Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Może Ancelotti naogląda się Hiszpanii z tych ME i postawi na szpicy Oezila, tak jak Sfinks stawiał na Cesca. Aczkolwiek to było skuteczne w reprezentacji, na dłuższą metę w klubie może nie wypalić.

Zazdroszczę Realowi Bale'a, choć nie myślałem, że będzie trzeba za niego wydać takie kwoty. Swoją drogą to test dla ego CR. Był najdroższy evah, a teraz jakiś walijski parobek go kasuje. Messi ponoć się zgrzał po transferze Neymara to i Portugalczyk może chłodno powitać nowego "boga Bernabeu". Ci piłkarze z absolutnego topu są bardzo czuli na punkcie swojego ego.

Odnośnik do komentarza

Ekipę Real ma nieziemską, przynajmniej na papierze. Problem może być tylko i aż z '9'. Nie przepadam za Benzemą, ale nie można go skreślać. W razie czego jest jeszcze Jese i Morata. Zastanawiam się też kto odejdzie. Real ma obecnie zdecydowanie najsilniejszą linię pomocy na świecie i nie wierzę, że uda się ją utrzymać. Za rok MŚ i każdy będzie chciał grać. Dużo załatwiłoby odejście Kaki, ale na to raczej nie ma szans. Isco nie ma jeszcze statusu Oezila, ale póki co gra najlepiej, a nie wyobrażam sobie Niemca na ławce. Owszem jeden i drugi może grać na skrzydle, ale to są miejsca zarezerwowane dla CR7 i Bale'a. A jest jeszcze Di Maria. Jese i Morata to mogą chyba tylko z Benzemą powalczyć. Na środku pomocy też bogato. Alonso, Illarra, Khedira, Modric i Casemiro. Tutaj raczej nikt nie odejdzie. Alonso do końca roku może nie grać. Illarra póki co też kontuzjowany i trochę może mu zająć wejście w rytm meczowy. Casemiro ma spory potencjał, ale też jeszcze długa droga przed nim. Obrona zestawiona jest wzorowo. Po dwóch bardzo dobrych zawodników na każdą pozycję. Pewnie odejdzie Coentrao, ale ewentualni następcy są już szykowani.

 

Ogólnie to jak pisałem, na papierze Real dysponuje najlepszą kadrą od lat. Jednak wszystko będzie zależało od tego czy uda się ten gwiazdozbiór ogarnąć. W bramce problem z grającym bądź nie Ikerem. Pod napastnikami 3 miejsca w składzie, a chętnych dwa razy tyle. Z czego jedno zarezerwowane dla CR7. Bale mimo, że koszmarnie drogi takiego statusu miał na pewno nie będzie. Przynajmniej nie z miejsca. Przypuszczam, że może odejść Di Maria. Bardzo go lubię, biega po boisku jak szalony nawet kiedy wygrana jest już pewna, ale od podpisania nowego kontraktu gra jednak o jeden bieg niżej. Już nie jest tak kluczowym zawodnikiem. Trochę też jest podatny na kontuzje. No będzie miał ból głowy Ancelotti. Poczekajmy jednak do końca okienka i wtedy zobaczymy jak będzie wyglądał skład.

 

Co do ceny. Tak Real zarabia pieniądze. Kupuje gwiazdy za potężną kasę, które ją generują i kółko się zamyka. Potencjał piłkarski i marketingowy Bale ma wielki. Czas pokaże czy go wykorzysta.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko to zawsze Kaka. Może teraz pod wodzą Ancelottiego zacząłby grać jak kiedyś? Tak wiem co roku każdy sobie powtarzał, że to już teraz Kaka odpali. Świetny piłkarz, ale w podbiciu Madrytu przeszkodziły mu niestety kontuzje. Chociaż i tak wytrzymał w Realu niesamowicie długu i za to szacunek dla niego. Ciekawe czy wróci do Milanu? Trzeba przyznać, że trójka Kaka-Balotelli-El Shaarawy wygląda świetnie, przynajmniej na papierze.

Odnośnik do komentarza

Nie ma nawet miejsca dla niego w Realu. Za kogo miałby grać? Jak przyjdzie Bale to mamy Benzemę, Ronaldo, Bale'a, Ozila, Isco, Di Marię, Moratę, Jese do gry w ofensywie. Nie wiem kiedy i za kogo Kaka byłby lepszym wyborem. Chyba w takich meczach jak ten z Deportivo wczoraj. Ale trzymanie gościa i płacenie mu 10 mln rocznie pensji za takie mecze to kpina. Kaka na 90% już się nie odbuduje, bo nie ma już tej dynamiki. Kontuzje zrobiły swoje i powrót do takiej sprawności jak wcześniej możliwy nie będzie. Jak dostanie regularną grę to może grać lepiej, ale nie tak, żeby był wart tej pensji. Z Realu odchodzi piłkarz, który od 2 sezonów nic drużynie nie daje, a drużyna w żadnym stopniu nie odczuje jego straty. Lepiej stawiać na innych.

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie z tego bardzo dobrze sprawę. Mimo wszystko chyba ciężko gościa nie darzyć sympatią. Aspektu finansowego raczej nie ma co brać pod uwagę bo w najgorszym razie Real wychodzi na zero. Zresztą zobaczymy czy w ogóle uda mu się odejść. Coentrao od początku okienka transferowego szuka nowego klubu i coś go znaleźć nie może.

Odnośnik do komentarza

Real Madryt 3-1 Athletic Bilbao.

 

dwa gole Isco i jeden Ronaldo.

ocena po meczu dla Isco i Modrića to po 10. zagrali fantastyczne spotkanie.

 

Bale oficjalnie w Realu już. teraz liczę na odejście Ozila. na początku uważałem, iż to będzie super grajek. z czasem to się zmieniło. gość co gra dla RM i starcza mu sił w każdym meczu na około 60 minut to jednak coś nie tak. w ostatnim sezonie więcej mnie irytował, niż dawał powód do zadowolenia. wiadomo, raz na jakiś czas potrafił genialnie zagrać. i tyle.

z miesiąc temu zaczął jeszcze stroić fochy (zdaje się, że dzięki swojemu ojcu) o kasę i pozycję.

liczę, że Real się pozbędzie Ozila. teraz może go opchnąć za jakieś 20 baniek albo i lepiej.

Odnośnik do komentarza

za 20 baniek to z Realu możne kupiliby Moratę. Zz Higuaina Real zarobił 37. To ile za w ostatnich latach najwięcej asystującego piłkarza w Europie? Za mniej niż 50 raczej szans nie ma. O ile Real chce go sprzedawać. Teraz Niemiec ma słabszy okres, ale to świetny zawodnik. Spore ryzyko się go pozbywać.

Odnośnik do komentarza

wiedziałem, że padnie ten argument :D

mi on nie pasuje i już. tak samo jak Modrić. nie kibicuję im. Mesuta to powinni wysłać na siłkę i bieżnie na jakieś 6 miesięcy. może wtedy by był wytrzymalszy i o niebo lepiej grał.

dla mnie on gra tylko momentami świetnie. zagra raz, dwa a później przez 50 minut nie wiadomo czy jest na boisku.

Isco go zastąpi genialnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...