Skocz do zawartości

Marynia wybiera nowego selekcjonera spośród 542 reprezentantów Polskiej Myśli Szkoleniowej


lad

Kto na selekcjonera?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

CDvfPix.jpg

 

Słodki jezu, co tu się odjebało O.o

 

A Vietto do 6 bramek dorzucił 3 asysty. Nigdy nie miałem takiego meczu.

Nowy rekord Ligi Mistrzów, pobity pierwszy raz od 1973 roku w najwyższym zwycięstwie. Podobnie rekord najwyższego wyniku i najwięcej bramek strzelonych przez jednego zawodnika.

  • Lubię! 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, tio napisał:

Według ubezpieczyciela moje rozbite Mondeo jest warte 16,5 tys. zł. Podobno niepisaną tradycją jest by zawsze się odwoływać od pierwszej wyceny i to zrobię. Ale nie mam pojęcia jak mam sam wycenić wartość auta. Chyba będę musiał podzwonić pi firmach, które skupują samochody powypadkowe

w sensie za tyle chcą odkupić  wrak czy czego ta kwota dotyczy, przypomnisz który rocznik?

Odnośnik do komentarza

Ubezpieczyciel wylicza kwotę odszkodowania jako  różnicę między wartością samochodu sprzed wypadku (tutaj wycenili miarę ok na 42600) i wartością po wypadku. Dostajesz więc odszkodowanie i wrak (z którym nie za bardzo wiadomo co zrobić i gdzie go trzymać) jest twój. A skoro zawyżyli wartość wraku to tym samym zaniżyli wartość odszkodowania.

A mondeo to 2013 rocznik, benzyna 1,6 ecoboost, 110 tys. przebiegu i niezłe wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, tio napisał:

Według ubezpieczyciela moje rozbite Mondeo jest warte 16,5 tys. zł. Podobno niepisaną tradycją jest by zawsze się odwoływać od pierwszej wyceny i to zrobię. Ale nie mam pojęcia jak mam sam wycenić wartość auta. Chyba będę musiał podzwonić pi firmach, które skupują samochody powypadkowe

W okolicach Katowic taka wycena u profesjonalnego rzeczoznawcy kosztuje ~300 zł netto i zgodnie z orzecznictwem wchodzi w zakres odszkodowania.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, klinsmann napisał:

najprostszy bechmark - zerknij na uszkodzone z tego rocznika na allegro i bedziesz miał porównanie co do wraku

 

16,5 to rozumiem co chca Ci zapłacić? to jest 38% kwoty, całka jest od 70%wartości auta. nie chciałeś aby ASO wyceniło naprawę?

Wg ASO koszt naprawy przekracza 70% wartości samochodu sprzed wypadku więc dlatego jest to szkoda całkowita. A odszkodowanie ma wynieść 26 tys. (42600 - 16500)

Odnośnik do komentarza

no to jak całka to powinni Ci chyba zapłacić 29 820? skoro to te magiczne 70%. ? ja miałem stycznośc w takiej sytuacji dwa razy: 

 

z moim szpachlo w pierwszej wycenie było 73%, po rozmowie z Panem w serwisie było 69,5% i naprawa z AC.(auto jeździ już 10 lat po dzwonie i jest ok) 

 

druga sytuacja jakaś kasa z ASO za 3 latka, i co ciekawe zadzwonił gość, że wygrał licytację wraku, ojciec się nie zastanawiał, nie kalkulował tylko poszedł z tym po najmniejszej linii oporu... i pozbył się problemu asap. inna sprawa, że o to nie prosiliśmy(żeby ubezpieczyciel coś gdzieś wystawiał) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

czolem!

 

finalu nie obejrzalem :( ale za to wycielismy blisko 13 ha rzepaku :) wczoraj byl dobry dzien :) zaczelismy o 11, a skonczylismy o 22; dzis to samo ale pewnie zaczniemy troche pozniej, bo do 11 musze zostac w fabryce

 

tymczasem obejrzalem na jutubie skrot finalu, przeczytalem mundialowego lajfskora i juz wszystko wiem, co sie wczoraj wydarzylo ;)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, klinsmann napisał:

no to jak całka to powinni Ci chyba zapłacić 29 820? skoro to te magiczne 70%.

Przy szkodzie całkowitej odszkodowanie wypłacane ubezpieczonemu to różnica między wartością pojazdu w stanie nienaruszonym a wartością pozostałości, w przypadku tio to jest to ta kwota 26 tys.

Resztę tio dostanie w ramach sprzedaży wraku, co w 99% przypadków się robi przez ubezpieczyciela, stąd

10 godzin temu, SZk napisał:

A to nie jest tak, ze ubezpieczyciel wystawia od razu z automatu wrak na aukcje i ew. posredniczy w sprzedazy, dzieki czemu dostajesz cala kwote?

Tak działa ten mechanizm. Ubezpieczyciel wystawia wrak z automatu z tej prostej przyczyny, że wrak też gdzieś musi stać, a koszt parkingu też wchodzi w zakres odszkodowania.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Według ASO koszt naprawy to 30200 a 70% wartości samochodu sprzed wypadku to 29820. Czyli jestem na granicy tego żeby go naprawić. Wartości auta nie podwyższę bo tyle było w polisie. Zastanawiam się czy lepiej go naprawić czy lepiej szukać nowego. Dziś pogadam z ludźmi z ASO Forda

Odnośnik do komentarza

Z ostrożności sprawdziłbym jeszcze wysokość ewentualnych pomniejszeń wysokości odszkodowania przy rozważaniach, czy nie zbić kosztów naprawy.

By nie okazało się, że wyjdziesz ze szkody całkowitej, ale w zamian dostaniesz odszkodowanie w wysokości robocizny + części, ale tych ostatnich pomniejszonych o np. 40%. Może się okazać, że bardziej Ci się będzie kalkulowała szkoda całkowita.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...