Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 544 mistrzostwa Szkocji z rzędu grając Celtikiem


lad

Największe wyzwanie w FM to?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Fenomen napisał:

i wlasnie dlatego nigdy nie bede robil zadnych biznesow z ludzmi z forum internetowego, niby znajomi, niby kumple, a jak przychodzi co do czego to wychodza rozne takie kwiatki

Zgadzam sie. :) Na cale szczescIe z ludzmi spoza internetu, zwlaszcza zwiazanych z szeroko pojeta budowlanka, jak przychodzi co do czego, jest zupelnie odwrotnie :) 

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
5 minut temu, Brudinho napisał:

 

Ale nadal mogę wpadać opierdalać Ci lodówkę z piwa i jedzenia? ;) Jak zdrowie? 

 

Może to po prostu kwestia, spotkania się (chociaż jednego) i pogadania jak dorośli?

 

Jmk pisze cały czas że Mitnick nie dotrzymał terminów, Mitnick twierdzi, że wszystko było ok. I to ciężko zweryfikować, bo jmk ma poprawiony projekt z dodatkowym geologiem a i tak Pani "rzuciła jednym okiem" i "wymyśla" kolejne sprawy do załatwienia :-k

Dobra, jeszcze raz. Żaden geolog nie był potrzebny. W piśmie była mowa o opinii geotechnicznej która była w projekcie (urzędnik tego nie zauważył). Opinia geotechniczna wygląda tak:

 

WARUNKI GRUNTOWO-WODNE – OPINIA GEOTECHNICZNA.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 kwietnia 2012 r. - w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 462), projektowany budynek zakwalifikowano do pierwszej kategorii geotechnicznej, dla której wystarcza jakościowe określenie właściwości gruntu.

Inwestor nie dostarczył dokumentacji geotechnicznej badań podłoża gruntowego. Według informacji uzyskanych od inwestora oraz podstawie analizy makroskopowej (polega na przybliżonym określeniu rodzaju, nazwy, niektórych cech fizycznych oraz stanu badanego gruntu bez użycia przyrządów) podłoże nadaje się do bezpośredniego posadowienia fundamentów. Ponieważ nie ma danych określających parametry gruntu w poziomie posadowienia, które umożliwiłyby obliczenie jednostkowego oporu obliczeniowego, przyjęto do obliczeń statycznych qrs = 0,15 MPa.

Założono, że wody gruntowe do głębokości 3,0 m od poziomu terenu istniejącego ( i poniżej projektowanego poziomu posadowienia) nie występują. Po wykonaniu wykopów pod fundamenty należy skonsultować się z jednostką autorską w ramach nadzoru autorskiego, aby w przypadku rozbieżności stanu faktycznego z przyjętymi warunkami posadowienia w projekcie wprowadził odpowiednie korekty.

 

Jest to "sztuka" która ma wypełnić element na "checkliście" urzędnika. Jego budynek to budynek o prostej konstrukcji i do 1000m3 kubatury, nie ma potrzeby brania geologa. A że ktoś go zdoił i wmówił pewne rzeczy, sorki, nie moja wina. 

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Te sprawy nie są proste do załatwienia, trzeba np wykonać analizę racjonalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii odnawialnej czy charakterystykę energetyczną projektowanego budynku z uwzględnieniem współczynników przenikania ciepła. Policz to kurwa jak CI ktoś pisze, zaprojektuj z czego chcesz. Gdzie okna, izolacja termiczna czy chociażby deskowanie dachu. Tego się już na sztukę zrobić nie da bo np od 2020 roku zmieniają się warunki techniczne i wszystkie Ep idą w górę więc dla przykładu ściana wykonana z suporexu gr.24cm+15cm styropianu warunku nie spełni i może być problem z odbiorem na końcowym etapie. A dla Jmk to "przerysuj projekt z internetów hehehe". Mówię, temat go przerósł, ja potrzebowałem więcej czasu na pewne sprawy żeby to dopiąć, zeszło jeszcze trochę dłużej. Jednak pierdolenie że było to źle zrobione... to już delikatne nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

A tu proszę słowa Jmk kiedy zapytałem na pw co tu się odpierdala:

 

Z frustracji. Wszystko mi się zaczęło walić i sam nie wiedziałem co robić o tak dalej, a Ty nie odpisywalaes i nie odbierales. A o tym, żeby nikomu nie mówić to pisałem rok temu. Później już się 'pochwalilem' w temacie o budowie. Zobacz kiedy coś napisałem.

 

Temat się zesrał, Jmk spanikował i jak to sam określił "z frustracji" zaczął napierdalać ogniem z dupy. Nie czekając, nie konsultując pewnych ruchów. Wydał na geologa +1250zł który tak na prawdę nie był potrzebny. To niestety nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kolek23 napisał:

Panowie Informatyki, widzieliście gdzieś jakieś fajne tutoriale do JAVA z przykładowymi aplikacjami?

 

Mam mały projekcik w JAVA do zrobienia, z bazą danych do przeglądania i uzupełniania, ale bardzo dawno nie pisałem nic, a z JAVA miałem bardzo mało doczynienia :D 

 

co potrzebujesz zrobic? jakas prosta apke? web/desktop? jak web to wez Spring Boota i znajdziesz wszystko na ich stronie z przykladami

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...