Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Ruud van Nistelrooy ;)

Aczkolwiek jego przygody z kontuzjami może coś nauczyły włodarzy Realu - choć patrząc jak traktują trenerów mam pewne wątpliwości, że na Szklaną Górę w Madrycie coś dociera.

Poza tym dzisiaj widziałem news, że Bale jeszcze nie podjął rozmów ze Spurs w sprawie nowego kontraktu, a w Madrycie już sa pewni jego przyjścia.

Jeśli tak się stanie, to chociaż okienko transferowe się oficjalnie nie otworzyło to Real - Barca 1-0. Albo nawet 2-0.

Odnośnik do komentarza

Dwa pierwsze sezony (zwłaszcza pierwszy) Ruud miał świetny i zaprowadził Real do mistrzostwa. A Ibry w Realu nie widzę. Po pierwsze jego wiek, a po drugie nie wiem czy po przygodzie z Mou klub będzie teraz chciał mieć tak kontrowersyjnego zawodnika. A problemy by były bo to Ronaldo jest największą gwiazdą w klubie. Ja tam widzę na szpicy Cavaniego, chociaż ostatnio coraz więcej pojawia się wśród newsów Suarez. Piłkarsko ten sam poziom, jednak inny typ zawodnika no i też sprawia problemy. Wydaje mi się, że Cavani ma w sobie więcej z typowej '9', a ktoś taki jest w Realu potrzebny żeby czasami dołożył tą nogę.

Odnośnik do komentarza

No i to już raczej pewne, Pipita odchodzi z klubu. 266 spotkań, 46 asyst, 122 gole . Wiele z nich najwyższej urody, niektóre cholernie ważne. Z drugiej strony nie można zapomnieć o "kilku" zmarnowanych okazjach w najbardziej kluczowych momentach sezonu. Mimo wszystko zawsze miałem do niego słabość. Szkoda, że odchodzi, ale z drugiej strony może i to dobrze. Jednego jestem pewien, gdziekolwiek pójdzie będę mu bardzo kibicował.

Odnośnik do komentarza

Jeden z moich ulubionych piłkarzy Realu. Szkoda, że odchodzi, ale 2 ostatnie sezony po tej operacji kręgosłupa słabe. Cień tego zawodnika z przed kontuzji. Może w innym klubie będzie w stanie się odbudować. Zawodnik, który w Realu nie dostał nic za darmo. Wszystko musiał wywalczyć sobie na boisku.

Odnośnik do komentarza

Nie zanosi się na drugiego Torresa, bo tamten poszedł do Getafe, żeby się ograć i poziomu Getafe nie przeskoczył. Carvajal w Bayerze pokazał swój potencjał i wraca. Widać, że opcja z sprzedażą z opcją wykupu to dobra droga. Właśnie taką drogą powinni podążać piłkarze ze szkółki. Ciekawe co stanie się z Jese. Podobno ma być włączony do pierwszej drużyny. Wydaje się, że zawodnik z wielkim potencjałem, ale wydaje mi się, że zostają w pierwszej drużynie zmarnuje sezon. Nie widzę tego, że mając w składzie Ronaldo, Ozila, Modrića, di Marię, Kakę a może ktoś przyjdzie jeszcze trener dawałby większą ilość minut Jese.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co do Isco to nie mam kompletnie zdania. Praktycznie nie widziałem go w akcji. No poza spotkaniami Malagi z Realem. Ale jakoś nie wbił mi się w pamięć. Ogólnie to na jakiej on pozycji gra? Bardziej Oezil, Khedira, Modric czy Alonso?

 

W zasadzie to dopiero początek zmian w Realu chociaż pewnie wszystko już mają zaplanowane. Sporo Hiszpanów i wychowanków będzie w tym sezonie. Wraca Carvajal, a Jese i Morata mają być w pierwszym składzie i jeszcze jest Nacho. Ponadto transfer Isco.

 

No i jest też Ancelotti. W sumie to było mi obojętne kto przyjdzie byle tylko był to ktoś z absolutnego topu, a Włoch kimś takim bez wątpienia jest. Po zwolnieniu Del Bosque aż do Mourinho (z wyjątkiem w postaci Capello i ewentualnie Pelegriniego) Real zatrudniał raczej przeciętnych szkoleniowców.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to na jakiej on pozycji gra? Bardziej Oezil, Khedira, Modric czy Alonso?

 

Ofensywny pomocnik, playmaker, jak Mesut. I to mnie martwi. Ustawienie ich razem na boisku może być nie łatwym zadaniem, a trochę żal byłoby sadzać Isco na ławkę. Chyba, że Carlo przeszedłby na grę z tylko jednym piwotem, ale trudno się spodziewać takiego ruchu po włoskim trenerze ;)

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak to będzie ze skrzydłami w nadchodzącym sezonie. Ja po cichu wciąż liczę, że jednak Bale trafi do Madrytu.

Gdy w poprzednim sezonie gral na skrzydle, to zazwyczaj na lewym. Dlatego wydaje mi sie, ze transfer Isco jesli nie wyklucza to na pewno bardzo mocno oddala transfer Bale'a.

Odnośnik do komentarza

super transfer, serio. jeśli jeszcze porówna się kwotę którą za niego zapłacił Real do tej z transferu Neymara to można lekko szoknąć. i moim zdaniem jeśli będzie w formie z Malagi (szczególnie z LM) to prędzej właśnie Di Maria czy Ozil powinni się martwić o miejsce w składzie.

Odnośnik do komentarza

Mała rewolucja dokonuje się w Realu. Przyszedł (wrócił) Carvajal wybrany najlepszym prawym obrońcą Bundesligi. Do pierwszego składu włączono Nacho, który w zeszłym sezonie trochę u Mourinho pograł i prezentował się przyzwoicie. Na pewno nie odstawał od Albiola. Warto zwrócić uwagę, że na 8 obrońców, 5 to Hiszpanie. Dalej przyszedł Isco, tytuł Golden Boy, ograny już w Europie i co ważne kosztował "tylko" 24 mln. Dalej na stałe do pierwszego składu wskakuje Morata. Może zająć miejsce Higuaina. Król Strzelców niedawno zakończonych ME-U21, zresztą wszyscy wymienieni przeze mnie zawodnicy grali w reprezentacji Hiszpanii, która wygrała ten turniej. Jest jeszcze Jese, który przewodzi tabeli strzelców na trwających właśnie MŚ-U20. Chociaż trzeba dodać, że jego przyszłość nie jest do końca znana. Ponadto mówi się jeszcze o transferze Illarramendiego. Naturalny następca Alonso, zresztą również z Realu Sociedad, który był wybrany najlepszym pomocnikiem na ME-U21. Wygląda to świetnie. Po pierwsze podnosi się znacząco ilość Hiszpanów w kadrze, po drugie większość to wychowankowie, a po trzecie wszyscy mają olbrzymi potencjał.

 

Póki co odszedł Carvalho i Essien. Pierwszego zastąpił Nacho, drugiego po części Carvajal + miejmy nadzieję Illarramendi. Odchodzi również Higuain. Do niedawna byłem pewien, że kogoś Real w jego miejsce ściągnie, ale wolne nazwiska na rynku transferowym szybko znikają. Na dzień dzisiejszy to już został chyba tylko Cavani i Suarez. Oczywiście gdzieś tam pojawia się Rooney czy Ibra, ale nie sądzę, aby klub chciał iść tą drogą. Powiem więcej, nauczeni doświadczeniem mogą chcieć zrobić z Benzemy absolutnie podstawowego gracza, a nie tak jak do tej pory pół na pół z Iglą. Morata idealnie nadaje się w takiej sytuacji na zmiennika. Mocno niepewna jest przyszłość Callejona. Wydaje się, że odejdzie, ale jego miejsce spokojnie może zając Jese. Poza tym przyszedł przecież Isco. Wokół Di Marii ostatnio cisza, pewnie dlatego, że podobno nie masz szans na Bale'a. Z Coentrao też spokój i w sumie dobrze, nie wiem kto miałby go zastąpić. No i wiecznie już prawie sprzedany Kaka. Ciekawe jakie plany wobec niego mają w klubie? Z jednej strony niby ciągle próbują go sprzedać, ale z drugiej jest Ancelotti. Tylko, że Oezil jest nie do ruszenia, a przyszedł jeszcze Isco. Dla Brazylijczyka znów nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza

Jak nie przyjdzie Bale to klub powinien zrobić wszystko, żeby kupić Cavaniego. Brakujące ważne ogniwo w Realu w ostatnich sezonach. Bramkostrzelny napastnik, kompletny potrafiący sam więcej niż Benzema, Higuain i Morata razem. Gra głową, rzuty wolne, znalezienie się w polu karnym. Pozostawienie samego Karima i Moraty to słaby pomysł. Gdyby Real miał napastnika, który nie zawodzi i regularnie zdobywa bramki to można zostawić młodego Moratę, żeby się ogrywał w końcówkach czy mniej ważnych meczach. Ale w sytuacji gdzie Karim na 4 sezony w Realu zagrał 1,5 dobrego sezonu to zdecydowanie za duże ryzyko. Już w pierwszym sezonie Karim jako jeden z filarów Realu dostał miejsce w pierwszym składzie, ale tak kopał się po czole, że wygryzł go Higuain. Jestem przeciwny podarowaniu kolejny raz Benemie miejsca w składzie i czekaniu na to co zrobi.

Nie wiem czy Real nie za bardzo idzie w odmłodzenie składu. Varane, Carvalaj, Isco, Morata, Jese, Casemiro,. Raczej o 3 pierwszych można być spokojnym to pozostała trójka to spory znak zapytania. Przy takim ścisku w ofensywie nie wiem czy Jese będzie w stanie wywalczyć sobie minuty do gry. Może lepiej wypożyczyć go gdzieś niech się ogrywa. A mówi się o kolejnych młodych graczach jak Kondogbia czy Illarramendi. Znając gorące głowy w Madrycie to ciężko mi uwierzyć, ze Ci wszyscy młodzi dostaną szanse, żeby się ograć w Realu jak nie będzie sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Raz Real dał uciec Alonso z Sociedad, ale na szczęście jego następcy już nie. Kwota transferu duża, nawet bardzo, zwłaszcza kiedy porównamy ją z ceną Isco. Jednak zawodników o takim profilu nie ma zbyt wielu na rynku, tak więc należy się cieszyć z tego zakupu bo Alonso wiecznie grał nie będzie. Coś mi się wydaje, że kadra Realu jest już zamknięta. Niestety na Bale'a nie ma co liczyć, ale coś czuję, że za rok Real może przeprowadzić na niego ostateczną ofensywę. Na dzień dzisiejszy na trzy pozycje Ancelotti ma do dyspozycji Isco, Di Marie, Kake, Oezila, Modrica i Ronaldo. Piekielnie mocne zestawienie. Wydaje się, że Kaka dostanie szansę, a Di Maria jest już raczej nie do ruszenia. Rywalizacja w pomocy będzie fantastyczna, a są jeszcze defensywni pomocnicy. Zaryzykuje stwierdzenie, że Real dysponuje obecnie najmocniejszą i najbardziej wyrównaną linią pomocy na świecie. Jedynie Casemiro wydaje się być zapchajdziurą. W sumie to wziął się nagle znikąd i po pół roku wskakuje do pierwszego składu.

 

Pozostaje już tylko kwestia Coentrao i Higuaina. Tego pierwszego podobno kusi Monaco, a Igła dla odmiany podobno chce zostać. Na tych dwóch pozycjach można się jeszcze spodziewać wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Ponoc jednak 32 miliony, a nie 38, bo bedzie zwrot VATu ;). W kazdym razie to nadal masa kasy za kolesia, ktory w poprzednim sezonie zaliczyl 2 asysty i strzelil az 0 goli. Obym sie mylil w ocenie tego transferu, tak jak sie mylilem w przypadku Di Marii.

 

Na Bale'a juz nie licze, chyba nie ma co, chlopak pewnie chcialby isc do Realu, ale Tottenham blokuje ten transfer, zreszta on sam wie ile im zawdziecza i nie chce niczego forsowac. Trudno, pewnie za rok (choc liczylem, ze ta umowa przy transferze Modricia to jest wlasnie przygotowywanie gruntu pod transfer Walijczyka w tym okienku). Nadal jednak mam nadzieje, ze Real zakupi jakas klasyczna "9". Z dwoma kalafiorami pokroju Higuaina i Benzemy moze byc powtorka z poprzedniego sezonu. Higuain to jest zawodnik klasy europejskiej, ale jednak nie ten absolutny top, ktory potrzebny jest w tym klubie. Cieszylem sie, gdy powiedzial, ze odchodzi, pomimo tego, ze bardzo go lubie (ale pudla do pustej bramki z Lyonem nie wybacze nigdy). Benzema chyba juz sie bardziej nie rozwinie, niestety pewnie zostanie, bo Florentino nie da sobie powiedziec, ze 35 milionow wydane na tego nieudacznika to o jakies 15 za duzo i nikt wiecej za niego nie da. Choc najbardziej przerazajaca jest dla mnie mysl, ze zostaniemy z Benzema i Morata (choc akurat ten drugi by sie nadawal, ale na zmiennika jakiegos naprawde dobrego napastnika, a nie szrotu ktory posiadamy dzisiaj). Cavani, por favor Florentino!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...