Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak jest ze skutecznością taktyk na nowej łacie? Działają tak samo jak na poprzedniej czy znowu trzeba będzie się brać za stworzenie czegoś nowego?

16.2 has brought one more notable change to the TC:

 

The Deep Lying Playmaker, Regista, Roaming Playmaker and Support Duty Wide Playmaker now have a mixed/moderate risky passes setting. With the risky passes instructions having a greater effect in FM16, this change will result in the default versions of these roles being less prone to attempting killer balls whereas roles with "More Risky Passes" active will see players trying to thread penetrating passes with more urgency (of course, Retain Possession will still reduce risky passes for everyone and Pass Into Space will increase risky passes for everyone).

 

In terms of the thinking behind the TC, there are now two distinct types of playmaker role:

 

First, there are the traditional creators/#10s. These are the architects of chances responsible for carrying out attacking patterns and unlocking defences with a killer pass. These include the Trequartista, Enganche, Advanced Playmaker and Wide Playmaker (Attack). In this group, the more unpredictable trequartista and enganche roles will also tend to craft chances for themselves whereas the more purely creative advanced playmaker and wide playmaker roles will be more focused on setting up teammates.

 

Second, there are the controllers. These players orchestrate build-up play from deeper positions by dictating the tempo of play, circulating the ball across the midfield and shifting the opposition defence whilst teammates in more advanced positions focus on finding space from which they can spring attacking moves. These include the Deep Lying Playmaker, the Roaming Playmaker, the Regista and the Wide Playmaker (Support).

 

Alleluja! Świetnie, że wreszcie coś takiego wprowadzili, tak naprawdę pozwala to tworzyć znakomicie większą liczbę taktyk niż dotychczas :).

Odnośnik do komentarza

Może ktoś to dokładniej przetłumaczyć ? Bo tłumaczowi nie wierzę, a z angola zbyt dobry nie jestem.

Ogólnie obecnie rola registy, cofniętego rozgrywającego, swobodnego rozgrywającego i wysuniętego rozgrywającego wsparcie będzie bardziej determinowała grę piłkarza jako reżysera, taki Pirlo, poprzez zmniejszenie ilości podejmowanych ryzykownych piłek (oczywiście dalej utrzymanie piłki zmniejszy liczbę takich podań a podania na wolne pole zwiększą). Te role będą dyktowały tempo gry z głębi pola.

 

Role WR Atak, zarówno na środku jak i na skrzydle, Klasyczna 10 i Enganche będą za to podejmowały więcej prób piłek mających za zadanie rozerwać linię obrony, co uczyni z nich przede wszystkim osoby mające za zadanie rozpracować linię obrony przeciwnika jakimś zagraniem. K10 i Enganche będą dodatkowo próbowały samym sobie stworzyć okazję do strzału.

Odnośnik do komentarza

Co do taktyk. Ja używam tych - http://www.fmscout.com/a-jurgen-klopp-4-2-3-1-tactics-fm16.html. Wersja Home oraz Away (wykorzystywana również przeciwko lepszy drużynom u siebie). Od czasu jest stosowania moje wyniki stały się naprawdę świetne. Byłem niemal ostatni w lidze i zarząd groził mi kilka razy zwolnieniem. Po zastosowaniu tych taktyk wszystko się odwróciło i na koniec sezonu zostałem mistrzem Polski!

 

Wyniki przed - http://zapodaj.net/119cc6308fe76.jpg.html

 

Wyniki po - http://zapodaj.net/40220069c0636.jpg.html

 

W nowym sezonie nadal wygrywam. Mam już serię 20 meczów bez porażki w Ekstraklasie. Gorzej powiodło mi się w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów odpadłem po dogrywce z RB Salzburg, a w Lidze Europy w dwumeczu 2:10 z Villarealem.

Odnośnik do komentarza

Co do taktyk. Ja używam tych - http://www.fmscout.com/a-jurgen-klopp-4-2-3-1-tactics-fm16.html. Wersja Home oraz Away (wykorzystywana również przeciwko lepszy drużynom u siebie). Od czasu jest stosowania moje wyniki stały się naprawdę świetne. Byłem niemal ostatni w lidze i zarząd groził mi kilka razy zwolnieniem. Po zastosowaniu tych taktyk wszystko się odwróciło i na koniec sezonu zostałem mistrzem Polski!

 

Wyniki przed - http://zapodaj.net/119cc6308fe76.jpg.html

 

Wyniki po - http://zapodaj.net/40220069c0636.jpg.html

 

W nowym sezonie nadal wygrywam. Mam już serię 20 meczów bez porażki w Ekstraklasie. Gorzej powiodło mi się w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów odpadłem po dogrywce z RB Salzburg, a w Lidze Europy w dwumeczu 2:10 z Villarealem.

 

Co do taktyk to tutaj masz odpowiedni dział do tego - Akademia Taktyczno - Treningowa

Odnośnik do komentarza

Pytanie - czy ktoś ma problemy z rzutami karnymi? Gdy mój zespół dostaje "jedenastkę", to praktycznie co 2 taka sytuacja to pudło. Ogarnia mnie frustracja, zwłaszcza w sytuacji, gdzie zawsze przegrywam po serii rzutów karnych (ostatni taki mecz - na 5 prób 3 to pudła). Jakaś parodia w wykonaniu SI :<

Odnośnik do komentarza

Pytanie - czy ktoś ma problemy z rzutami karnymi? Gdy mój zespół dostaje "jedenastkę", to praktycznie co 2 taka sytuacja to pudło. Ogarnia mnie frustracja, zwłaszcza w sytuacji, gdzie zawsze przegrywam po serii rzutów karnych (ostatni taki mecz - na 5 prób 3 to pudła). Jakaś parodia w wykonaniu SI :<

A wyznaczasz kogoś z dobrym atrybutem?

Odnośnik do komentarza

Pytanie - czy ktoś ma problemy z rzutami karnymi? Gdy mój zespół dostaje "jedenastkę", to praktycznie co 2 taka sytuacja to pudło. Ogarnia mnie frustracja, zwłaszcza w sytuacji, gdzie zawsze przegrywam po serii rzutów karnych (ostatni taki mecz - na 5 prób 3 to pudła). Jakaś parodia w wykonaniu SI :<

U mnie to samo, jak trafimy to skaczę z radości :P Wyznaczam najlepszego do rzutów karnych, raz strzela, później dwa pudła i zmieniam :P Tak w ogóle to ostatnio miałem taką sytuację, gdzie mający na koncie dwa gole bodajże Gundogan, strzelał karnego na hat-tricka (pomimo, że nie jest ustawiony, a jeśli już to na końcu kolejki do jedenastek), a karne ma słabe. Oczywiście spudłował :D

Odnośnik do komentarza

W 16-tkę co prawda jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale z tymi rzutami karnymi jest identyczna sytuacja w 15-tce. Trafienie karnego przez naszą drużynę to cud, dla rywali trafienie karnego to chleb powszedni. Niezależnie od tego kogo ustawiam jako wykonawcę, albo celuje do bramki, którą widzi tylko w swojej wyobraźni, albo akurat wtedy gdy bramkarz nie rzuca się w żadną ze stron on celuje w środek.

Odnośnik do komentarza

W 16-tkę co prawda jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale z tymi rzutami karnymi jest identyczna sytuacja w 15-tce. Trafienie karnego przez naszą drużynę to cud, dla rywali trafienie karnego to chleb powszedni. Niezależnie od tego kogo ustawiam jako wykonawcę, albo celuje do bramki, którą widzi tylko w swojej wyobraźni, albo akurat wtedy gdy bramkarz nie rzuca się w żadną ze stron on celuje w środek.

u mnie w 15 problemu nie było, ale to co w 16 się odpierdziela to zakrawa na żart. Po 4 sezonach widać, że bramkarze z ekstraklasy powinni grać w Anglii/Hiszpanii/Niemczech,bo przeciwko Tobie zawsze wyciągną. Jak dla mnie ewidentny błąd SI. Ale zamiast zmienić algorytm dotyczący fauli, SI zjebało same karne. Parodia i żal. Jak Miles w końcu przepchnie swój pomysł z kosmitą, to FM więcej nie kupię. Na dzień dzisiejszy 140 zł w plecy, bo 15 bardziej rzeczywista niż 16.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...