Skocz do zawartości

Marynia: 483 starcie między lewakami i prawakami


Meler

Lewaki czy prawaki  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Muzyka chujowa, postac jeszcze gorsza. Do zaorania jeden krok.

 

Heavy metal

Or no metal at all.

Ja dołączam się do tych, którzy mają odwagę nazwać gówno gównem pomimo gremialnych protestów takich lemingów kulinarnych jak Ty.

 

?

Odnośnik do komentarza

 

 

Muzyka chujowa, postac jeszcze gorsza. Do zaorania jeden krok.

 

Heavy metal

Or no metal at all.

Ja dołączam się do tych, którzy mają odwagę nazwać gówno gównem pomimo gremialnych protestów takich lemingów kulinarnych jak Ty.

 

?

 

Wkleilem cytat z bulczanej tyrady De Rapha z dzisiaj. :)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Muzyka chujowa, postac jeszcze gorsza. Do zaorania jeden krok.

 

Heavy metal

Or no metal at all.

Ja dołączam się do tych, którzy mają odwagę nazwać gówno gównem pomimo gremialnych protestów takich lemingów kulinarnych jak Ty.

 

?

 

Wkleilem cytat z bulczanej tyrady De Rapha z dzisiaj. :)

 

Znowu o coś buldupił? ;)

 

Muzyka chujowa, postac jeszcze gorsza. Do zaorania jeden krok.

 

Heavy metal

Or no metal at all.

 

A gdzie opuszczanie strefy komfortu? :>

 

Sprobowalem :> Stwierdzilem, ze chujowe :>

O kurwa :lol: Wlasnie czytam :D Ja uwielbiam De Rapha trollować:

 

http://i.imgur.com/biJXInu.png

Odnośnik do komentarza

Przecież pisanie na fejsie o swoich kulinarnych przeżyciach i co gorsza wrzucanie do tego zdjęć czego to Oni sobie nie przyrządzili w kuchni na obiad to pedalstwo motzno. Jeszcze takie na siłę pokazywanie jaki jestem fafarafa i na jakie to produkty mnie nie stać a Wy co, ryż z Tesco i warzywa na patelnie Hehehe? No kurwa serio do porzygu.

Odnośnik do komentarza

Jak pesto może być przekąską, jak to sos? :ke:

Wiesz, ja np. jem czasem musztardę łyżką :D

Przecież pisanie na fejsie o swoich kulinarnych przeżyciach i co gorsza wrzucanie do tego zdjęć czego to Oni sobie nie przyrządzili w kuchni na obiad to pedalstwo motzno. Jeszcze takie na siłę pokazywanie jaki jestem fafarafa i na jakie to produkty mnie nie stać a Wy co, ryż z Tesco i warzywa na patelnie Hehehe? No kurwa serio do porzygu.

Fotografię kulinarną to jednak szanuj. Niestety nie umiem robić ładnych zdjęć, ale zobacz sobie np. na to, jakie wrzuca Momo:

 

https://www.instagram.com/momolovebite/

 

Za kazdym razem chce to zjesc. Sa genialne.

Odnośnik do komentarza

 

Jak pesto może być przekąską, jak to sos? :ke:

 

Wiesz, ja np. jem czasem musztardę łyżką :D

Przecież pisanie na fejsie o swoich kulinarnych przeżyciach i co gorsza wrzucanie do tego zdjęć czego to Oni sobie nie przyrządzili w kuchni na obiad to pedalstwo motzno. Jeszcze takie na siłę pokazywanie jaki jestem fafarafa i na jakie to produkty mnie nie stać a Wy co, ryż z Tesco i warzywa na patelnie Hehehe? No kurwa serio do porzygu.

 

Fotografię kulinarną to jednak szanuj. Niestety nie umiem robić ładnych zdjęć, ale zobacz sobie np. na to, jakie wrzuca Momo:

 

https://www.instagram.com/momolovebite/

 

Za kazdym razem chce to zjesc. Sa genialne.

 

Ale ja nie mówię o kimś kto się zajmuje kuchnią czy pół życia spędził w niej i to jest część tej osoby. Mówię o takich pozerach, ktorzy wrzucą zdjęcie żarcia które sami zrobili w domu, dadzą podpis "Kotlet po pedalsku w sosie z dupy, uwielbiam to :)" i po co? Tak tylko spytam wprost - po co? Komu do życia potrzebna wiedza co kto je? Dla mnie to jest nic innego jak pozerstwo połączone ze schorzeniem umysłowym

Odnośnik do komentarza

A dlaczego ma pół życia spędzać? A jak niedawno się zaczął interesować?

 

E, Vami - jak robisz steka?

 

https://www.youtube.com/watch?v=AmC9SmCBUj4

 

Tak.

 

Generalnie polecam cały Ultimate Cookery Course. Jest w całości za darmo na YT i są takie protipy, że pała staje.

To i tak jest bardziej usprawiedliwiony od takich ludzi, którzy chcą przybrać na masie (bądź odwrotnie) i muszą cały świat informować o tym, ze dziś wpadło 500kcal a jutro wpadnie 502. Dla mnie to ta sama półka co blogerzy

Odnośnik do komentarza

Te z Lidla czy jakieś bardziej wyszukane? Muszę spróbować dorwać gdzieś rostbef lepszej jakości, bo jak raz kupiłem wołowinę w Almie to była duża różnica :D

Protip: mięso musi mieć strukturę marmurkowatą, czyli być mocno i gęsto poprzecinane żyłkami białymi. Nie złogi i nie beztłuszczowe mięso. Paradoksalnie, świetne (!) steki wychodzą z... wieprzowej karkówki (w ten sposób, co robi Gordon). Tylko pamiętaj, że wieprzowina musi być well done, bo włośnica.

 

Co do źrodeł: Lidl, Biedronka (ale mocno przeglądam kawałki) albo Nasze MIęso - taki rzeźnik lokalny, który wszystko CI załatwi i zrobi.

Tej, nikt nie ma konta na wykopie? Wejdźcie do piwnego tematu i wykopcie mój link na wykopku. Pani Bozia wynagrodzi Wam w dzieciach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...