Skocz do zawartości

Livescore Euro 2016


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to jeśli mam tłumaczyć swój wybór to: sukcesy, wszechstronność, czysty talent, regularność - wszystko na niespotykanym przeze mnie poziomie. Żaden z piłkarzy jakich oglądałem ostatnie ~18 lat (powiedzmy, że świadome oglądanie piłki to od MŚ 98' ;) ) nie miał tego wszystkiego.

 

Zinedine?

Odnośnik do komentarza

Na przykładzie obecnych turniejów widać znaczącą różnicę miedzy CR a Messim. Obejrzałem większość meczów i to jak Messi dojrzał, zmienił swoją grę jest dla mnie imponujące. Bierze grę na siebie, rozgrywa, podaje strzela i gra przede wszystkim dla drużyny, a jak pokazuje się Ronaldo na tym tle? To nadal tylko egzekutor (w dodatku z coraz gorszą skutecznością), który siebie przedkłada nad innych -- taki ma być piłkarz wszech czasów?

Ronaldo lepszy od Messiego bo Portugalia gorsza od Argentyny? lol Beznadziejne gdybanie. Gdyby jeszcze Messi nie grał w reprezie nic, tak jak CR...a tu jest przepaść w ciągnięciu gry drużyny. W dodatku w Argentynie poza Messim nikt się nie pokazał w turnieju z dobrej strony i gra opierała się tylko na Messim, który robił co mogł. Nie on zawodzi, a reszta zespołu. Z kolei w Portugalii zawodzą wszyscy z CR na czele.

 

Ronaldo robi za egzekutora, bo tego się od niego oczekuje. On ma robić to, co robił np. w meczu z Węgrami. Umie genialnie podać, ale to nigdy nie był rozgrywający więc zarzucanie mu, że nie bierze gry na na swoje barki przez 90 minut jest śmieszne. Nie pisałem, że Ronaldo jest lepszy od Messiego, bo Portugalia jest lepsza od Argentyny. Pisałem, że Ronaldo ma trudniejszą drogę do osiągnięcia sukcesu z kadrą. To wszystko :P

 

FYM, uważasz, że Portugalia wykorzystała w pełni swoj potencjal? Na moje CR na wielkich turniejach zawodzi. Messi (jakby to kontrowersyjny wybor nie był) został mimo wszystko wybrany graczem mundialu 2014.

 

Jesli chodzi o osiagniecia w kadrze, to dla mnie na głowe bije obu ten "prawdziwy" Ronaldo. Niestety mocno "przebimbał" końcówke kariery i to troche sie cieniem rzuca na jego kandydature.

 

Kontrowersyjny? Kompletną kompromitacją było wybranie Messiego kosztem Neuera. Portugalia IMO nie wykorzystała swojego potencjału.

Odnośnik do komentarza

 

No bo trzeba być fanem Realu by nie dostrzegać, że Messi jest od niego znacznie lepszym piłkarzem. Każda drużyna na świecie wolałaby bardziej mieć w swoim składzie Messiego niż Ronaldo.

Udowodnij albo przeproś :D

 

Właśnie chciałem zapytać, czy to z jakiejś ankiety czy jak?! :)

Odnośnik do komentarza

Przecież o Ronaldo typowy Janusz za 20 lat nie będzie pamiętać, ot typowy bardzo dobry piłkarz. A Messi gdy jest w formie to znacznie więcej. Pozostaje tylko zadać pytanie, czy wszystkie nagrody indywidualne zdobywał będąc w formie? Moim zdaniem nie, czasem przecietni piłkarze (w porównaniu z Messim) zrobili więcej, ażeby zdobyć te nagrody, które i tak na wyrost dostał pan Lionel.

Odnośnik do komentarza

Czy CR7 pod względem techniki, motoryki, skuteczności, etc. (sumy tych wartości) jest lepszy od powiedzmy Ronaldinho? Mam wątpliwości...

 

Ach ten mit Ronaldinho, piłkarza z 3,4 wybitnymi sezonami? Talent miał niesamowity, ale go zmarnował, sorry.

Przecież o Ronaldo typowy Janusz za 20 lat nie będzie pamiętać, ot typowy bardzo dobry piłkarz. A Messi gdy jest w formie to znacznie więcej. Pozostaje tylko zadać pytanie, czy wszystkie nagrody indywidualne zdobywał będąc w formie? Moim zdaniem nie, czasem przecietni piłkarze (w porównaniu z Messim) zrobili więcej, ażeby zdobyć te nagrody, które i tak na wyrost dostał pan Lionel.

 

XD

 

Ok, to jeśli mam tłumaczyć swój wybór to: sukcesy, wszechstronność, czysty talent, regularność - wszystko na niespotykanym przeze mnie poziomie. Żaden z piłkarzy jakich oglądałem ostatnie ~18 lat (powiedzmy, że świadome oglądanie piłki to od MŚ 98' ;) ) nie miał tego wszystkiego.

 

Zinedine.

 

 

IMO nie miał tylu zalet. No i później zaczął grać na tym wielkim poziomie co CR i Messi.

Odnośnik do komentarza

Nie będę porównywać Messiego z Ronaldo, ale twierdzenie, że o Ronaldo nikt nie będzie pamiętać za te dwadzieścia lat to jest jakiś żart. Przecież ten gość ładuje co sezon od kilku lat ponad 50 bramek, to nie jest zwyczajne osiągnięcie.

Odnośnik do komentarza

 

Czy CR7 pod względem techniki, motoryki, skuteczności, etc. (sumy tych wartości) jest lepszy od powiedzmy Ronaldinho? Mam wątpliwości...

 

Ach ten mit Ronaldinho, piłkarza z 3,4 wybitnymi sezonami? Talent miał niesamowity, ale go zmarnował, sorry.

Jaki mit Ronaldinho? Gościu wymiatał najpierw w PSG, potem w Barcelonie, niemal w pojedynkę pocisnął świetny wtedy Milan w finale LM...

 

Btw. Ronaldinho zmarnował swój talent? :o IMO trochę cię poniosło.

Odnośnik do komentarza

Nie będę porównywać Messiego z Ronaldo, ale twierdzenie, że o Ronaldo nikt nie będzie pamiętać za te dwadzieścia lat to jest jakiś żart. Przecież ten gość ładuje co sezon od kilku lat ponad 50 bramek, to nie jest zwyczajne osiągnięcie.

a pamietasz o takim Francisco Gento, 18 w tabeli wszechczasów strzelców Pucharu Mistrzów (mimo znacznie mniejszej ilości mecżów wówczas i tego że Gento to typowy skrzydłowy był), albo o trzecim w historii La liga Telmo Zarze? no własnie, gole to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...