Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zależy od meczu z Koroną. Wiadomo, wielkie nadzieje po trzech z rzędu zwycięstwach, ale były to mecze u siebie (w dodatku z nie tak wcale mocnymi rywalami jakim wydawał się choćby Śląsk). Mecz na wyjeździe z dobrze grającą Koroną (mimo wpadki z Górnikiem) albo doda nam skrzydeł, albo niestety sprawi, że pęknie balonik szczęścia. Na takim terenie remis nie będzie wcale taki zły, ale nie jesteśmy na straconej pozycji :)

 

Co do zawodników to podobno Injac przedłuża kontrakt z dużą obniżką zarobków, Wojtkowiak i Stilić odchodzą. Najbardziej na kontrakt zasłużył Kikut i mam nadzieję, że wronieccy tego nie spieprzą, bo widać, że Kikiemu się chce i powoli wraca do siebie po kontuzjach.

 

 

z ciekawostek za futbolnews.pl

 

Piłkarze Ekstraklasy, których kontrakty wygasają po zakończeniu sezonu:

 

Cracovia: Mateusz Bartczak, Marcin Budziński*, Radosław Cierzniak, Jan Hošek, Bartłomiej Grzelak, Deivydas Matulevičius, Łukasz Nawotczyński, Arkadiusz Radomski, Sebastian Szałachowski, Sławomir Szeliga

 

GKS Bełchatów: Grzegorz Baran, Łukasz Budziłek, Grzegorz Fonfara, Dominik Kisiel, Kamil Kosowski, Damian Zbozień*, Marcin Żewłakow

 

Górnik Zabrze: Michael Bemben, Adam Marciniak (od lipca w Cracovii), Préjuce Nakoulma*, Michał Pazdan, Mateusz Sławik, Norbert Witkowski, Michał Zieliński*

 

Jagiellonia Białystok: Tomasz Bandrowski, Tomasz Frankowski, Merab Gigauri*, Paweł Nowotka, Grzegorz Sandomierski*

 

Lech Poznań: Szymon Drewniak, Dimitrije Injac, Marcin Kikut, Semir Štilić, Bartosz Ślusarski, Grzeogrz Wojtkowiak

 

Lechia Gdańsk: Krzysztof Bąk, Deleu, Jakub Kosecki*, Sergejs Kožans, Ivans Lukjanovs, Sebastian Madera, Jakub Wilk*, Piotr Wiśniewski

 

Legia Warszawa: Ismael Blanco, Michal Hubnik*, Tomasz Kiełbowicz, Danijel Ljuboja, Nacho Novo, Michał Żewłakow

 

ŁKS Łódź: Marcin Adamski, Grzegorz Bonin, Maciej Bykowski, Marek Gancarczyk, Seweryn Gancarczyk, Ronald Gërçaliu, Maciej Iwański, Piotr Klepczarek, Oļegs Laizāns, Michał Łabędzki, Wojciech Łobodziński, Marcin Mięciel, Bartosz Romańczuk, Paweł Sasin, Damian Seweryn, Marcin Smoliński, Mateusz Stąporski, Robert Szczot, Pavle Velimirović, Bogusław Wyparło

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Damian Byrtek, Sławomir Cieńciała, Liran Cohen*, Juraj Dančík, Tomasz Górkiewicz, Piotr Koman, Bartłomiej Konieczny, Dariusz Łatka, Sylwester Patejuk, Maciej Rogalski, Adrian Sikora, Marek Sokołowski

 

Polonia Warszawa: Daniel Kokosiński (poza kadrą pierwszego zespołu), Radek Mynář

 

Ruch Chorzów: Paweł Abbott, Łukasz Burliga*, Rafał Grodzicki, Rafał Grzelak, Wojciech Grzyb, Tomas Josl, Igor Lewczuk*, Marcin Malinowski, Michal Pesković, Gábor Straka, Marek Zieńczuk

 

Śląsk Wrocław: Piotr Celeban, Sebastian Dudek, Jarosław Fojut (od lipca w Celtiku Glasgow), Łukasz Madej, Mariusz Pawelec, Dariusz Sztylka, Krzysztof Wołczek

 

Widzew Łódź: Mehdi Ben Dhifallah, Marcin Kaczmarek, Radosław Matusiak, Krzysztof Ostrowski, Michał Pytkowski, Mariusz Rybicki, Mariusz Stępiński, Jurijs Žigajevs

 

Wisła Kraków: Dudu Biton*, Júnior Díaz*, Tomáš Jirsák, Filip Kurto, Michael Lamey, Gervasio Núnez*, Dragan Paljić, Sergei Pareiko, Radosław Sobolewski

 

Zagłębie Lubin: Ariel Famulski, Ivan Hodúr, Bojan Isailović, Marcin Kowalczyk, Aleksander Ptak, Adrian Rakowski, Mouhamadou Traoré

 

"*" oznaczono piłkarzy, którym wygasa umowa wypożyczenia.

 

Pazdan, może Celeban, Kosecki, Nakoulma i ewentualnie Zieńczuk bądz Kosowski na skrzydło ;)

 

Najłatwiej będzie o Pazdana, Kosecki nie wiem czy zamieni Legię na Lecha, Nakoulme wypychają zagranicę a Zieńczuk i Kosowski to opcje na max 12 miesięcy we względu na wiek :-k

Odnośnik do komentarza

Bo ma facet racię ze Lech grał dramatycznie w tamtym meczu. I się nie boi powiedziec tego. A ze facet nie umie sie gospodarowac to inna sprawa: Jego słynna wypowiedź że ledwo mu starcza do pierwszego przy zarobkach 200 tys. sezon (co wychodzi ponad 15 k/miesiac) jest tego jak najlepszym przykładem.

Ale to może prez to że mam setyment do Łukasza, a w Lechu brak typowych skrzydłowyc (Tonev i wracajacy Kiełb), trzeci by sie przydał.

Odnośnik do komentarza

Pewnie nie, ale to samo było z Trudnosem w Jadze. Kibice się zbuntowali, bo kiedyś był bojówkarzem i działal przeciw tym co rządzą na trybunach. A był to wyróżniający się bramkarz z regionu, syn legendy Jagiellonii. No i nie doszło przez to do transferu. Eh, wkurza mnie ten fanatyzm.

Odnośnik do komentarza

Śmiać mi się chce jak czytam, gdzie to po sezonie odejdzie Stilić, przecież z tym jego człapiącym stylem gry to on się nie nadaje do żadnej poważnej ligi. W Bundeslidze nawet nie powącha murawy. Jego agent musiał mu nawkładać bzdur do głowy i chłopak myśli o sobie nieco za wiele.

Odnośnik do komentarza

Odejść odejdzie, w końcu za darmo to kilku chętnych na pewno się zgłosi. Co do Bundesligi to ok, ale ligę niżej. Semir dużo potrafi, tylko mu się nie chce. Gdyby trafił do 2 Bundesligi i tam zacząłby pracować jak należy to przypuszczam, że prędzej czy później może się po niego zgłosić ktoś z środka tabeli BL.

Odnośnik do komentarza

Jak na naszą ligę to w Kielcach mieliśmy bardzo dobre spotkanie. Wysokie tempo, piękne bramki, sporo składnych akcji Lecha i groźne kontry Korony. Przed meczem liczyłem na wygraną i zrównanie się z Kielczanami punktami, ale remis w Kielcach bardzo spoko, szczególnie jeśli spojrzymy na okoliczności i mnóstwo szczęścia przy bramce Henriqueza. Chociaż to samo można powiedzieć o pierwszym trafieniu dla Korony :P.

 

Najlepszy na boisku moim zdaniem Murawski, Rafał grał bardzo dobre spotkanie, piłka w większości akcji przechodziła przez niego, a raz na jakiś czas zagrał dobrze do przodu, chociaż momentami brakowało szczęścia (np. błąd techniczny Panamy w końcówce czy spalony Tonewa, którego nie było ;)). Z prawej strony fajnie wyglądała współpraca Kikuta z Możdżeniem, a do tej dwójki co jakiś czas podłączał się właśnie Rafał. Tonew w pierwszej połowie próbował, ale w środku mu nie wychodziło, a przejście na skrzydło po przerwie bardzo dobrze mu zrobiło, grał aktywnie no i strzelił piękną bramkę. W końcówce chyba jakieś problemy zdrowotne i dlatego został zmieniony.

 

Najsłabsi zdecydowanie Ślusarski i Ubiparip, obaj właściwie przeszli obok meczu. Henriquez trochę za mało włączał się do akcji ofensywnych, ale bramka go usprawiedliwia.

 

Rudniew i Semir nie wnieśli za dużo do gry, ale mimo wszystko widziałbym ich od pierwszy minut w meczu z Lechią. Łotysz i Bośniak za Vojo i Ślusarskiego, Tonew na skrzydle, a reszta bez zmian w porównaniu do dzisiejszego spotkania i powinno być dobrze, szczególnie że Lechia bez formy ostatnio.

 

Rumak w 6 kolejkach zdobył 11 punktów, a Lech ciągle ma szanse na puchary. Mam nadzieję, że nawet jeśli nie uda się do tych ojropokalów dostać do Rumak zostanie na kolejny sezon, bo podoba mi się jego praca w klubie, oby wtedy było jednak trochę finansów, które pozwolą włączyć się do walki o mistrzostwo. Odejdą Semir, Rudniew i Wojtkowiak (szkoda że tylko za Łotysza wpadnie kasa), a liczę na przedłużenie kontraktów z Kikutem i Injacem. Ten drugi już jest dogadany z klubem, a Kikut mówił, że w Poznaniu chce zostać.

 

Ciekawe kto do Lecha dołączy :-k. Ostatnio były informacje o tym utalentowanym ponoć Olkowskim, jeśli spadnie Cracovia to chętnie widziałbym w Poznaniu Saidiego. Z wypożyczonych zawodników do składu mógłby wrócić Kiełb, a Ratajczak regularnie gra w pierwszym składzie Olimpii Grudziądz, więc może warto dać mu szansę. Jakiś czas temu była publikowana lista zawodników, którym kończą się kontrakty i jest tam kilka dosyć ciekawych nazwisk. Cieszyłbym się bardzo z przyjścia do Lecha Gabora Straki. Jednak trudno będzie go sprowadzić jeśli będzie miał puchary w Chorzowie, a w Poznaniu już nie :P.

 

Wiele zależy od końcowego miejsca w lidze i tego ile uda się wyciągnąć za Rudniewa. Jednak liczę na kilka udanych wzmocnień i zostawienie Rumaka już na stałe, bo wyniki ma dobre, szkoda tylko tego odpadnięcia z Pucharu Polski, ale tam było jeszcze widać dużo Bakera ;).

Odnośnik do komentarza

Korona - Lech 2:2 (2:0)

W pierwszej połowie byłem wściekły na piaskowy piasek z piasku (jak mawia Łasica) w naszym wykonaniu, honor transmisji w Eurosporcie 2 ratowała Korana i 0:4 by nie dziwiło. Myślałem, że już po meczu. Co ciekawe po spotkaniu Szymkowiak i Rumak twierdzili, że Lech grał dobrze i w tej części. Powinni odstawić prozak. Mogę się zgodzić, że Korona groźna była tylko ze stałych fragmentów, ale 0 celnych na 2 strzały to dramat, a żałosne klepanie piłki w okolicach środka murawy to jeszcze nie jest wielki futbol.

W drugiej nastąpił cud, ale prawdziwie ciekawa i ładna gra zaczęła się od supergola Toneva. (Nawiasem mówiąc dziwią mnie zdziwienia komentatorów na ustawienie Toneva - to jego naturalna pozycja i tak gra(ł) w Bułgarii. To, że jest zabójczo szybki nie oznacza, że skrzydło to jego najlepsza pozycja. Zadziwiło mnie natomiast , że Korona nic nie grała, byli chyba wcześniej lepsi kondycyjnie. OK kilka kontr było niezłych, ale z kontry to i Wyspy Owcze są niezłe w porywach.

 

Rumak niepotrzebnie posadził znowu Artjoma na ławce, pokazywanie na siłę własnej koncepcji i trochę zbyt duże ego trochę mnie niepokoją. Ale dziś fajnie wypowiadał się po meczu. Chyba go lubię. :> Ślusar dziś kiepski choć walczący (pasowałby do Korony :P ), a będąc mizernym snajperem lepiej sprawdza się jako fighter na skrzydle. Ubi też słabiutko, choć ostatnio jakby odżył. Burić bardzo dobrze, a Kamiiński jak zwykle minimum 1 kluczowy błąd na mecz. Jest bardzo dobry w wyprowadzaniu piłki, ale w działaniach defensywnych jeszcze sporo musi się nauczyć. Talent na miarę reprezy, ale jeszcze nie na Euro 2012. Jeśli Wasyl wyleci w co wątpię, to niestety Smuda go zabierze. Panama słabiutko czego ukoronowaniem (sic!) było kiepskie dośrodkowanie zamienione na gola. :] Muraś dobrze. Kikut też - lepiej niż Wojtkowiak na tej pozycji.

Człowiekiem meczu Tonev, nawet przy 0:2. Jedyny letni transfer, ale za to trafiony! Szybkość, technika, obunożność, strzał z dystansu - urodzony AMC ze swobodą schodzenia na skrzydła. Może zrobić niezłą karierę.

 

Specjalne wyróżnienie dla Korzyma za popis nurkowania - zabawnie to kontrastuje z tatuażami i nagą czaszką.

Uważam, że kiks kolejki to jednak Luis, bo Sokołowski skiksował bliżej środka, a Panama ładnie przy słupku.

 

Rumak So Far, So Good... So What?

 

Pożiwiom uwidim...

:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...