Skocz do zawartości

Nowa Marynia spóźnia się o 516 stron z reinkarnacją i na dodatek pisze posta w złym lajfskorze


krzysfiol

  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu przeliczasz na złotówki jak hajs dostajesz w tamtej walucie? ;)

 

Jak w Polsce zarabiam 1500zł i nowy playstation kosztuje 1300-1700zł.

W Niemczech zarabiam 1500 euro i ta sama konsola 400 euro...

 

To tak porównujmy.

 

Tak sobie przeliczam ;)

 

Tak, wiem, to jest straszne, że właśnie ceny książek, komputerów, gier komputerów i innych multimediów są "stałe" dla mieszkańców Europy. Tutaj np. nowa gra komputerowa kosztuje ok. 400-500kr, przy czym minimalna stawka to 140kr za godzinę pracy na rękę. Czyli, żeby mieć Football Managera w dniu premiery norweska sprzątaczka musi popracować 3-4h. W Polsce pewnie z 5x tyle.

Porównujesz pensje w okolicach minimalnej w obu krajach i towary w pewnym sensie luksusowe? IMO lepiej wówczas wyskakiwać z cenami jedzenia, proszków do prania czy wynajęcia mieszkania ;).

 

Mieszkałem przez 3. miesiące w Niemczech, w Poczdamie, a także przebywałem 2. tygodnie w Hamburgu. Poczdam jest w tańszej części Niemiec i ceny w supermarketach (Netto, Aldi) były bardzo porównywalne do polskich. Niektóre produkty były tańsze, niektóre droższe, ale w supermarkecie ceny takie same, a ile Niemcy zarabiają więcej od Polaków. Wynajęcie akademika kosztowało mnie nieco więcej niż w Polsce (150e/miesięcznie), ale już na zniżkach studenckich bilet jednorazowy (1e) czy obiad w stołówce uniwersyteckiej (2e), to ceny porównywalne jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Teraz jest 13zł, a więc 170/13 daje 13h.

A ile kosztuje Cię wynajem mieszkania, czynsz, prąd, gaz, TV, net?

 

Tu wszystko jest na prąd, więc gazu nie ma. Za prąd płacę około 300-500kr miesięcznie. Za 50m2 mieszkania płacę 9000kr miesięcznie wraz z Internetem, TV. Tylko, że ja żyję w mieście, które jest taką "stolicą olejową" w Norwegii, na ulicy same (no...prawie same ;) ) Tesle, BMW i inne rarytasy, więc ceny także wyższe niż można dostać w innych częsciach Norwegii.

Odnośnik do komentarza

 

Ale jak se tak czytam i potem myślę, że teraz na rozmowie zaśpiewałem 7k brutto jako entry level to chyba nie przesadzam :)

 

Wysłałeś mi to CV i go nie zobaczyłem, czy złożyłeś sam? :-k

 

Nie, bo się jeszcze nie zdecydowałem na stanowisko. Jakieś te opisy mgliste ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale jak se tak czytam i potem myślę, że teraz na rozmowie zaśpiewałem 7k brutto jako entry level to chyba nie przesadzam :)

 

Wysłałeś mi to CV i go nie zobaczyłem, czy złożyłeś sam? :-k

 

Nie, bo się jeszcze nie zdecydowałem na stanowisko. Jakieś te opisy mgliste ;)

 

 

Jakbyś nie wiedział, że opis stanowiska to jedno, a to czym się będziesz zajmował, to zupełnie coś innego :keke:

 

Ja jestem zatrudniony jako Advisory Service Coordinator a jestem Project Managerem :keke:

 

Odnośnik do komentarza

Też zawsze miałem z nich bekę, a potem przez długi czas nie pamiętałem jakie właściwie mam stanowisko, kto jest nade mną itepe. Dobrze, że w mailu jest sygnatura :keke:

 

Co mi przypomniałem, że muszę swoją zaktualizować, bo zmieniłem program w którym jestem :keke:

Ja mam zawsze bekę jak ktoś w sygnaturach ma dodane w 4 lub 5 językach zwrot typu Pozdrawiam serdecznie.

 

Dzień dobry.

 

Bo? :-k nigdy nawet na to nie zwracałem uwagi, więc nie rozumiem śmieszności :-k

Odnośnik do komentarza

Tak tylko chyba w CORPO jest, nie? do tej pory nie miałem styczności z aż taką miedzynarodowością.

Ktoś wcześniej wspomniał o pracy jako stróż/ochrona. Że go to upodliło. W pełni rozumiem, moment w którym przełożony kazał przegonić bezdomnego, wybierającego zepsute pomarańcza ze śmietnika sprawił mi mega przykrość.. Zamiast dać ludziom, te lekko zbrązowiałe banany, to miałem ich bronić jak by Balantajsa kradli. Najlepiej, jak bym tego staruszka katował, aby wybić mu z głowy przychodzenie po raz kolejny...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...