Skocz do zawartości

Bohema latających kangurów


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrótce omówienie zawodników po sezonie. 

[imię / nazwisko / pozycja / wiek / narodowość / występy / gole / asysty / zawodnik meczu / minuty / wartość]

 

Bramkarze:

 

vTdBL3m.jpg

 

Vales był numerem jeden zgodnie z oczekiwaniami i moją koncepcją. Czech zanotował 40 występów, puścił 60 bramek, zachował 11 raz czyste konto. Na następny sezon raczej przestanie być numerem jeden. Za słabe statystyki ma na nasze wymagania.

Młody Meksykanin Centeno zagrał w 4 meczach, puścił 9 goli, raz zachował czyste konto. Czy będzie pierwszy? Chyba nie. Wielce prawdopodobne, że odejdzie, gdyż wzbudza zainteresowanie.

 

Obrońcy środkowi:

 

WyCuiQ7.jpg

 

Caulker oraz kapitan Krch to podstawa. Potrzebne będzie porządne wzmocnienie tej pozycji. Ich zmiennicy są dobrzy na ligę albo niższe szczeble pucharu krajowego.

Sprowadzony Prajza jakoś mnie przekonał. Będę go chciał wypożyczyć lub sprzedać.

Oczywiście sięgnę do młodych z rezerw, tam coś jest do oszlifowania.

Doświadczony Smid kończy karierę 12/06/2019.

 

Obrońcy boczni:

 

JbFpwCl.jpg

 

Nitriansky, Felipe na prawej oraz Fabian na lewej to pewniacy byli. Z prawą stroną obrony będzie dla mnie sprawa jasna. Młody Brazylijczyk Adalberto przeskoczy wszystkich, którymi dysponuję w defensywie. Teraz już ma fajne statystyki.

Svec będzie taką zapchajdziurą.

Schumachera nie mam w planach- wypożyczenie albo sprzedaż. Grał słabo w tym sezonie, zawalił kilka rzeczy.

 

Pomocnicy środkowi:

 

mbWMWTL.jpg

 

Masek i Urbancok głównie grali i robili to całkiem dobrze. Zadania dla  środkowego pomocnika są u mnie nieskomplikowane- mają odbierać i szybko podawać do przodu. Wirtuozów nie potrzeba, statystyk nie oczekuję. Mają wykonywać "czarną robotę".

Uzupełnienie to Hasek, Zaviska, Vanicek. Zostaną w składzie, bo ich atutem jest wiek, potencjał i przede wszystkim tom że są Czechami.

W rezerwie są talent, po które sięgnę.

 

Pomocnicy ofensywni:

 

VIaTSnV.jpg

 

Targamadze może i nie szalał jak sezon wcześniej, ale często cofałem go do drugiej linii lub dostawał inne zadania. Tak czy inaczej- pewny pierwszy zespół na kolejny rok.

Sajcic bardzo ładnie się wkomponował. Duży talent, czekam na dalszy jego rozwój.

18-letni Galvez będzie robił grę- diament.

 

Napastnicy:

 

NN8ObKR.jpg

 

Jak rok wcześniej- Angulo pozamiatał. W zasadzie było bez różnicy czy stawiałem go jako napastnika, czy jako OPŚ, czy jako OPP. Wszędzie szalał i miał liczby. W jego przypadku wystąpiła dziwna sprawa- dostał obywatelstwo czeskie i nagle przestały przychodzić oferty za niego i on sam już nie chce nigdzie odchodzić. Dla mnie bardzo dobra wiadomość. Chcę, żeby grał u nas do końca kariery i strzelał coraz więcej goli.

Antonic, Sakellaris młodzi gniewni z dużym potencjałem. Będę ich "dolepiał" do Angulo.

Vucik to będzie kozak. Gość ma dopiero 15 lat, a potrafi strzelać piękne bramki. Atuty dodatkowe to wychowanek nasz i obywatel Czech.

 

Rewolucji totalnej nie będzie. Mały przewrót możliwy, przewietrzenie szatni. Sporo zależy od tego, czy kilka rzeczy wypali i czy wszystkie moje cele transferowe dojdą do nas.

* * * * 

Stan finansów

 

Bilans ogółem — 13 mln 394 tys. €

Budżet transferowy — 11 mln 071 tys. €

Budżet płac — 314 tys. € miesięcznie (wykorzystywany- 214,615 € miesięcznie)

 

Zarząd ogłosił plan rozbudowy stadionu i 1.541 miejsc siedzących, który potrwa około 7 miesięcy. Szacunkowy koszty- 1 mln €, dodatkowe fundusze w wysokości 525 tys. € będą pochodzić z dotacji rządowych.

Dostajemy jeszcze 4.55 mln € ze sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych LM.

Odnośnik do komentarza

Odpoczynek zakończony. Wracamy do treningów, przygotowań.

Najpierw czeka nas pojedynek w Superpucharze Czesko-Słowackim. Naszym rywalem będzie Slovan Bratislava.

Rok temu ulegli Viktorii Pilzno, a dwa lata temu wygrali ze Slavią Praha.

Dziś my stajemy na ich drodze. To puchar młody- rozgrywany dopiero od sezonu 2017/18.

Nasz cel prosty- wygrać.

 

Do klubu dociera oferta PSG (nie wiem, co oni się tak na nas uwzięli) za napastnika Branko ANTONICIA- 2.200.000 €. Oczywiście ją odrzucam. Jak rzucą 10 mln, to zaakceptuje.

 

Cytat

28/06/2019, Letna, Praha, 11.526 widzów.

[CZE] Bohemians 4—1 Slovan Bratislava [SVK]   Finał PC-S

Sajcic 23, 56, Angulo 28, Galvez 45+2 — Sporar 43

 

Bohemians: Srsen— Svec, Hofmann, Caulker, Fabian— Urbancok, Galvez , Masek—Angulo (29` Sakellaris)— Sajcic (57` Fucik), Orozco

 

Piękny mecz! Wygrana cieszy bardzo. Za styl powinny być same 20ki. Bardzo fajnie chłopaki klepali, chyba im przypasowała nowa taktyka: 4-3-1-2.

Oddaliśmy 33 strzały, w tym 15 celnych. Mieliśmy 60% posiadania piłki. Takie spotkania chce się oglądać.

Od dziś będziemy (chyba) grać trzema taktykami, zależnie od rywala:

GK— BO/P, OGP, DŚO, BO/L— CR, ŚP, MEZ— WR— WN, CN <=> przy grze ze słabiakami i u siebie

GK— BO/P, OGP, DŚO, BO/L— REG— CR, CR— WR— WN, CN <=> na wyjazdach z mocniejszymi

GK— BWO/P, OŚ, OŚ, BWO/L— CR— BP/P, MEZ, PD, BP/L— KN<=> ze sporo trudniejszym rywalem

 

Taktykę 4-2-3-1 chyba porzucę. W zeszłym sezonie jak widać, niezbyt się spisała.

Za zwycięstwo dostajemy 19.37 tys. €.

Odnośnik do komentarza

Przedsezonowe oczekiwania zarządu:

  • Liga Europy: faza grupowa (a to ciekawe! Bo my już jesteśmy w tej fazie...)
  • Synot Liga: górna połowa tabeli
  • Pohar Ceske Posty: półfinał

 

Oczekiwania są w porządku i realne dla nas.

 

Szanse na mistrzostwo Synot Ligii w sezonie 2019/20:

Sparta Praha 4-1

Slavia Praha 5-1

Viktoria Pilzno 6-1

Bohemians Praha 7-1

Jablonec 40-1

 

Bukmacherzy są zdania, iż mój zespół jest wystarczająco mocny, by włączyć do walki o tytuł i zakończymy sezon wysoko.

Jestem podobnego zdania. Kadrę mam mocną i szeroką. Jak wyjdzie to się okaże. Trzecie miejsce to minimum, co chcę osiągnąć.

 

Finanse:

 

Lbc8fPE.jpg

Odnośnik do komentarza

Sparingi:

 

Bohemians 12—0 Chodov

Dunaw 3—6 Bohemians

Bohemians 17—0 Zlicin

Bohemians 8—2 SV Zulte Waregem

Bohemians 12—0 DSV Leoben

Bohemians 4—2 Kasimpasa

Bohemians 1—0 Austria Wien

Prachatice 0—14 Bohemians

Bohemians 5—2 Górnik Zabrze

Daco-Getica Bucaresti 2—1 Bohemians

Pogoń Szczecin 2—3 Bohemians

Milin 0—6 Bohemians

Odnośnik do komentarza

Teraz garść ploteczek, później trochę zmienię swoje dotychczasowe ułożenie podawania kto, za ile i gdzie poszedł/przyszedł- robiłem to w podsumowaniu składu na kolejny sezon. Najpierw przedstawię nowych graczy. Podam oczywiście kto odszedł. W kolejnym poście będzie dopiero skład Bohemians 1905 Praha na nowy sezon.

 

Bramkarz Juan Carlos Collao na celewniku PSG- oferują śmieszna 1.1 mln €. Chelsea daje 2.6 mln € z różnymi zmiennymi.

Środkowy obrońca z Argentyny, Agustin Balbuena zwrócił swoją osobą uwagę Liverpoolu. Oferują 1.7 mln €. Ja chcę 10 baniek.

Kolejny cel to Branko Antonic. Man City daje za niego raptem 245 tys. €. Jakiś żart chyba?!?

Kolejna ich oferta to 5 mln €, tyle samo daje Arsenal i Juventus. Niestety musimy zaakceptować, gdyż chorwacki napastnik ma tyle w klauzuli. Szczerze mówiąc, jakoś nie będę za nim płakał. Na razie szału nie robił, z tym że to taki napastnik w stylu Benzemy- robi więcej na boisku pod partnerów, niż zdobywa gole. W poprzednim sezonie wystąpił 12 razy w pierwszym składzie, 2 z ławki; strzelił 3 gole i zanotował 5 asyst. Wiem, że chłopak się rozwija i to talent. Tylko na jego miejsce mam ze trzech kolejnych. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Następny! Balbueną interesuje się Arsenal, Liverpool, Tottenham- dają około 6 mln €. A Argentyńczyk ma klauzulę 16 mln €.

 

Przyszli:

 

Tomislav Srsen   [GK; 19; CRO] <= Dinamo Zagrzeb; FT

Jorge Luis Orozco   [NŚ; 18; COL] <= Millonarios; FT

James Srhoj   [PŚ; 18; AUS] <= FFA COE; FT

Emmanuel Okoro   [PŚ; 18; NIG/FRA] <= Enyimba; 245 tys. €

Enzo Rafael   [OPL; 18; BRA] <= Chapeco; 1.7 mln €

Karel Knejzlik   [O(LŚ),OŚ,WOL; 23; CZE] <= Slovan Liberec; 51 tys. €

Jiri Piroch   [OŚ; 24; CZE] <= Viktoria Pilzno; 47.5 tys. €

Issa Felix   [OPL; 18; CON] <= TP Mazembe; 1 mln €

Juan Carlos Monteagudo   [PŚ; 16; ESP] <= Slavia Praha; 57 tys. €

Dennis Veltman   [OŚ; 18; NED] <= AZ; FT

Daniel Tetour   [PŚ/DPŚ; 25; CZE] <= Dukla Praha; 400 tys.

Aldair Palacios   [OPL; 18; COL] <= Deportivo Cali; 1.1 mln €

Pavel Kudela   [OL; 16; CZE] <= 1. FC Slovacko; 425 tys. €

Vaclac Penc   [OŚ; 20; CZE] <= FT

Ondrej Zezulka   [DPŚ/PŚ; 21; CZE] <= FT

Gary Cahill   [OŚ; 33; ENG] <= FT

Godfrey Ngcobo   [PŚ; 18; RPA] <= Mamelodi Sundowns; 525 tys. €

Slim Selmi   [NŚ; 18; TUN] <= ES Tunis; FT

 

Wydane — 5.5 mln €

 

Odeszli:

 

Jirii Piroch => Banik; wypoż. 2.5 tys. € miesięcznie

Branko Antonic   [19; NŚ; CRO] => Man City; 5 mln €

Ondrej Zezulka => FK Kolin; wypoż.

Salum Kimath => Banik; wypoż. 3.9 tys. € miesięcznie

James Morris => FK Varnsdorf; wypoż.

Vaclav Penc => FK Varsdorf; wypoż.

Alexander Hofbauer => Austria Salzburg; wypoż.

Dimitris Danidis => Xanthi; wypoż.

Jiri Bederka => Viktoria Żużkov; wpoż. 1.8 tys. € miesięcznie

Issa Felix => Dukla Praha; wypoż. 14.75 tys. € miesięcznie

Juan Carlos Collao => PSG; 5 mln €

Pavel Kudela => Zbrojovka Brno; 6.25 tys. € miesięcznie

Antonin Sindelar => FK Pardubice; wypoż. 3.2 tys. € miesięcznie

Marek Schulmeister => Zenit Ceslav; wypoż.

Godfrey Ngcobo => SuperSport United; wypoż.

Jakub Prajza => FC Vitkovice; wypoż. 1.2 tys. € miesięcznie

James Srhoj => Dukla Praha; 3.4 tys. € miesięcznie

David Bartek (31; OP/PL; CZE)=> FT

Tomas Frystak (31; GK; CZE)=> FT

Martin Dostal (29; OP; CZE)=> FT

Rudolf Reiter (24; OP/PL; CZE)=> FT

Marek Kouba (20; GK; CZE)=> FT

Petr Rothe (23; OŚ; CZE)=> FT

Lucas (22; NŚ; BRA)=> FT

Bernardo Frizioni (29;OB/L; BRA)=> FT

Michal Smid => koniec kariery

 

Zarobione — 10.25 mln €

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bacao napisał:

Co się stało że aż tyle sparingów? Tak długa przerwa w rozgrywkach czy ty grasz codziennie/co dwa dni?

Co się stało? Ano ja zaplanował sparingi i... asystent :P Zapomniałem, że on organizuje je. Graliśmy co 2 i 3 dni. Szeroki skład, to mogłem na luzie to robić.

Odnośnik do komentarza

No to śmiesznie :D. Faaaaajne transfery, szczególnie Srsen i Orozco (podciągnie siłę i finishing i będzie arcykozak), tak samo Veltman i Selmi (majstersztyki jak na FT). Jeżeli chodzi o Cahilla - mi tego typu transfery zawsze bokiem wychodziły (vide James u mnie w Silkeborgu, częściej się leczył a jak grał to strzelał tylko z karnych :P ).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Środek obrony Cahill - Caulker zapowiada się ciekawie :)

Plus za te ciekawostki, fajnie się czyta :). 

Prawie na każdym wypożyczeniu zarabiasz, brawo. U mnie zazwyczaj tylko za opłatę tygodniówki idą. 

Zobaczymy jak tam środek obrony będzie dokładnie wyglądał. Od Cahill`a mogą się dużo uczyć. 

Dzięki. Staram się dawać taki, które mnie by interesowały.

Drużyny wypożyczające same składają takie oferty, ja ich nie naciskam. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, bacao napisał:

Jest chyba mit że idą za max (?) 10% wartości - jak masz gościa wartego 300 000, idzie za opłatą 30 000 itp. Ale nie wiem czy to jest w 100% prawda...

Ale że z transferem, czy wypożyczeniem? 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, bacao napisał:
14 godzin temu, Makk napisał:

Ale że z transferem, czy wypożyczeniem? 

wypożyczeniem

Nie wiem. Zazwyczaj mam wywalone na płatności za wypożyczenia :) To są i tak grosze. Wystarczy zazwyczaj, żeby pokrywali w całości pensję takiego chopaka albo choć w części.

Odnośnik do komentarza

Transfery zrobione. Już wiem, kto będzie w pierwszym zespole, a który z młodych talentów pójdzie do drużyny U-19 oraz U-21. Oczywiście pisze tu o pierwszym zespole, a nie pierwszym składzie.  Tego jeszcze nie wiem.  Doświadczony nie znaczy lepszy. 

Do tego wszystkiego należy dodać długi sezon.  Gramy długą ligę (35 spotkań= 30 spotkań sezonu zasadniczego + 5 po podziale tabeli na grupy) i Ligę Europy.

 

Skład wygląda następująco:

 

Bramkarze

 

DQNR23M.jpg

 

Sprawa raczej jasna: numer jeden to Srsen. Vales na krajowe puchary plus kilka epizodów. Centen odegra raczej małą rolę, coś tam jednak dam mu zagrać.

 

Obrona

 

cEzoTZT.jpg

 

Pewniaki na boki obrony to: z prawej- Felipe "Felipe" Adalberto, drugi to Nitriansky. Lewa flanka Knejzlik, później Fabian. Svec to mocno rezerwowy gracz będzie. 

Środek obrony jest bardzo dobry. W sensie graczy i w sensie możliwości. Sam jeszcze nie wiem, czy na OŚ będzie grało dwóch Anglików, czy może Krch + Cahill lub Caulker. Doświadczenie byłego gracza m.in. Chelsea będzie bezcenne. Balbuena to talent wielki- żeby się dalej rozwijał, to musi grać. Ból głowy, ale pozytywny.

 

Środek pomocy

 

g1Yef94.jpg

 

Są tu wszechstronni zawodnicy, więc będą grali nie tylko na środku pomocy, wyżej na ofensywie też dadzą radę.

Na PŚ pewniakami wydają mi się na ten moment Mesa oraz Urbancok. Sprowadzony Tetour ma swoje plusy, większe niż dwóch wspomnianych. Dwaj młodzi Czesi odegrają raczej epizodyczne role. Pomyślę nad ich wypożyczeniem. 

 

Ofensywna pomoc

 

DeveUKT.jpg

 

Zamierzam grać jednym OPŚ lub dwoma skrzydłowymi. Do tego obsada trochę szersza potrzebna. I ją mam. Galvez intensywnie uczy się grać na prawej flance i mu idzie. Palacios po lewej stronie lub w samym ataku. Targamadze wiadomo- gdzie nie zagra. to robi robotę bardzo dobrą. 

Masek ze swoimi przyzwoitymi statystykami nie może być pomijany.

 

Atak

 

R789KKV.jpg

 

Podstawowa dwójka to Angulo i Sajcic. Idealnie się zgrywają, uzupełniają. Coś czuję, iż w tym sezonie pobiją własne rekordy pod względem strzelonych goli oraz asyst. 

Orozco też będzie grał. Statystyki jego są świetne, a gość jeszcze mocnej się rozwinie. Z tymi trzema killerami powinienem grać taktyką na trzech NŚ. 

Sakellaris oraz Fucik z ławki, oraz w pucharze krajowym. 

Odnośnik do komentarza

Czas rozpocząć nowy sezon! Rozgrywki 2019/20 będę chyba bardzo pasjonujące.

Mam sporą liczbę fajnych, utalentowanych graczy. Wybór to będzie ból głowy. Do tego dochodzą ograniczenia: w Czechach na boisku może przebywać jedynie 5 zawodników spoza UE.

 

Cytat

03/08/2019, Dolicek, Praha, 4.500 widzów.

[/] Bohemians 5—0 Banik Ostrava [/]   L 1/35

Sajcic 7, 61, kar.69, Angulo kar.40, 73

 

Bohemians: Srsen— Felipe, Krch (c), Cahill, Knejzlik— Mesa,Targamadze, Urbancok (45` Masek)— Angulo— Orozco, Sajcic

 

Wyszło bardzo fajnie, dobra gra, miła dla oka, wynik miły. Mógł być wyższy, ale Angulo w 23. minucie nie wykorzystał karnego.

Dobry początek. Nowa taktyka chyba działa. Zobaczymy dalej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...