Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Daj mu role któregokolwiek z rozgrywających a dzięki jego atrybutom i pmm będzie walił takie prostopadłe piły do Dybali ze będziesz zbierał szczenę z podłogi :D

 

Taki mam zamiar :D

W obronie miałem rozkminę czy zabrać Rojo czy Otamendiego. Wziąłem tego pierwszego, bo muszę mieć dwóch OL, a poza tym jestem sympatykiem MU ;)

 

Lubię grę reprezentacjami. Mam nadzieję, że po igrzyskach jakaś seniorska mi się trafi. Chcialbym jakieś San Marino albo Fidżi ;)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, w eliminacjach. Grabban, Afobe, Wilson - jeśli chodzi Ci o tych graczy to tak, są, aczkolwiek Afobe jak i Wilson w tym sezonie zawodzą. Tego drugiego bronią kontuzje, a Afobe po prostu jest bez formy i sprawia wrażenie, jakby nie pasował do mojej koncepcji.

Odnośnik do komentarza

Haha, oby, wg. mnie Krycha by tam pasował :)

Ja z kolei mam do Was pytanie, czy ktoś kiedyś grał dłuższą karierę zespołem z naszej ekstraklasy i osiągał sukcesy w Lidze Mistrzów? Chodzi mi konkretnie o wartości zawodników, z tego co się orientuję to maksymalna wartość zawodnika z naszej ligi na początku to jakieś 5,5 mln euro. Mamy niby ten system dynamicznej reputacji ligi, ale nie wiem czy wartości zawodników wraz ze wzrostem reputacji Ekstraklasy również idą w górę. Pytam bo chętnie zagrałbym Legią jakąś dłuższą karierę i fajnie by było wywindować naszą ligę do przynajmniej top 10 w Europie ale ciężko będzie rywalizować z klubami, np. z Ukrainy, gdzie Bernard z Szachtara ma nominalną wartość prawie 30 baniek a moi zawodnicy, nawet najlepsi będą mogli mieć wartość maks 5,5 baniek :) Niby można takiego Dudę puścić bez problemu po 2-3 sezonach za 16 mln do Anglii ale fajnie by było móc więcej (niekoniecznie Dudę) :D

Odnośnik do komentarza

Wraz ze wzrostem reputacji ligi, klubu, wartość zawodnika zawsze będzie większa niż w przypadku mniejszej reputacji. Problemem może być czas i cierpliwość, polecam spojrzeć w karierę ugh, który kieruję Waalwijk. Strasznie ciężko przejść przez pewne poziomy, ale wszystko się da :)

Odnośnik do komentarza

Małą wartość dobrych zawodników przy ich sprzedaży można łatwo obejść. Szczególnie jeśli są to zawodnicy młodzi. Zamiast sprzedawać tego przykładowego Dudę za 16 mln do Anglii, sprzedaj go za 10 mln + 50% następnego transferu do jakiegoś Porto, Benfiki czy innego PSV. Słowem do klubu, który z dużym prawdopodobieństwem będzie na niego stawiał, ale też możliwe że sprzeda do jeszcze lepszego klubu.

Grając w 3 lidze hiszpańskiej sprzedałem zawodnika za bodajże 3 mln euro +50% z następnego transferu do Atletico. po 4 sezonach w których Atletico głownie go wypożyczało odszedł za 60mln do Arsenalu a na moje konto wpłynęła sumka 30 mln.

 

Jest też dobry sposób sprzedaży, o którym mało nawet doświadczonych graczy wie. Ale to tylko jeśli chodzi o zawodników, którymi zainteresowanych jest kilka klubów, a takim niewątpliwie jest też nasz przykładowy Duda po pierwszym sezonie. Jeśli np. 3 czy więcej klubów złoży podobna ofertę (powiedzmy te 16 mln), przyjmij tylko jedną z nich, resztę odrzucając. Tego samego dnia zaoferuj go klubom za 17mln. Z ofertami powinny zgłosić się te same kluby, których oferty odrzuciłeś, oferując tym razem 17 mln. Anulujesz ofertę którą przyjąłeś na początku za 16mln, a przyjmujesz ta 17mln (tylko jedną z nich!). Po czym oferujesz go za 18 i tak dalej. Taka licytacja może podbić cenę kilkunastokrotnie.

W sejwie na którym gram aktualnie sprzedałem w ten sposób pana o nazwie Michael Folivi (polecam sprawdzić jaki to ogórek). Warty był kilkaset tysięcy (chyba z 250tys euro). Wystawiłem go na listę transferową za 300 i chętnych nie było, pomimo zainteresowania Newcastle, Tottenhamu, Evertonu, Aston Villi i kilku klubów z Championship. Zaproponowany za 200tys, przyciągnął oferty wszystkich zainteresowanych ekip. Sposobem opisanym wyżej doszło do licytacji, w której został tylko Tottenham i Newcastle a sam zawodnik ostatecznie przeszedł do Tottenhamu za... 3mln euro. Polecam Robert Makłowicz :D

Odnośnik do komentarza

Yau, zgadzam się zupełnie, też udało mi się paru zawodników w podobny sposób sprzedać (mam na myśli zyski z następnego transferu), o drugim nie wiedziałem i chętnie go wypróbuję :)

 

W pierwszym poście chodziło mi jednak o nominalną wartość zawodników, akurat ta edycja FMa jest dość dziwna jeśli chodzi o te wartości, przykładowo gość dość przeciętny ze średniaka z ligi hiszpańskiej czy tym bardziej angielskiej potrafi mieć nominalną wartość np. 25 mln euro. Przegram te kilka-kilkanaście sezonów Legią starając się przy tym o sukcesy, zobaczę co z tymi wartościami i na pewno podzielę się na forum informacją :)

Odnośnik do komentarza

@klinsmann: nie; Duda może się zirytuje ale skoro i tak chcemy go sprzedać lub on sam chce odejść to co to za różnica? :)

@Qu: Amarteya właśnie miałem ściągnąć do siebie w zimie na obronę ale wybrał Wolfsburg za 5mln :>

@VicariousFlood: A mi się to własnie podoba. Jest to bardzo Realne. Perełki ze średniaków Hiszpanii czy tym bardziej Anglii właśnie za takie chore sumy chodzą. A jaki jest rekord transferowy zawodnika z polskiej ekstraklasy? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...