Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

A ja się pytam gdzie jest Tomasz Cywka. Chłopak znakomicie gra w Derby County. 14 występów w tym sezonie, w tym 10 w pierwszym składzie, 3 gole i 3 asysty. Ma dużo lepszy sezon niż choćby Majewski, więc jak najbardziej zasługuje na powołanie. No, ale Mierzejewski pewnie lepszy ;)

Odnośnik do komentarza

Na szanse na pewno zasluguja chociazby Szukala, Kokoszka czy nawet ten Brzenska.

Z tej trójki to najwyżej Kokoszka zasługuje na uwagę. W Empoli gra dosyć regularnie. Ale pozostała dwójka? Bądźmy poważni.

 

Szukała gra w jednym z najsłabszych klubów ligi rumuńskiej, a Brzenska w przeciętniaku 2. Bundesligi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po niezłym występie w Poznaniu nasza Reprezentacja ogrywa Wybrzeże Kości Słoniowej 3-1. Najbardziej cieszy rezultat oraz bardzo dobra postawa piłkarzy występujących w Bundeslidze.

Pewny mecz Fabiana, który przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. Obrona wyłączając Piszczka swoją każdą interwencją przysparzała mnie o palpitacje serca. Sadlok na lewej obronie to pomyłka, powtarzana przez Smudę kolejny raz. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Może lepiej odkurzyć Golańskiego, który śmiem twierdzić zaprezentowałby się lepiej? Mimo nienajwyższej ostatnimi czasy formy. Murawski nie był zbyt widoczny, ale skutecznie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Oddzielne zdanie trzeba poświęcić Matuszczykowi. Jego postępy są z każdym meczem widoczne. Dwie dzisiejsze asysty musiały robić wrażenie. Moim zdaniem zasłużył na miano bohatera spotkania. Kuba zagrał na swoim równym poziomie, podobnie Ludo, którego gol - stadiony świata ;). Lewandowski wreszcie skuteczny! Oby tak częściej - i w kadrze i w Buli!

Podsumowując - morale w górę, ofensywa in plus, obrona in minus. Co gorsza nie widać fundamentów, na których można ją oprzeć. Mowa oczywiście o środku defensywy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Arboleda, zgodnie z prawem, złoży po 5 latach pobytu wniosek o nadanie obywatelstwa, to pozostaje juz tylko kwestia szybszego przełożenia teczek i w niedługim czasie powinien to obywatelstwo dostać. A wówczas, czy to się komus podoba czy nie, stanie się obywatelem polskim. Nie widzę więc przeszkód żeby obywatel polski, który bez naginania przepisów otrzymał obywatelstwo, grał w reprezentacji Polski. O ile oczywiście będzie w odpowiednio dobrej formie.

 

Dziś najlepszą środkową obrona na Euro wydaje się być duet: Arboleda, Perquis.

 

Cionek? Jakoś mnie nie przekonuje, ale jest w miarę młody, a do Euro prawie dwa lata. Może będzie do tego czasu lepszy niż Arboleda.

 

Koscielny? Za wysokie progi, jak dla nas. Niestety.

 

I niech pospieszą się z tym Perquisem.

 

O resztę pozycji nie powinniśmy miec raczej więkzego bólu głowy, jakis w miarę solidny poziom to jest. Jeszcze tylko Acqafresca niech rywalizuje o miejsce z Lewandowskim (zdaje się, że Robert A. obniżył poziom, więc może uda się go przekonać, że jest teraz w sam raz na naszą reprezentację ;) )

Odnośnik do komentarza

Obywatel polski a Polak to różnica. Za 50 funtów sprzedawano niegdyś obywatelstwo Sealandii. Czy gdybym je kupił, byłbym Twoim zdaniem Sealandczykiem? Precz z lewackim znakiem równości pomiędzy państwem a narodem. To ma być reprezentacja NARODOWA a nie państwowa.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że ja nie napisałem, że będzie Polakiem, tylko Obywatelem Polski i nawet celowo to wyboldowałem zeby uniknąć kontrowersji. A reszta to już jest spieranie się bez celu. Tobie to bedzie przeszkadzało, mnie nie. Każdy zostanie przy swoim zdaniu, a na decyzje Smudy zaden z nas nie będzie miał wpływu.

Odnośnik do komentarza

Ano. DC,DC i DL na wypadek awarii Boenischa i mozemy grac calkiem fajna piłke

Przypuszczam, że gdyby Celeban nie był piłkarzem Śląska, dostałby swoją szansę od Smudy. To nie jest wielki drwal, a mimo tego świetnie gra głową, jest zwrotny, szybki i potrafi odnaleźć się pod bramką rywali (przykład - dwa trafienia w meczu z Górnikiem). Pod jego rządami defensywa Śląska w ostatnich sześciu spotkaniach straciła raptem 3 bramki (z tego dwie z Polonią, w pozostałych pięciu meczach tylko Kocot z Lubina pokonał Kelemena). Do tego Celeban ma końskie zdrowie i może z powodzeniem grać też na prawej obronie. To jednak jest za mało dla Smudy...

Odnośnik do komentarza

Obywatel polski a Polak to różnica. Za 50 funtów sprzedawano niegdyś obywatelstwo Sealandii. Czy gdybym je kupił, byłbym Twoim zdaniem Sealandczykiem? Precz z lewackim znakiem równości pomiędzy państwem a narodem. To ma być reprezentacja NARODOWA a nie państwowa.

To możesz sobie mówić i nawet krzyczeć, ale PZPN i przede wszystkim selekcjonerzy reprezentacji już przynajmniej, tak zupełnie jasno - w przypadku Olisadebe i Rogera pokazali, że dla nich to zwyczajna Reprezentacja Polski, a nie Reprezentacja Narodu Polskiego. Już od dłuższego czasu panuje taki trend w lepszych europejskich drużynach występujących w rozgrywkach międzynarodowych i można to oceniać i komentować, ale takie mówienie to ma być reprezentacja narodowa a nie państwowa wskazuje bardziej na oderwanie od rzeczywistości niż na żądanie, które może mieć faktyczne przełożenie na rzeczowy postulat względem Smudy, PZPN (w znaczeniu lobby na rzecz powołania lub nie dla Arboledy) i decyzji tam podejmowanych. Mówiąc krótko: mamy problem na środku obrony i znalazł się odpowiedni, według mnie spolonizowany Latynos, to może nam go załatwi, jeżeli zechce.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...