— Julis, Zaviska, Targamadze— Angulo

 

Wynik jest, nic poza tym. Graliśmy słabiutko. W zasadzie dwie bramki zdobyte na farcie. Ci, co nas oglądali, to zadowoleni nie mogli być.

Za nami trzy mecze, dziewięć punktów na koncie. Dobry start. Tylko tę grę musimy poprawić.

Odnośnik do komentarza

Mała przerwa od ligi. Dziś zagramy w ramach Pohar Ceske Posty. Cokolwiek to znaczy. Grunt, żeby zajść najdalej, jak się da. Myślę, że to nie jest jeszcze czas, aby wystawiać rezerwowy skład- po prostu jesteśmy za mało zgrani.

 

Cytat

16/08/2017, Dvur Kralove, 750 widzów.

[/] Dvur Kralove 0—4 Bohemians [C1L]   PC 2 Rnd.

Angulo 7, 17, 39, 45+2

 

Bohemians: Vales— Svec, Caulker, Smid, Fabian— Krch (c) (45` Vondra), Masek— Vanicek, Zaviska, Targamadze (45` Reiter)— Angulo

 

Występ dwóch aktorów- w głównych rolach Angulo (4 gole) oraz Targamadze (3 asysty).

Nasza gra dziś wyglądała znacznie lepiej, ale nie oszukujmy się- rywal nie zawiesił wysoko poprzeczki.

Ekwadorczyk w sumie zgodnie z oczekiwaniami- powoli zaczyna być gwiazdą zespołu. Jeszcze trochę i pewni ustawi się po niego kolejka.

Oby strzelał dla nas sporo jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Po małej przerwie wracamy na ligowe boiska.

Ugościmy teraz zespół z siódmego miejsca. Goli tyle, co ostatnio, nie musimy strzelić. Oby gra była dobra. Kibicom coś się należy.

 

Cytat

19/08/2017, Dolicek, Praha, 4,978 widzów.

[2.] Bohemians 2—1 Fastav Zlin [7.]   L 4/30

Necas 61, 90+2 — Hnanicek 22

 

Bohemians: Vales— Svec, Smid (c), Caulker, Fabian— Jindrisek, Masek— Julis, Angulo, Tarmagadze— Necas

 

Uff, w samej końcówce! Goście mogą pluć sobie w brodę taką przegraną. Już prawie mieli jeden punkt. Jedna chwila nieuwagi i mają zero.

W przerwie meczu zmieniłem taktykę: zamiast dwóch schodzących napastników ze skrzydła, dałem ich na środek pomocy. Zagęściliśmy pole i wyszło na dobre.

Głupiej straty punktów nie było.

Odnośnik do komentarza

Cały czas utrzymujemy drugie miejsce w tabeli. Mamy tyle samo punktów co Sparta Praga, ale o jednego gola mniej.

Nasz rywal dzisiejszy to najgorszy zespół ligi- jeden remis, 3 przegrane, 1 zdobyty gol, 9 straconych. Coś czuję, że dziś im dołożymy jeszcze kilka do straconych. Nie można lubić drużyny, która w czeskiej lidze nazywa się Slovacko.

 

Cytat

26/08/2017, Mestsky fotbalovy stadion, Uherske Hradiste, 4,031 widzów.

[16.] 1. FC Slovacko 0—4 Bohemians [2.]   L 5/30

Angulo 22, 67, 77, Caulker 90+2

 

Bohemians: Vales— Svec, Smid, Caulker, Vondra— Krch (c), Jindrisek— Julis, Masek, Tarmagadze (83` Cervenka)— Angulo

 

Coś zaczyna powoli się klarować. Wiem, wiem- to ostatni zespół ligi, ale zagraliśmy dobrze. Wykorzystaliśmy sporo błędów rywala. Zacne trzy punkty zgarnięte.

Chłopaki dostali pochwały za swoje postępy.

Brawo oczywiście dla Angulo, który teraz ma już 11 goli w 6 meczach oraz dla Gruzina Tarmagadze za asysty. W dzisiejszym spotkaniu zaliczył ją jedną, ogólnie ma ich już 8.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz września gramy u siebie z czternastym Banikiem Ostrava. Mistrz Czech z sezonu 2003/04 w pięciu ostatnich meczach zremisował trzy razy i ani razu nie wygrał. Ledwo 3 punkty na ich koncie. W ich składzie najbardziej znani gracze to Milan Baros (35 lat) oraz bramkarz Jan Lastuvka (35 lat). Gwiazdy minionej dekady.

Ich doświadczenie na razie nie przynosi korzyści. To samo w zeszłym roku- ledwo się utrzymali w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Cytat

09/09/2017, Dolicek, Praha, 5,000 widzów.

[1.] Bohemians 2—0 Banik [14.]   L 6/30  

Jindrisek 25, Julis 50

 

Bohemians: Vales— Svec, Caulker, Smid (c), Fabian— Jindrisek, Masek— Julis, Angulo, Targamadze— Vodhanel (79` Cervenka)

 

Skuteczni do bólu. Co mieliśmy, to zrobiliśmy. Pozostajemy niespodziewanym liderem ligi.

Do tego Slavia gubi punkty (1-1) z Mladą, a Sparta ma jeden mecz i 5 punktów starty do nas. Oni mają grać jutro z Viktorią Pilzno.

Odnośnik do komentarza

I ten wspomniany pojedynek zakończył się wygraną Sparty 3-1. W ogóle to zespół z Pilzna strasznie zawodzi w tym sezonie. Mistrz, który w ciągu ostatnich czterech lat zdobył 3 tytułu, zajmuje obecnie dopiero szóste miejsce. Dodam pro forma- ze stratą 10 punktów do nas.

My wyjeżdżamy w tej kolejce do Karwiny na mecz z Mestsky Fotbalovy Klub OKD Karvina, który zajmuje jedenaste miejsce.

 

Cytat

15/09/2017, Metsky Stadion, Karwina, 3,946 widzów.

[11.] MFK Karvina 2—3 Bohemians [1.]   L 7/30

Martelj 45, Wagner 65 — Cervenka 30, Angulo 42, Julis 90+4

 

Bohemians: Vales— Svec, Smid, Caulker, Fabian— Krch (c), Jindrisek— Julis, Masek, Cervenka— Angulo

 

Cieszą tylko trzy punkty. Gra Kangurów była fatalna, zwłaszcza w środku pola i w obronie.

Nic mnie chłopaki nie słuchali, co przekazałem im dobitnie w szatni po meczu. Dwa gole frajersko stracone, bo łaskawi obrońcy odpuścili krycie swojego zawodnika.

Trzeba szybko zapomnieć o słabej postawie i szykować się na kolejne spotkanie. A te już za 5 dni.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lucifer Morningstar napisał:

Znowu bramka w doliczonym czasie...mój premierowy sezon podobnie wyglądał ale pod koniec sezonu szczęście się skończyło 

Mam włączone "Ramos time" ;) 

 

PS. Mam tabelę ligową na koniec każdego miesiąca, ale nie będę wrzucał, bo kodowanie totalnie mi je rozwala :/ A skrinów niestety nie mam. Także dopiero od grudnia będą fotki tabeli. 

Odnośnik do komentarza

Trzecia runda Pohar Ceske Posty nadeszła.

Jedziemy zmierzyć się z drugoligowym FC Vysocina Jihlava. Rywal zajmuje trzecie miejsce w swojej lidze ze stratą 3 punktów do lidera.

Oby dla nas to był mecz bez historii- pojechać, wygrać, awansować, zapomnieć.

Zamierzam wystawić lekko rezerwowy skład.

 

Cytat

20/09/2017, Stadion v Jiraskove ulici, Jihlava, 1,645 widzów.

[C2L] Vysocina Jihlava 1—2 d Bohemians [C1L]    PC 3. Rnd.

Nerad k.59 — Cervenka 80, Angulo k.110

 

Bohemians: Frystak— Dostal, Rothe, Krch (c), Schumacher— Hasek, Vanicek— Cervenka, Zaviska, Necas— Angulo

 

Niepotrzebne minuty, nerwy i kopanina. Nikt się nie przyłożył do meczu, do biegania. Chyba kopacze myśleli, że to się samo wygra. A tu taka niespodzianka!

Ochrzan się należy wszystkim. Do Pragi gracze będą wracali na piechotę.

Ja wiem, że rezerwy, że nie zgrani itd. Ale oni nic nie grali!

Trzeb zapomnieć ten koszmar.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że teraz mi się trochę humor poprawi. Na stadion Dolicek zawita Slovan Liberec. Trzykrotny mistrz Czech (2012, 2006, 2002) zajmuje dziewiąte miejsce. Jedynym znanym graczem, szerszej publiczności, jest Hamit Altintop. Jego agent oferował nam jego usługi, ale stwierdziłem, iż to zbędny transfer. Gość ma 34 lata- za starym i chciał za dużo kasy.

Jedziemy po wygraną!

 

Cytat

23/09/2017, Dolicek, Praha, 4,889 widzów.

[1.] Bohemians 3—1 Slovan [9.]   L 8/30

Targamadze 29, Bartek 34, Julis 90+1 — Malinsky 35

 

Bohemians: Vales— Svec, Smid (c), Caulker, Fabian— Jindrisek, Masek— Bartek, Zaviska, Targamadze— Angulo (78` Julis)

 

Takie zwycięstwo było nam potrzebne. Mocno wywalczone, pewne, od początku do końca gra pod nas.

Co prawda, mogło być wyżej, ale Angulo przestrzelił karnego w 31. minucie, co niestety się zemściło chwilę później, gdy padł gol kontaktowy.

Nie jest źle! Poprowadziłem Bohemians już w 20 spotkaniach i jeszcze ani razu nie przegraliśmy.

 

Ta kolejka kończyła się derbowym Praskim pojedynkiem między Spartą a Slavią. Goście wygrali 1-0 i utrzymali pozycję wicelidera Synot Ligi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...