Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, T-m napisał:

 

Nie zrozum mnie Feanor źle - ja wam życzę żebyście nawet i 10K dostawali. Bardziej mi chodzi konkretne wybitne deklaracje z pominięciem rozsądnego zaplanowania finansowania tych pomysłów tak, żeby nie zajebać ludzi podatkami (co sprawnie robi PIS). Wiesz, kasa z uszczelniania VATu w końcu się skończy i co wtedy? 

 

Plus jestem prawie pewien, że na sprzęt snowboardowy dla siebie (licząc kupiłem/sprzedałem) w przeciągu ostatnich 12 miesięcy wydałem mniej niż ty na figurki i gry :keke: 

 

Naprawdę muszę pisać, że nie rozumiem Cię źle? Przecież dla mnie ta podwyżka to czysty populizm. To jest oczywiste, że chcę więcej zarabiać. Jest też dla mnie oczywiste, że takie podwyżki są teraz nierealne. 

 

Ja zresztą obecnie zarabiam w miarę ok i nie narzekam (moje figsy, gry i inne głupstwa które kupuję o tym świadczą ;) ), problem jedynie w tym, że coraz mocniej odczuwam fakt, iż by tak zarabiać, muszę pracować w dwóch (a w porywach w trzech) szkołach jednocześnie na prawie dwóch etatach (obecnie do 200% etatu brakuje mi trzech godzin :) ). Reforma Zalewskiej sprawiła przy okazji, że te dwie szkoły przekładają się na trzy budynki w trzech różnych miejscach miasta (w sumie to jeden poza miastem, ale blisko). No i mam coraz bardziej dość :) jakbym zarabiał tyle (albo blisko) na 1,5 etatu w jednym budynku, to byłbym finansowo całkowicie usatysfakcjonowany :)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Feanor napisał:

fakt, iż by tak zarabiać, muszę pracować w dwóch (a w porywach w trzech) szkołach jednocześnie na prawie dwóch etatach (obecnie do 200% etatu brakuje mi trzech godzin :) )

 

To jest największe zło ever. Dla mnie to jest patologia najwyższych rzędów.

 

Te wasze etaty to też jest patologia, bo liczone są wg godzin lekcyjnych nie uwzględniając czasu, jaki musicie poświęcić na sprawdziany/kartkówki. Odrzucam fragment mojej mamy (przepracowała wieeeeeele lat w szkole) o przygotowywaniu się do lekcji, bo ja tak samo muszę się czasami do pracy przygotować, ale tak czy inaczej da się to w miarę ustandaryzować, żeby potem nie było pierdolenia, że pracujecie 18h.

 

W skrócie: dawać wam wincej hajsu tak, ale też przygotować to mądrze finansowo (na przykład obcinając górasom barbórki, trzynastki, czternastki, piętnastki i inne patologiczne premie, ekwiwalent za dopłaty do węgla :rotfl: ) .

 

 

 

2 minuty temu, Reaper napisał:

O wy chuje kurwa bobry.

 

Muszę się wgryźć porządnie w tego azaira :-k Robiłem kiedyś pobieżną analizę produktu i nie widziałem jakie funkcje mają lepsze od Skyscannera.

 

Przez przypadek Gwałtek odkrył konkurencję :keke:

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, T-m napisał:

 

To jest największe zło ever. Dla mnie to jest patologia najwyższych rzędów.

 

Te wasze etaty to też jest patologia, bo liczone są wg godzin lekcyjnych nie uwzględniając czasu, jaki musicie poświęcić na sprawdziany/kartkówki. Odrzucam fragment mojej mamy (przepracowała wieeeeeele lat w szkole) o przygotowywaniu się do lekcji, bo ja tak samo muszę się czasami do pracy przygotować, ale tak czy inaczej da się to w miarę ustandaryzować, żeby potem nie było pierdolenia, że pracujecie 18h.

 

W skrócie: dawać wam wincej hajsu tak, ale też przygotować to mądrze finansowo (na przykład obcinając górasom barbórki, trzynastki, czternastki, piętnastki i inne patologiczne premie, ekwiwalent za dopłaty do węgla :rotfl: ) .

 

Ja bym przeprowadził kilka reform, ale to są rzeczy tak straszne dla większości nauczycieli, że nawet na tym moim ukochanym forum ich nie zdradzę, bo jeszcze ktoś później print skriny odpowiednio wykorzysta ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Reaper napisał:

A tak serio @Pulek, @schizzm, @Hidalgoo, @Brudinho i ktokolwiek jeszcze korzysta z tego azaira, czy możecie mi napisać co najbardziej lubicie tam? Jakie funkcje są najfajniejsze? Czy też czego stamtąd brakuje Wam w Skyscannerze. Może być tu lub na PW :) 

 

Większość ludzi których znam korzysta z azaira. http://prntscr.com/mhi02h

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Reaper said:

A tak serio @Pulek, @schizzm, @Hidalgoo, @Brudinho i ktokolwiek jeszcze korzysta z tego azaira, czy możecie mi napisać co najbardziej lubicie tam? Jakie funkcje są najfajniejsze? Czy też czego stamtąd brakuje Wam w Skyscannerze. Może być tu lub na PW :) 

 

Skyscanner nie ma tej funkcji, której ja szukałem :)

 

Jak wiedziałem dokąd chcę lecieć to nigdy nie odczułem potrzeby szukania innej strony niż skyscanner :) 

Odnośnik do komentarza

@Reaper, ja Ci opowiem jak się spotkamy. oprócz tego, że ma przebrzydły interfejs, to jest dla mnie mega intuicyjny. a te zdjęcie które wrzuciłeś, to znaczy, że co? że normalnie takie połączenie jest, tylko azair nie widzi?

 

no nie wiem, ja w zasadzie wszędzie gdzie latałem to zaczynałem od azaira :-k 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Pulek napisał:

@Reaper, ja Ci opowiem jak się spotkamy. oprócz tego, że ma przebrzydły interfejs, to jest dla mnie mega intuicyjny. a te zdjęcie które wrzuciłeś, to znaczy, że co? że normalnie takie połączenie jest, tylko azair nie widzi?

No powinno coś być, bo już sobie na skyscannerze kombinowałem, więc nie rozumiem czwemu ten azair nic mi nie wyświetlił. Filtry wyglądają sensownie :-k 

może dlatego, że to wyszukiwarka low costów? :-k Czyli tylko ryanairy i wizzairy po europie? Ale nie, Brudi coś mówił o lotach do Indii :/ 

Odnośnik do komentarza

@Reaperja będę dosyć na przekór, ale przede wszystkim... interfejs. Wiem, że obrzydliwy retro-minimalizm(?), ale po chwili klikania łatwiej we wszystkim jest mi się znaleźć niż na skyscannerze, łatwiej ustawić i przestawić zmienne, wszystko dostępne na górnej belce bez klikania czy scrollowania i ogólnie podawane wyniki wydają mi się bardziej przejrzyste... Nie wiem, jak to wyjaśnić, po prostu mam znacznie lepszy user experience. :-k

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Spoiler

xYeEuJK.png

 

W temacie pytanie do forumke. Grając w FM18 mam problem z gonieniem wyniku w samej końcówce, np. przy 1-2 na 10 minut przed końcem, albo przy graniu w przewadze, zazwyczaj co bym nie robił mecz kończy się takim samym wynikiem. Normalnie gram 4-4-2, na końcówki ostatnio próbuję przechodzić na pokazane w spojlerze ustawienie (mentalność - ofensywa). Jakieś rady co można tam zrobić, żeby chociaż od czasu do czasu udało się wbić coś w końcówce?

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Reaper said:

OK, ale jest jakaś ścieżka rozwoju, gdzie pensja przy profesurze już wygląda coraz sensowniej. Poza tym nauczyciele akademiccy też często pracują po kilku uczelniach albo pełnią na uniwerkach dodatkowe funkcje, z których jest dodatkowa kasa. Ogólnie będąc nauczycielem akademickim masz szansę dojść do sensownej pensji, będąc nauczycielem w szkole podstawowej masz sufit zarobków ok. 4k brutto o ile się nie mylę.

  

Przyszły słuchawki <3 Co za wspaniały komfort.

Nie no praca uczelniana to jest kompletna chujnia. Jeszcze taki inżynier czy prawnik może sobie dorobić robiąc jakieś ekspertyzy czy coś. Ale taki normalny nauczyciel akademicki nie jest nawet blisko średniej krajowej. A o awans nie jest prosto, bo przecież ktoś musi zwolnić miejsce, a tacy profesorowie przecież nigdzie nie odejdą tylko siedzą do późnej emerytury na posadkach uczelnianych.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...